Obťažovanie od bývaleho partnera - telefonicky, SMS, e-mailom

kk77
27. sep 2018

Ahojte, obraciam sa na vas s prosbou o radu ohladom obtazovania. Kamaratku obtazuje otec jej dietata, s ktorym uz dlhodobo netvori par. Stale jej vyvolava, pise, lebo chce aby sa k nemu vratila, aby mu dala este sancu atd. Proste zamilovane recicky, slubujuce modre z neba. Potom dostava od neho aj uplne opacne reakcie, nadavky, ziarlivostne sceny, ked ju s niekym uvidi na ulici a pod.
Ako ste sa vy branili, ako ste to riesili? Prosim napiste mi, ako presne ste postupovali, aby sa toto skoncilo. Dvakrat uz bola na policii a nic sa nezmenilo, ani ho len nepredvolali.
Ocenim rady hlavne od tych, ktore ste to prezili a vdakabohu aj uspesne vyriesili.
Dakujem!

sissy27
27. sep 2018

@kk77 ja som si tým prešla, neriešila som to. Prestala som reagovať, po čase ho to prestalo baviť (cca pol roka). A neskôr som zmenila číslo (ale nie kvôli nemu).

kk77
autor
27. sep 2018

@sissy27 ona s nim musi komunikovat, lebo maju spolu dieta, ako toto poriesit? Inak by ho uz davno blokla.

6mia6
27. sep 2018

@kk77 asi mu treba nájsť náhradu... Keď je tam dieťa pôjde obmedziť ten kontakt ťažko

sissy27
27. sep 2018

@kk77 aj my máme spolu dieťa. Ale na to sa nikdy nepýtal a na chujoviny som prestala odpovedať.
Keď tak nech mu len stručne a vecne odpovie na otázky týkajúce sa dieťaťa, na ostatné nemusí.

jankastraskova
27. sep 2018

@kk77 ahoj, ja presne toto zažívam, síce teraz sa to už zmiernilo ale minulý rok a do polovice tohto roka to bolo na nervy. Minulý rok sme sa rozviedli a odvtedy tiez recicky, vypisoval, ze on všetko lutuje atd. ked som ho ignorovala všetko sa otocilo, nadával mi, pomenoval ma vsetkymi vybranými slovami aké len existujú. A potom zacal utocit aj na mojich rodičov a to už som nevydrzala a rázne som mu povedala ze ak s tym neprestane okamžite to dávam polícii! Všetky sms mam doteraz, uložené. A povedala som mu ze ak sa to bude opakovať, predlozim tieto vyhrazne sms ako dôkaz, pretoze ich mam vytlacené. A rázne som mu povedala, ze ak mi bude písať len ohľadnom detí vtedy mu odpoviem. ak sa to týkať detí nebude, nebudem s ním komunikovať. Odvtedy si dáva pozor. A sem tam ked napíše hovadiny viem ze je zase pod parou a potom sa neozve aj dva týzdne. Jednoznacne nech si tvoja kamaratka tie sms uklada, ja som si stiahla program to telefonu a automaticky sa mi ukladajú alebo nech si robí screenshoty a vytlací a pouzije v prípade nutnosti na polícii ako dôkaz. Ja mam teraz pokoj, ale zase s byvalým riešim financie lebo prestal platit výživné tak ako má a toto je tiez narocné. Držím palceky 😉😊

jankastraskova
27. sep 2018

A este taká vsuvka, on s tym prestane. Nech nereaguje, len na sms co sa týka dieťata. A upozorniť ho na to ze ak neprestane všetka komunikácia pojde na políciu. Ze ju obťažuje atd. Ako som písala mojho bývalého to tiez prestalo uz bavit a to mi po rozvode každý deň pisal asi každú hodinu este aj v noci!!! a bolo to desné, az môj partner mi pomohol a povedal, že nechaj ho nech vypisuje, on prestane, aj tak bolo 😉

luci_00
28. sep 2018

ahoj, ja som malo tiež toto isté, tiež máme spolu dieťa a to kontaktovanie bolo neúnosné a tiež tak isto, najskôr pekne, potom vulgárne a potom vyhrážky. Neprestávalo to, len sa to stupňovalo, až prišlo k napadnutiu a vyhražkám likvidáciou. Stále som čakala, či prestane, márne :( Bola som nútená to nahlásiť na polícii, samozrejem tá sa s tým neponáhlala, tak som to urgovala, pretože to psycho sa stále stupňovalo. Teraz je vo vazbe, viem, že tam dlho nebude a nechcem ani pomyslieť čo bude potom keď ho pustia. Snád sa trocha uvedomí....neviem

juliet86
28. sep 2018

@luci_00 pomocobetiam.sk