Oplácanie pomoci

16. júl 2022

Ahojte, máme v rodine taký problém. Muž chodí pomáhať švagrovi k stavbe domu (stavia mužova sestra a jej muž). Pomáhať mu tam bol veľakrát, už má na to nervy lebo keď niečo volajú len nám - pritom my si väčšinu roboty okolo domu robíme sami, švagor samozrejme niečo pomáhal ale veľakrát to bolo že tu bol pol dňa a odišiel domov, ďalší raz sľúbil a nakoniec zrušil, že majú svoj program, atď.
Jednoducho čakajú od nás viac ako nám ponúkli oni - mne napríklad nikdy švagriná nepomohla navariť chlapom ani upratať. Teraz svokra aj ona čaká že ja budem pomáhať 😃 to som už uviedla na správnu mieru, že mne s malými deťmi pomáhala len moja mama a tak odo mňa sa pomoci nedočká, max jej zabavím dieťa. A už sú ofuky..mňa to mrzí lebo sa kazia rodinné vzťahy a každý má za zlých len nás. Čo by ste robili na našom mieste, tiež by ste sa ohradili? Muž sa už o hrádza tiež, aj mame povedal že nebudú z neho robiť debila 🤣 samozrejme je nevďačník a kazí vzťahy

nikaj
16. júl 2022

Poznáme, budete pomahat a aj tak budete zli, ano aj u nas to takto skoncilo. Stale len im ,,aby bolo dobre"

autor
16. júl 2022

@nikaj ach... A ešte ide stavať ďalšia sestra ktorej muž je úplne ľavý, itčkar, manuálne nikdy nerobil, o stavbe vie prd, okolo domu u mamy sa mu nechce ani pokosiť trávnik. Ale niežeby išli do bytu, lebo je bytový typ, ale oni chcú dom 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ to ešte len bude podívaná. Ten nám tu bol pomôcť až raz. Odvtedy príde len na kávu. Aj sa čudujem že sa na niečo také ide dať. Tomu asi bude treba ten dom nakomlet postaviť. Muž už sestre povedal že je zvedavý ako to postavia, že nech si rovno zajednajú firmu, lebo idú s bubnom na zajace.

mandzula
16. júl 2022

To su asi tie typy rodin, ze pomozes, zle je, nepomozes, tiez je zle. Takze ked je zle tak ci tak, ked nepomozes, aspon ziskas cas pre seba.🙂

nikaj
16. júl 2022

Ked to vcas nestopnete budu si na Vas viac a viac prevadzat