Odišla som sama s dieťaťom žiť do zahraničia. Zvládnem to?

mommie_310
19. dec 2011

Ahojte mamicky,

chcela by som vediet, ci sa najdu medzi Vami take, ktore urobili taketo vazne zivotne rozhodnutie a co Vas k tomu viedlo, ako ste to cele zvladli, pripadne, ci nad niecim takym uvazujete.

henikav
21. dec 2011

@mommie_310 ahoj, ja si myslim ze sa to zvladnut da, bola som v podobnej situacii a vsetko v pohode, dnes uz ma maly 11 rokov a je takmer samostatny 😉 Zalezi od tvojej osobnej situacie, kam ides, za cim, ci mas pracu...

irriss
21. dec 2011

@mommie_310

Co to znamena "sama odisla"...bez partnera? 😉
protoze "s ditetem" preci neznamena byt sama, kdyz mas dite, UZ NIKDY NEBUDES SAMA 😉

sidynka
21. dec 2011

@mommie_310 sme s malým v zahraničík,ale máme sebou i tatínka..nevím,jak si to přímo myslela

elephant
21. dec 2011

@mommie_310 Napísala si toho príliš málo. Aké veľké je dieťa? Odišla si bez jeho otca? Máš tam prácu? Ubytovanie? Prečo vlastne si odišla? Atď... My sme sa tiež pred pár mesiacmi presťahovali, ale celá rodina...

annalena
21. dec 2011

@mommie_310 ja zijem sama s dietatom v zahranici...a zvladam to uz dva roky 🙂

aredhel
5. apr 2012

@mommie_310 ja budem mat babätko v juni a tiez rozmyslam o odchode do zahranicia...nebudem tam vsak uplne sama pretoze tam zije moj otec a presviedcam mamu aby sla so mnou...trosku sa vsak obavam ako to cele budem zvladat hlavne to ze budem v prostredi kde nikoho nepoznam a s pracou to tiez nebude ruzove...chcem tam ist hlavne kvoli tomu aby sa mala ucila cudzi jazyk odmalicka...

anatanka
6. apr 2012

@mommie_310 Ja parkrat v zahranici zila a od rozvodu o tom silne uvazuju znova. Nemit malou, tak jedu hned. S ni je to tezky, nevim, jak bych to zorganizovala, zda se mi to spis nerealny. Takze pokud nekdo ma nejaky navod, jak zacit nekde sama s ditetem bez jakychkoliv vazeb v miste, prosim, sem s nimi. 😉 Obavam se ale, ze tyhle dvere mi uz zustanou zavrene...

anatanka
6. apr 2012

@henikav
@annalena
Kde zijete a jak jste zvladaly zacatky?

annalena
6. apr 2012

@anatanka ja som zacinala v Nemecku ked mala mala necely rok...ale pracu som tam uz mala, robila som tam uz par rokov predtym. A teraz sme sa v oktobri prestahovali do Rakuska 🙂 ... zaciatky su vzdy tazke...ako vravim, pracu som mala, predtym, nez som definitivne prestahovala malu som si tam zbehla na asi 2 tyzdne sama, nasla byt, opatrovanie pre malu, pobehala urady, poistovne a pod. Potom som prestahovala vsetky veci, zariadila ako tak byt - hlavne spalnu a kuchynu ... no a potom som priniesla malu. Aj do Nemecka aj do Rakuska este prisli potom na zaciatku aj moji rodicia, pomohli dozariadovat a ja som mala este cas pobehat urady a povybavovat co bolo treba 😉

annalena
6. apr 2012

@anatanka este doplnim, ze v Rakusku som si pracu hladala na dialku...cez internet, potom som tam bola na pohovore - lietadlom z Nemecka 😀 a potom som tam este skusobne 2 dni robila, ked mi malu opatrovali moji rodicia v BA.

bonaquaba
6. apr 2012

Samozrejme,ze to zvladnes, je uplen jedno kde si,pokial tam mas manzela, s ktorym si rozumies, tak vsetko bude ok, istotne zaciatky su tazke a aj pre teba bude mozno si najprv zvyknut na novu situaciu dost tazke, mozno si ani nikdy nezvyknes, pretoze domov je len doomov,ale urcite to zvladnes, ak je tvoj manzel tvoja opora, tak spolu vam bude fantasticky, myslim si,ze nie je dolezite kde si,ale s kym si a ked tam si s mm a vasim dietatkom, tak je to to najkrajsie a najlepsie co moze byt pre vas ako rodinu, takze drzim palceky na zaciatky a ptom to uz bude stereotyp a klasika ako doma

renca3
7. apr 2012

@bonaquaba - v nazve temy mommie _ 310 je "sama", cize bez manzela. 😉

henikav
8. apr 2012

@anatanka zijeme v Belgicku, zacinalo sa mi tazko, pretoze maleho mi nevzali do jasli, nemala som tu ziadnu rodinu a musela som pracovat aby som nas uzivila, tak som mala k malemu au pair, ktora sa onho starala kym som bola v praci a ked som bola doma, tak som jej nasla nejake upratovania do plusu, aby si aj ona zarobila viac. Zili sme skromne, ale dalo sa. Neskor maly nastupil do skolky a to uz som v pohode stihala ho rano vysadit v skolke a poobede vybrat v druzine, ale este nejaky cas au pair s nami zotrvala, no a ked sla ona domov, tak prisla k malemu mama, alebo som ho na velke prazdniny odviezla na slovensko ku starym rodicom. Tam ho vsetci maznali, v tom case to bolo jedine male dieta v rodine. No a ak som chcela obcas ist von, tak studenti si radi privyrabaju strazenim deti po veceroch, staci skocit do nejakej skoly a vylepit oznam ze hladas niekoho na baby-sitting obcas po veceroch. Teraz ma maly 11, uz je velky chlapec a v pohode funguje sam ked potrebujem niekam odskocit, ma svoj mobil, ak nieco zavola, alebo zabehne k susedom

janka_pn
8. apr 2012

aj ja o tom momentalne velmi intenzivne uvazujem...

michaela18
8. apr 2012

ahoj,no ak tam mas vytvorene nejake zazemie,pracu a byvanie,plus niekoho kto sa bude starat o dieta ,pripadne skolku tak chod do toho urcite.ale ja by som"naslepo"s dietatom vonku neisla.nenapisala si v akej si situacii.ja zijem tiez v zahranici a zaciatky boli tazke aj bez dietatka ale to som nemala pracu.drzim palce k spravnemu rozhodnutiu.urcite mozes dat svojmu dietatku lepsie socialne zabezpecenie ako na slovensku.viem o com pisem.ja by som si uz zivot na sk nevedela predstavit,aj ked mi strasne,strasne chyba rodina 🙂

simvansof
22. jún 2015

Ahoj prosim vas,aj ja chcem odist s detmi.Cakam na pracu.Coskoro mam ist na pohovor.Nic nie je problem.Len to,ze otec malej nesuhlasi a ja neviem co mam robit.Vraj mozem odist,len mu malu musim nosit ako to ma sudom nariadene,druhy povie,ze nesmiem odist a v Rakusku mi povedali,ze mu to musim pisomne oznamit a mozem odist kam chcem,kedy chcem,lebo mam malu zverenu mne.Neviem ako mam umoznit otcovi sa stretavat s malou,ved ja nemam na to peniaze a ani cas,ked budem pracovat ,aby som mu ju nosila na sk......prosim je tu niekto v mojej situacii?Dakujem za kazdu radu a skusenost