Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Niekde dobre začať

bluki77
25. aug 2014

Ahojte dievčatá, určite nie som sama na MD, ktorej je doma dlho a cíti sa ako prikovaná k povinnostiam bežného dňa. Som mama, ktorá je ochotná urobiť pre svoje deti naozaj všetko...tie naše sú tri. Žijeme v rodinnom dome a veľmi túžime ho modernizovať, no bojíme sa úverov a pôžičiek. Manžel má v SR obstojnú prácu, no ušetriť z toho pri troch deťoch je nereálne.Ja s mojim rodičovským príspevkom, môžem kúpiť tak mlieko a plienky mesačne. Občas sa cítim ako v začarovanom kruhu, chuť a sily sú ...len niekde dobre začať. Chcem sa spýtať, či niektorá z vás nevie poradiť prácu v zahraničí, kde by sme obaja robili na smeny, na striedačku a tak si vypomohli. Deti nám má kto postrážiť. Budem vďačná hlavne za tipy, ktoré niekto vyskúšal alebo pozná. Určite máte každá svoje sny a chcete si ich splniť. vďaka za pochopenie a rady Beáta

ellca123
25. aug 2014

bohuzial si na Slovensku
mozno si skus u nas soma urobit kurz opatrovatelky a
prvy krat chod cez agenturu

moncsi1208
25. aug 2014

@bluki77 ahoj,ja poznam taku rodinu,oni pracuju v rakusku ako opatrovatelky,matka a dcera,maju striedacku,dva tyzden jedna potom druha,mladi byvaju u rodicoch,cize ma kto postrazit malu.no,uz nie taka mala,ma 9r.ked mas nejake jazykove znalosti,tak by ti to neznamenal problem.ked skusis cez agentury,radsej si zvolte tuzemsku,aby ste mali vsetky papiere v poriadku.drzim vam palce 🙂

marianna9630
25. aug 2014

poznám takých, ktorí vravia že nemajú a žijú z 2000 eurového príjimu, a nevedia si zariadiť byt a poznám takých, ktorí z 1200 eurového príjimu dali dokopy starý RD popri 3 deťoch, ale to trvalo asi 15 rokov, ale bez úverov.

bluki77
autor
25. aug 2014

Aj ja poznám veľa ľudí 🙂, žijú rôzne...ja som tu len nechcela rozpisovať všetko, ale s manželom sme obaja doteraz externe VŠ študovali..., naše peniažky išli prevažne tam. Manžel tento rok končí, takže ešte teraz to je dobra položka na rok. Okrem iného, nechceme modernizovať len tááák, žeby sme nevedeli čo zo sebou, ale najstarší syn má16...a chceli by sme mu na povale spraviť izbu, čo znamená už aj strechu vymeniť a všetko okolo toho spojené. Myslela som, či niekto neviete o nejakej robote na linke alebo v skladoch, veľkoobchode v zahraničí, kde by sa v zime dalo zamakať. Ja by som najradšej nastúpila u nás do práce ale najmenší má 14mesiacov a už sa mi aj stalo, že v našom slovenskom Tlačenkove, to nebudem mať také jednoduché 😒 Ináč vďaka za príspevky baby

maria1989
25. aug 2014

@bluki77 syn má 16 - len kvôli nemu chcete reorganizovať podkrovie? veď možno už o 2 roky odíde do sveta... 🙂

lenbea
25. aug 2014

@bluki77 teš sa z deti a manžela, a z toho, že máte dom. a že ste sami. ja toto nemam, načo modernizovať. deti potrebuju vašu pozornosť, nie novy nabytok, alebo čo. ved viem, že človek sa chce citiť aj dobre, a mať to ako tak pekne, ale čo by som ja dala za to, keby sme boli sami a ešte aj v dome, hoc aj neviem akom ošarpanom. a tiež som na md, ale vkuse pod dozorom... (svokry), čo by som dala za to, kebyže som cely den sama... držte sa

ajana1
25. aug 2014

Preco nejdes do prace? To nie je len tak odist do zahranicia a zvlast obaja rodicia. To co zarobite v podstate precestujete a miniete na ubytovanie. Nehovoriac o tom ze tym moze vazne utrpiet vas vztah ako manzelov ale aj ako rodicov.

bluki77
autor
25. aug 2014

@lenbea :( aj ja ti držím palce

bluki77
autor
25. aug 2014

@ajana1 naozaj by som do práce šla aj zajtra, ale u nás pracovných ponúk veľmi málo, hlavne v mojom obore...a my s manželom sme si už čosi odžili, sme spolu 17rokov, vieme sa podržať, len tak nás hocičo nepoloží..aj tak dík za príspevok 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli