Odišli by ste, alebo zostali?

rebeka1417
12. aug 2016

Ahojte. Potrebujem poradit. Trosku sa rozpisem. Otehotnela som po 4 mesiacoch vztahu, dieta som strasne nechcela, lebo som sa na to este necitila a nemam moc vztah k detom, ale partnera som strasne lubila, ten ma podrzal, plus nemala som cerstvych dvadsat, financne sa dalo, tak som sa ho rozhodla si nechat. Mal to so mnou tazke, lebo som mala hrozne stavy, som si vtedy myslela ze mi dietatom konci zivot 🙂 Tehotenstvo som mala bezproblemove, malo som pribrala, v stvrtom mesiaci ma zobrali do prace mojich snov. Robila som si doktorat z coho som mala stipendium plus vcelku slusny plat z novej prace. Partner byval v mojom rodnom meste, ja v hlavnom, boli sme spolu cez vikendy a cez tyzden. Nikdy mi nedal peniaze na nic, tehu oblecenie, pre maleho, na vysetrenie..ale ja som od neho ani nepytala..neviem ci som tak bola vychovana, ale bolo mi vzdy blbe nechat si platit od chlapa, alebo mam male sebavedomie alebo co..priatel ma nizsie vzdelanie ako ja ale nezaraba(l) zle.priatel nechcel vtedy hypoteku aj ked by nam ju vtedy bez problemv dali tak som nam nasla podnajom (uplne hrozny, maly byt, sice najlacnejsi v meste ale za tu cenu mame teraz hypo na velky byt aj s energiami )..priatel nechcel spolocny ucet aj ked som ho do toho tlacila..po porode sme museli byvat u jeho mami, lebo podnajom bol volny az neskor a tam to zacalo byt zle..pred tym som s nou mala v pohode vztah, ale ako som tam bola chodila nam o 6 rano do izby pozerat na maleho, zakazovala mi mu davat tolko um (normalne som potom pred nou flasky schovavala co som mala z toho stresy), diktovala kedy mam maleho kupat a tak..ale zas uvarila, nachystala repik na rany..byt nam dali v hroznom stavea priatel kedze nemam dovolenklu mu trvalo strasne dlho kym ho dal dokopy (vymalovanie tri tyzdne) ale medzitym bol tri dni prec sa venovat svojmu konicku. tam vznikla prva hadka, lebo ja som chcela aby dal najpv do poriadku byt lebo som uz u jeho mami nevedela viac byt a on odisiel a ani mi cez ten vikend nepisal lebo sme boli pohadani. potom sme sa prestahovali. citila som sa s nim zle, peniaze sme nemali vybavene, mne bolo trapne pytat od neho stale neake eura na to na to a na to..nehovorim ze nic neplatil, ale on mal pocit ze plati viac ako ja a pritom to bolo naopak. taktiez s nami vobec nebol kvoli robote a volno si vybavil iba kvoli sojmu konicku. takze my sme ho videli vecer o 22 a kazdy druhy vikend bol prec a normalne mal volno iba cez tyzden a vtedy chodil stale nieco vybavovat..uz ked mal maly mesiac dva som z toho bola nestastna..taktiez bola u nas problem svadba, lebo priatel sa k nicomu nemal a priezvisko maleho po nom, co som moc nechcela ale kvoli nemu som to spravila, ale bolo to velmi casta pricina hadok..klamal mi vo veciach ohladne svojej byvalej (nemal s nou nic ide o to klamstvo)..po pol roku som odisla kvoli tymto veciam, lebo som bola sama stale, necitila som ziadnu oporu, citila som sa ponizene kvoli svadbe a tak..dali sme to dokopy a bolo lepsie, partner sa snazil..kupili sme byt kde mi polovicu zaplatila moja rodina lebo partner nema nic nasetrene...boli sme na dovolenke nedavno bolo skvele..ale po dovolenke nas cakali iste neprijemnosti..zas sme byvali u jeho mami..mne sa vratili asi spomienky..partner chodil stale nieco vybavovat (nic nevybavil) a stale s nami nebol a ked mal volno zas ten jeho konicek..ja uz som z toho bola chora tak som sa rozhodla ze s nim nechcem byt..pohadali sme sa, vobec o mna nebojoval, skor bol hnusny, zobral mi aj na par dni maleho k jeho mame..odisla som od neho, ale aj prisla naspat lebo momentalne nemam kam ist..novy byt partner preraba uz 4 mesiace, platime aj najom aj hypo..pritom tam tzreba len vymalovat nic ine. prerabka co robila firma bola spravena za tri tyzdne a tri mesiace sa uz "maluje"..a aby som prisla k veci..mame krasne a uzasne dieta, financne by sme sa mohli mat fajn..mame dve babky, ktore postrazia, kludne niekedy aj cez noc, takze si mozeme aj vyjst von a mat cas pre seba..ALE - partner si nevie zorganizovat cas a nechava ma stale samu...uprednostnuje svoju zalubu pred tym aby bol s nami..prichadza vecer okolo 20tej a akurat si chce pozriet film- mna to nebavi kazdy vecer..ja milujem cestovanie, on by aj pat rokov nikam nesiel, lebo dovolenky su zvytocne a jeho to nebavi..a velky problem su financie, lebo onb nema nic nasetrene, jeho rodina nam tiez nic nedala nikdy a vsetko plati moja rodina a ja..aj teraz ako som na rodicaku minam kazdy mesiac zo svojich uspor este tak 300 eur..ked som mala matersku som len ja bezne minala okolo 800..take ze oblecenie alebo kozmetiku by mi kupil nehrozi..u mna je chyba ze tu zas nemam ziadne kamosky, som znudena a otravena a aj nahnevana ze sme v tomto meste..teda nevadilo by mi to keby sa mi venoval..ja by som chcela aby prisiel o 17 z roboty (on moze vtedy skoncit, ale nechce) aby sme spolu niekam sli aj s malym, vecer sa rozporavali, vikendy boli spolu sem tam sli na vylet, na dovolenku..ja som kvoli nemu nechala svoj zivot v hlavnom meste, nemam tu kamartky, iba rodinu, chyba mi spolocensky zivot..momentalne chcem od neho odist, len cakam na iste veci..vidime sa polhodinu denne, lebo chodim spavat k mame...ale je mi to luto, rozmyslam ci zabojovat ved mame aj dieta..ci sa moc skoro nevzdavam? viem ze keby sa mozem rozhodnut este raz by som s nim nebola, lebo sa k sebe absolutne nehodime..me by ani nevadilo platit vacsinu veci, ved na koho to mam minut ak nie na nas..ale ked sa vidime tak par hodin do tyzdna za vyse roka sme boli spolu mozno tak 6 vikendov..a on si to nikdy nevie inac zariadit..respektive nechce..ja verim ze ma aj lubi, len takm asi inym sposobom..len ja som tiez asi divna..uz som z jedneho vztahu odisla aj ked som toho priatela vtedy strasne lubila, ale bola som v tom vztahu nestastna..tak je chyba aj vo mne, asi neviem udrziavat vztahy alebo co,..nikdys om vo vztahu nebola stastnejsia viac ako rok..a taktiez ako slobodnej matke to bude strasne tazke asi..mala by som kde byvat, lebo mame este jeden byt, ale neviem ci si tu najdem adekvatnu robotu a on by mi vyzivne urcite nedaval (oficialne ma minimalku aj ked zarobi cca 1000 eur)..nemam ani 30 mam rocne uzasne dieta, ale nove vztahy sa mi riesit asi uz nebude chciet nakolko si ani neviem ziaden normalny najst..a taktiez mam zafixcovane ze ma s dietatom uz nikto nebude chciet..na druhej strane naozaj nie som spokojna s tymto vztahom ja si svoj zivot predstavujem inac, ale uz mame to dieta..asi som sa ani nevyjadrila dobre..len mi je z toho strasne smutno, lebo jedine co by som chcela je mat stastnu a kompletnu rodinu...vzdy som chcela karieru, ale momentalne si nic viac nezelam, iba tu rodinu..

gastanka32
12. aug 2016

@rebeka1417 sama pises ze si svoj zivot predstavujes inak.. Tak hor sa do toho. Mas moju podporu!

kllamarka
12. aug 2016

@rebeka1417 Presne tak, zmen nieco. Hocico. Od muza, pristupu, bytu, chod do prace atd. Nechat vsetko tak a cakat je najhorsie.
Rad tu dostanes neurekom, ale ono zivot casom poriesi sam...
Vsetko sa vykrystalizuje. Rob momentalne tak, aby si bola spokojna ty sama so sebou a dietatom. Ked chces o muza bojovat..tak bojuj. Len vy dvaja viete, ako to mate medzi sebou.
Ja som od muza odisla po 2r. Rad som dostala kopec, ze odid od neho...ale ono to musi v cloveku dozriet. Inak si bude vycitat milion veci, typu mohla som/neurobila som..atd 🙂
Tak proste vela stastia 🙂

lubkavargova1
12. aug 2016

Aky ma konicek?

lolonka
12. aug 2016

@rebeka1417 ...toto chce poriadny rozhovor so svojím priateľom...všetko mu povedz a uvidíš ako sa zachová....podľa toho sa potom zariaď

moonlight1210
12. aug 2016

@rebeka1417 nic z toho, co sa ti deje nie je chyba tvojho partnera, ale iba tvoja.

precitaj si ten clanok po sebe este raz a identifikuj, kde robis chyby. zretelne si ich tam opisala.

(napoviem maly hint k rieseniu tvojich problemov: vsimni si, ze akoby si pisala o dvoch osobnostiach, nie jednej.).

katarinapekna
12. aug 2016

@rebeka1417 nechápem na co toto vôbec riešis? Veď si to po sebe precitaj.....to načo ti je takýto trt?? Vzdelanie nemá,peniaze nemá,hovno vybaví....ci ešte ti je malo toho všetkého?😀 bože,bože....😀

simca06022011
12. aug 2016

A ty ho na co potrebujes? Ak nereaguje na rozhovory, hadky, neriesi.. matka sa montuje pravdepodobne do vsetkeho...
NEbudem tu pisat rozpravky, ale poviem ti to na rovinu, sama som s takymto tlkom zila rok (!!!). Je to nevzdelany fagan, nesiaha ti po clenky, nedokaze bez mamicky nic, nema peniaze, nic neurobi... v podstate si bola slobodna, samostatna.. aj teraz to ber tak ze si a odid cim skor. Priezvisko maleho neries, na svadbu zabudni, rovno daj ziadost o zverenie do opateri a vyzinve vybav. ... Dufam ze si bola aspon taka mudra ze ste riadne zabezpecili ten byt aby si neprisla o peniaze. Sud sa nebude pozerat na jeho minimalku... ale na vase potreby, cize toho sa voebc neboj a teda, radsje sa uskromnit, poprosit rodicov o pomoc ako si nicit zivot a stresovat... Zmen co myslis, bud objednaj maliarov a daj vymalovat a prestahuj sa sama... necakaj kym to spravi on. Alebo sa proste pobal a nechaj ho tak... hadam nebudete platit hypo, najom, naklady na byt.. nervacit sa a cakat kym sa vymaluje :D
juuj som sa nazlostila :DDDD Tieto zmeny nalad na MK ma dostanu do hrobu :D

aknelkilark
12. aug 2016

Toto je príspevok, celý o mne 🙂 presne.. môj dnes už ex.. namalého minul maximálne 300 €.. nekúpil ani kočiar, ani postieĺku ani oblečenie ani plienky a ani mlieko.. nič nekúpil.. pardon malý mal 3mesiace a on mu nakúpil za 30€ veci číslo 50 :-/ takže na tvojom mieste sa zdekujem hneď.. ja som ho tiež strašne ľúbila asi preto som mu vždy vsetko tolerovala, tiež mi bolo sprosté pýtať od neho peniaze keď som mala vlastné, rodičia platili keď sa stalo, že ja som už náhodou nemala.. ale prečo cucať rodičov? Je to jeho syn, nech sa spamätá.. jeden pekný deň som mu zbalila veci a dovidenia.. a priznám sa, keby nevolával, či si môže odrazu vziať malého, lebo kým bol s nami záujem nejavil, tak ani neviem že ten dotyčný existuje

alex49
12. aug 2016

zober si papier, na jednu polovicu napíš plusy vášho vzťahu a na druhú mínusy. Ani som to celé nečítala, ale je mi jasné, že budú prevažovať mínusy.

n0mi
12. aug 2016

Ved vy ani vztah nemate,tak čo chces zachranovat? ....

larissa113
12. aug 2016

Stacila mi polovica tohto pribehu a je jasne ze muz nema zaujem ..podla mna aj on by rad vratil cas spat...
@katarinapekna to jasne strucno vysvetlila velmi dobre :D

simca06022011
12. aug 2016

@aknelkilark moj partner tiez malej nic nekupil, to nie je ukazovatel... no ale to spravanie je chore... fakt. Ma ju totalne v pazi... Keby mi ako otec mojho dietata neoznamil ze ide na nejak vyletik, tak by som mu dala taku po pysku ze by videl.. ale uz by som mala kufor zbaleny.

larissa113
12. aug 2016

Podla mna vy ste sa ocitli vo svojom pseudovztahu omylom :D .....neni do sdosmiechu prepac ...ale taky muz za makove

simca06022011
12. aug 2016

@rebeka1417 podla mna ste sa ani nepoznali a uz ste skoncili ako rodina, pritom on to viditelne nechcel a ani ty nie... PRE TOTO by som sa v tak kratkom vztahu vzdy rozhodovala sama a bez ohladu na okolie.

aknelkilark
12. aug 2016

@simca06022011 u nás bolo všetko fajn, nehovorím, že mal peňaží habaďej.. ale ako náhle som zostala tehotná, nemal ani korunu.. zariaďovali sme si bývanie, všetko platili naši, výbavičku platili, kočiar kúpili, postieĺku kúpili.. nemocnicu mi zaplatili.. on sa k tomu akosi nemal.. peniaze mal len pre seba a svoje potreby.. narodil sa malý, venoval sa mu dva týždne.. z rovoty prišiel lahol a spal, víkend voľný celý prespal.. dám mu malého, on nevie čo s ním má robiť.. dám mu fĺašky nech ho nakŕmi, on mu nedá, lebo malý od neho nechce.. chcem ísť na dve hodiny von, nemôžem, lebo nevie čo s ním má robiť a ani jesť by mu nedal.. každú minútu by som mala telefonát.. vôbec ho nesralo, že malý potrebuje xy vecí a ja už nemám peniaze, šak naši zaplatia.. ako náhle som zbalila veci, on sa zmení.. a dristy všelijaké.. malého si má brávať 4x do mesiaca na 3 hodiny.. má ho hodinu a volá, že ho vezie, lebo nevie čo s ním

janinah
12. aug 2016

Predstav si,že by ste ostali spolu,zmení sa?nie,ani náhodou /hoc manželská poradňa niekedy otvorí oči a niekedy sa aj niečo pozitívne udeje/.On je ako guľa na nohe,nepomôže,zavadzia a brzdí ťa.Život je krátky,mladosť neskutočne rýchlo preletí,ber dieťa,nechaj truľa jeho mamičke a choď žiť,možno za rohom ťa čaká skutočný muž a keby aj nie,tak ty sa nestratíš...držím prsty

adka2011
12. aug 2016

@rebeka1417 No, zacni tym, ze mu vsetko povies. Pockaj, ked zas vecer neskoro pride, ale namiesto filmu nalej vino a uprimne otvorene mu povedz, co citis. Toto ale urob v tom pripade, ak to este chces skusit zachranit. Uvidis, ako sa zachova a podla toho sa rozhodni. Sikovna a rozumna si, ak ti bude jasne, ze tadialto zial uz cesta nevedie, najdes si pracu a budes sa financovat sama, on budes prispievat cez alimenty.
Ak by sa prejavil tak, ze je mu to luto a chce s tym nieco spravit, tak si dohodnite aspon male zmeny na tej sucasnej rutine - ze ten a ten den v tyzdni bude patrit len vam, ze pride aspon o hodinku skor z prace, bla bla. A potom sleduj, co z toho sa plni a podla toho dalej postupuj.
P.S. Mozem vediet, co je ten jeho konicek? Ty mas aky konicek?
P.S. 1 Inak, jeho mama by nevedela synceka postrazit, ze by si ten byt skusila vymalova ty?

simca06022011
12. aug 2016

@aknelkilark pozri toto robi aj moj chlap, malu nikdy nevzal von kocikom ani s nou nebol sam... cca 2 rocnu ju nechal 3 hodiny pokakanu pretoze nevedel co ma robit.. no motak rozmaznany... ale su veci co nam obom vyhvouju a tak sme si to zariadili, teraz je to fajn, mala je velka a on sa jej venuje viac ako ja. Peniaze som si proste zobrala ked som potrebovala a hotovo. Vzdy je to o dohode,a le oni v otmto pripade asi an nekomunikuju.. mozno sa ani nevidia... a to je chore.

natalym
12. aug 2016

Otrávená baba čo furt voľačo chce. On sa nenazdajky dostal k rodine, figu borovú mu je to jasné a títo dvaja majú spolu rodinu.
Jáj deti, deti................ Jáj už nie ste deti, hm nevidno. Ako malé decká.

Sadnúť a veľa veľa sa rozprávať a hlavne DOHODNÚŤ SA.

Ozaj a kedy má maľovať, keď príde o 17 tej roboty a + má koníčka + má sa Ti venovať. Vidím to jedine na víkend.

rebeka1417
autor
12. aug 2016

baby dakujem. my sme sa uz o tom rozpravali velakrat. predtym nechapal, potom sa to zlepsilo na cca pol rok ale teraz je to hrozne. on do 30ky zil u mamy, mal partnerky ale mlade a vraj ich nelubil, tak si myslim ze si robil dost co chcel..ja vlastne tiez len som mladsia a zila som sama..chyba je aj ze mi chybaju kamaratky, tak o to viac by som chcela jeho spolocnost..no mne to asi nedovoli malovat, ale skusim to veru. ja mam konicek hlavne sport, cvicim tak trikrat do tyzdna ked mi mamina strazi...chcela som aby sme mali aj nieco spolocne ale on nechcel..on ma konicek rybarcenie..ja uz som na to alergicka. @adka2011

ja nechcem aby to vyznelo ze on je debil a ja som idealna..to vobec..ja vobec zas nie som zienka domaca, co by vela chlapom vadilo..nemam vyluxovane a nie je kazdy den navarene..ale mne skor chyba to ze sa mi/nam nevenuje..teda skor mne ako partner..ze sa citim sama...ten partnersky zivot si jednoducho predstavujem inak..predtym som mala robotu, skolu, kamosky, milion aktivit, tak som si tak neuvedomovala ked sme boli spolu jedenkrat do tyzdna na tri hodiny niekedy..ale teraz je to ine..ale strasne tuzim po rodine. a neviem ako by to fungovala s novym partnerom ked mam dieta ktore mi je prvorade, ci by netrpelo tym...

rebeka1417
autor
12. aug 2016

a inac my uz cca 2 mesiace spolu nezijeme..ked pride idem spat inde, lebo mam kvoli tomu problemy so spankom..ja uz som bola rozhodnuta odist len mi je to jednoducho luto hodit to za hlavu..ze ci este nezabojovat...ci nemam moc zidealizovane predstavy..

natalym
12. aug 2016

@aknelkilark A ako ste to dieťa urobili? Sa stalo?

sashabb
12. aug 2016

@rebeka1417 nedovolí ti malovať???? nikoho by som sa nepýtala. Jednoducho sa nasťahuj do svojho bytu a pomaličky si vymaluj. Nieje to nič zložité.
Pokiaľ je tam kuchyňa a použiteľná kúpelňa tak by ma teda nič nezastavilo a nevidela by som dôvod bývať niekde v prenájme.
Zariaď sa sama, keď sa jemu nechce 😉

asocial
12. aug 2016

@rebeka1417 uz s ak nemu nevracaj..to je nevyzrety clovek, este nedozrel na to, aby mal rodinu..mas podporu rodicov, takze nemas o com..polku bytu zaplatili tvoji rodicia, hadam to mate osetrene, pories este hypoteku (urcite ti pomozu teraz) a zbav sa ho..skor ci neskor najdes normalneho chlapa..

luci5
12. aug 2016

@rebeka1417 vyzeráš byť šikovná a múdra žena, povačšina mamičiek cez materskú fnuká že nemá peniaze, no ty sa nestažuješ, dokážeš si zarobit a si samostatná... tvoj partner je akýsi spomalený..., neviem, ja by som asi nezachranovala, podla toho čo píšeš nemáte žiadny vztah, spoločné záujmy, nič, akurát to dieta. ale rozhodni sa podla seba... držím palce

rebeka1417
autor
12. aug 2016

@moonlight1210 no ja vidim chyby v tom ze som asi nebola asertivnejsia. ze som mu neprikazala mat spolocny ucet a hned byt na hypoteku, ale toto ty asi nemyslis..

natalym
12. aug 2016

@rebeka1417 Ty si kto, že prikázala? Nezdá sa Ti to hlúpe?

rebeka1417
autor
12. aug 2016

@luci5 ty si mila, ja som taky priemer, urcite nie som extra sikovna skor som sa vzdy snazila ist za svojim. a mala som vcelku slusne nasetrene plus som chvilu pokracovala v doktorandskom lenze nevydalo teraz mam len rodicak ale chcel by som si uz najst robotu nakolko do starej sa kvoli dochadzaniu uz nebudem moct vratit. @asocialmoja rodina nastastie vlastni este jeden neobyvany dvojizbak takze mam kam ist len ho treba prerobit. a mame to osetrene ale uz sme mali debatu- on to nechce predat a vyplatit ma nema z coho takze to bude na dlhe lakte este..ja len rozmyslam ze aj vo mne musia byt chyby velke ked sa mi nedari vo vztahoch..

rebeka1417
autor
12. aug 2016

@natalym no ved praveze ja som mu nic neprikazala. vsetko bolo ako chcel on. skussi to este raz precitat.

maria1989
12. aug 2016

@natalym hlúpe to je, ale prikázať mu teda mohla. Pánko by sa mal podieľať na financovaní. Lebo to dopadne... veď vieš 😒 Takéto typy asi treba schatnúť pod krk hneď na začiatku... lenže na začiatku v zamilovanosti to nevieme, a potom je neskoro