Ohováranie a ničenie dobrého mena

biancarv
21. sep 2015

Ahojte. Uz tri dni nespim. Potrebujem radu od niekoho kto robí na polícii, alebo ma známeho na polícii. A dôvod? Pred tromi dňami sa na facebooku na anonymnej stránke objavil komentár, ktorý samozrejme ako naschvál poukazuje na moju osobu. Písala to akože podvedena manželka a tvrdí, ze som spala s jej manželom a že ma chce nájsť atď. Zaujímavé je že akože nevie moje meno, ale plno iné detaily. Ten komentár je dosť nelogicky napísaný. Ze mi videla auto, ale nie je si ista akej farby je , ze bola tma a pritom ja nikde nechodím, práve na to mám najlepšie alibi a to svojho manžela s ktorým trávim všetok voľný čas a nikde bez neho nechodim. Tak isto zhodili mojho manžela, ze je nezamestnaný alkoholik. :( pritom ma perfektnú prácu a v žiadnom prípade nie je alkoholik. Neviem čo mám robiť. Môžem podať trestné oznámenie na anonymneho prispievateľa? S manželom sa ľúbime, v práci sa nam obidvom darí a kupujeme dom. Niekto nám závidí a nevie prekusnuť naše šťastie. Nakoľko mám vyššiu pozíciu vo firme kde pracujem, nemôžem si dovolit, aby ľudia na mňa ukazovali prstom. :( čo by ste robili v mojej situacii? Samozrejme prispevok som nahlasila s manželom , ale admin ho nevymazal. Ďakujem za rady

biancarv
autor
21. sep 2015

@jolinka adminovi som to nahlasila a zmizlo moje meno a adresa, ale príspevok nie a pritom ten som nahlasila. Aspoň, ze to meno dali preč. :/

biancarv
autor
21. sep 2015

@tykat presne tak, na FB som to neriešila. Ten kto ma má rád tomu to vysvetľovať nemusím.

brisilda
21. sep 2015

take veci treba na soc. sieti ignorovat a s tou pani ktora tvoje meno a adresu verejne napisala pod komentar by som si to osobne prediskutovala spolu s manzelom . V ziadnom pripade jej nedaj najavo , ze ta ten status a komentar vytocili 😉 proste sa na nu usmievaj a daj jej pocitit , ze je obycajna chudera ! Pokial ti pre toto nerobi doma manzel cirkus a ste v pohode nemas sa nad cim pozastavovat a rozculovat 😀 ... len sa pousmej a chod dalej 🙂

eeffka
21. sep 2015

@biancarv nuz ja by som na tvojom mieste uz davno mala printscreeny odlozene a podane oznamenie a pekne by som im to dala naznamost, ze sa neda vystopovat IP 🙂 mile zlate... kto chce ten najde, u takýchto hejterov, zavazi aj to ze sa vôbec clovek aktivne brani, ci to policajt zalozi ako priestupok alebo nie je podstatne mat dokaz , najma ak byva clovek na malomeste a ma poziciu kde sa ocakava/vyzaduje moralna bezuhonnost
ak si myslite ze dedinske ohovaracky su "slovenskym folklórom" uz davno sa zmenila situacia a uz sa k tomu aj inak pristupuje
ak mate pocit ze policajt to neriesi, existuje inspekcia.... je 1000sposobov ako sa chranit.
Ja by som to urcite nenechala len tak myknutim pleca, netreba byt agresivny ale branit seba a rodinu treba.

biancarv
autor
21. sep 2015

@brisilda
@eeffka Ďakujem za rady

igor211
21. sep 2015

@eeffka Ak niekto napise nieco na FB, tak IP adresa sa predsa neda zistit. Jediny kto to vie je administrator na FB strane. Ale inak s tebou plne suhlasim, praveze ked niekto napise taketo nieco na internet, je to verejne, velmi lahko (policiou) vystopovatelne. Ja by som sa tiez aktivne branil pretoze taketo nieco nikdy len tak neprestane, a tie pochybnosti (ludi okolo teba) tam uz potom budu stale.

adel222
21. sep 2015

@biancarv ahoj, ja som pracovala v obdobnej socialnej sieti a v pripade ohovarania, poskodenia mena musela poskodena osoba podat trestne oznamenie. Samozrejme ze na anonyma a nasledne nas policia kontaktovala kde sme my poskytli vsetky udaje, ktore boli mozne. Podla ip zistite providera internetu ale ten vam majitela danej ip poskytne tiez len na zaklade trestneho oznamenia, teda vam neda nic, len policii. Proces je to zdlhavy s neistym koncom. Urob si screensoty ak by to zmizlo medzicasom, ak to chces riesit. Mozno sa situacia bude opakovat

ava11
21. sep 2015

To akoze toto ma byt ono?

Chcem Vás poprosiť o pomoc,môj manžel sa vychrapal s jednou poistovackou z Rv vraj ma dve deti od rôznych chlapov a muža doma a vraj je alkoholik (toto mu ta herečka narozpravala) , a nejaké smiešne malé auto žlté alebo zlaté, bola tma tak si nie som ista. Nie som z Rv a môj manžel mi viac nechcel o nej povedať.Vraj nechce aby som to riešila, ospravedlnil sa mi a ja sa tvárim ze je všetko v poriadku ale nie je. Chcem ísť za ňou ale neviem kde robí, kde býva ani jej meno dokonca. Ale ja to tak nenechám a dovtedy budem pátrať kým ju nenájdem... Preto Vás prosím o pomoc, Like na priznanie a ja vám napíšem, vopred ďakujem za každé info

Kde tam vidis dvoch synov? A od roznych chlapov ich nemas, ci? Podla takychto indicii mi to skor pripada, ze si sa v tom vyslovene hladala, sorry. Precitala som si aj tie komentare, ta tvoja pribuzna ci kto to je je asi dobra krava, ale tvoje menoa adresu tam nikde nevidim zverejnene, nic take nenapisala, hm? Takze?

moonlight1210
21. sep 2015

@ava11 meno a adresu uz admin na ziadost zmazal. pisala to vyssie.

inak - dobra historka. ze tomu akoze milencovi nakeca, ze je jej doma tazko, lebo muz jeakoze alkoholik, to chapem. aby ju lutoval a utesoval.
ale ze by sa ktorakolvek milenka chvalila milencovi tym, ze ona ma deti dokonca AZ od dvoch muzov , tak to vymyselnica prestrelila, ked uz od zavisti videla na cerveno. uz nevedela, cim by ste pospinila.

maslenka47
21. sep 2015

@biancarv nuz ak ide o post, co pisala @ava11, tak z toho prispevku nijak nie je ani naznakom jasne o koho ide. Navyse autor niekolko krat prizvukoval, ze osobu nepozna, takze s nejakou "zalobou" by si neuspela. Zenskych, co maju 2 deti a zlte alebo zlate blizsie nespificicke auto je urcite dost.

Ale ak sa s tym prispevkom tak stotoznujes, tak potom asi trafena hus zagagala 😝

maciatkolulu
21. sep 2015

@biancarv tak, ale je to fakt, ze mas deti od dvoch roznych otcov... a ze ten prvy bol alkoholik. Podla mna pokial nemas nic na rovasi, tak to mozes kludne ignorovat, ved tam nie je ani zmienka o tebe, to moze byt hocikto a preco sa ti chce niekto pomstit? Presne pre toto u nas dospeli neficime na ziadnych soc.sietach. clovek sa tam odhali a naraz buuuum a chce nahat niekoho absolutne anonymneho, ale možnosť v tomto pripade ani jie je az tak anonymny....

moonlight1210
21. sep 2015

@biancarv ja by som to ignorovala. podla reci ja som uz dokonca rozvedena (samozrejme tajne. lebo spolu zijeme, tak ten vymysel musela dotycna osoba nejak napasovat na realitu.).

je zdrava zavist a chora zavist.
ta zdrava dotycneho zenie k vyssim cielom sam ziskat to, co ma ten druhy, aj ked na to nema, ale sa aspon snazit dosiahnut viac.
ta chora si je vedoma svojej malosti a toho, ze na to nikdy nebude mat, tak ma chut to vsetko, co nemoze mat a srdce jej po tom pisti, aspon oplut a pospinit.

ja by som po zmazani tvojej adresy a mena dalej toto ignorovala. uz jednak len malo ludi tusi, kto je ta zahadna milenka, ak vôbec niekto.
a pokial chces, vytvor si aj ty novy profil, daj dotycnej zene adresu, kde sa stretnete, ze nech si donesie obciansky, aby si si odfotila udaje, aby policia lahsie nasla tu osobu, co ta krivo obvinuje, ked na nu das oznamenie.
kto vie, ci bude mat guraz dojst 🙂 🙂 🙂

biancarv
autor
21. sep 2015

Ďakujem všetkým veľmi pekne za názory a rady. 🙂 prajem pekný deň

jani_uk
21. sep 2015

@biancarv No, vies, taketo problemy maju vacsinou pekne zeny, co, sudiiac podla tvojej fotke urcite si. A existuje v cudzom jazyku take prislovie v zmysle "Lahko je nejakej zene byt moralna, ked ju nikto nechce". To vlastne hovori o tom, ze peknej zene vzdy niekto bude zavidiet a bude o nej klebetit. Je to len zavist. A taka co ju "nikto nechce" teda je v tomto zmysle urcite moralnejsia, lebo nikto si ju ani nevsima a ni o nej neklebeti zo zavisti 🙂 Drzim palce aby sa to vyriesilo v tvoj prospech.

biancarv
autor
21. sep 2015

@jani_uk Ďakujem

mala_hobitka
22. sep 2015

@biancarv Tej svojej "uzasnej" svagrinej povedz ze na zverejnovanie osobnych udajov sa vztahuje par peknych paragrafov trestneho zakonnika a ci si praje trestne oznamenie na svoju osobu.

sasa1310
22. sep 2015

@biancarv máš vysokú pozíciu vo firme a pýtaš právnické rady na Modrom koníkovi s vlastnou fotkou v profile? :- 🙂

sasa1310
22. sep 2015

@biancarv sorry, ale by som sa hanbila vo vlastnej firme, že potrebujem rady z modrého koníka. Ešte k tomu právnické 😀

biancarv
autor
22. sep 2015

@sasa1310 a co je na tom zlé, že sa za nič neskryvam a mam tu svoju fotku? Nechápem tvoj výsmech. Nie som právnička a nikdy som nic také neriešila. Raz za sto rokov vytvorim nejaku diskusiu a aj to sa najdu ľudia s nepríjemnými komentármi. Neviem či to tým ľuďom robí radosť, alebo čo. Nenapisala som, že mám vysokú pozíciu, ale vyššiu. Toľko k tomu.

biancarv
autor
22. sep 2015

@mala_hobitka len to, že admin to už vymazal a neurobila som si screenshot. :(

mala_hobitka
22. sep 2015

@biancarv Admin vsak moze potvrdit ze taky prispevok vymazavali, nie?

biancarv
autor
22. sep 2015

@mala_hobitka tak toto neviem. Je to možné