Nový začiatok

lea1999
11. mar 2022

Ahojte.

Neviem na koho sa obrátiť. Bývame s priateľom spolu už dva roky, cez ktoré sme si všeličo preskakali. Teda hlavne on somnou. S mojim otcom sa hádame každú chvíľu nevieme si nájsť spoločnú reč od začiatku, viac sa nebavíme ako bavíme a mám celkovo pocit že ho nezaujímam a teraz mám taký istý vzťah aj s bratom ktorý pracuje s mojim priateľom a ohovára ma pred ním a snaží sa nám pokaziť vzťah. Mám tu vlastne len moju maminu inak ma tu nič nedrží. Mám prácu ktorú som si dlho hľadala lebo som zo školy a nikto ma nechcel zobrať bez skúsenosti a teraz keď ju mám vôbec ma nenapĺňa nerobí ma šťastnou. Chcela som teda v živote niečo čo ma bude napĺňať, chceli sme si brat s priateľom hypotéku na dom ktorý by ma bavil ale ponúkli nám takú hypotéku že by nám to nevyšlo ani na garsónku. Nevidím žiadny zmysel tu zostať rozprávali sme sa že odídeme do zahraničia. Najlepšie do Holandska a začneme od začiatku. Myslite že je to dobrý nápad alebo si len namýšľam ze je všetko zle a mám vydržať? Nemám sa komu vyrozprávať preto píšem sem a dúfam v radu alebo skúsenosť.

pribinak
11. mar 2022

@lea1999 jasne choďte robiť von. Zarobíš, urvidis kus sveta a odstrihneš sa od ľudí s ktorými si nerozumieš

mec321
11. mar 2022

@pribinak suhlasim 🙂

jaja20
11. mar 2022

Ak ťa tu nič nedrží,tak na tvojom mieste by som ani neváhala odísť do zahraničia. Nemusí to byť navždy,stačí na pár rokov,získaš skúsenosti,rozhľad,zdokonalíš sa v jazykoch a ešte si aj dobre zarobíš. Mamina môže chodiť na dovolenky za tebou alebo ty budeš chodievať v rámci možností ( podľa vzdialenosti krajiny,kam sa rozhodneš odísť ). Ja doteraz ľutujem,že som po maturite neodišla do Nemecka. Ale môj vtedajší frajer plakal,citovo ma vydieral ,takže som tu zostala a kvasím tu dodnes...😕

miriam11
11. mar 2022

@lea1999 choďte držím palce. Tu nás nič dobré nečaká

lea1999
autor
11. mar 2022

Takéto milé odpovede som popravde nečakala, pracujem s ľuďmi a tak ma to vysťavuje že občas zabúdam. Veľmi ste mi dodali silu. Len musíme niečo určite našetriť a máme psíka ktorý chcem aby šiel s nami ale veľa ľudí sa sťahuje do zahraničia aj s deťmi a je to v poriadku.

lea1999
autor
11. mar 2022

@pribinak mám pocit že si nerozumiem s vlastnou rodinou už od detstva, som úplne iná ako oni. Nehovorím že sú zlí alebo ja ale sme úplne rozdielni

mec321
11. mar 2022

@lea1999 Urcite majte nejaku rezervu, nemozete ist do zahranicia bez peniazkov 🙂 hlavne si dajte pozor cez koho pojdete, overte si poriadne ponukanu pracu.. 🙂 ja som s priatelom tiez chcela ist, len trochu nas tu drzi rodina.. tiez uvidime co bude, zatial si zarabame fajn takze nemam dovod ist prec..

mec321
11. mar 2022

@lea1999 vzdy mysli hlavne na svoju buducnost a svoje dobro 🙂

7miriam77
11. mar 2022

...ked nemate zavazky, ste slobodni mladi ludia, urcite chodte do zahranicia. Ja som si zarabala skoro 20 rokov v zahranici a teraz mam v podstate vsetko potrebne a vobec ziadne dlhy...ale este aj nasporene 🙂 Mam vela skusenosti, naucila som sa reci, a videla skoro cely svet. Joooj, hned by som si to zopakovala. A mas vyhodu, ste dvaja, ja som vzdy cestovala sama

lea1999
autor
11. mar 2022

@mec321 celý život som myslela na druhých a vrátilo sa mi to tak že som zostala sama, je pri mne len môj priateľ. 😞

mec321
11. mar 2022

@lea1999 viem ako sa citis.. bude dobre, neboj.. myslite pozitivne.. ste mladi a zivot pred sebou.. korona konci, svet vam je otvoreny, v urcitom slova zmysle odhliadnuc na vojnu 😅 ste dvaja bude vam dobre uvidis 🙂

mimikarol
11. mar 2022

Samozrejme že áno. Mladá si len raz. Určite chod. Ja som tiež chcela keď sme boli s mužom mladí, bezdetný. On nechcel a teraz ľutuje

pribinak
11. mar 2022

@lea1999 bola som s muzom (vtedy frajer) pár rokov v zahraničí a neľutujem. Veľa sme cestovali, študovali, jazyk sme sa naučili s vidíš ako sa dá fungovať inak ako u nás
Iná mentalita národa, iné nastavenie spoločnosti.
A zarobíš si

danica2711
12. mar 2022

@lea1999 život a práca v zahraničí ťa vždy obohatí, ale netreba mať veľmi ružové okuliare. Treba sa k tomu postaviť realisticky a prakticky. Máte niečo našetrené na začiatok? Ak nie, bude to viac než o hubu. Viete jazyk krajiny, kam chcete ísť, resp. hovoríte plynne aspoň po anglicky? Ak nie, pripravte sa na to, že získate len menej kvalifikovanú prácu, ktorá ťa bude baviť s najväčšou pravdepodobnosťou oveľa menej než to, čo robíš tu. Ustojíš to? Zatneš sa a urobíš všetko preto, aby si získala lepšiu prácu? Ak si myslíš, že toto všetko zvládneš, rozhodne choď. Ale s rozumom a rozvahou, nie s očakávaním, že odchod do zahraničia je čarovný prútik, ktorý pár mávnutianmi vyrieši všetky problémy