Nie sú peniaze

13. okt 2021

Dobrý večer som tu už dlho ale tento raz musím písať pod anonymom tak doteraz bolo v našom živote všetko pohode Sme mladý pár máme 3 rocnu dcérku ktorá je chora (nechcem to tu riešiť) manžel cazal už pol roka pracovať v zahraničí aby zarobil viac zo začiatku to bolo dobré proste peniaze posielal aj keď prišiel domov tak tiež priniesol no včera mi oznam nechcel mi to povedať ale dozvedela som sa to od otca že celú svoju výplatu požičal kamarátovi no on je teraz tam úplne bez centu a doma som tiež bez centu proste som už úplne na dne neviem čo mám robiť sme mali aj nasporené peniaze ale aj tie rozpozical a teraz nemám uz ani na nájom (nechcem on nikoho nič) len uz to v sebe ďalej nemôžem dusiť nemôžem to nikomu povedať lebo sa za to hanbím teraz nám treba na nájom 470€ no neviem z čoho to zaplatím ďalší výplatu dostane až 31 na druhý mesiac keďže zobral zálohu a na ten mesiac nemá nič sám tam nemá z čoho žiť neviem rozmýšľam že ho s malou opustil ale nemám kde ísť to není normálne takto rozpozical peniaze už to robí mesiac a ja som o tom nevedela nežiadam od niekoho peniaze len proste chcem počuť iní názor

pribinak
13. okt 2021

Teraz už asi len požičať peniaze od rodiny, ideálne jeho rodičov.
Ale dala by som si súdom určite výživné na dcéru, aby si mala aspoň niečo

autor
13. okt 2021

@pribinak jeho nežiju a moji sú na Novom Zelande žijú tam už dlhé roky sami takže ani nevedia kto som a bývame v mestestu kde nemám žiadnu rodinu som tu sama s malou ktorá je ešte aj chorá

c_est_la_vie
13. okt 2021

A teraz tú o červenej čiapočke. Nejak sa mi nechce veriť že nikoho nemáte, úspory máte ale požičiate ich. A otec dieťaťa vyberie zálohu aby niekomu požičal, keď on, jeho žena a choré dieťa nemajú čo jesť.
A ak je naaaahodou malinká šanca že je niekto tak hlúpy a je to pravda, tak naklusat k tým, ktorým ste požičali.

autor
13. okt 2021

@c_est_la_vie nerozumiete tomu vôbec ja som tu. Sem napísala preto že by som chcela vedieť ako by zareagovala iná žena že či by stakym mužom žila ďalej alebo odišla

janeninka
13. okt 2021

A ako to vysvetlil? Aky ma navrh co s tym?

autor
13. okt 2021

@janeninka on proste bol stále taký že jemu keď niekto povedal že mu treba požičať tak on hneď dal jemu bolo jedno že či mu to niekto vráti on stále taký bol a preto som stále mala penaize ja na starosti lenže on mi o tom nepovedal a on mesiac bral zálohy a požičiaval svoju kamarátovi ktorý všetky peniaze prehral prepil a mne to včera povedal otec ktorý sa o tom tiež ešte len včera dozvedel keď som mu to povedala vypol má a zablokoval nič nepovedal

janeninka
13. okt 2021

Tak s takym clovek by som si nevedela predstavit budúcnosť.

sissy27
13. okt 2021

Ja by som v prvom rade išla klopať na dvere tým, ktorým chlap požičal a nech vracajú aj s úrokami.
Ale zaujímavé, jeho rodičia nežijú, tvoji sú už roky na Novom Zélande a “ani nevedia kto si” ale zvládol ti otec zvestovať, že tvoj muž rozpožičal peniaze kade tade. Nenasr@la si si tak trochu do huby? 😂 a nikoho v meste nemáte ale peniaze požičiavať máte komu? 😅

autor
13. okt 2021

@janeninka veru rozmýšľam nad tým lebo už od včera som preto nespala a berú na nervy nezvládnem rozmýšľam o rozvode

c_est_la_vie
13. okt 2021

Povedal vám to ten jeho mŕtvy otec, alebo ten váš, ktorý je na Novom Zelande a nekomunikuje?
Aj klamať treba vedieť 🙃

autor
13. okt 2021

@sissy27 on je v zahraničí nepracuje na Slovensku a správe pochádzame z Trnavy ale presťahovali sme sa do banskej Bystrici kvôli malej áno otec neje to môj pravý otec ale nazývam ho otcom je to môj dedko ktorý sa o mňa staral ( zabudla som to napísať že je to detko lebo ho beriem ako otca)ked naši odišli do zahraničia on žije tam sám a kvôli mne ho tam zobral aby tiež dobré zarábal ale aj keď je detko taký aký je ( za mladimy dievčatami) tak mi to povedal včera keďže som mu to včera nemohla povedať tak som mu to povedala dnes a on ma vypol

autor
13. okt 2021

@c_est_la_vie prepáčte ale nikto to neklame mňa len zaujíma iní názor od nikoho nič nechcem a keď tomu vy nerozumiemete ja za to nemôžem hneď na začiatku som nenapísala všetko len to čo ma zaujíma a prečo som to tu pisala a ked tomu nerozumiete netreba komentovať ďakujem

c_est_la_vie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
13. okt 2021

Nechceš to radšej nakresliť? Lebo čítať sa po tebe veľmi nedá…
Tak povedz “detkovi” nech vám požičia, vidíš, že predsa len niekoho máš 😃

autor
13. okt 2021

@c_est_la_vie aké smiešne haha

autor
13. okt 2021

@sissy27 on mi nepožičal kvôli tomu že snim robí a vie koľko zarába a dáva vinu mne že za to môžem ja

jonki
13. okt 2021

Aky otec ti to teda povedal?

fleur1111
13. okt 2021

A si si istá, že ti hovori pravdu a nedáva tie peniaze niekde inde? Pretože chlap, čo radšej pozicia cudziemu, aj keď nemá z čoho a kvôli cudziemu si berie zálohy, je buď natoľko blby alebo mu je ľahostajná cela jeho rodina.

autor
13. okt 2021

@fleur1111 rozmýšľala som nad tým že či niekoho nemá toto není normálne

ivik4
13. okt 2021

To ten mrtvy otec Ti povedal ?

janeninka
13. okt 2021

No normalne to nie je. Teraz vsak musis prevziat zodpovednost za to ze si vybrala takeho cloveka za otca svojho dieťaťa.

sisa_s
13. okt 2021

Kto nazyva "detka" otcom 🤔

autor
13. okt 2021

@sisa_s ja ho tak nazivam moji rodičia boli mladý keď ma mali a bývali pri starých rodičov ktorý sa o mňa starali no neviem ako proste utiekli a odišli bývať do zahraničia no a vyrastala som pri detkovy ktoremu som hovorila ocko aj stále hovorievam

autor
13. okt 2021

@janeninka podám o výživné na dieťa a na manželku skúsim stým proste som úplne zaťažená stoho a nechcem stakym človekom ďalej pokračovať on určite tam niekoho nového má

loginexistuje
13. okt 2021

pravdepodobne sa myluje s mamkou teda pardon babkov a asi zivy pol noveho zelandu

mandarinka555
13. okt 2021

Bože môj....také drísty.....piate cez deviate....klamstvá....hlava nevie, čo huba vypustí (v tvojom prípade klávesnica) 😝

maximilie
13. okt 2021

Podľa mňa je veľmi pravdepodobné, že tvoj muž je gambler. Úplne to sedí. Je to veľmi nebezpečné, lebo toto sa väčšinou odhalí, keď je už veľmi neskoro a dlhy sú kade tade. Skus sa ho to narovinu opýtať.

autor
13. okt 2021

@mandarinka555 to ako vážne baby to vás baví každa dievča žena ktorá tu niečo pridá či pod anonymom alebo svojim menom má na niečo otázku a nie každá sa týka aby ste dopodrobna rozoberali niekoho rodinnu ja som to tu sem napísala preto lebo ma to trápi a chcela som len zistiť že ako by sa zachovala iná žena a že či by dokázala ďalej žiť stakym mužom a to čo sa týka mojej rodiny a tak to je už moja vec na to som sa nepitala tak prosím keď chcete mi poradiť a dať vlastný názor že či by ste žili stakym mužom tak napíšem komentár a nie idete tu riešiť niečo čo som sa ani nepitala a zbytočne zo mňa robíte hlupanu že píšem klamstvá keď Ani neviete ako to je ... ďakujem

autor
13. okt 2021

@maximilie nezdvíha mi blokol si ma neodpovedá prosím som už rozhodnutá podám navrch o výživné

petamich
13. okt 2021

hadat, ci cele toto je pravda alebo nie nejdem a neriesim - kazdopadne aku radu ocakavas?
podla toho co pises si bez penazi, bez uspor a podporu rodiny zrejme nemas, takze ak by sme ti teraz aj povedali odid od muza, mas kam, mas za co? treba si najst co najrychlejsie lacnejsie ubytovanie, s dietatom docasne mozete byt v niecom mensom, co nebude stat 470E, nepises kolko rokov ma dieta? poberas nejake davky napr. rodicovsky alebo si uplne bez prijmu?

kazdopadne jedine riesenie, ktore vidim, je donutit manzela, aby mu vratili ti, ktorym pozical alebo nech ti pomoze dedko, pripadne sa obrat na nejake krizove centrum, nepoznam stav dietata, cize neviem, ci je mozne, aby si si nasla pracu, ked len brigadu zatial

a nie s takymto chlapom, ktory je evidentne mimo a nevie sa postarat o rodinu a ani sam o seba by som ja nebola, ja ale mam inu situaciu, zazemie, uspory, pracu...takze to ti asi nepomoze

a z coho chces zit pokym ti sud to vyzivne odklepne a on ho zaplati?