Ohováranie a ničenie dobrého mena

biancarv
21. sep 2015

Ahojte. Uz tri dni nespim. Potrebujem radu od niekoho kto robí na polícii, alebo ma známeho na polícii. A dôvod? Pred tromi dňami sa na facebooku na anonymnej stránke objavil komentár, ktorý samozrejme ako naschvál poukazuje na moju osobu. Písala to akože podvedena manželka a tvrdí, ze som spala s jej manželom a že ma chce nájsť atď. Zaujímavé je že akože nevie moje meno, ale plno iné detaily. Ten komentár je dosť nelogicky napísaný. Ze mi videla auto, ale nie je si ista akej farby je , ze bola tma a pritom ja nikde nechodím, práve na to mám najlepšie alibi a to svojho manžela s ktorým trávim všetok voľný čas a nikde bez neho nechodim. Tak isto zhodili mojho manžela, ze je nezamestnaný alkoholik. :( pritom ma perfektnú prácu a v žiadnom prípade nie je alkoholik. Neviem čo mám robiť. Môžem podať trestné oznámenie na anonymneho prispievateľa? S manželom sa ľúbime, v práci sa nam obidvom darí a kupujeme dom. Niekto nám závidí a nevie prekusnuť naše šťastie. Nakoľko mám vyššiu pozíciu vo firme kde pracujem, nemôžem si dovolit, aby ľudia na mňa ukazovali prstom. :( čo by ste robili v mojej situacii? Samozrejme prispevok som nahlasila s manželom , ale admin ho nevymazal. Ďakujem za rady

prasiatko30
21. sep 2015

@biancarv mna by zaujimalo podla coho si usudila ze hovori o tebe ked nenapisala tvoje meno a predpokladam ani meno tvojho muza a o aute hovori ze o aute ani nie je ista akej farby je ?

biancarv
autor
21. sep 2015

@prasiatko30 lebo pisala, ze dvoch synov mam, ze pracujem v poisťovni a ze moje auto je buď žlté alebo zlaté a je zlaté v skutočnosti a to v našom malom meste sedí jedine na mňa. :( Dokonca moja podarená svagrova priateľka tam hned v komentaroch nechala moje meno a moju adresu. A hystericky volala môjmu manželovi, ze som štetka :( samozrejme manžel vie, ze sa po nociach neflákam. A je mi ľúto , ze niekomu ležím v žalúdku len aby nás rozhadal. Nikomu som nič zlé neurobila a je mi z toho smutno.

pribinak
21. sep 2015

To myslis zo srandy, ze kvoli takejto blbosti nespis 3 noci?

biancarv
autor
21. sep 2015

@pribinak myslím to vážne. Aj môj otec povedal, ze nech kašlem na to a nech si to nevsimam. Byvame v malom meste kde skoro každí každého pozná a niekto kto sa nudil z nás urobil idiotov. Preto chcem vedieť či môžem podať trestné oznámenie aj na anonyma. :(

pribinak
21. sep 2015

sa ti dost cudujem, akurat dotycna osoba bude skakat od radosti ako ta dobre vytocila a pilicajti sa ti na to vykaslu

biancarv
autor
21. sep 2015

@pribinak vážne s tým policia nič neurobí? :/

pribinak
21. sep 2015

@biancarv ja si Myslim, ze takuto PRKOTINU riesit fakt nebudu

Zaujimave, ze tvoj muz nehaji tvoju cest, Ak je to na fcb uz 3 dni, tak uz mal byt 10x na policii, ale tiez si asi mysli, ze je to PRKOTINA
Sorry, Len som uprimna

jolinka
21. sep 2015

v prvom rade by som udala tu svagrovu priatelku, co tam hnedkaj zavesila tvoje meno a adresu 😠 😠 zrejme tomu hned vdacne uverila 😝 /asi chcela verit/

na policiu sa moze dat oznamenie, otazka co vypatraju, ci to nezametu kdesi do suflika , ale podla cisla pocitaca sa teoreticky da vypatrat pisatel, anonym nie je az taky anonymny ako si o sebe mysli, dnes je technika vymakana 😉

Ved mne staci len prihlasit sa z ineho PC na ucet v banke a hned mi banka znasobi "ochranne prvky" pre pristup a jednanie z uctom ...takze okamzite registruju inu IP adresu pocitaca...

jolinka
21. sep 2015

@biancarv myslim ze uz ako sa technika a soc. siete dostava do nasho zivota...sa to prenasa do zakonov, definuju sa t restne ciny ako "kybersikana" a podobne.

biancarv
autor
21. sep 2015

@pribinak v pohode, mne uprimnost nevadi. Ďakujem za názor

@jolinka svagrova priatelka a ja sa nemusime, bohužiaľ je to zlá osoba, bola vo väzení atď takze so svagrom sme prerusili kontakt od kedy je s ňou. A ani sa necudujem , ze hned tomu uverila. Jej názor ma nezaujima ale to ze tam hned zverejnila moje meno ma šokovalo. Manžel sa uz pokúšal vypátrať IP adresu, na takéto veci je macher. Ale prechádza to cez niekoľko servov a že nevie zistiť odkiaľ to prišlo, no ja sa do toho nevyznam, ale tak nejako mi to vysvetloval.

natalym
21. sep 2015

Pravda vždy výjde najavo. Ak je Tvoje svedomie čisté tak sa nemáš čoho báť.

jolinka
21. sep 2015

@biancarv je mozne ze ona je ten "anonym" a pise sama sebe, rozmazava to a tvari sa velmi prekvapene 😝 😝 teda ak v podstate nemas inu zavistlivu zlu osobu v okoli 😒

biancarv
autor
21. sep 2015

@natalym moje svedomie je čisté. A verím, ze Božie mlyny melú pomaly, ale isto a že sa to tej dotycnej osobe vráti. Chcem len vedieť kto to napísal, mňa by v živote nenapadlo niečo takéto niekomu urobiť. :(

jolinka
21. sep 2015

@natalym bohuzial ☹ nie vzdy to plati, pravda je obcas pochovana v blate velmi hlboko, a ked aj po rokoch vyjde najavo, uz je casto pre ublizenu osobu neskoro 😔

damarafrigg
21. sep 2015

@biancarv ahoj skus si pozriet par. 373 trestneho zakona. tento sa tyka ohovarania. Skus si to aj pogooglit a riesia sa tam rozne situacie.

biancarv
autor
21. sep 2015

@jolinka toto inak uz aj mňa napadlo či to nebude ona.

biancarv
autor
21. sep 2015

@damarafrigg Ďakujem za tip.

jolinka
21. sep 2015

@biancarv napadlo ma to podla toho ze vie vela detailov z tvojho zivota...to cudzi ludia nevedia...je to potom clovek s blizkym vztahom...bud rodina alebo nejaka kolegyna, kolega 😒 Dalej to ze osoba sa pracne zatajila, ze nemozno vypatrat IP adresu, poukazuje na niekoho kto sa technicky vyzna do takych veci 😉 alebo ma niekoho v okoli seba co sa vyzna 😉

biancarv
autor
21. sep 2015

@jolinka ved toto, musel to byť niekto kto ma dobre pozná. Hlavne, že v manželovi mám oporu. Musím na to prestať myslieť , lebo zošaliem a o chvíľu idem do práce. :(

tykat
21. sep 2015

@biancarv ...no tak podaj oznamenie na svagrovu cicu, ked bola taka aktivna a napisala tam tvoje meno 😎 ...žlté alebo zlaté auto a dvaja synovia nie je ohováranie konkrétnej osoby...

Ale popravde čím viac sa v tom budeš vŕtať tým viac to bude smrdieť a tým viac oleja do toho ohováračského ohníka prileješ. Btw. Čo to je vlastne za FB stránka, že si sa to hneď dozvedela?

jolinka
21. sep 2015

@biancarv pozri ak bolo zamerom, vas s manzelom rozvadit, znicit pekny vztah , tak to sa nepodarilo 😉

Ja mam vseobecne skusenost...ze ludia viac zavidia a nedopraju pekny vztah, lasku, zdravie, krasne deti...nez samotny majetok a financny uspech. 🤐

biancarv
autor
21. sep 2015

@tykat také anonymne priznania v našom meste. Väčšinou tam ľudia píšu hluposti a veľakrát v mene druhých. Nečudovala by som sa keby to už viacerým ľuďom spôsobilo problémy. Keďže som to mala likenuté hneď som videla príspevok na nástenke. A to sme boli akurát s manželom na pobyte v Tatrách lebo máme 6 výročie svadby a takto nám niekto pokazil náladu.

biancarv
autor
21. sep 2015

@jolinka Áno máš pravdu. 🙂

jolinka
21. sep 2015

@biancarv ja by som sa rozhodla podla toho ako sa to bude vyvijat...ked budes vidiet ze na tej stranke ten prispevok nikoho nezaujima, upada to tam, tak by som to nezivila, pokus dotycnej nevysiel.

ak by sa to tam zivilo dalsimi utokmi, ludia by to komentovali, pripadne by ta osobne niekto oslovoval zo znamych, ze co tam videl a podobne...tak by som dala podnet na trestne oznamenie za ohovaranie a spomenula by som udanie na policii aj na prislusnej stranke.

To dokonca mozes urobit aj teraz.... ze tiez anonymne nie pod svojim menom... spomenies vseobecne, ze aby si dotycni davali pozor, ze za neopravnene ohovaranie im hrozi trest podla paragrafu toho a toho, proste vystrastit trosku 😉 😉

biancarv
autor
21. sep 2015

@jolinka Dobrý nápad. Ďakujem 🙂

tykat
21. sep 2015

@biancarv ...tak by som poprosila správcu stránky o zmazanie tvojho mena, máš na to právo

jolinka
21. sep 2015

@biancarv nezabudni spomenut aj neopravnene zverejnenie osobnych udajov 😉

jolinka
21. sep 2015

@tykat aj toto je dobry napad, ta strranka musi mat nejakeho admina, ako aj tu na MK niekto poziada o zmazanie prispevku, ktory ho uraza a podobne. 😉

jolinka
21. sep 2015

@biancarv a hlavne sa neboj, Odvaha. Strach je najsilnejsi nastroj na manipulaciu ludi 😉

tykat
21. sep 2015

@biancarv ...a HLAVNE!!! úplne by som sa vyhla komunikácii s dotyčnými osobami, neodpisuj, nevysvetľuj, nerieš to niekde na FB ani inak, skrátka len keď sa objaví tvoje meno daj ho zmazať.