Odchod od manžela a svokry

veronika218
28. júl 2013

Sme dva roky po svadbe a ja mam pocit ze zijeme v manzelstve ja, moj manzel a jeho mama. Ked ma niaky problem zdoveri sa najprv svokre a az potom mne. A robi plno takychto veci , kt. mi dava pocit ze pre neho vela neznamenam.Citim sa vzdy na druhom mieste. Dnes sme sa skaredo pohadali a on mi vykrical ze sa o nic nestaram pricom to tak vobec nieje. S prejavmi lasky je to u neho velmi chladne, a preto vzdy sa odvola nato ,ze on zaraba peniaze na domacnost a tak mi tu lasku prejavuje. Takze slova ako lubim ta pocujem az vtedy ked mu to poviem ako prva.Som zufala a tak som dnes odisla ku svojej mame. Jeho spravanie potom bolo chladne a odmerane a este mi povedal ze dvere mam otvorene nech idem a pritom sa spolu snazime o mimco. Mate niekto s tymto skusenost? ako mu mam vysvetlit ze uz ma 29rokov a mali by sme zit hlavne DVAJA v manzelstve. Mam pocit ze davam viac ako dostavam.... 😔

sorciera24
28. júl 2013

@ywet72 ak nemam na to, nezakaldam rodinu...... ja som si povedala, ze skor ako nebudeme byvat sami, sa nevydam a nebudem amt rodinu.....z dovodu vyssie spomenuteho....nechcela som skoncit nestastna......proste dlhodobo sa to v stasti prezit neda..... (po 2. rokoch manzelstva mat taketo problemy....je mi jej luto.....ale kym sa nepohnu, lepsie to nebude...)

veronika218
autor
28. júl 2013

@janulajana presne sa toho bojim ze on sa nezmeni ked doteraz nepochopil co som sa mu snazila povedat....a pritom som nechcela zle

veronika218
autor
28. júl 2013

@adkoalauri ....ak sa nevrati bude to pre mna velmi tazke....ale mozno postupom casu si uvedomim zaco som mu stala....ale niekde v kutiku srdca verim ze to pochopi.....

veronika218
autor
28. júl 2013

@sandracs ano niekedy sa mi zda ze mu pridem ako samozrejmost.......vzdy ja vyvijam iniciativu na vsetko.som romanticka dievcata a zda sa mi ze si nato zvykol no zabudol to oplacat..........musim byt silna lebo uz teraz mam nutkanie mu napisat ale necham to plavat......ked sa neozve bude mi jasne ako sa rozhodol 😔

veronika218
autor
28. júl 2013

@sandracs myslim ze hral urazeneho...lebo este ked som bola doma tak bol nevrly.....a ja som ta co ronila slzy a povedal mi ze nech tu neslzickujem.......niekedy ho nespoznavam.preboha koho som si to vzala...arogantneho chlapa ako je dnes urcite nie.... ☹

mima4
28. júl 2013

@veronika218
vaz si sama seba, si zena, vzacny clovek, zasluzis si lasku, pochopenie. Poznam mnoho ludi, ktori ostali v nefunkcnych manzelstvach, vela zien, ktore sa zmierlil s tym, ako to bolo a ono to take aj ostalo... v ociach tych zien aj teraz vidim smutok, nenaplneny zivot, a to aj maju deti. No vztah je vzdy o dvoch. Nezamykaj pred nim dvere ale daj mu slobodu sa rozhodnut. chce s tebou zit? mat rodinu? alebo nie? Nech sa sam rozhodne...

veronika218
autor
28. júl 2013

@ywet72 ved to ze ja by som hned stavala dom, ale dokoncujem si vysokoskolske vzdelanie.mame uver a k tomu poplatky...nieje to jednoduche v dnesnej dobe....

veronika218
autor
28. júl 2013

@mima4 ked ja stale cakam a cakam.....viem ze sa asi nezmeni .....ale aspon trosku.len v tom aby vnimal moje potreby ved som ZENA pre boha ....ked ja citim ze bez neho nemozem existovat... ja ho milujem asi prilis 😔

sorciera24
28. júl 2013

@veronika218 a ten uver mate na co? (ak smiem vediet)....lebo byt sami, neznamena hned stavat dom (to ma ozaj maloktory mlady....)

veronika218
autor
28. júl 2013

dievcata dakujem za podporu a vase slova....aj teraz vzlykam .viem ze su horsie veci na svete no on je pre mna cely svet ☹ hadam sa to utrasie...dam vam vediet ako to dopadlo DAKUJEM este raz

veronika218
autor
28. júl 2013

@sorciera24 na prerabku toho stareho domu kde zijeme

mima4
28. júl 2013

@veronika218
mozes existovat, ver tomu 😔
zit bez lasky je velmi tazke, nemozes ho donutit lubit ta, vidiet tvoje potreby, hladiet na teba... proste ked nechce, mozes ostat pri nom, ale chces zit bez lasky? Lebo milovat a nebyt milovana muzom je nenaplneny vztah, zivot..a ked pride dietatko, este viac sa to prehlbi.

pikha
28. júl 2013

@veronika218 muzom sa zial casom-prostredim-okolnostami-zvykne nafuknut ego tak, ako by sme to od nich nikdy necakali.. jasne ze sa to stava aj zenam, ale tuna sa rozobera verzia A 🙂 takze zostanem pri tych chlapoch. Dobre si urobila, ze si odisla.. kazdy ma pravo na sukromie a kazdy ma svoju ludsku dostojnost. Hentakych starych harpyi, ako je tvoja svokra, je na mraky, a zial, velmi casto byvaju pricinou rozpadu manzelstiev. Pokial tvoj manzel sam neciti potrebu mat s tebou samostatne fungujucu rodinu, pokial mu robi dobre bezhranicna opicia lasky jeho matky a teba kladie na druhe miesto.. spytaj sa sama seba, ci na teba niekde mozno necaka muz, ktory si ta bude vediet viac vazit a ocenit. Nikomu nie je prijemne zostat sam, ale vidis aj ty, ze tadeto cesta nevedie.. a ak by ste teraz mali dieta, urcite aj sama vies, ako by jeho vychova vyzerala a aky podiel by si na nej mala ty a aky superbabka. Mozno mu to cele docvakne, ked bude bez teba, ale mozne je aj to, ze ma trosku prevratene priority.. kazdopadne situacia chce cas a byt tebou, rozhodne by som sa do toho domu v tejto situacii nevracala. Nema ti tam kto chytit stranu.

sorciera24
28. júl 2013

@veronika218 takze sama si si odpovedala, ze asi nie najlepsia investicia......ze ste mohli investovat radsej do vlastneho a hlavne, kde by ste boli sami....ono na vela veci treba mysliet dopredu (aj ked ti to nepride......ale v niektorych veciach treba predvidat....) ......ja si nemyslim, ze ta muz nelubi.....skor vidim nastrbene vase vztahy v tom, ze neamte sa kedy SAMI, sukromne o problemoch porozpravat a tym ich vyriesit..... staci, ze sa do toho zamota prave svokrus on uz je odmerany k tebe a nabaluje sa to......sami by ste aj problemy zvladli a vydiskutovali lepsie.....hlavne by to bolo o vas 2, nie o 3 (myslim tym svokru....) .....asi by ste sa mali o tom dlho, otvorene, ale halvne sukromne porozpravat.....(cize nie v starom dome.....)

veronika218
autor
28. júl 2013

@pikha ked to clovek cita tak si to uvedomujs ale je tu hlas mojho srdca ze chcem byt s nim...otazka je vsak ci za kazdu cenu.............vydavala som sa z lasky a verila som ze to take ostane navzdy/naivna predstava/......ano pockam co sa bude diat...ak o mna stoji ozve sa a bude to chciet riesit

karin1234
28. júl 2013

Tvoj manžel by si mal preťať pupočnú šnúru s matkou. ked je zenaty, mal by sa odputať od matky inak vas vztah nebude na tom nikdy dobre. kym sa to nevyrieši tak byť tebou sa ani nesnazim mať snim dieťa. všetko by bolo tým iba komplikovanejsie.

pikha
28. júl 2013

@veronika218 Presne tak. Drzim palce 🙂

evabb35
28. júl 2013

@veronika218 Veď to, že takýto ľudia vedia tým svojím nezdvorilým správaním poriadne vytočiť, darmo zatínaš zuby, jedného dňa vybuchneš, však nie si stroj, lenže potom si ty tá, čo sa nevie zdvorilo správať...Chyba v tebe nie je, je to všetko mimo teba. Všetko to sú ich problémy a ty sa nedaj do nich zatiahnuť. Máš na výber: Buď sa naučíš s nimi žiť, ale tak aby si nebola ukrátená a aby ti neubližovali, ale ísť od nich preč aj za cenu rozvodu. Lebo to je veľmi ťažký život v takejto rodine. Musíš byť silná a nedať sa nimi prevalcovať. A tiež aj zdravotné problémy si môžeš pri takýchto komplikovaných ľuďoch privodiť, lebo to sú stresy od rána do večera.

evabb35
28. júl 2013

Rozum mi zastáva nad takýmito slovenskými chlapmi. Namiesto frflania a ponižovania, by mali byť šťastní, že majú doma peknú, mladú ženu a robiť všetko pre to, aby bola s nimi šťastná...Bude v tom asi kus sebectva. Možno keby nemysleli len na seba, tak by vedeli aj ľúbiť a boli by šťastní. Vďaka svojmu sebectvu však nebudú šťastní nikdy v živote a zostanú citovými mrzákmi do konca života.

veronika218
autor
29. júl 2013

☹ myslim ze je koniec........dala som mu jedinu otazku ci dokaze bezomna zit a on .......nic 😔

sandracs
29. júl 2013

@veronika218 To ešte nemusí byť hneď koniec, nechaj ho vychladnúť a maj hrdosť, nepodkladaj sa.

adkoalauri
29. júl 2013

@veronika218 nechaj ho na pokoji, lebo ak mu ešte ty budeš vypisovať, vyvolávať, on bude na koni...Neviem, ale ty chceš žiť s mužom, ktorému je max. jedno, či ťa vidí plakať, smiať sa a ty sa ešte pred ním ponižuješ? Mysli na to, že on ti to hocikedy spraví, aj keď budete mať dieťa...Určite to bolí, ale ver tomu, že môžeš mať aj lepšieho, na svete sú aj normálni muži. Drž sa, maj veľa sily! 😉

lalinko2010
29. júl 2013

@veronika218 ahoj, nikdy nebudeš na prvom mieste a s takým chlapom sa nesnaž o dieťa! dieťa jeho správanie nezmení!!!!
viem čo píšem! a napíšem ešte jedno - utekaj preč!!!!!!!!!!
neplač, nepros, nevolaj - ak mu budeš chýbať, príde aj sám a ak nepríde vieš čo to znamená!!!!!

evabb35
29. júl 2013

@veronika218 podľa mňa ani on ani svokra neveria tomu, žeby si ich opustila navždy.... oni sú na koni...a vôbec im to nedochádza...lebo oni stále vidia len samých seba...

kveta
29. júl 2013

@veronika218 Daj mobil mame nech Ta nelaka mu vypisovat. ;)

evabb35
29. júl 2013

@veronika218 sú to necitliví ľudia a zatiaľ čo tebe srdce krváca a utápaš sa v slzách od nešťastia, tak oni len krútia hlavou nad tvojím "rozmarom"... a vôbec nič si nepripustia... čo komu z hora nie je dané, v lekárni nekúpi...

mamavera
29. júl 2013

@veronika218 ten človek ťa nemá rád, rozmýšľaj, či má zmysel s ním zabíjať čas.

meloa
29. júl 2013

@veronika218 neozývaj sa mu, maj svoju hrdosť, myslím, že on o tvojich citoch k nemu vie, takže už nepresviedčaj, neprosíkaj!!!!!! Ukáž mu, že síce ho miluješ, ale miluješ aj samu seba!!!!! Inak tvoj odchod nemal žiadny zmysel a ani význam....a čakaj....ak sa ohlási a bude mať záujem riešiť situáciu vo váš prospech ( ale vás 2) tak OK, a ak nie....tak moja nemáš za čím ľutovať a ani banovať, ušetrila si si kopec nervov a zdravie. Toto si treba ujasniť skôr ako prídu deti, lebo potom je to oveľa komplikovanejšie!!!!! A navyše potom môže svokra chcieť nielen tvojho muža, ale aj to dieťaťko 😉. a reči typu, neviem, či bez neho prežijem????? Moja zlatá, prežiješ, a ver možno až po úplnom vytriezvení z lásky, po zložení ružových okuliarov, si uvedomíš, ako si žila 😉 A inak, táto diagnóza u chlapov je dlhodobá, navyše ak boli tak vychovávaný....ako mamičkine cecky :( :/ Veľa šťastia!!!!!!!

veronika218
autor
29. júl 2013

@evabb35 uz som kludnejsia ..teraz prechadzam apatiou a uz to nezmenim.....trapim sa ale hadam cas vylieci vsetky rany na dusi...... 😔

veronika218
autor
4. aug 2013

😔 vcera som zistila ze som tehotna.........nedvihal mi tak som mu poslala mms ......dnes sme spolu telefonovali a on mi zacal vycitat aka som co robim a co nerobim a samozrejme on sa hrdil tym ako on zaraba a on sa musi starat o mna.velakrat som mu povedala ako som mu vdacna ze sa tak snazi ale akoby nato vsetko zabudol...citim sa strasne ....poviem vam ze ked som s nim volala necitila som nic len bolest...............neprisiel zamnou ani ma objat.nic. pozbierala som vsetku odvahu a napisala som mu ze uz sa nevratim ze ja uz mam pre koho zit............myslim ze je mu to jedno ☹ utapam sa v slzach lebo on si ma vobec nevazi ...ani teraz ................ nevladzem 😔