Opitý člen rodiny v prítomnosti detí a váš názor

sonulik1983
3. jan 2019

Milé mamičky, počas sviatkov sa mi stala jedna nelichotivá vec. No možno to len beriem tragicky, ale mňa to veľmi nahnevalo. Mali sme ísť po Štedrej večeri k svokre s deťmi pre darčeky a posedieť. Robíme tak každý rok. Pri chystání darčekov som zistila, že jeden nezabalený je v garáži a bol pre dcérku. Tak som požiadala manžela, aby išiel preň a zaniesol ho k svokre a nech mi ho ak môže zabalí a prídeme potom po tajne preň. To bolo o desiatej doobeda. Keď boli 4 hodiny a ona nič, som zdvihla telefón a zavolala jej. Bolo mi jasné už z jej hlasu, že je riadne pod parou. Darček pravdaže nezabalený, ona nič nestíhala atď. Proste ma to nahnevalo. Muž potom išiel pre darček. Ja som už nemala najmenšiu náladu trepať deti k svokre, keďže som vedela v akom je stave. Ja som proste taká, nemám rada opitých blízkych v prítomnosti mojich detí. Mám na pitie vlastný názor. Môjmu mužovi to nevadí. Keď som mu povedala príbeh, ako 9-ročné dievčatko sa hanbilo pozvať k sebe kamarátky, lebo mama je opitá, mi povedal, že čo to má deti trápiť. Neviem, ale mám na to svoj názor a myslím si, že keď sa chce niekto dobre ožrať, nech to nerobí v prítomnosti svojich ale ani druhých detí. Ja som vyrastala v rodine, kde sa nikdy veľa nepilo, bolo to len príležitostné a pravda v rozumnej miere.

zuzkavladko
5. jan 2019

Ci pije pravidelne, ci prilezitostne, ci ked je v strese alebo len ak ju kamosky ponuknu...je podla mna sum a fuk. Rozumiem zakladnemu problemu, nechodit k rodine kde niekto je uz pod parou (nevieme ci bola svokra v naladicke, opita, alebo totalne namol neschopna komunikovat). KAZDOPADNE si nezasluzi aby si ju tu verejne prepierala!!!! Keby si bola aspon anonymne, ale z tvojho profilu sa da vycitat strasne vela a ti vravim, ze ak sa tato diskusia dostane k svokre, to uz len bude rosanbo....tvoj muz vie co pises o jeho mame na konovi????

zuzkavladko
5. jan 2019

Nastavim ti zrkadlo: Tvoja svoka pise na forum pre svokry: Cely den peciem, upratujem, balim darceky, ktore mali zabalit nevesty. Kapra nema kto zabit, dam si panaka a urobim to ja. Robim salat a nestiham prazit kapra. Prisla Marka z Jednoty, ponuknem ju deckom vinka. Vola syn, ze jeho zena mi odkazuje, ze u nich mam nezabaleny darcek. Nestiiiiiham. Uvarim si jedno vinko s dedom. Vola mi syn, ze jeho zene sa zdam ozrata a nepride....???? Je 5.1. a Marca z Jednoty mi hovori, ze nejaka krava o mne pise na akomsi modrom konikovi, ze som bola spita na Vianoce....

baaambulkaa
5. jan 2019

Tak to ma podrz toto riešiť... A ešte panicke bude svokra baliť darčeky..... Dospelá žena, nebude skákať ako nevesta píska, bola s kamoškou a!? A ak ste to doma vyriešili tak naco sa tu sťažujes

anjika44
5. jan 2019

Čo sa týka balenia darčekov, ja mám radšej nejaké pekné plátené vrece, kam sa zmestí viac vecí. Balenie darčekov mi totiž veľmi nejde, vždy to vyzerá, ako keby darčeky balilo dieťa z materskej školy, ale mladšie ako predškolského veku. Ďakšie nekomentujem, neviem, či svokra bola pod parou raz, alebo sa to dialo častejšie.

mimiqa
5. jan 2019

@zuzkavladko pozor 🙃svokra ma byt v ten den nachystana a cakat 🤣😂umrela som tu z niektorych zien..

petravas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkavladko
5. jan 2019

@petravas no ved, mna by zaujimalo, ci autorkin muz, syn dotycnej "alkoholicky" vie ako tu prepiera nevesticka jeho mamu....by ma hanba fackala

petravas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimiqa
5. jan 2019

@petravas
@zuzkavladko
Presne..ved to berem s humorom..tak sa opila jeminenko...ved nieje agresor..a ked uz fakt koli muzovi idem tam na druhy den...a ze muz to pochopil..kua co mal robit..vsak by ho zezrala..a stym darcekom a s balenim uz na mna moc...a ze tu ju prebera ako ina facka by jej letela odo mna

zuzkavladko
5. jan 2019

@mimiqa keby ich ovracala pri prichode a urobila skandal okolo stromceku a pohadala sa so so vsetkymi tak nepoviem ani makke fn, ale chudera svokra si len dala trosku vinka a na konovi je uz haloooo....na mieste nevesty toto cele vymazem hned a zaraz. Pisem to treti krat a furt nic. Mila @sonulik1983 vymaz to kym sa to dostane k svokre...

petravas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimiqa
5. jan 2019

@zuzkavladko taku dramu okolo toho urobila🙈az ju to dohnalo napisat sem. Len nech to tu ostane a vidi muz a mozno aj svagor svagrina znamy..

sonulik1983
autor
8. jan 2019

Milé dámy. Ctením si každý názor na tému na ktorú som napísala svoju skúsenosť. Či už pozitívny alebo negatívny. Ale ruku na srdce, nazvať viackrát moju svokru alkoholičkou, hoci ja sama som to nanapísala a nedovolila, môjho manžela podpapučníka, hoci som sa ani nevyjadrila že som urobila scénu, len som bola nahnevaná a čerešnička že som nevďačná, lenivá, neschopná a rozmaznaná nevesta ktorá sa len prišla posťažovať na svokru? Sorry, ale keby toto spravila moja matka, dcéra či hocikto z rodiny, že sa s čisto dobrým mienením na niekoho spoľahnem a on ma sklame, by ma to rovnako nahnevalo. Tak ponižovať človeka za obyčajné požiadanie o pomoc bez dôvodu zbavovania sa vlasnej povinnosti je veľa. To že vám niekto niečo sľúbi a vy sa na to spoliehate a nakoniec sa na vás vykašle a mám sa snáď usmievať, alebo ako tu niektoré napísali byť vďačná? Nech saakokoľvek snažím, moje pocity nepremôžem. Ale napriek tomu som ani jej a ani manželovi nevinadala, nikoho slovne nezhodila, neponížila. Jednoducho som sa vyhla jej spoločnosti, aby nevznikli potiaže z oboch strán.Zato vy ste dokázali na pár riadkoch neuveriteľné. A žiadať ma o vymazanie diskusie vraj dokonca 3x? Práve pre vaše komentáre by som si to nikdy nedovolila. Nech aj druhí vidia, kam sú niektorí schopní zájsť.

anjika44
8. jan 2019

novidíš, tak toto je internet ☹ ...ale nevšimla som si, či sa to pripitie stalo raz, alebo k nemu došlo viackrát - jedenkrát je to ok, veď kto z nás si občas nedal? Ale deti by som tam vzala, až keď svokra vytriezvie. A treba jej vysvetliť, že ako treba piť, aby nevyzerala ako pako. Treba po troške, vždy si len trošku a jesť pri tom. A dať si na tri deci vína prípadne deci tvrdého aj viac hodín, nie hneď naraz.

janette321
8. jan 2019

@anjika44 ale ona nepísala že vyzerala ako pako . ani že nevie piť . a že by ju to mala naučiť a vysvetliť . toto je ten internet ... :D

baaambulkaa
8. jan 2019

@sonulik1983 a načo si to sem potom kvackala???

janette321
8. jan 2019

@sonulik1983 na váš status som nereagovala len na jeden iný koment . ale teraz by som napísala že ja osobne by som nebola potešená že chystám a netíham a ešte mi niekto pošle aby som mu balila darčeky . ja doma tiež všetko chystám sama a ledva stíham . či sú to vianoce alebo hody alebo podobne . a k nám ( do rodičovského ) príde návšteva ségra s rodinou a tak . som rada ked sa po robote stihnem osprchovať než prídu . preto nemám rada všetky sviatky lebo ja sa namakám a ostatní to majú bez roboty len prídu na návštevu . asi niečo ako vaša svokra a vy ostatní ako návšteva na hotové ...ešte aby sa niekto urazil keby nemám všetko tip top to by som im dala ...

sonulik1983
autor
8. jan 2019

@janette321 Chápem, ale ja som nenapísala že mne svokra chystala sviatky? Ja som len chcela prísť po našej večeri ju navštíviť, doniesť jej darček a deti rozbaliť darčeky od nej.Ako každý rok robievame. Nič viac, žiadne varenie pečenie. To bolo u nás doma v mojej roli no napriek tomu si to niektorí tak vysvetlili. Preto to človeka zamrzí že ho nazvú ako nazvú.

sonulik1983
autor
8. jan 2019

@baaambulkaa na to na čo som dala tomu taký názov diskusie + pridala svoj zážitok ako príklad.

baaambulkaa
8. jan 2019

@sonulik1983 tak si dostala co si si zasluzila....

mimiqa
8. jan 2019

@sonulik1983 treba sa nad takymi situaciami povzniest...a nadych a vydych..kazda robime chyby 🙄

sonulik1983
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonulik1983
autor
8. jan 2019

@baaambulkaa Dakujem že si to myslíte. Preto bol ježiško tento rok ku mne taký štedrý. Toľko darčekov som asi v živote nedostala.😀😀😀

baaambulkaa
8. jan 2019

@sonulik1983 toto už bola dosť trapna poznamka, trapnejsia ako samotný príspevok 🙂

alaguema
8. jan 2019

@sonulik1983 aj ja sa čudujem, kam sú niektorí schopní zájsť. Pranierovať svokru na verejnom fóre, za to, že si dala príležitostne víno. Mala si právo tam neísť, čo si aj urobila a to mohlo stačiť. Nemusela si to zverejniť, nikomu to nijak nepomohlo a ešte to tu hráš na nejakú morálnu prevahu? Myslím, že u teba absentuje akákoľvek schopnosť sebareflexie. Ak sa toto dostane k tvojmu mužovi, alebo svokre, tak sa úplne opodstatnene opäť dostaneš do podobnej pozície ako tu. Pre mňa osobne by to bola hanba level chodenie po kanáloch.

sonulik1983
autor
8. jan 2019

@baaambulkaa a opat si to nepochopila moja. Ako ty pises o mimo temy tak som si to dovolila aj ja na tvoj prispevok. Cize som ta postavila pred vlastne zrkadlo. A ludia ako ty to ani teraz nepochopia.

sonulik1983
autor
8. jan 2019

@alaguema keby si svokra dala len prilezitostne vinko tak to tu isto nenapisem. Ale to by si musela najskor taku prilezitost zazit. Po pravde ti to vrelo odporucam. A tie co to zazili vedia o com som pisala. Mne vtedy stacil len rozhovor ces telefon aby som vedela. A moja svokra by si vino nikdy nenaliala. Ta len tvrde ked uz.

lucinkapusinenka
8. jan 2019

lujza123 Uznaj na sviatok a ešte k tomu Štedrý večer sa opiť !!! To je podľa teba ok? A čo že chce niečo od svokry. Ved isto to nevesta neurobila schvalne. A koniec koncov má vnúčence a mala by ist prikladom. Neviem ale ja,by som sa keby to urobila moja čo na isto neurobi lebo ja mám svokru na urovni a tiež neznaša opitych ludi, asi prerazila a bola dlho urazena. Žena bola vždy považovana za citlivu a krehku osobu a nemala by sa znižit pod svoju uroveň tym myslim alkohol.

lucinkapusinenka
8. jan 2019

@sonulik1983 Uprimne ta lutujem. Ja som skoro taku svokru mala ale,naštastie jej syn a ja sme sa rozišli a teraz mam dobru svokru. Poviem ti bol to des keď prideš k frajerovej mame na návštevu a ona je cez vikend doobeda pod paru . A barz kedy aj cez tyžden podľa nalady. A keď som nevedela aka je mi byvali narhol aby som prespala občas u nich a jednu noc mal nočnu . A ona mi o polnoci vpalila do izby kde som spala. So slovami ty k...a vypadni odtialto a podobne. Tak som sa zobrala so strachom odišla ku kamaratovi ktory ma uchylil na,jednu noc .Bolo mi trapne volat rodičom a vysvetlovať im čo sa mi stalo. Aj tak sa im byvali nikdy nelubil. A tych hystoriek je plno. Preto som sa aj rozišla s byvalim lebo za 10rokov nebol schopny spravit poriadok a ešte z našich spoločnych penazi dotoval mamičku lebo ona je chudatko a je socialny prípad. Za 10rokov nemala poriadnu pracu .

shilla23
8. jan 2019

@sonulik1983 ja sa cudujem co ti to tu vypisuju tie zeny.. ja som sama vyrastala pri babke alkoholicke (vyliecila sa a bolo dobre) ale ako decku mi to vobec nerobilo dobre, moj druhy dedo bol alko ten chodil na mol po ulici a kamosky sa mi smiali ked sa valal ze je moj dedo.. a aj teta pila a tiez sa chvala bohu vyliecila .. no a teraz ked som dospela neviem pri sebe uz ani zniest opiteho .. ja nepijem skoro vobec a nemam to rada.. tiez mam teraz v blizkosti alkoholika z priatelovej strany a pokial bude dotycny pit tak moj syn tam nepachne .. takze plne ta chapem 😉