Odchod od manžela a svokry

veronika218
28. júl 2013

Sme dva roky po svadbe a ja mam pocit ze zijeme v manzelstve ja, moj manzel a jeho mama. Ked ma niaky problem zdoveri sa najprv svokre a az potom mne. A robi plno takychto veci , kt. mi dava pocit ze pre neho vela neznamenam.Citim sa vzdy na druhom mieste. Dnes sme sa skaredo pohadali a on mi vykrical ze sa o nic nestaram pricom to tak vobec nieje. S prejavmi lasky je to u neho velmi chladne, a preto vzdy sa odvola nato ,ze on zaraba peniaze na domacnost a tak mi tu lasku prejavuje. Takze slova ako lubim ta pocujem az vtedy ked mu to poviem ako prva.Som zufala a tak som dnes odisla ku svojej mame. Jeho spravanie potom bolo chladne a odmerane a este mi povedal ze dvere mam otvorene nech idem a pritom sa spolu snazime o mimco. Mate niekto s tymto skusenost? ako mu mam vysvetlit ze uz ma 29rokov a mali by sme zit hlavne DVAJA v manzelstve. Mam pocit ze davam viac ako dostavam.... 😔

mima4
28. júl 2013

@veronika218

1. OKAMZITE prestat snazit sa otehotniet s nim!! Chranit sa, v ziadnom pripade nie teraz dietatko... vyzera to na takeho dura trula....

2. Osamostatnit sa od svokry, jasne mu to povedat, ze dvaja maju byt samy. Pokial odmietne, vies kto je jeho prioritou v zivote... dalej niet o com sa bavit

3. Ak bude suhlasit s osamostatnenim, zit (vy dvaja samy) takto aspon tri roky a az potom babatko... je velmi dolezite aby ste sa naucili najprv fungovat spolocne ako manzelia, dali dohromady svoj vztah a az ked si budes ista po tych 2-3 rokov..ze sa zmenil az potom planovat babatko.

tolko z mojich rad 😀

veronika218
autor
28. júl 2013

sme spolu 6 rokov a z toho sme rok zili spolu v Anglicku kde nebol ziadny problem---a teraz??----ked ja len placem stale 😢 lebo viem ze ta priorita je jeho rodina....ja nepochadzam z takej ukazkovej rodiny a to mi dokonca vykrikuje dost casto.......to je ze my byvame v dvojgeneracnom dome zaistuje nulove sukromie.my hore a oni dole. ziadne sukromie a ked sa pochytime chodi a pyta sa co sa hnevate?zase sa hnevate? alebo otazky typu varila si ? jedla si? a ked pride MOJ manzel z roboty otoci sa na mna a povie Veronika ohrej mu hej ...mna ide slak trafit 😒 .. zbalila som si vsetky veci tak to odlucenie bude asi na stalo....ma svoje chyby a ja tiez ale je egoista v urcitych veciach....a ja ho milujem ☹

mima4
28. júl 2013

@veronika218
povedz mu osobne ze ho milujes (bez pritomnosti svokry), povedz mu, ze ti zalezi na manzelstve s nim a chces prezit s nim zvysok zivota a raz mat deticky, ale je dolezhite aby ste sa osamostatnili. Urcite pred nim nezatvaraj tie posledne dvere ale trvaj na osamostatneni.

julu1984
28. júl 2013

tak v tomto momente ma napadla hned veta "Co Boh spojil,nech clovek nerozdeluje" Takze svokricka nech sa nemiesa do manzelstva pretoze je to ta koli ktorej sa "toto deje"A mnazel akosi rychlo zabuda na manzelske povinnosti a slub vernosti co ti dal pri sobasi.Mam pocit ze ked si ta bral tak myslel aj na "maminu".v tom momente...Svokra mu nafukne hlavu a jemu so to paci inac by sa ku nej nechodil zdoverovat s tym s cim ma normalne chodit za tebou.Ona sa tam nema co miesat do vasho sukromia! le treba jej to aj povedat,najlepie keby ste si to vyrozpravali vsetci v trojici.Co potom ked budete mat dieta? To uz bude "ukradla si mi nielen syna,ale aj vnuca" Davajte si vacsi pozor na vase sukromie to je jedno velke co mate spolocne-vase sukromie a harmoniu.Vazte si toho,predebatujte si to spolu z manzelom ak nechce skoncit ako rozvedeny....po dvoch rokoch-dovod? -svokra.

veronika218
autor
28. júl 2013

😢 😢 😢 😢 bol si po auto a ja som mu povedala:,, milujem ta najviac na svete." a on mi odvrkol ,,ale nevies sa spravat!!!....
naozaj vidi tu situaciu iba z jednej strany..........dufam ze sa to niako vyriesi...lebo stavat nemame kde a v podstate ani zaco a vrchne poschodie sme si prerobili....ale je otazne ci sme sa neodlucili uz navzdy.....dakujem ze sa mozem vyrozpravat lebo sa velmi trapim ☹

veronika218
autor
28. júl 2013

@julu1984 silno veriaca je ona ale ja som uz pocitila ze pre nu su dva typy ludi rovni a rovnejsi...samozrejme jej syn je neomylny a najlepsi a bez chyby....je to smutne lebo koli tomu sa casto hadame a ja uz takto nevladzem ist dalej strasne to vycerpava cloveka ked nieje v psych.pohode....este ked vidim ze jemu sa nic nerobi akoby mu to bolo jedno!!!...

evkakorcek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evabb35
28. júl 2013

@veronika218 tu je ťažko radiť...vyzerá to na dlhodobejší manželský problém, už 2 roky ste manželmi, to nebude len spoločným bývaním so svokrou, tam bude tých problémov asi viac...to jeho chladné správanie prezrádza skôr nejaký mimomanželský vzťah, o ktorom svokra určite nemá tušenia...a potrebuje sa ukázať pred mamičkou v tom dobrom svetle a potrebuje z nej spraviť sprostredkovateľku, aby privítala novú nevestu bez výhrad...lebo prečo inak by poukazoval na neznalosť spoločenského správania, jemu neprimeraný spoločenský status a pracovné uplatnenie...Však keď ste sa brali tak ťa poznal a takisto poznal tvoju rodinu a budúce pracovné uplatnenie ? Nechcem malovať čerta na stenu, ale jeho správanie je neprimerané a prezrádza niečo viac ako len zlú náladu...podľa mňa má zlé svedomie a chce, aby si mala zlé svedomie ty.

veronika218
autor
28. júl 2013

@evkakorcek presne.presne do pismena. ja prezivam to iste......musim asi zresetovat hlavu a pockat ako sa to vyvinie....bojim sa vsak aj toho ze on uz nebude mat zaujem o mna.....a aj ten pripadny navrat by bol pre mna ponizujuci ...ale odisla som v pokoji nepohadali sme sa ani nic ale predsa....zase bude mat dovod na negativnu mienku na moju adresu 😒 a mozno mu teraz hovori ze nech si da somnou pokoj..........je to zvlastne ale je to presne tak ze ti synovia lipnu na tych mamach a nie a nie pretrhnut tu pupocnikovu snuru..........ako si to zvladla....ja som zo silami na konci...

veronika218
autor
28. júl 2013

@evabb35 toto ma napadlo z toho dovodu ze nosi neustale telefon pri sebe aj ked ide na toaletu....uz stoji pred dverami a vtedy sa zbada ze ho nema tak sa pon vrati..je to divne.....som spolocenska mozno aj dobre vyzerajuca...a hlavne milujem celou dusou takze neviem kde je chyba....ak ma mimomanzelsky vztah myslim ze toto uz nezvladnem ☹

mima4
28. júl 2013

@veronika218 pohovor si s nim o osamostatneni, vsak nemusite stavat. Kupte si maly bytik, prenajmite si ho.
To lipnutie, to sa ani necudujem, ved aj tu na konovi mnohe zeny maju zmysel existencie v svojich detoch, deti su na ne nezdravo naviazane, zeny sa tesia... no ale dieta vyrastie a pre muza ci zenu by sa partner/partnerka mala stat number 1 a to take matky nepochopia.. hovori sa tomu aj "opičia láska"

evabb35
28. júl 2013

@veronika218 nepíšeš aký máš vzťah so svokrou, či nechce, aby ste sa rozviedli...

veronika218
autor
28. júl 2013

@mima4 Dakujem.....uz teraz mi chyba a neviem kedy sa stretneme, ale musime to vyriesit raz a navzdy....konecne by mal zacat brat moje pocity vazne

evabb35
28. júl 2013

@veronika218 nie, chyba nie je v tebe - chyba je v ňom a je to jeho problém, ktorý si musí vyriešiť sám...hlavne sa nenechaj do jeho problémov zatiahnuť. On sám musí svojej veriacej matke priznať veľký hriech. Hlavne mu nepomáhaj a nedaj sa vytočiť... on je z veriacej rodiny a má veľký problém.

mima4
28. júl 2013

@veronika218
Vies, moj nazor je taky, ze ak niekoho milujem, hladim na jeho pocity, zohladnujem jeho vnimanie, to co preziva...ako sa citi... Urcite neurob to, ze sa vratis poslusne do ich domu ako psik a zmieris sa s danou situaciou. Zavolaj ho niekam na pivo, kavu, porozpravajte sa... povedz mu co citis a hlavne, ze uz sa do ich domu nevratis a ze podme teda kupit/prenajat si bytik - sme predsa manzelia, t.j. rodina... Ak nebude mat zaujem, tak pre neho ty a manzelstvo nie ste prioritou.

veronika218
autor
28. júl 2013

@evabb35 ona je presne taky typ ze sa smeje s tebou rozprava ale ako nahle vidi ze my sme sa pohadali s manzelom tak zacne utocit na mna..a samozrejme ona ma vzdy pravdu..a musi o vsetkom vediet....ak mam telefonat hned sa ma pyta ze kto ti volal? ZIADNE SUKROMIE!!!....a uz som sa jej prestala aj zdoverovat lebo to vzdy vytiahla na mna....ale asi budem musiet zatinat pery a tvarit sa ze je vsetko ok...alebo neviem?!.......mozem prist o manzela

julu1984
28. júl 2013

@veronika218 No veviem ci je silno veriaca....Opytaj sa jej ze v co veri?Alebo si napis na dvere tento citat(na vchodove)"Preto muž opustí svojho otca i matku a pripojí sa k svojej manželke a dvaja budú jedno telo. Takže po­tom už nie sú dvaja, ale jedno telo. Čo teda Boh spojil, človek nech nerozlučuje."
Stavim sa ze je silno veriaca katolicka a nedopusti na ruzenec...Naco bude chodit kazdy sviatok do kostola sa modlit ked inac robi?Nemali by nahodou nase skutky byt take aby sme koli nim oslavovali Boha? Ako si vsimnem ze je veriaca ke jej skutky tomu nezodpovedaju?Inac neviem nepoznam ta nemam pravo sudit iba rossudzovat dobre od zleho.Mali by ste sa z manzelom viac rozpravat,mat viac casu na seba spoznavat sa ako muz svoju zenu a zena svojho muza.Byt si oporou aj v zmlom aj v dobrom.A nie kde pride burka tak strhne vsetko zo sebou.Vies ono neexistuje dokonale manzelstvo.Ale vediet sa porozpravat ako muz a zena to potrebuje aj skusenost a dozrelost(nemyslim tu fyzicku)Nepoznam tvojeho manzela ale zrejeme je tak trochu mamickin maznacik..On by potreboval tvoje uznanie a tvoju podporu v hocicom co robi skus ho podporit.Slova ako: si dobry,Super,perfektne si to spravil,si uzasny....toto potrebuju muzi pocut.Ja by som chcela pocut jeden jediny rozhovor medzi nim a svokru ked si tam neni ze co mu tlaci take do hlavy.Ak mas dva telefony tak ,na jeden si zavolaj poloz ho tam kde budu(ale aby ho nevideli)a z druheho pocuvaj.A tak by si aspon vedela ze v com ho ta jeho mamicka "podporuje"

veronika218
autor
28. júl 2013

@mima4 ☹ preco ked on je pre mna ta priorita ja pre neho nie.....uvidime ako to skonci ...dakujem

veronika218
autor
28. júl 2013

@julu1984 mam slzy na krajicku ..krasne si to napisala..moj Peto je naozaj dobry chlap,nepije a nefajci stara sa o seba..ale akosi sa mu nafuklo ego .... a ano je najmladsi a mamickin maznacik...ale usmev mi vycaroval ten telefon...zeby som sa zahrala na FBI 🙂 .........nech uz to dopadne ako ma ...dakujem za podporu

julu1984
28. júl 2013

Len si davaj pozor aby na to vazne nikto neprisiel lebo to by bol koniec keby to chlap zobral do ruky a videl by ze sa tam odpocitavaju sekundy....To je ako keby si tam bola len si sa nemohla zucastnit -keby nieco 😀

veronika218
autor
28. júl 2013

@julu1984 🙂 nemal by kedy to by musel sovju pozornost venovat len a len svokre 🙂 dakujem ti

katika108
28. júl 2013

ja mám skoro to isté, ja som odišla včera, už som toho mala dosť...tiež sa cítim ako na druhej koľaji, s ostatnými sa vie o všetko baviť, hlavne s jeho sestričkou a ja sa nemám do ničoho starať, tiež že nič nerobím, žiadne prejavy lásky, ja sa furt vtieram a tak ďalej...ale už som si povedala dosť!!! ak nás má rad a záleží mu, tak príde a ked nie, nech ide do čerta, taký chlap za to nestojí

mima4
28. júl 2013

@katika108

napisala si to pravdivo, ak ma ta manzel rad, pride a bude sa snazit, ak mu nezalezi na zene, neda sa co robit...vztah je vzdy o dvoch ludoch.

katika108
28. júl 2013

@mima4 presne tak, zmeniť ho nezmeníš, chce to len čas a uvidí sa...ja som stále len ustupovala a asi si myslí, že aj teraz, no určite nie, pokiaľ nepríde sám, nič také a nech to trvá aj pol roka

janulajana
28. júl 2013

@veronika218
My sme so svokrou nezili, ale zato sme u nej travili kazdu sobotu a nedelu oo d 10tej do 15tej.
Ked som prestala chodit za svokrou, a isiel k nej priatel sam bezo mna a dcerky, spytala som sa jej preco ho neposlala za nami, ved je vikend, rodina ma byt spolu. A na to stara, ze a preco by som ho mala posielat za Vami, my sme takto zili ze vikendy sa travia u starych rodicov a vsetci v bytovke tak ziju...
A ze jej beriem syna a nema nikoho. Starej totizto zomrel muz den na to, ako som oznamila ze som tehotna. Nase babatko bral kazdy za zivot za zivot.
Stara cakala ze k nej budem chodit a ze mi bude pomahat. Doteraz nechapem slovo mama hotel. To co tie babky a prababky robia? varia? zehlia? peru? Nepotrebovala som pomoct.
Priatel nechcel ani kompromis, kazdy druhy vikend chodit k jeho matke. Vraj mu nebudem rozkazovat kedy ma chodit k matke. A nakoniec som odisla a teraz mame za sebou sud o zveranie, vyzivne.
Moja, nebude to nikdy fungovat a hlavne neries dieta.
Moj ex bol extremne naviazany na rodicov este ked sme spolu nemali dieta a verila som za sa zmeni.
Stara potrebovala neustale spolocnost. Suplovat spolocnost mrtveho muza. Som bola cele tehotnstvo sama, lebo ex chodil a braval mater na vylety aby nebola sama.
A to sama nebola, lebo cely tyzden bola u nej jej dcera, sestra mojho ex, s 2 rocnou vnuckou a suplovala jej spolocnost.
Otrasne, otrasne.

adkoalauri
28. júl 2013

@veronika218 Keď sa nevráti, tak nemáš čo ľutovať, lebo ťa neľúbi/l, radšej sa teš, že nemáte ešte dieťa! A keď sa vráti, nemusíš hneď utekať naspäť, nech pochopí, že sa tam takto bývať nedá a máte si určiť jasné pravidlá spolužitia. Má sa rozhodnúť, s kým chce bývať. A to, či si varila, prala atď to svokru nemá čo zaujímať. Povedz jej, že žijete z lásky a u vás sa už istý čas nevarí 😀 . A keby mm vykrikoval z akej rodiny pochádzam atď. už by bol dááávno za vodou... Nechcem sa ťa dotknúť, ale ja by som od takého človeka dieťa nechcela ☹

kurciatko23
28. júl 2013

Podla mna maju zit mazelia SAMI!!! mam znamu, ktorej svokra rozbila manzelstvo, lebo jej muzicek mamku pocuval ako svaticu a tak to aj dopadlo.Su rozvedeni. My sme od svokry utekali s 3-mesacnym babom, poznam to tiez. Az na to, ze muz stal pri mne a nie pri mame

sorciera24
28. júl 2013

@veronika218 pred 2 dnami tu bola podobna tema.....a je ich tu neurekom...zeny, otvorte oci....ja stale budem tvrdit jedno a stojim si za tym, kazda zena potrebuje svoju kuchynu, svoju domacnost....zle to bude, dokym budete zit so svokrou.....ako vravis, zaidne sukromie!.....mne by to neskutocne vadilo.....dlhodobo by som nezila s nikym....to proste nejde......najhorsie je, ze to nie je len o konflikte napr. ty a svokra....ale vzdy to zasahuje aj do toho manzelskeho vztahu.....a mnoho vztahov toto nevydrzi...ani sa necudujem (ako psies, ekd ste boli v zahranici...sami, bolo to ok.....tak sa inspiruja urob s tym nieco;)) kym nebudete sami, dobre to nebude....

sandracs
28. júl 2013

@veronika218 Tvojho manžela asi v jeho ukážkovej rodine nenaučili "bontónu": povedať dospelej osobe, že sa nevie správať (zvlášť v situácii keď mu vyzná lásku) je vrcholne nezdvorilé. Ale vážne, Zy mu povieš "milujem ťa!" a on odpovie.ale nevieš sa sptávať??? Tak nech ide do kelu, takto šliapať po Tvojich citoch. Nepodkladaj sa mu, nech aj on má pocit, že musí niečo pre záchranu Vášho vzťahu urobiť. Nechaj ho, nech ďalší krok urobí on. Ak sa už rozhodol pre "len pre mamičku", tak to už nezmeníš, ale ja mám dojem, že si je tebou príliš istý, tak ho nechaj, nech sa chlapec tiež trochu posnaží.

ywet72
28. júl 2013

@sorciera24 lenze nie vsetci mladi na to zial maju, to len cigani maju byty zadara ;) aj ked s tvojim nazorom plne suhlasim nie kazdy na to ma