Nezhody manželky s mojou sestrou - ako ich riešiť?

polotrolo
22. mar 2020

Zdravím,
moja manželka má problém s mojou sestrou a chcel by som zistiť Váš názor. Ide o to, že ešte keď sme boli len priatelia, tak prišla raz ku nám domov a poskladal sestre puzzle, ktoré boli rozložené a stole (vedala, že sú jej a spravila to naschvál aj po mojom upozornení lebo rada skladá puzzle). Sestra sa samozrejme nahnevala a potom ku nám nemohla prísť až dokedy sme sa neodsťahovali do vlastného bytu. Zároveň raz vyšla von, keď sme sa s vtedajšou priateľkou hádali o neskorom príchode a začala jej hovoriť, že čo si to dovoľuje. ďalší problém nastal na našej svadbe, keď nám sestra došla ako svedok a nedali nám s priateľom ani len prianie. Zároveň na svadbe o pár dní neskôr manželka chcela vidieť video, ktoré natočila sestra s jej kamerou a ona odmietla a nechcela kameru ani ukázať. Manželka sa kvôli tomu so mnou jeden deň hádala. Ďalší problém bol, keď sme sa išli fotiť na útes v deň svadby, kde sestra s priateľom namiesto toho aby išli po fotení naspaäť (boli sme ich autom - oni tam už boli), tak sa ešte pol hodinu fotili sami, kým my sme čakali v obleku a svadobných šatách. Nereagovali ani na žiadosť o to aby sme už išli. Momentálne sa ani nepozdravia a posledná hádka bola o tom, že sme nič nespravili pre jednu známu, čo nebola pravda a sestra sa pustila do mňa a manželky, pritom bola v inej izbe a dobehla. Následne ju manželka umlčala tým, že je nezamestnaná a nemala nič na práci, keď s ňou bla 5 krát za rok u doktora a nikto iný nemohol. Aj napriek tomu, že si myslím, že je priam nemožné urovnať vzťah medzi dvomi osobami, ktoré nemajú žiadnu sebareflexiu ( aj manželka, aj sestra) chcem sa opýtať, či niekto nemal niekedy podobný problém a či sa mu ho podarilo vyriešiť a ako? Manželka, sa už s mojou sestrou nechce stretnúť ani na výletoch ani na oslavách.
Ďakujem

sense
22. mar 2020

@polotrolo obmedzit kontakt na minimum

maciatkolulu
22. mar 2020

@polotrolo sastta ma 18ba manželka 20 a pol, inak nerozumiem

brita7777
22. mar 2020

@polotrolo a ty mas so sestrou aky vztah ? byt v kozi tvojej manzelky, asi by som nemala chut sa s nou stykat tiez, naco..ved nic pozitivne jej tie stretnutia nedavaju

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0kristina0
22. mar 2020

Tak nech sa nestretavaju a hotovo

jajko22
22. mar 2020

Mal by si stáť pri svojej žene, a narychlo co to citam Tvoja sestra jej robi dost zle ako psychopatka skoro

alienkami
22. mar 2020

Mne sa zdá, že sa neznášajú lebo sú rovnaké. Každá vidí na tej druhej vlastné chyby a, povedzme si pravdu, najviac človeka vedia naštvať na druhom práve tie chyby, ktoré má on sám.

zuzanka.zuzu
22. mar 2020

@polotrolo tak mňa by riadne nasralo, ak by som ako nevesta čakala na družičku pol hodinu, kým sa vyfotí (pričom to očividne nebolo v pláne)... ty si mal zasiahnuť a povedať sestre.

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
22. mar 2020

@ayanamirei bola svedok. asi "pre pokoj v rodine" sa chúďa nevesta nechala ukecať (podľa mňa už veľa krát oľutovala 😀 )

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikyball
22. mar 2020

Ja by som im obom vysvetlila, že nemusia sa kamarátiť ale tolerovať. Či už na oslavách alebo podobne, je to najmenej čo obidve môžu pre teba spravit

stanulienkat
22. mar 2020

To fakt ma dospely clovek takyto problem?

zina234
22. mar 2020

@polotrolo problem vidim vo vasom postoji. Manzelka zrejme neciti oporu vo vas. A nema ani istotu, ze budete stat za nou. V prvom rade sa rozhodnite ktory vztah idete budovat. A ak sa rozhodnete pre ten s manzelkou, VY musite dat vasej sestre jasne hranice. Nehovorim ze manzelka nema svoj podiel viny. Samozrejme ze ano. Ale myslim, ze vas pristup napatie este viac stupnuje. Sestra si nema co dovolovat veci, ktore tu pisete ze si dovoluje.

eliska13
22. mar 2020

Provokujú jedna druhú.Neviem prečo treba brať sestru a ženu na spoločné výlety?každý si žite svoj život a oni 2 nech sa nestretavaju

panelacikova
22. mar 2020

prečo "autor" neodpovedá, nepíše?? divné

nina37
22. mar 2020

sestra zakazala😂

polotrolo
autor
22. mar 2020

@ayanamirei aut viac bohuzial nebolo a keby nam nedali vediet tak tam ani nejdeme.

polotrolo
autor
22. mar 2020

@panelacikova autor ma aj inu robotu bohuzial. 😉

panelacikova
22. mar 2020

@nina37 🤣🤣

polotrolo
autor
22. mar 2020

@zina234 manzelka oporu ma, ale ona sama to chce riesit (ja uz som to vzdal - lebo druhi ludia sa tazko menia, velakrat je problem zmenit sameho seba) a ja svoju sestru poznam, je tvrdohlava a nevidi svoje chyby tak ako vascina ludi. Ale vas nazor je jeden z tych s pridanou hodnotou a v blizkej dobe planujem sestre povedat, ze by si mala priznat chyby (jedna aj druha) a ospravedlnit sa alebo sa spolu nebudu stretavat, ale potom bohuzial ani s nasou dcerou pravdepodobne.

polotrolo
autor
22. mar 2020

@nina37 zamyslite sa najskor nad svojimi problemami a potom si robte srandu z druhych. Nad tymi vasimi by sa urcite kopec ludi zasmialo.

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nina37
23. mar 2020

neviem ci zasmialo,u nas roky platilo sestra ma vzdy pravdu,ked prisli deti,rozhovorom dohovorom zistil ze sa ma stat pri rodine,ale trvalo to velmi dlho

san_dra11
23. mar 2020

AJ ked ti to teda je isto luto, ze sa proste nezhodnu, nechaj to na nich. Ty by si si tym podla mna este viac uskodil a to na kazdej strane. Musis to nechat len na nich

simuskaaa123
27. mar 2020

My sme mali to isté s ex.. Bol ovládaný mamou a sestrou a tie dve na mňa žiarili. Musel rušiť program len aby mohol odviezť sestru alebo ísť s mamou do kauflandu... Cele zle.. Som rada ze som sa ich zbavila. Keď sa nasťahoval k nám mu vypisovali jak im chýba.. Keď som sa po pôrode nevedela ani hnut mu vypisovali jaka som pica a nemôžu si ani po pestovať vnučku.. Jak dúfali že mala nebide jebnuta po mne a mojej mame.. Katastrofa.. Nechcem to hovoriť ale musíš si vybrať.. Porozprávať sa s obomi a skúsiť to nejak urovnať a obmedziť kontakt.. Stoj aj pri žene, aj sestru podporuj v živote ale nech dá pokoj.. Mimochodom r, jeho sestra bola o rok mladšia než ja (mám 21) a on ma 26.. Nikdy viac mamin cecek.. Bacha lebo žena ti ujde velice rýchlo.. S rodinou sa bojovať nedá. Bud držíte spolu alebo to nepôjde..

zuzliq
27. nov 2020