Nezdravý vzťah so sestrou

15. dec 2021

Ahojte,
potrebujem sa vyrozprávať a počuť možno iné pohľady na vec alebo skúsenosti. Môj snúbenec má podľa mňa nezdravý vzťah so svojou sestrou, je na ňu veľmi naviazaný a má voči nej ochranársky syndróm, ako keby bola malé dievčatko. Na začiatku som bola rada, aspoň nebudú v rodine žiadne hádky a bolo krásne ako trávili spolu čas, ale čím ďalej, tým mi to viac lezie na nervy, lebo to ovplyvňuje celé naše spolužitie a príde mi to čudné, niekedy až žiarlim. Sestra nie je žiadne malé decko, je od neho dokonca staršia o niekoľko rokov, je vydatá a majú vlastný dom a dieťa. Snúbenec si s ňou píše cez messenger každý deň a robia videochaty aj keď je v práci a majú všelijaké svoje prezývky, vlastné vtipy, posielajú si fotky. Vozí ju k lekárovi, objednáva k zubárovi, pošle mu zoznam a on jej nakúpi a dovezie potraviny domov a nič za to nechce, vozieval ju aj ku kaderníčke a kozmetičke a bral si preto voľno v práci, podotýkam sestra má vodičský preukaz aj vlastné auto a jej muž ďalšie. Snúbenec má drahé auto na leasing, ktoré jej požičal, keď išla 250km na svadbu a vrátila mu ho s rozbitým čelným sklom, ktoré odmietla zaplatiť, ja som vtedy musela chodiť s ním autobusom, keď ho mala požičané a im vo dvore stáli 2 nevyužívané autá. Bývame spolu a viackrát sa stalo, že išiel sám ku sestre ,,na skok” a zostal tam spať bez toho, aby mi dal vedieť a ja som ho čakala sama doma. Darčeky na rôzne sviatky jej vyberá celé mesiace a šetrí na ne z výplaty obrovské sumy, ona mu nedáva nič. Posledná kvapka bola tento týždeň, keď sa im doma pokazil kávovar a snúbenec ho zaniesol do opravy a odniesol im ho aj naspäť a opravu zaplatiť on. Sú to dvaja zarábajúci ľudia a on u nich vypije kávu možno raz za mesiac. U sestry dokonca aj vysáva a upratuje. Vo vzťahu nám všetko klapalo, ale tento ich vzťah začína byť na úkor nášho spoločného času aj rozpočtu. Niekoľkokrát som sa mu to snažila naznačiť, aj narovinu povedať, teraz aj s kávovarom, že mu mala sestra aj švagor po polovici za opravu zaplatiť a ešte mu dať aj za prejazdenú naftu tam a späť, ale vôbec to nepomáha. On to berie ako úplne normálny vzťah a že ja to nikdy nepochopím, lebo som jedináčik. Ja som už z toho taká zúfalá a znechutená, že uvažujem nad rozchodom. Ja neviem, či ho ona tak vie dobre zmanipulovať alebo je do nej zaľúbený alebo čo. Pomohlo by asi jedine, keby sme sa presťahovali od nej čo najďalej...

klarolinne
15. dec 2021

Aj ja chcem takého brata😂

Nie teraz vážne, ono je to čudné. Ešte aj to, že jej upratuje a vysáva :D a švagrovi to nevadí, to je jednoducho čistý nonsens.
Vieš čo by som urobila? Chápem, že nemáš súrodencov, tak by som mu nastavila zrkladlo cez bratranca napríklad, s ktorým by som sa dohodla. A proste uvidíš či to pánkovi nepôjde na nervy.

Koľko máte rokov?

janynyna
15. dec 2021

Ahoj. Prepáč ale ani som to cele nedocitala. Hneď pri prvých slovách mi to pripomenulo mňa. Môj ex ma taky vzťah s bratom aj sestrou. Zo začiatku som si myslela ale je to super, že si spolu rozumejú. Ale oči sa mi otvorili až keď sa nám narodil maly(možno do vtedy som to ani nechcela vidieť) môjmu ex dokonca brat kupoval veci aj topánky sám si nikdy nič nekúpil. Teda ak mu to neschválil brat. Ale ja som povedala dosť keď sa nám začal miešať do výchovy malého. A začal mi rozhodovať už o škôlke. Ja si myslím, že ich vzťah sa nikdy nezmení.

wonder13
15. dec 2021

No takto.... V mojom dosť blízkom priateľskom kruhu sú súrodenci, chlapec +dievča... Poznám ich od mala. Už ako deti mali pekný vzťah, vždy som sa čudovala lebo my s bratom sme sa mlatili hlava nehlava... A keď obaja dospeli tak to začalo naberať obrátky.... Presne tie isté maniere ako pisete, obskakovanie navzájom, drahé darčeky, šperky, kytice hocikedy, dovolenky viac x do roka, spoločni priatelia a vkuse všade spolu,... Oni pôsobili ako párik a nie ako súrodenci. Obaja boli občas vo vzťahu, ale nikdy nic dlhodobé, stabilné. Odvtedy prešlo viac rokov už... A obaja sú sami. Mne to prišlo choré celé (aj keď ako ľudí ich mama rada) a myslím ze kvôli tomu silnému putu ani nedokázu mat vlastný plnohodnotný vzťah. Ak to jemu pride normálne asi by som zvazila rozchod, lebo ako sa povie,, cikat proti vetru sa neda"

cacianka
15. dec 2021

@klarolinne prečo by im to vadilo ?! Veď im nikel nakúpi, vybaví opravy, odnesie donesie, doma im povysáva a vygruntuje, ešte aj dary nanosí, a sestra sobsvagrim si suchaju rukáma, že majú zadarmiko takýto fullservis, ušetria, aj na druhú dovolenku im zostane, veď tomu pakovi nič nedajú, len sami dostanú.

leyla1675
15. dec 2021

Preboha. Vieš čo aj ja som riešila vzťah muža so sestrou. Občas mi prišli nechutný...rozoravali si mojko láska atď.. Tlapkanie po zadku... Už je to lepšie teraz keďže som to riešila a žiarila takisto. Síce zas niečo iné je to. Budúca svagrina ho využíva ako sa len dá... Akože na tvojom mieste by som mu dala ultimátum bud nech sa spamätá alebo končite ver tomu ze keby sa to nemalo zmeniť nechcela by si sním žiť. Co raz viac by ta to deptalo. Viem o tom svoje..

janulicka24
15. dec 2021

Toto sa mi zda cez, akoze je dobre mat fajn vztahy v rodine, ale toto uz je take, ze nechapem. Neviem si to ani predstavit zeby sme mali ako surodenci taketo vztahy, zda sa mi to proste moc.

janewithane
15. dec 2021

Aj ja mam so sestrou blizky vztah, tiez jej rada pomozem, pozvem ju, necakam ze sa vzdy napresno vyrovname, rada jej davam darceky. ALE je to vzajomne a zatial nemame deti.. Dakedy sme si aj castejsie volali, no ako mame obe partnerov tak je tam akoby prirodzeny posun..
Ten ich vztah je hlavne daky nevyrovnany

katkami123
15. dec 2021

Ale on sa očividne nezmení a bude ti radšej klamať. Odišla by som z takého vztahu. Nás sestrou nevyhras, pozná ho od malého decka, vie ako na neho.

krisbar
16. dec 2021

Odid z kratsej cesty. Znici vam to vztah, vlastne uz znicilo.

scorpionflower1
16. dec 2021

A jej manzel na to co hovori?😨

eludka
16. dec 2021

Odíď, lebo budeš nešťastná.

michellia
16. dec 2021

Niekedy je to velmi tazke, kedze podaktori si tie klapky z oci jednoducho nechcu dat dole a nechapu, ze im chce niekto ini len dobre. Je to na zvazenie, ci chces byt len ta druha, ako ti to tu bolo uz niekolko krat napisane

brembo
16. dec 2021

Ahoj ja ako jediné východisko vidím rozchod. Toto vôbec nie je normálny vzťah brata a sestry. A keď všetcia držia spolu a sú viac menej proti tebe,nie je o čom uvažovať. Toto ty neprebiješ. Keď má tak rád tu svoju sestru,tak nech chodí s ňou. Keď sa s ním rozídeš,možno pochopí pár vecí,no skorej určite na nič nepríde,kým nedostane vyhadzov.

katkami123
16. dec 2021

Tam u toho chlapa bude podľa mna viacej veci divnych, nie iba jeho vzťah so sestrou.

maminka1986
16. dec 2021

Tak utekaj kým môžes...toto sa nezmení nikdy a ak prídu deti koniec! Uff hrozné niečo aj čítať.