Neznášanliví susedia

24. jan 2023

Dobrý večer,
Mame v bytovke susedov ktorý majú síce male dieťa ale do neskorých hodín pocut hluk rachot vykladanie umývačky dieťa dupotat jačať. Chcem sa opýtať ako riešiť problem keď dohováranie nepomáha. Je možnosť sa sťažovať niekde ?

bajka16
24. jan 2023

Ty si tu už písala nie? Skús lampáreň

pribinak
24. jan 2023

Správca bytovky

viestta
24. jan 2023

Neznesiteľné ci neznasanlivi?
Ale fakt ma zaujíma ako rachoti vykladanie umývačky.

slovenka753
25. jan 2023

Štuple do uší

lula313
25. jan 2023

Stuple do usi, sluchatka, odizolovat strop, alebo sa odsťahovať. Bývanie v bytovke má bohuzial tieto negatíva. Asi ešte nemas dieťa, tak sa nevieš vcítiť do rodicov, ale ti by tiež radi mali vecer pokoj a aby im dieťa nedupotalo, ale spalo, aby mali čas sami pre seba. Male deti sú nemotorne, takze tá chôdza na celu slapu je hlasnejšie ako od dospelaka. Myslim si, že ho naschval nedržia bdele, aby ti robilo prieky. Niektoré deti sú žiaľ take, že sa hodiny uspavaju a behajú ( 30x im treba cikat, pit, kakat, alebo si vymýšľajú iné sposoby, ako utiecť z postele a keď im to nedovolis, tak placu, dupu). Kamarátka je psychologička a spominala mi, že niektoré deti sú skovranky, iné nočné sovy, takze niektoré idu spat napr o 19tej, iné o 23tej a ani cieleným posunom večierky na skoršiu hodinu, sa im nedari presunut spanok. Nepomaha ani systém poobedneho spanku v skolkach, kedy dieťa nemá spánkový deficit napriek skoremu vstavaniu a vie potom potiahnuť do noci. Dokonca sú aj deti, ktoré toľko spanku nepotrebuju v zavislosti od ich neurologického fungovania a stačí im spat 8 hodín. Ale vratim sa k otázke, toto nevyriešiš nijak, to nie je ožratý sused, alebo mladi študenti, ktori robia party a mozes na nich zavolať mestskych policajtov za rušenie nočného kludu. Takto by im len zazvonili a rodičia by povedali, že nevedia uspat dieťa, takze by im maximálne dohovorili, ak by sa vôbec unuvali a na teba budú mat nervy, že isli kvôli tebe na zbytocny vyjazd. Správca bytovky tiež nemá žiadne páky. My sme mali suseda, ktorý fajčil v bytovke, čo je úmyselne porušovaním domoveho poriadku a správca to nemal možnosti riesit, lebo nemá možnosť udeliť pokutu, alebo vystahovat človeka ak je majiteľom bytu. Čo sa týka nakladania umývačky riadu, asi rodičia nemajú pri tomto “poklade” kedy upratovat, tak musia vtedy, keď dieťa konečne zaspi, ale naloženie umývačky je otázkou 5 minut a nemôže to byt až tak strašne pocut. Takze to chce od teba empatiu a skôr lutovat tých rodicov, že im dieťa nenecha vydýchnuť. Asi ani oni nie sú nadseni, že majú nielen takéto dieťa, ale ešte aj sťažujúcu sa susedu.

ukulela
25. jan 2023

Na rachot umyvacky v panelaku len neurol.

andrea_82
25. jan 2023

čo sú to neskoré hodiny? Nočný kľud je až od 22:00.

tosomja
25. jan 2023

Koľkokrát aj v noci periem, pustím umývačku, vysavam sople deťom. A neverím, že je z toho rachot. Čo po sebe hádžu taniere? Po 22hod môžete jedine tak zaklopať, či nechcú dať už deti spať, ale ináč nič.
U nás tiež od rána do večera krik, buď sa smejú, bijú, plaču...keď nie sme von, nespia alebo nejedia, vždy ich je počuť. A už aj mňa, lebo musím zvýšiť hlas, aby ma počúvali.

teleskop
25. jan 2023

POLICIA platena z nasich dani

lujza123
25. jan 2023

Vykladanie umývačky nieje rušenie nočného kľudu.
Fakt treba riešiť odhlucnenie stropu, stien a zvyknúť si.... Je to bytovka, niekedy sa tam všetko ozýva.

hama_ba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
25. jan 2023

@hama_ba ja viem že počuť, ale nie tak, aby to zobudilo celú bytovku. Bohužiaľ, u nás bolo počuť aj sr💩nie od susedov, čo ti poviem. Nič príjemné, ale tak nezakážem 😁

henriettak
25. jan 2023

A čo by akože vyriešila polícia? Otázne je , či buchocú aj po 22 hodine, to by sa ešte sťažovať dalo. No nik jej asi nezakáže večer vykladať umývačku. Bohužiaľ mnohé bytovky sú postavené tak, že, je počuť každý jeden šum, no s tým sa nedá nič robiť

siska53
25. jan 2023

Aj my mame susedov, co strasne dupu.. aj deti, aj oni.. hocikedy.. zijeme v panelaku, ja s nepamatam, ci v predoslom byte, ci u nasich, ze by sme susedov nepoculi. U babky detto. Nas urcite tiez pocut..
Odstahuj sa na dedinu, ak ti to az tak prekaza.
My sme ich boli ziadat, nech menej dupu, len ked to bolo ozaj neznesitelne. Policiu volat je zbytocne, lebo nez pridu, hluk ustane.

muchotrafka298
25. jan 2023

Ja som mala raz susedov, ktori pustali cely pracovny den od rana do vecera stekanie psa tak, ze ludia co byvali pod nimi zavolali Slobodu zvierat. Dotycni sa na tom len rehotali, potom si kupili psa a to bolo este horsie. Nikto im nic nemohol, pretoze nerusili nocny klud. Zamerne nechavali otvorene okna tak, aby to bolo pocut az von.

tosomja
25. jan 2023

V bytovke som mala susedu, čo sa chodila sťažovať na všetko. Rada som si púšťala rádio pri varení, tak hlasnejšie, tancovala som si. A ona zrazu, že či musím každý deň počúvať pesničky, že jej lezú na nervy. Že nemôže mať otvorené okná, lebo neznáša tie pesničky 😁 potom že syn celý deň reve a nech s ním dačo robím, nech idem s ním von 🤪
Potom že či musím každý deň vysávať, že ona ani telku nepočuje, lebo tak hučí vysávač 🙄
Až raz trepala z okna koberce a ja som mala otvorené okno a všetky chlpy zo psa do bytu 😃 nepovedala som jej nič, až môj priateľ, že či nevie tie chlpy vytrepať tak, aby sme ich nemali aj v hrncoch. Odvtedy sa prestala sťažovať. 🙈 Ale u nás bolo počuť naozaj všetko, od wc, cez chrápanie, možno aj posteľné radovánky 🤔

tosomja
25. jan 2023

@muchotrafka298 akože nahravku štekanie?? 😃 To fakt rozum sa mi zastavil.

muchotrafka298
25. jan 2023

@tosomja ano, pustal tak nahlas nahravku stekania psa, ze to bolo pocut okolo bytovky na 5 metrov vonku! Mne sa tiez rozum zastavil, oni sa z toho smiali.

veronika33
25. jan 2023

@pribinak správca nemá právomoci s tým niečo urobiť, nie je policajt, ani sudca

blondtana
29. jan 2023

Tak to asi píšete o nás, lebo ja pušťam práčku naposledy o 20.30, lebo to akurát do 22.00 stíha doprať (pod nami susedov nemáme), umývačku vykladam v noci, aby sa mi malý do nej nevstrkal, snažím sa potichu, keďže muž aj malý spia, ale teda vedľa kuchyňa, nad kuchyňa, a z ostatných strán naše - balkón obývačka chodba, takže ak to nejaký sused cez 3 miestnosti dokáže počuť, tak klobúk dole a áno máme veľmi hlučné a živé dieťa, ktoré každý večer ide do postele s revom a potom ešte v posteli vyvádza, často aj do pol dvanástej, ale teda robíme čo môžeme, aby sme ho utíšili, ale zas na druhej strane býval tiché bábo, čo v noci neplakávalo, tak chvíľu to hádam susedia vydržia 😜

gertrudaosem
29. jan 2023

@tosomja ver mi,že práčku a umývačku pocut

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
23. feb 2023

@fauko tak to bol riadny kanec, keď 4 hodiny obšťastnoval ženu 🤪. A možno sa len prevaloval na posteli. Moja dcéra má drevenú poschodovú posteľ a tiež celú noc vŕzga a to spí sama 🤣🤣

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
animus
23. feb 2023

@teleskop prepáč ale predstava ako volá na políciu lebo suseda vykladá umývačku ma naozaj pobavila 😂.

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teleskop
23. feb 2023

@animus vobec sa nemusis ospravedlnovat, maspravo na svoj nazor 😂