Nezhodnem sa s manželom

chiquitita
2. júl 2012

ahojte, mam problem ktory mi lezi na srdci a to je ze po detoch mi ostali moje velke prsia ovisnute a teraz ich mam na pritaz, hlavne ked som pribrata mi zavadzaju a vsetky podprsenky ma tlacia..mam odlozene peniaze a chcela som ich investovat do plastiky, zdvihnutia prsnikov, velmi by mi to pomohlo psychicky aj fyzicky nakolko uz neviem aku podprsenku a tricko zvolit vsetko ma znervoznuje !!
moj manzel vsak tvrdi ze jemu sa to paci a doslova mi to zakazuje aj ked od neho nechcem ani cent...rozculuje ma na nom to ze vobec nehladi na to ze som z toho kazdy den nervozna a tie prsia mi naozaj zavadzaju ☹ jemu sa to paci a bodka. Nehladi na mna a dokonca si myslim ze ziarli a je rad ze takto si ma nikto nevsimne...pritom mame stastne manzelstvo , von po veceroch nechodim a zaplatim si to sama 😒

eaka
2. júl 2012

@chiquitita Je to od neho sebecké... keby sa mu na Tebe páčilo niečo, čo Tebe nespôsobuje fyzický a psychický stres, tak to je super, ale aby si mala trpieť niečím, čo Ti vyslovene ubližuje, len pre jeho estetické potešenie, tak to je trochu mimo..nech sa trochu zamyslí...
Musíš vymyslieť niečo, čo je jemu nepríjemné a povedať mu, že ale Tebe sa to páči a chcela by si, aby to tak mal/nosil, napríklad mu je nepríjemné nosiť tielka, ale Tebe to pripadá sexi, alebo mu je nepríjemné holiť sa pod trenkami, ale Ty si z toho celá preč .. snáď mu docvakne.. 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chiquitita
autor
2. júl 2012

@eaka presne tak som mu to vysvetlovala....ze to je uz dennodenne moje utrpenie a cim dalej tym viac mi to vadi...a potom som sa ho spytala ci mu mam doniest potvrdenie od psychologa a uvedomila som si ze kurnik ved nemam 10rokov aby som sa prosila a este keby chcem aby to platil ! on stale tvrdi ze ich miluje ja mu mozno verim ale zakazdym ked okolo mna prejde ma za ne chyta ja uz som mu to x krat vysvetlila ze mi je to neprijemne a ze nie som nejaka sla..ka...tak ho od zurivosti zakazdym silno buchnem ale to zas nechcem este sa budeme byt, nie? ved to je smiesne mame deti nebudeme sa tu obchytavat a capat...niekedy mam pocit ze ten clovek je uplne iny ako ja treba mu to fakt vysvetlovat ako malemu decku aj tak to nepochopi alebo sa robi ja neviem ale pri dvoch detoch sa este zatazovat tretim niekedy uz fakt nevladzem

chiquitita
autor
2. júl 2012

@dominika1988 tak vies o com hovorim 😒 este som rozmyslala ze skusim schudnut a pojde to aspon o cislo dole vcera som stravila den v OC hladanim sportovej podprsenky aj som kupila ale tiez ma tlaci, ja viem ze to uz je aj psychika a ked sa na to stale sustredim...
presne som aj rozmyslala ze sa jednoducho objednam ved mu to slusne a pekne vysvetlujem...no ked sa neda sa neda..moja sestra povedala ze na to urcite po detoch pojde...a nespominala ze by jej muz branil...
joj som rada ze sa mozem s niekym o tom porozpravat 🙂

eaka
2. júl 2012

@chiquitita Veď ale tá operácia Ti ich snáď neodstráni úplne, nie? Len zmenší? Veď ich tam stále bude mať a k tomu aj spokojnú a usmiatu manželku... neviem, čo by mu na tom malo vadiť..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chiquitita
autor
2. júl 2012

@eaka nie praveze budu viac sexi sa len zdvihnu hore kde maju naozaj byt aj podprsenku budem moct nosit peknejsiu 😉
@dominika1988 aj aj to musim vybojovat, co som zatial nasla celkom dobru cenu je v banskej bystrici aj s konzultaciou aj s narkozou cca 1500€...v BA je to ovela drahsie
ty by si chcela aj silikony? myslis ze to aj spevnie alebo len podvihnu....
viem si predstavit ten uzasny pocit doma by som chodila bez podprsenky 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chiquitita
autor
2. júl 2012

@dominika1988 myslim ze pobyt tam nie je ale co pisal ten dr. tak je len 1den po operacii..veru, aj ja chodim bez podprsenky a zvlast v tychto teplach, myslela som po tej operacii to bude taka pohoda ze aj na balkon vyjdem a tak 😀 lebo sa smejem ze ked niekto zaklope hned musimi nasadit podprsenku no strasne 😝

chiquitita
autor
2. júl 2012

@dominika1988 inac v KE to je este lacnejsie tusim ale to uz je daleko...treba tam chodit na vyberanie stichov, prva konzultacia a tak..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
latvia
2. júl 2012

@chiquitita zrejme ti zalezi na tom aby ti tu operaciu odobril aj on, ked sa nad tym rozculujes...ale ked on ta chce taku aka si. ak to robis zo zdravotnych dovodov, ok, len vezmi do uvahy aj tu moznost, ze tie prsia budu po operacii mozno aj skarede.zmensenie prsnikov totizto nie je take lahke a neraz sa tvar prsnikov nemusi podarit....aby si potom bola vobec spokojna 😅

nanip
2. júl 2012

@chiquitita Ahoj. Jedna stránka je tá, že si veľmi nespokojná a necítiš sa dobre fyzicky ani psychicky. Skús sa na to pozrieť však aj očami manžela. Predpokladám z toho, čo píšeš, že ťa musí veľmi ľúbiť. Nenapadlo ťa, že može mať o teba len veľký strach? Si matkou detí, manželkou, máš tu doležité miesto a pre nich si nenahraditeľná. Predsa len je to len operácia a aj rutinný zákrok dakedy može dopadnúť s fatálnymi následkami. Nedávano zomrelo malé dievčatko po výbere nosnej mandle. 😒 A to tiež nebola žiadna extra operácia. Možno má len tvoj muž strach, lebo ťa má veľmi rád a preto tak reaguje. 😕

zana0077
2. júl 2012

noo...ono je to tazko nejak adekvatne na 100% poradit....:o) ja riesim uz roky...raz male cecky, potom ovisnute cecky, potom velke brucho, potom ...ritulu by som dala zvacsit...:o) tiez som si myslela, ze ked schudnem, aspon sa spoznam v zrkadle, lenze omyl, dievky, omyl....schudla som a ono to len ovislo...kus spevnelo, ale od normalu je to daleko, a dovolenka sa neuprosne blizi...tuuuuzim ist na operaciu, manzel mi povedal, ze mi radsej kupi auto, som matkou styroch deti a JEHO zena a jemu sa pacim, tak nech to neriesim... popravde, mne by sa tiez viac pacil, keby schudol aj ked je naaaadherny aj s velkym pupkom, a fitko by som mu nezakazovala....:oD
ale zas...kebyze mam 2-3 tisicky navyse, vrazim ich do seba a nikoho sa nepytam.
muz vravi "ked je otec syty, cela rodina spokojna", tak preco aj opacne to neplati? ked je mamina spokojna, cela rodina v pohode....

adahk
2. júl 2012

ahojky , viem o čom hovoríš, pri výške 160 cm som si kupovala košík EE aj F, boli to hrozné stavy a depresie. Zober manžela pár krát s tebou na nákup podprsenky, ja som ho zobrala , vždy som išla z nákupu s plačom, dokonca sa potom sám informoval ohľadne operácie aj sanatórium vybral on.Mám po operácii už niekoľko rokov, rekonvalescencia bola dlhá cca 3 mesiace a musíš rátať, že budeš trochu obmedzená v pohybe , ale určite to stojí za to , nikdy som to neľutovala, priam som si gratulovala ,že som to zvládla a určite by som to spravila znova. Veľmi mi ti pomohlo, aj po zdravotnej stránke. Pa držím Ti palce 😀

sisaha
2. júl 2012

@chiquitita ak nechces silikony, neskusala si to riesit s odbornym lekarom? napr. ortopedom? ze ta boli chrbtica...myslim, ze v niektorych pripadoch poistovna preplaca zmensenie prsnikov...skus sa na to popytat... A k tvojej veci. Ak by sa jednalo o moje telo a moje zdravie (ci uz dusevne, alebo fyzicke), tak by som si dovolenie od nikoho nepytala.. Jemu keby narastol pri palci ten hrb /neviem ako sa to vola) a citil by sa s tym nepohodlne, pripadne by ho to bolelo, tak by si asi tiez od teba nepytal povolenie ci to odstranit, alebo nie... 😉

chiquitita
autor
3. júl 2012

@nanip ano mas pravdu, aj to tvrdil ze sa boji a pocul ze sa zrovna pri takychto operaciach neprebudili niektore zeny z narkozy...ale zas na druhej strane kolko operacii denne sa vykonna ....
@latvia vies co ked si porovnym s tym ake su teraz mi je uplne jedno ako budu vyzerat potom, hlavne nech su tam kde maju byt a nezavadzaju 🙂
@zana0077 chcela som aj schudnut ale to sa neda ja zboznujem jedlo a varit 😉
@adahk presne to som nedavno spravila, zhanala som sportovu ale aj ta ma zda sa tlaci a behal po OC so mnou a krutil hlavou ci je to mozne aby som nic nezohnala...a mozem sa ta spytat, aj tie klasicke podprsenky co su take tie sexi ti dobre drzia? alebo si ostala pri klasike...uz ta netlacia ? 🙂
@sisaha vies co ono to zas nie je take na doktora urcite by mi nic nepreplatili mam 85 C alebo D a vysku 173 cm, ale citim sa otrasne...

vejula
3. júl 2012

@chiquitita tak ja sice až taky problem nema, ale mne osobne sa moje prsia tiež nepačia a tiež som manželovi hovorila, že ked odrodim deti, tak si dam prsia podvihnuť.. On mi povedal, že ak to spravim, tak vymeni zamok a nepusti ma dnu. Že on miluje moje prsia take ake su. Aj som mu vysvetlovala, že nejde o silikony, len o odstranenie prebytočnej kože. Ale on nechce ani počuť. Že už potom nebudu tajke moje ake su a podobne reči...
Inak len tak informačne, kolko taka uprava stoji?

vieruna
3. júl 2012

@chiquitita ja keby som mala peniaze, tak idem hned. A keby som ich mala este viac, tak si dam rovno k tym prsiam odoperovat aj brucho 😀 Moj proti tomu nastastie nic nema. To brucho mam naplanovane aj zo zdravotnych dovodov, takze to ma prednost. Len musim este pockat, kym sa deti nebudu chciet nosit na rukach a podobne. Proste to brucho vyzaduje dlhsie hojenie a ked sa dobre nezahoji, je to este horsie ako predtym 🙄 Drzim ti palce! 😉

martinkatinka
3. júl 2012

Manžel ťa chce povzbudiť, aby si sa cítila lepšie, proste preto ti hovorí, že sa mu páčiš taká, aká si.... ale na druhej strane, ak máš aj fyzické ťažkosti, tak to určite rieš....
@chiquitita

tea333
3. júl 2012

@chiquitita uf, to je tazke, ked nechce diskutovat tvoje dovody a trva len na tom ze JEMU sa to paci. ja tie prsia este nemam nejake uplne strasne, ale teraz som dost pribrata a viem si predstavit co sa stane po dojceni a chudnuti. ja som presvedcena, ze na zakrok pojdem. ja by som sa mozno nechala ukecat aj na nejake implantaty aby to vyzeralo este lepsie,ale moj muz povedal ze by sa mu asi nepacilo ze mam implantaty. celkom to respektujem a planujem teda iba modelaciu. je to kompromis. pri modelacii ide sice o operaciu, ale nevidim dovod preco by muz mal byt proti. je to ako ked mas neesteticke velke vytrcajuce znamienko a stale si ho poranis pri prezliekani podprsenkou alebo niecim. proste to znamienko by mohol milovat, ale ked tebe vadi a sposobuje ti nejake mindraciky a problemy, mal by hlavne chciet, aby si bola spokojna.
tvoje prsia potom nebudu vyzerat nijak umelo, takze by si mu to mala vsetko pekne vyargumenovat.

zuzkag2
3. júl 2012

co ja viem...keby mal tvoj mm vajicka po kolena, tiez ho milujes z celeho srdca az za hrob takeho aky je, ale kedy by sa zle citil tak citil, nikdy by si nezakazovala aby siel na operaciu si to dat upravit....treba mysliet aj na buducnost, ked budes starsia, potom tie prsia budu vyzerat este horsie, ved to tkanivo straca svoje vlastnosti, ja ta uplne chapem. treba sa asi len rozpravat, rozpravat, rozpravat..skus ho nahovorit aspon nech ide k tebe k tomu plastickemu chirurgovi, nech si vypocuje nazor lekara, nech mu opise ako zakrok bude prebiehat, ake budes mat prsia potom. ved predsa nemoze mm chciet mat vlastnu manzelku zakomplexovanu, prave to je laska, podporit ta v tvojich rozhodnutiach a snoch.

zana0077
3. júl 2012

zuzkag2 😀 😀 😀 s tymi vajickami si zabila, ale mas pravdu... vlastne by to prospelo aj jemu, je lepsie mat spokojnu a sebavedomu manzelku ako nervoznu a zakomplexovanu...ci?

zuzkag2
3. júl 2012

@zana0077 no presne, neviem preco mu robi "radost" to, ze je ho manzelka ma mindrak, ved sa to aj tak prenasa aj na neho, kedze je ona z toho nervozna....ale ako povedala aj @chiquitita, ono to z urciteho pohladu vyzera ako ziarlenie...ze sa boji, ze sa potom bude po nej otacat viac chlapov...ved ok, aj to je argument, ktory treba povedat, a prediskutovat. len aby tymto svojim odmietavym postojom "nezabezpecil" ze sa jeho zena zacne otacat po niekom chapavejsom....

sisaha
3. júl 2012

@chiquitita nemusis mat prsia obrie, aby to nakoniec lekar schvalil, aj z mensich mozes mat problemy. Skonzultuj a uvidis, v najhorsom ti povie, ze cez poistovnu sa ist neda...

chiquitita
autor
3. júl 2012

@vejula to mi presne pripomina toho mojho ... 🙂
@zuzkag2 dobre si to napisala...po niekom chapavejsom ... 😉
a aj som mu zrovna vcera vravela, ze nech si predstavi, ze ma na chrbate cele dni rupsak a este s nim musi aj spavat ! 😀
@sisaha nasho ortopeda dobre poznam asi by som sa hambila... 😅

chiquitita
autor
3. júl 2012

baby to je s tymi chlapmi ako s deckom, rozpravat rozpravat rozpravat....ale vcera som mu zase vravela , a uz bol taky miernejsi a povedal, ze aspon mam pockat pokial pojdem do prace....(cca 1,5 roka )
aj ked na druhej strane takto ked som na MD by som nemusela cerpat marodku

chiquitita
autor
3. júl 2012

@vieruna a co mas s bruchom, myslis odstranenie tuku ? alebo strie?

zuzkag2
3. júl 2012

@chiquitita no ja mam mimo tehu male prsia, a chcela som si dat spravit vacsie, a moj priatel povedal, ze ked sa budem citit lepsie, ze kludne. teraz som tehu a mam prsia o 2 cisla vacsie, aspon si to vyskusam, aka je to ostara. len vydrz a rozpravaj sa s nim o tom, rupsak je slaby priklad, nie je to intimna vec, na chrbte si clovek az tak nepotrpi, si myslim...ale podla toho co pises mam dojem, ze sa ti casom podari ho ukecat ( ach aj tak je to na hlavu ho ukecavat, ale co ine spravit )