Odpustili by ste neveru?

mirushka000
12. jún 2009

ahojte neviem ci tu uz je takato tema,ale snad nie a budem rada ak sa k tomu vykvyjadrite....

ide o moj pripad.....manzel ma sice podviedol, nie fyzicky ( teda nebol sex) ale tym ze si s nou pisal, stretol sa zoparkrat....

sice to ukoncili ako on tvrdi ze ona, prave preto ze je zenaty a ma dcerku....
manzel slubil ze chce zit s nami, so mnou s dcerkou, ze pre rodinu ale ja neviem....neverim uz jeho slovam...

rada ho mam stale ale uz je medzi nami bariera....

odpustili by ste, dali by ste druhu sancu alebo nie?
ak ano tak dali by ste nejake ultimatum????

teodorka
13. jún 2009

😒 no tak to uz neboli ,,kamaratske" stretnutia... 😕

anjelik333
13. jún 2009

mirushka000 to som rada, ze prispievas, jasne kto by sedel za pocitacom ked je tak pekne vonka 🙂
A ako si na to vsetko prisla? Chcem sa iba spytat ked ste sa spolu o tom vsetkom rozpravali ci ti aj povedal preco to vsetko robil?

vroni
13. jún 2009

Aha, dobre. Tému, kde si to rozviedla si nepamätám alebo som ju nečítala, takže som vychádzala z toho, čo si napísala sem. Po doplňujúcich informáciach odvolávam napísané 😀 Lenže na klasickú neveru to "fyzično" treba napriek tomu. 😉 Z toho, čo si napísala je neposúditeľné, či stojí za to privierať oči alebo nie...

anjelik333
13. jún 2009

Vroni moj nazor na neveru je ze je nevera a NEVERA. ak je nevera len preto aby si chlap uzil a nejde mu o ziadne city a potom je NEVERA taka ak sa manzel zalubi do inej zeny a pri tom nemusi byt ani to "fyzicno" to je pre mna este horsia nevera, vtedy by som to asi nedokazala odpustit, lebo neslo len sex ale islo o nieco viac.

oalaa
13. jún 2009

mirushka000: prepac, nechcela som sa ta dotknut, ale je tu viac takych tem, ktore niekto vytvoril a viac neprispieval, ale ako vidim, ty niesi ten pripad. Nediv sa ze sme sa tu rozpisali, je to dost hakliva tema nato, aby sme ti napisali len odpoved: ano alebo nie. Ako si napisala, tazko sa niekomu radi, ked nema vsetky informacie o danej zalezitosti, preto si myslim, ze ani s odpovedami ano alebo nie ti nepomozeme-mozno ani s tymito, pretoze ak väčšina povie ano-odpustis mu? a ak vyjde nie- odíjdeš od neho? kazdy je iny, poznam ludi, ktori vedia o nevere svojich partnerov a neprekaza im to, su aj taki, ktori okamzite zbalia kufre, je to len na vas, ci chcete ten vztah zachranit a ci mu dokazes este verit.

andulkau
13. jún 2009

Mirushka ja by som odpustila ,ale nezabudla.Drzim palceky. 🙂

digysa
14. jún 2009

Chcela by som vidiet, kolko z vas, ktore natrvrdo pisete NIE, by naozaj opustilo svojho manzela, za takuto neveru...

Sice sa ma nevera este osobne nedotkla, ale aj tak si myslim, ze clovek nie je dokonaly....a niekto dokaze odolat, mat pevnu volu a drzat sa moralnych pravidiel zivota a niekto je slaboch (aj ked vo vnutri ho to stve, ze sa mu to stalo)...
No a potom su ludia, ktorych takato vec netrapi a podvadzaju svoje polovicky pravidelne, lebo v tom nevidia nic hrozne (pokial sa to partner nedozvie)

Takze najskor sa zamyslime, aky typ cloveka je mirushkin manzel, ci priatel.....poznate ho? Viete preco to urobil? Co ho k tomu dohnalo???

Take "surove" rady, aby mu uz nedala druhu sancu, to je onicom. Rozchod je velmi zlozity proces. Ja by som dva krat merala a raz strihala.

Ja by som urcite dala chlapovi druhu sancu...ale bola by aj posledna. 😔

nanyka
14. jún 2009

neviem či by som ho opustila - to záleží od viacerých okolností..každopádne však by som mu už nedôverovala a to do vzťahu nepatrí..
asi by to najskôr dopadlo tak, že by som sa s tým nevedela vnútorne vyrovnať - a aj keby som nechcela, moja láska by veľmi ochladla = skôr či neskôr koniec vzťahu..

pretože si myslím - urobil raz, urobí aj druhý krát..

a názor: nie je nevera ako nevera - stále je to nevera ..nechápem ako niekto môže odpustiť, keď ide len čiste o sex - kde sa stratila zodpovednosť a úcta voči tomu druhému? 😒

anjelik333
14. jún 2009

nanyka mas pravdu ked hovoris ze sa neda odpustit ani ked ide len o cisty sex, ale moj nazor je taky ze ked by som vedela, ze to bol len nejaky ulet a nic to pre neho neznamenalo, tak mozno by som mu to dokazala odpustit, ale keby sa tam dostali uz city tak to by uz bolo pre mna tazsie. ☹

nanyka
14. jún 2009

anjelik, rozumiem ti..
ale ver tomu, že to pre neho niečo znamenalo minimálne tých x minút, ktoré s ňou prežil v posteli - keď kvôli tomu dokázal riskovať stratu svojej rodiny..
a to je presne to,čo by som odpustiť nevedela..
ale to je len môj pohľad na vec..každý máme ten svoj že..

anjelik333
14. jún 2009

nanyka ano to mas pravdu, toto je taka tazka tema, lebo ked sa to niekomu stane tak az v tedy dokaze jednoznacne povedat, ci by neveru odpustil alebo nie. 😖

krasuliak
14. jún 2009

nikdy by som neodpustil !! 😝 😝 😝

didlinka88
14. jún 2009

zalezi aku a z akeho dovodu..

krasuliak
14. jún 2009

to ze niekto napise ze sak to bol len sex alebo je bola/a opity/a to su len sprostosti jednoducha podviedol/a
a hotovo je to nevera. a odpustit?? na co? co bude potom nejaka dovera?? kde je zaruka ze to nebude opat,??
bude len podozrievanie nedovera a opat problemy 😉 moj nazor

teodorka
14. jún 2009

krasuliak ...aj moj nazor 🙂

patricia1971
14. jún 2009

ja som odpúšťala a hodne dlho ☹ ☹ ☹ a aj tak to potom skončilo rovzvodom ☹ ale to keby som písala,tak zapíšem aj 10 strán ☹ .....takže je ťažké radiť,lebo každý si aj tak urobí po svojom,ale ja po mojich skúsenostiach by som neveru už nikdy neodpustila,nikdy,lebo fakt sa to vždy opakovalo a bolo to na hov.....som už druhý krát vydatá,ale keby ma môj druhý muž podviedol,tak je určite koniec...ja so sa už poučila 😝

roasha
14. jún 2009

suhlasim s krasuliakom 😉 ....nie,neodpustila! 😝

nika251
15. jún 2009

NIe, neodpustila. O com by bol potom nas dasli zivot? O podozrievani, vo mne by sa to zlomilo a uz by som ho nedokazala dalej milovat. Tak naco sa dalej trapit? A co deti? Ako maju byt stastne ked by sme sa trapili my? Kazdy vie, o com manzelstvo je a akeho ma partnera. Ak napriek tomu riskuje ze ho strati tak uz nie je o com. Ja som muzovi hned na zaciatku povedala ze odpustim vsetko len neveru jednoducho NIE!! Nastastie je uplne inej povahy, velmi rodinne zalozeny a ja tiez.

titkovamiriam
15. jún 2009

urite by to bolelo ale odpustila

certica
15. jún 2009

podla mna je to jedna z veci, na ktoru dokaze clovek adekvatne odpovedat az ked konkretnu situaciu zazije a preziva. pripad od pripadu.
takze ja napr. fakt netusim. kazdopadne vsak existuju aj horsie veci na svete... 😉

certica
15. jún 2009

niekedy aj negativna zalezitost dokaze spravit vo vztahu spravne zemetrasenie, inokedy je to zaciatok konca (co je urcite castejsi jav)

certica
15. jún 2009

este ma napadlo...som nedavno akurat citala nazor jedneho sexuologa, ze neveru zasadne nikdy neodpusti clovek s majetnickymi sklonmi

roasha
15. jún 2009

tak ,ja som majetnicka! 🙄
...no,ale ked za 15r co sme spolu,som nemala sklony zahybat ja,tak to ocakavam aj od druhej strany. 😎
mala som kolegynu,ktoru som nikdy nepochopila....jej muz chodil zil s milenkou,a domov si nosil prat veci.ked sa s milenkou pohadal,prisiel domov/vzdy nechavala vytiahnuty kluc,ak by nahodou.../....toto neviem pomenovat 🤐
ja teda za seba,keby-akby,nie neodpustila,vysmarim ho! 🙄

certica
15. jún 2009

roasha, tak ale to uz je trochen extrem - tvoju kolegynu myslim, resp. s tym klucom. mozno nizke sebavedomie... teda pokial nemala milenca aj ona 😀
preto asi kazdy individualne podla svojej povahy, schopnosti, moznosti, priorit atd.

certica
15. jún 2009

som nedokoncila: pokial nemala milenca aj ona a ten vytiahnuty kluc pre pripad, ze by sa chcel manzel pridat, ked pride 😀
len tak na odlahcenie

silvia123
15. jún 2009

Ja neviem čo by som urobila, raz som sa tak nad tým zamyslela a moje úvahy boli nasledovné: v prvom rade by som mala chuť zabiť ju a nadať jej do k...., ktorá rozbíja rodinu, potom by som mala sto chutí doraziť aj jeho, ale v konečnom dôsledku by mi to určite všetko nebolo jedno, keď si predstavím čo všetko sme spolu prežili a naše dieťa do toho a keby ma x-krát presviedčal ako mu je to ľúto a že je somár, možno kvôli malému by som mu odpustila, ale nezabudla by som mu to nikdy, čo ale znamená, že náš vzťah by šiel dolu vodou, nemohla by som už s ním nič mať, bola by som na neho alergická a v konečnom dôsledku by sme sa toľko hádali a tá neznášanlivosť by aj tak skončila rozvodom, pretože vzťah má byť založený na dôvere a keď ju človek raz stratí, tak vzťah sa tiež zničí... takže výsledný efekt je že radšej neodpustiť a predísť zbytočnéu utrpeniu, lebo človek, ktorý raz sklame, sklame aj druhý krát a bolesť sa tým len predlžuje. Skôr by som brala variantu -rozísť sa a ak by za to stál a chcel by bojovať za opätovné získanie rodiny plnými silami pekne od začiatku, potom by bolo za uváženie mu odpustiť a začať nový lepší vzťah. Toľko moja úvaha, dúfam len že také čosi nikdy nebudeme musieť riešiť ani ja ani on 🙂

pilka81
15. jún 2009

Je to velmi tazke ja sama som nieco podobne zazila chcela som to ukoncit ale ked som nad tim popremyslala zmenila som odpoved.Dala som mu podmienky a zatial to drzi .Povedala som ze pre moje deti spravim vsetko.Drzim Ti palce aby ste si to nejak vyriesili

roasha
15. jún 2009

certi,100bodov,ona mala fakt nizke sebavedomie. 🤐
prvy muz bol alkac,a ked sa mu konecne rozpadla pecxen,tesili sa s detmi ako na Vianoce,ked bol exitus 😅
potom si narazila dalsieho vola,a chodila z toho k psychacovi,ale riesit to nemienila.... 😅
tomu uz sa fakt povie:"kto chce kam,pomozme mu tam..." 😖

nataly7
15. jún 2009

ja s mojou povahou by som neveru netolerovala aspon si to myslim bohvie ako by som reagovala keby sa to stalo ale teraz urcite nie vsetci hovoria len kvoly detom sa nerozvediem ja si myslim kolko krat tie deti trpia viac ako keby sa rodicia rozviedli su vsamom strese ,nevedia na koho stranu sa pridat dufam ze taketo veci nikdy nebudem musiet riesit

mirushka000
autor
16. jún 2009

s manzelom sme sa brali pred 4 rokmi, mame krasnu skoro 3-rocnu dcerku ale problemy na seba nenechali dlho cakat.
pred pol rokom sa manzel velmi zmenil, prestal mi hovorit lubim ta, prestal ma kazde rano bozkavat ked odchadzal do prace, prestal sa zaujimat o dcerku, bol akysi iny....najpr som tomu nedavala ziaden vyznam, ved kazdy clovek uz ma stereotypu niekedy dost, myslela som si ze potrebuje troska pokoj tak som ho nechala tak....
ale posledne mesiace, odchadzal casto von s kamaratmi, vobec mi nechcel vraviet kde je a tak ....

zistila som ze moj manzel pravidelne ked som davala malu spat o tej osmej vecer neustale za bud zasil do garaze alebo siel vonku a neustle telefonoval. on stale tvrdil ze to bol kolega. ale poznam ho dobre a viem kedy klame a ked som raz pocuvala ich rozhovor tak som vytusila ze je to zena , pretoze mal uplne iny ton hlasu (iny ako ked sa rozprava s kolegami) a zacala som este viacej patrat.....raz telefonoval, ja som si ihned sadla k nemu a on hned ze " teda tak ako sme sa dohodli, zavlam ti este" .....mne uz vtedy vela nechybalo.....vzala som jeho telefon a pozrela posledy hovor. bolo napisane muzske meno ale ja som si to cislo aj tak zapametala a natukala hned do svojho mobilu. kolkokrat som sa snazila volat na to cislo tolkokrat bolo vypnute. a ze vraj kolega, ten by nevypinal mobil!!!
pockala som este troska a zavolala znova ozval sa mi zensky hlas. mne uz vela netrebalo....

ked uz som toho mala dost ako mi neustale klamal tak som sa nazllostila a narovinu mu to povedala. zapieral neskutocne dlho ale nakoniec ked som mu povedala ze to bol zensky hlas a ze som jej volala tak na mna nakrical ze ked som jej nieco zle povedala tak potom zacne konat on. a vtedy to zacalo. sla som riadne do neho rypat, nakoniec sa priznal ze to nebol kolega ale kamaratka.

a ja ze aka to je kamaratka ked ju predo mnou neustale skryval , klamal mi ze to s kolegom volal.

jednoducho som mu nedala pokoj, nakoniec ked uz som nevladala a sa rozplakala a stale sa ho pytala polavil a povedal mi ze je to kamaratka a ze nie hocijaka ze k nej nieco citi, ale ze to ukoncili pretoze on ma rodinu.

vtedy sa mi vsrtko zrutilo...

ked som sa ho na to pytala tak povedal ze to nebola nevera lebo spolu nespali....

nakoniec som prisla na to ze je to 18 ročna zaba od nas z dediny, ktora mu poplietla hlavu
povedal ze oni za to nemozu lebo to bol vzajomny pocit naklonnosti...
vozil ju do skoly ( podotykam on ma 27) , stretavali sa doslova za nasim plotom,
se nebol ale objimanie a bozkavanie ano..... ( toto pre neho nie je nevera) !!

ked som sa ho spytala preco??? ze on nevie, ze to bol len taky pocit a vzajomny ☹ ☹ ☹ ☹

akoze povedal ze to ukoncili preto ze je zenaty, ze ma dieta, a ze ak by to bolo za inych okolnosti tak by sopolu chodili ale nie ked ma on rodinu
stale ju branil ze aka je ona rozumna lebo to ukoncila .....a kde bol ten jej slavny rozum ked sa s nim stretávala mesiac a pol!!!!!

odisla teraz do grecka na nejaky studentsko-pracovny pobyt na pol roka ( manzel tvrdil ze do anglicka ale klamal)

povedal ze to ukoncili, ze na to chce zabudnut lebo pre neho znamena rodina viac ..... tak preco potom nemyslel na rodinu ked bol s nou ten mesiac a pol!!!!!

a ked som mu povedala ze to tak boli, ze to neskutocne posral a ked som myslela ze aspon povie prepac sam od seba tak to nepovedal...az ked som mu to pri jednej z hadok nepovedala ze sa nezmohol ani na prepac!!!

potom sice povedal ze prepac ale nevyzeralo to ze je to fakt uprimne a ze to lututje......

nakoniec mi povedal ze ma ma rad ale ze ma nemiluje aj ked si to myslel !!! a pri nej ten pocit mal!!!!! a toto ma dorazilo.....

som v slepej ulicke...... mame spolocny dom, na ktorom som sa ja natrapila tiez kedze sme ho stavali svojpomocne, je toto moj domov a dcerkin tiez.....nemam kam ist, od sepr materska nebude , teda financie nic, pracu hladam vyse 2 mesiacov a stale neuspesne....a nemam kam ist...

clovek doslova da druhu sancu ale ta osoba mam pocit ze si toho nevazi.....
ked na to rpide rec tak ma odbije s tym ze on o tom nekomunikuje, pre neho je to uzavreta vec, nespali spolu to zanmena ze akokeby sa nic nestalo.....

neviem to pochopit, zmierit sa stym.....a tusim ani sa nikdy s tym nezmierim....

bola som tiez taka...ze neveru by som nikdy neospustila.....ale terza ked som v takejto situacii zoci-voci clovek zvazuje co dalej....a nenachadza vychodisko pretoze na jednej strane nenavidi a na druhej stale ma rad ......

nechcem rozbit rodinu, dcerka je na neho dost naviazana...... ale neviem ci dokazem zit tak aby som to nemala pred ocami kazdy den....

ked som sa hos spytala ze co potom ked sa vrati....tak povedal ze nic.....ze budeme zit dalej akokeby sa nic nestalo 😠 😠 😠 😠

ja to doslova neviem pochopit, nenasla som odpoved na toto vsetko a nenachadzam ani akusi predstavu o buducnosti ako to bude fungovat......

inac ak by sa vam take nieco stalo , stretli by ste sa s tzm muzom/zenou s ktorou vas podvadzal alebo doslova nasadil parohy???

lebo mam pocit ze ked ju stretnem tak sa neubranim tomu aby som tej jednej zasranej 18rocnej K nieco nepovedala aby vedela ze to viem, ze znicila rodinu......
mam sto chuti jej tak zneprijemnit zivot v tom grecku aby vedela ako je sa citit pod psa aby mala strach sa vratit domov a bat ze ked ju stretnem tak nech si ma fakt nepraje...... 😠 😠 😠 😠 😠