Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nezhody so svokrou

zuzincek
22. nov 2016

Podobné príspevky nachádzam všade..Sme spolu už pomaly 7 rokov. Bývam u neho. Zo začiatku bolo všetko v poriadku, teda aspoň som si to myslela. Jeho mama býva s nami. Nejako som ignorovala ich blízky vzťah, dokonca sa mi to aj páčilo, aký majú kamarátsky vzťah. Neskôr mi to začalo vadiť - keď som zistila, že s ňou rieši dokonca aj náš sexuálny život (raz si ma zavolala a začala to so mnou riešiť - neviem či mi bolo niekedy trápnejšie). Myslela som si, že keď mu niečo v súkromí poviem, pochopí, že je to medzi nami, teda to som si myslela, ale už niekoľko krát sa mi ukázalo, že nie. Ona mi to potom vyčíta. Snaha povedať mu, že sú veci, ktoré sa nehovoria je úplne zbytočná, jeho názor je, že v rodine nemajú byť tajomstvá a nevie pochopiť, že určité veci sa naozaj nehodia hovoriť. Každú chvíľu jeho mama vymýšľa nejaké výlety a dovolenky (ktoré poväčšine aj platí - nakoľko nemáme výplaty na to, aby sme si mohli všetky dovoliť) a očakáva že budeme všade chodiť s ňou. Za to očakáva "poslušnosť" z mojej strany aj zo strany priateľa. Je schopná mu volať aj 15-20 x za deň a to aj za úplné hlúposti pokiaľ neni doma. Jemu to tiež občas vadí, ale stále tvrdí, že nemá srdce jej na to niečo povedať, stále že ju to prejde atď. Volá ho zdrobneninou jeho mena alebo inými prezývkami, ktoré by sa viac hodili vo vzťahu muž-žena než mama-syn. Ona síce má vzťah, ale nie celkom ideálny a podľa mňa je to aj dôvod, prečo si to takto vynahrádza. Je to podľa vás normálne? Nebudem tu rozoberať rozdielne názory na domácnosť, lebo to je kapitola sama o sebe...

mondolina
22. nov 2016

Co Vám bráni zbaliť kufre a bývať sami?

moni244
22. nov 2016

@zuzincek nie,normalne to nie je, ale nie je ani normalne zit u nej

zuzincek
autor
22. nov 2016

Lebo on nechce, že on nebude bývať v podnájme a vždy to skončí hádkou..

moni244
22. nov 2016

@zuzincek tak odid ty, naco ti je taky chlap?

jankalukasova
22. nov 2016

Nie, nie je to normálne... tiež by mi vadilo, keby som pred svojou svokrou mala riešiť svoj sexuálny život. Pravdepodobne by som povedala, že to s ňou proste riešiť nebudem. Čo sa týka priateľa asi by som si s ním pohovorila, že podľa neho je to síce normálne, ale podľa mňa nie a či je pre neho problém to rešpektovať?
Čo sa týka tých výletov... Normálne by som povedala, že: "Vieš čo, ďakujeme krásne za ponuku, ale chceme si urobiť weekend len pre seba. Pokojne si choď odpočinúť a uži si to. "

monicm
22. nov 2016

@zuzincek Odporúčam zbaliť kufre a odsťahovať sa. A ak sa to nezlepší, tak zbaliť priateľa a dať mu zbohom. Málokedy som radikálna, ale toto nie je zdravý vzťah matka-syn

zuzincek
autor
22. nov 2016

Niekoľko x som sa aj pobalila a pár x reálne odišla (a dúfala, že sa niečo zmení), ale bolo mi smutno a chýbal mi..predsa len sme si čo to spolu zažili..ale nikdy sa nič nezmenilo, na chvíľu sa to ukľudnilo, ale potom zas to isté a stále dookola

hildicapupu
22. nov 2016

moj nazor na toto je taky, ze ziadnemu vztahu neprospieva byvat s rodicmi, so svokrovcami a podobne. Vztahu to ublizuje a skor si neskor ho to privedie aj do zahuby. Moja rada znie - ak chces s drahym byt aj nadalej tak si vyrieste vlastnu domacnost.

moni244
22. nov 2016

@zuzincek vies co, tebe niet rady a pomoci, nezabudni si nechat urobit zo par deti a potom to len budes mat vesele

zuzincek
autor
22. nov 2016

vám sa to ľahko hovorí, ale čo spraviť keď bez neho nechcem byť, keďže si rozumieme a je nám spolu dobre ale na druhej strane ho neviem presvedčiť, že to čo má s mamou normálne nie je?

metoyou4
22. nov 2016

@zuzincek no podla mna klameš samu seba,ze si rozumiete,lebo podla toho co píšeš si absolútne nerozumiete 😔

petulda333
22. nov 2016

Lahko sa hovori,ja som mojemu dala na vyber ja alebo ona! Vybral si mna a sme stastni,zijeme sami a mame pokoj! Tebe sa tiez lahsie odide teraz nez s dietatom/detmi! Potom neodides vobec a to chces takto zit navzdy? Bez sukromia? So svokrou vecne za zadkom? A co ked pridu deti? To si nechce ani predstavit,sa tam zblaznis. Ak mu na tebe zalezi tak sa postara o vase samostatne byvanie,ale zrejme je to mamin cecok a bude aj navzdy

sardinka336
22. nov 2016

@zuzincek čo mas spravit? No nič...proste on sa nezmeni - ved sa to nikdy nezmenilo, tak s tým nerataj, jemu zabudli v porodnici prestrihnut pupočnu šnuru s matkou. Ak nechceš odist od neho tak sa prisposob a posluchaj, inu cestu nemas ak chceš byt s nim.

petulda333
22. nov 2016

A este nieco k tomu ze ti bolo smutno...radsej byt nestastna par tyzdnov po rozchode ako cely zivot!!!

sissy27
22. nov 2016

@zuzincek keby ste si tak dobre rozumeli, tak vám jeho mama nezasahuje do života, tak si si už niekoľkokrát nebalila kufre a neodchádzala... A vidíš, tebe bolo za ním smutno, jemu za tebou až tak nie a jeho mamičke si asi už vôbec nechýbala, keď sa nič nezmenilo... Vzťah je pre dvoch ľudí, nauč sa počítať...

happy988
22. nov 2016

ako pisu baby je to mozno tvrde ale bud odides alebo sa budes trapit dalej ale potom nehladaj rady po nete. sama ocividne vies ze musis odist len si to nechces pripustit. ak s tebou bude chciet byt pride za tebou sam s tym ze budete byvat sami. a ziadny normalny clovek a uz vobec nie chlap nebude preberat s matkou sexualny zivot...pre mna je to dovod zacat pochybovat o jeho psychickom zdravi. ani v najhorsom sne si neviem predstavit ze by to urobil moj manzel teraz alebo ked sme spolu chodili. rychlo od neho utekaj lebo toto nemoze dobre dopadnut

mon8821
22. nov 2016

Bývam už tretí rok so svokrovcami a viem o čom hovoríš. Tiež mám dosť často nervy. Ale my máme aspoň akú takú nádej, že to už nebude trvať dlho, lebo dokončujeme dom a ďalší rok sa budeme sťahovať.. 🙂 Na Tvojom mieste sa porozprávam s priateľom a treba sa dohodnúť na nejakom kompromise... Chce naveky bývať s matkou? 😕 😒

timea7
22. nov 2016

@zuzincek on velmi dobre vie, ze za nim pribehnes ako psik, preco by bieco menil? Keby si sa prvy krat nevratila, ale stanovila si podmienky, za akych si ochotna s nim zit, vedela by su na com si, podla toho, ci by nasledoval teba, alebo sa vratil mamicke pod suknu. Alebo urob konecne razny krok - odstahuj sa a povedz mu, ze sa uz nikdy nevratis do spoluzitia vy traja, ale iba vy dvaja, alebo sa priprav, ze to nikdy inak nebude, len ti to casom bude prekazat viac a viac, uprimne sa ti ale cudujem- sedem rokov zabit s nedozretym maminym ceckom....A ze prebera s mamou vas intimny zivot? Zacala by som ho preberat s mojou rodinou v jeho pritomnosti tiez. A to takym sposobom, ze by sa cervenal az v ponozkach. Inak je posledny na zemeguli, ze mas problem sa od neho odputat, ked ti evidentne dava najsvo, ze si u neho trvale na druhom mieste? Ci opat vymyslena tema?

vlcik1
23. nov 2016

Ešte aj v Biblii sa píše - preto muž opustí svojho otca i svoju matku a priľne k svojej žene a budú jedným telom - Na čo ti taký chlap? Že nechce do nájmu pochopím, ale ak nechce, nech sa páči hypotéka ako druhí slušní ľudia a svoje bývanie. Toto sú ozaj choré vzťahy...

staronova
23. nov 2016

Choré,.... že chlap a rozoberá s maminkou sex.....veď už to by som nestrpela a balila sa preč....je to tak intímne...tak to nie je chlap, ale decko

staronova
23. nov 2016

@sissy27 23,37 veľmi pekne a zrozumiteľne napísané.....ale veď autorka príspevku ho ľúbi....to je častá krátka veta používaná sklamanými partnerkami......

puklica13
23. nov 2016

@zuzincek ja neviem aku radu cakas??? Rozist sa nechces..on nic menit nechce...jedine tak klepnut svokru panvicou...
Ja neviem ale keby mne isla daco svokra hovorit o sexe s jej synom tak nie ze mne je trapne ale jej,taky cirkus by som urobila...

natalym
23. nov 2016

Tento problém bude vždy. Ak budete spolu bývať bude to len horšie a horšie. Jediné riešenie je sa odsťahovať, ak nechce, tak zváž či dokážeš takto žiť celý život.

lucinka511
23. nov 2016

@zuzincek tak je to to normalne ,ze je to v rodine a nabuduce bude preberat s tebou svokra as intimny zivot,tak povedz priatelovi,tak teraz ideme preberat intimny zivot tvojej mamy.ved ked je to v rodine a tajomstva tam nemaju co hladat.
A ako planujete buducnost? stale budete byvat so svokrou,ci aj zacinate riesit nieco,vlastne,dajme tomu dom ,alebo vlastny byt,,nie podnajom,ale nepr hypoteku a splacat si tak vlastne byvanie...ci ste sa o tom nikdy nebavili?

meusicka
23. nov 2016

@zuzincek podla na to bude normalna diagnoza.... tvoj muz a jeho mama su na seba viac menej chorobne naviazani a preto tam pre teba ako tretiu osobu neostava vela priestoru. je to na rozhovor s psychlogom. osobne neznasam , ked niekto take tu hned vypisuje, ale v tvojom pripade???? ja osobne nepoznam muza, co by s mamou riesil sexualny zivot.. ked uz s kamosmi pri pive daco uklzne , ale s mamou????
otazka do buducnosti... ked budete mat dieta, tak bude tvoj muz preferovat rady jeho mami vo vychove dietata a ked sa nezhodnete na niecom, tak budu oni dvaja proti tebe. stoji to za uvazenie, ci nebude lepsie s chlapom, ktory uz dospel a vie fungovat aj bez mamicky.

mysicka36
23. nov 2016

Keby ste si spolu rozumeli, nepíšeš sem tému na MK. Takže si neklam a daj si dole ružové okuliare.

Takže máš reálne 2 možnosti.
a) zvyknúť si na to a žiť ako doteraz,
b) odísť a nepovoliť Jedine že sa osamostatníte. Až potom uvidíš či si pre neho partnerka do budúcnosti, alebo len spestrenie v jeho živote aký vedie len a len podla seba.

guinevre
23. nov 2016

@zuzincek Nie je v poriadku ze s mamou riesi detaily vasho sexualneho zivota, a este menej v poriadku je ze ti to ona povedala. Neni v poriadku, ze od teba ocakava poslusnost a ze vsade budete chodit spolu. Ale je normalne, ze syn ma s mamou pekny vztah a ze ho vola zdrobneninou? Ved ona ho vychovala, co je na tom strasne?
Vies co este nie je v poriadku? Ze stale zijete u nej - nakolko ti to vadi, zbalte si kufre a chodte do podnajmu alebo si zariadte vlastne byvanie. Lebo teraz ked zijete u nej, samozrejme ze ti lezie na nervy, ja by som nechcela zit s mojmi rodicmi, nie to este so svokrovcami - v tomto momente sa mi nezda ze je fer stazovat sa na nu, lebo sami ste sa rozhodli zit u nej.

jonnie
23. nov 2016

- on sa nezmeni....neziv v sebe planu nadej
- zdravy vztah to nie je...vase zazitky sa budu spajat so svokrou
- mate prechodeny vztah - podla mna...teraz ti zacina kadeco vadit a dochadzat...
- mna by to urazalo-ze nie som pravoplatna partnerka/manzelka - ale akoby piate koleso - kedze partnerkou mu je ocividne mama. Zial...zle ho vychovala-priputala si ho k sebe nezdravo.
- dovod...ze nebude byvat v podnajme...ved nemusi...mozte spolu nieco riesit...hypo...aj tak tam nic nemas na seba napisane, predpokladam...ak by si chcela odist o 20r..s detmi na krku a nemala by si nic...iba dva kufre handier...vtedy by sa ti oci otvorili,

maxiva
23. nov 2016

Mas len dve moznosti:bud mu das najavo,ze takto to nepojde.odides od neho a pockas,kym za tebou pride a ci vobec pride 😒 Alebo to budes znasat stale 🤐 Ziadna ina moznost neni

sasa1310
23. nov 2016

@zuzincek prečo chceš meniť niečo čo takto funguje roky a dané osoby to meniť nechcú.
Si tretie kolo u voza, tak si to uvedom. Buď sa s tým zmieriš alebo pôjdeš hľadať šťastie inde.
Tam niet inej pomoci. Budeš do neho zapárať, tak bude medzi dvom mlynmi. A hádaj koho si vyberie. Ja už tuším

Tu začni písať odpoveď...

Odošli