Obťažuje nás zlý sused

nika523
23. aug 2021

Chcem sa opýtať nemá niekto skúsenosti so zlým susedom? Bývame v byte a pod nami netvor na dôchodku obťažuje nás, stále nám zvoní pri dverách a kričí že buchame že becháme po byte, nedá sa mu nič vysvetliť lebo na nás kričí ani k slovu nepustí, bývame v byte len ja s manželom deti nemáme on kričí hlavne na mňa že celý deň behám po byte, neviem už čo mám robiť po každej jeho návšteve mi je zle a vždy keď zazvoní niekto pri dverách tak sa roztrasiem od strachu že zase on, my s manželom sme obidvaja taký čo sa nevedia hádať ani kričať a jemu sa kľudne povedať nedá a prekrikovat ho nechceme

zivotgombicka
23. aug 2021

No buď si to s ním skúsiť vydiskutovať, rázne, ale bez kriku, alebo ak na to nemáte odvahu/ak to nepomôže, tak asi jedine neotvárať mu a žiť si svoje.

simona92101
23. aug 2021

@nika523 s takymto susedom sa tazko zije,zvlast ked si neda vysvetlit.tu pomoze bud byt raznejsi(manzel),a porozpravat sa snim.ak by nadalej obtazoval,zavolat policiu a neotvarat dvere.domovy dovernik by vam nepomohol?

oblecenie99
23. aug 2021

@nika523 no ak sa slušne nedá a kričať nechcete, tak mu urobte tu láskavosť, a začnite behať a búchať v tom byte. A skúša to na teba aj preto, lebo vidí, že si to môže dovoliť. Otvor na neho ústa nehovorím, že máš kričať ale musíš byť razna, najmä ak ta nepusti k slovu, možno ho to zaskočí a prekvapi, keď uvidí, že sa vieš ubrániť. A ja by som proste ignorovala a neotvarala mu dvere. Nemôžete sa predsa nechať sikanovat susedom.

sapetka
23. aug 2021

@nika523 hm je to tazke s takymito ludmi.. neotvarat alebo povedat ze ked este raz zazvoni a bude tu vykrikovat a obtazovat vas zavolas na neho policiu. Ak na to nemas ´gule” tak si zavolaj nejaku kamosku ktora mu to vysvetli raz dva

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sickynickyobsadene
23. aug 2021

@nika523 nahrávaj ho..a potom to použi proti nemu.

lyci
23. aug 2021

@nika523 volali ste tym, co tam byvali pred vami, ze ako to s nim riesili?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika523
autor
23. aug 2021

@lyci je to novostavba nikto tu predtým nebýval

nika523
autor
23. aug 2021

@viestta chodím v gumených papučiach kôli nemu

simca06022011
23. aug 2021

@nika523 mas viac moznosti, kym sa mu nepostavis, bude si dovolovat.

1) otvor dvere a zacnie vrieskat, navrieskaj na neho spat. Ak sa neda, stopni ho, ak sa neda ani to: zabuchni dvere s tym, nech ta viac neobtazuje, lebo este raz pride volas policiu na neho a budes si to nahravat. Ak bude buchat na dvere alebo vyzvanat dookola aby sa este "vyhucal", to si nahraj a volaj policajtov ze ta obtazuje nejaky psychopat.

2) neotvaraj mu dvere vobec

3) ked aj napriek 1. pride, nahraj si to a volaj policiu, halvne ak napr. nadava, vyhraza sa a co ja viem co. Ono vies, pouzit to nevies na nejake oficialne ucely, ale ukazat im to, ze si nevymyslas a takto ta obtazuje mozes a nebudu na teba pozerat ako na "vymyslaca".

4) uplne vypni bytovy zvoncek. Sice bude vyklopkavat, ale aspon nedostanes infarkt zo zvonceka.

5) urobte si doma riadnu party... nahod ihlicky a nech ho slak trafi :D

Skus sa opytat bytoveho dovernika "domovnika", ci niekto s nim mal problem nejaky... ci toto robi stale a ci sa to da nejak riesit "spolocne".
Nam chodila takto jedna suseda (ani nebyvala pod nami, ona si zmyslela, ze nezatrvarame vytah/neumyvame schody atd atd), par krat bola, nakoniec vybehol chlap, a doslova jej tresol dvere pred nosom, vsetci susedia museli pocut ako jej povedal, nech otravuje dakoho ineho. Viac neprisla. Proste bud to budes trpiet, alebo sa ozves...

dada13288
23. aug 2021

@nika523 ja mam ten isty problem ale s manzelom mame aj 9 mesacne babo. Sused k nam od narodenia maleho neustale chodil o 9 vecer ked dieta spalo, ze dupeme a dieta neustale place. Zakazdym mi ho zobudil uz len ked zvonil. Prenho nebolo problem mi buchat po radiatoroch ked maly zaplakal kvoli mliecko aj o 2 rano :( najlepsi gol bol ked nam o 18 zaklopal, ze je to z nami na nevydrzanie a mame vyhodit navstevu ktoru sme akurat mali lebo sa to neda pocuvat... Az vtedy sa manzel nastval a povedal mu ze co bude robit ked budeme mat 2 deti..od vtedy bol pokoj co je uz 4 mesiace ale maly sa mi tu zacina stavat a dupat tak mam velke obavy...

kikulienkadd
23. aug 2021

Ahoj,nepríjemné, cítiť sa doma nekomfortne. Predpokladám, že neskaces po byte naschvál, aby si mu zneprijemnovala život,takže mu treba povedať, že chodiť po byte je bežné a nočný kľud dodržiavaš 22-06 hod. Ak to nepomôže, tak riešiť s domovym dovernikom, správcom objektu. Pripadne,ak ťa obťažuje, tak polícia. Prajem skoré a úspešné riešenie problému 🍀

nika523
autor
23. aug 2021

@viestta viem dobre že všetko počuť lebo nad nami majú dve deti a počujem ich behať ale človek by s tým mal počítať ak býva v byte že nad ním niekto býva a nesedí celý deň na zadku a predtým čo sme bývali tak nad nami v noci plakavalo dieťa a nevadilo nám to veď to sa nedá ovplyvniť že plače brali sme to že je to normálne

nika523
autor
23. aug 2021

@kikulienkadd áno je to veľmi nepríjemné stále som v strehu len aby som s niečím nebuchla aby mi niečo nespadlo na zem napr.a pod.

nika523
autor
23. aug 2021

@simca06022011 áno zvonček vypnem aspoň a s tou párty a ihlickami ma to tiež napadlo....

amarilka26
23. aug 2021

Ja by som mu povedala ze ak ma neprestane obtazovat a neustale terorizovat, tak to budem riesit pravnou cestou.

simca06022011
23. aug 2021

@nika523 spravaj sa normalne, pokym nerusis nocny klud, moze sa aj na mihalnice postavit. U nas sa mala suseda korculovala (dobre citate) po byte v inlajnoch a vsetci susedia to prezili :D aj ked teda rodicom sme boli dohovorit nakoniec. Ale nik nemusel na nikoho vrieskat. V dochodcovskom dome, kde sme boli v podnajme, stacilo stolicku posunut a uz suseda vrieskala na schodisku (neunuvala sa chodit zvonit ) ale tu sme ignorovali a preslo ju to... co bude sused robit ak budete mat deti, to naozaj sem tam nieco padne, buchne... aj pri kobercoch na hranie sa to stava, ze nieco sa trafi vedla :D

simca06022011
23. aug 2021

no a ak mate plavaciu podlahu, skontrolujte ci pod tym mate tu podlozku co sa dava, proti krokom. Ona je rozne hruba, da sa aj hrubsa aj tensia kupit... a velmi to pomaha. ale nie kazdy to dava...

oblecenie99
23. aug 2021

My sme mali ešte na úplnom začiatku podobné problémy so susedou, našťastie sme si to vydebatili a máme dobrá vzťahy.. ale ja asi idem kúpiť všetkým našim susedom Merci, lebo odkedy máme dieťa, tak čo sa už museli napočúvať.. nočné budenia, plač, alebo buchnutia hračiek - snažila som sa to eliminovať, ale nie vždy sa dalo, nehovorím o tom, keď sme malému museli aj v noci odsávať z nosa vysávačom, aj opakovane, v tom teple, keď všetci mali otvorené okná.. a nikto nikdy nič, maximálne sa spýtali, ako sa už má, či je ešte chorý a pod. A to sú najmä dôchodcovia. Naozaj niet nad dobrých susedov.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
23. aug 2021

...zavolaj ho na kávu...😀 možno mu tym vyrazíš poistky ....nikdy nevieš,čo zaberie 🙂 držím palec

lujza123
23. aug 2021

Nič keď hulaka bachnut dvere pred nosom, keď ťa stretne na chodbe otočiť sa a ísť prec

hope87
23. aug 2021

Aby Vas nejaky stary paprda sikanoval, tak to hadam nie. Hlavne si uz na seba nenechajte hucat. Ak to nejde po dobrom, tak sa premoz a nahuc na neho ty alebo tvoj chlap, alebo mu rovno prasni dvere pre nosom a nabuduce mu ani neotvaraj.

barborkakr
23. aug 2021

ahoj, uplne ta chapem, nastahovali sme sa do bytu, krasny, novy super, dole stara ciganka, raz, ked som sedela v byte sama potichu, este neprestahovani , pocula som ku.., pica, svina strasne nadavky z dola, hruby cigansky hlas, ja ze ok nahoda, asi s niekym vola, potom sme sa nastahovali a zacalo pekjlo, zacala zvonit dole 10 x denne vzdy, ked mala spinkala, vykrikovala nadavky vkuse atd...povedala som to domovej dovernicka, ta zavolala jej synovi, nepomohlo, ked som dvihla telefon zvonceku pii, kurr. svina skap nadavky ciganske...tak muz vypol zvoncek odvtedy si len nadava to uz ignorujem, hore nema gule prist, lebo raz v noci ju nacapal ako zvoni dole ledva mu usla a zabuchla dvere, inak by asi uz aj dostala...tak mame vypnuty zvoncel dole a uz sa neobmedzujeme byt ticho ako vzdy sme sa...vraveli nam susedia, ze vsetkym peklo robila...

katkami123
23. aug 2021

Len sú aj ľudia, ktorí cely život žili v konfliktoch a majú ich radi. Ak starý pan ostal sám, lebo ktovie akú ma povahu, tak sa už chudáčisko nemá s kým možno pohádať a na kom si vyliať zlosť, tak si vybrať za obeť susedov. No a kedže vidí, ze ty mu vždy otvoris, ešte ho počúvaš pokým sa na teba vyziape, tak si vhodný adept. Mal by mu muž vysvetlit a chytiť ho trochu pod krk, ze ziapať si môže tak akurát doma a nie po jeho žene. Na tvojho muza si nedovolí tak ako na teba, lebo dobre vie, žeby možno mohol dostať aj jednu vysvetľujúcu od neho ohľadom škrekov. Tak si takýto jedinci vždy dovoľujú na slabších.

oblecenie99
23. aug 2021

@lujza123 Ináč t nemusí byť zlý nápad.. vyššie som písala, že sme mali podobnú staršiu susedu (jej vadilo, že štrngáme kľúčmi!), a potom som sa jej raz spýtala, že či sa nechce prísť pozrieť do bytu pozrieť sa, ako to tam máme, vtedy sme sa totiž tam nasťahovali). No a ju to veľmi zaujímalo, lebo predtým tam bývala jej dobrá kamoška a jej syn, tak jasné, že hneď prišla, lebo zvedavosť nepustila, dostala malú exkurziu plus kávu a už sme "kamošky" :D

minesasubu
23. aug 2021

úplne ťa chápem je to veľmi nepríjemné ked ta niekto obtazuje nonstop , tiež sme mali podobný problém ale so susedou ked muž býval na starom byte ešte a chodila som k nemu , vždy ma vyčíhala doslova z okna a 10 min po mojom príchode prišla otravovať a buzerovať nás že prečo dupeme , prečo máme otvorené okno že je všetko počuť , prečo varíme že ona to cíti a pod hlúposti zo začiatku som sa snažila byť ústretová ale raz prišla že si neželá doslova na mňa ziapala na celú bytovku aby som tam už nechodila lebo že počula ako cez víkend robíme bordel v byte (ten víkend sme ani neboli na byte asi nepostrehla že sme odišli nakoľko sme išli zadným vchodom ) tak to bola posledná kvapka hned mi došlo že si všetko vymyslela aby nám otravovala život tak som jej zabuchla dvere pred nosom , napustila vedro s vodou studenou a začala som doslova skákať po podlahe za minutu prišla trieskať na dvere otvorila som dvere usmiala som sa na nu a vyliala na nu vedro s vodou zaželala jej pekný deň s tým že ju vedro bude čakať pri dverách zakaždým ked príde 🙂 odvtedy bol pokoj ciže ti odporúčam použiť moju metódu

barborkakr
23. aug 2021

@minesasubu suhlasim, po dobrom sa so zlymi ludmi neda...

mischelin999
23. aug 2021

Fuha takyto sused. Neskusali ste sa s nim normalne a v klude porozpravat? Ak krici len na teba, tak manzel nech mu dohovori, ved nechat si skakat po hlave od stare pana, niekedy uz pretecie pohar a je cas to stopnut bez ohladu na vek. Skuste to aj s manzelom teda najprv po dobrom a uvidite. I ked po dobrom sa velakrat ani neda.