Otec bije mamu

mimikarol
8. jan 2023

Chcem sa len vyrozprávať, lebo tým že sem napíšem nevyriešim nič. Mám dcéru 7r, bola u nás jej spolužiačka. Nepoznám jej rodičov, napísala som mame tej spolužiačky na Facebooku kto som a či by sa jej dcéra mohla prísť hrať k nám. S mojou dcérou su také najlepšie kamošky. Súhlasila. Išla som pre ňu, zo začiatku bolo všetko fajin, hrali sa. Sem tam malo to dievčatko také poznámky že mama je lepšia ako otec, môjmu mužovi nepovedala ani slovo, ale brala som to že sa hanbí. Bola u nás do večera, už keď sa blížil čas keď som ju mala zaviesť domov bola taká tichá, išla do izby kde bola sama a hovorila že rozmýšľa. Veľmi sa jej u nás páčilo, vravela že by chcela prísť aj zajtra, že sa neteší domov a že by u nás bola najradšej celý rok.
Zaniesla som ju domov, bývajú v susednom meste, s mamou sme sa stretli aj som ju zaviezla pri obchod, aby som nemusela hľadať po sídlisku kde bývajú. Bola tichá, keď som sa jej opýtala čo jej je tak hovorila že rozmýšľa. Potom mi povedala ,ze ak otec znovu zbije mamu tak ho zahlusi. Prišla jej mama a to dievča sa s ňou ani nepozdravilo, hneď panika že či je otec doma a či ju znovu zbije. Otec je pravdepodobne agresívny alkoholik. Mala hovorila že pije pivo....Neviem či bije aj to dievča, dúfam že nie.
Stalo sa to pred 2 dňami a ja som s toho v šoku. Po ceste domov som plakala v aute. Mne je tej malej tak hrozne luto, stále na ňu myslím. Najhoršie je že jej nemám ako pomoct. Nepoznám jej rodičov, s jej mamou som sa videla prvý krát

saraxyz
9. jan 2023

@eva8 fúú. Silný príbeh . Objimam ta ❤

saraxyz
9. jan 2023

@mimikarol skus si cez dieťa najscestu k maminke. Tam zistíš, čo sa deje. A potom môžeš konať

zuzana76
9. jan 2023

@eva8 je mi to luto

lunademonica
9. jan 2023

@mimikarol

https://www.youtube.com/watch?v=oq8Eyzh_gS4


Pozri si toto, hlavne od min 38 a 42 su prakticke rady. Pred tym je tam aj to, preco zeny nemozu odist, levo prave pri uteku dochadza az k vrazdam...a casto ani vlastna rodina nechce pomoct :(

lunademonica
9. jan 2023

@mimikarol

https://www.youtube.com/watch?v=viuUANgIDPA


Od minuty 40 je presne odpoved na tvoju otazku

kikulienkadd
9. jan 2023

Ahoj,zariaď sa podľa svojho svedomia,určite nechceš nikomu zle,najmä nie dievčatku. Napíšem ti jeden príbeh,ktorý sa mi stal pred cca 5 rokmi. Ovplyvnil ma,lebo viem,že som sa vtedy nerozhodla správne a dnes by som jednala inak. Vracala som sa zo stretávky (zo strednej) asi o 21:00. Na autobusovej zastávke bola žena,jej dcérka (cca 6-7 r) a partner ženy. Dievča začalo plakať, že chce ísť domov a matka ju presviedčala, aby nerobila cirkus,že oni chcú ísť "len na jeden pohárik" do najbližšej krčmy. Chvíľu sa naťahovali,ale dievčatko nakoniec muselo ustúpiť a ísť do krčmy. Prečo som vtedy nič neurobila? Bola som tehotná a slabá, lebo som čerstvo mala za sebou dosť náročné obdobie celodenných nevoľností. Bolo mi do plaču, ale aj ostatní ľudia na zastávke sa tvárili, že sa nič nedeje. Sama som nenabrala odvahu niečo podniknúť. Dodnes mi to je ľúto. Nikdy predtým,ani potom som ich už nestretla.

mimikarol
autor
10. jan 2023
kvetinka75
10. jan 2023

@kikulienkadd a čo si myslíš, akoby to dopadlo, keby si zasiahla? Vynadali by ti, že nech sa staráš o seba, príp. by ťa fyzicky napadli. Myslíš si, že by si zrazu uvedomili že máš pravdu, že nemajú dieťa ťahať po krčmách?

waggi
10. jan 2023

To je na tom také. Človek by rád zasiahol, no hneď podľa mňa na druhej strane premýšľa, či by tým náhodou danú situáciu ešte viac nezhoršil. Byť oporou je podľa mňa najdôležitejšie aby samotná týraná osoba nabrala odvahu

kikulienkadd
10. jan 2023

@kvetinka75 neviem,ak si čítala,čo som napísala skôr,vysvetľujem,prečo som sa vtedy necítila na to zasiahnuť. Dnes by som zavolala políciu a opýtala sa,čo môžu pre to dieťa urobiť.

stanulienkat
10. jan 2023

@kikulienkadd nemohli by pre to dieta urobit nic, ver mi.

kvetinka75
10. jan 2023

@stanulienkat presne tak. Ľudia si to veľmi ľahko predstavujú. To je čistá naivita. Keby to bolo také jednoduché, nebolo by toľko rodín, čo takto žijú.

kikulienkadd
10. jan 2023

@stanulienkat no to neviem,lebo som to neurobila. Vieš, raz som išla v centre Bratislavy a všimla som si,že z jednej strechy, ktorá bola na polovicu rozobraná (rekonštrukcia) sa valí dym. V meste bolo dosť ľudí, ale nedalo mi to,zavolala som 112 a opýtala som sa,či majú zahlaseny požiar na tej adrese. V systéme nič nebolo. Aši o 7 min sa po pešej zóne hnalo hasičské auto. Potom som v novinách čítala,že pri rekonštrukcii vznikol požiar, ale robotníci tam neboli a teda nikto sa nezranil vďaka rýchlemu zásahu hasičov. Tiež som sa mohla postaviť k tomu tak,že ma to nezaujíma. Ale za ten telefonát mi to stálo. Len tak,pre istotu. Možnosť "keby" neexistuje, tomu dieťaťu som nepomohla,vyčítam si to dodnes.

kvetinka75
10. jan 2023

@kikulienkadd iné je požiar, kde sa dá zasiahnuť a iné rodina, ktorá vychováva dieťa. Ty si myslíš že je také jednoduché zobrať dieťa, napraviť rodinu a neviem čo ešte? Keby bolo, tak by takéto rodiny neboli, pretože by sa to riešilo.

kikulienkadd
10. jan 2023

@kvetinka75 vôbec to nie je jednoduché! Ale deti by mali mať šancu na normálny život.

0martina0
10. jan 2023

autorka,si žena a matka,pred ktorou klobúk dole,nech to už dopadne akokoľvek,ešte stále su na svete ľudia ktorý majú svedomie,a ochotu pomáhať,za mňa 👍❤

kvetinka75
10. jan 2023

@kikulienkadd a ako prosím ťa? Čo by spravila polícia? Zobrala by im to dieťa a dala ho inej rodine? Toto sú také predstavy. Nikto to dieťa nebil, čo si myslíš, že by spravili? Zobrali rovno zo zastávky. Nič, Nerobia nič v horších prípadoch
Ako by malo to dieťa šancu na lepší život kde?

stanulienkat
10. jan 2023

@kikulienkadd ty si to odo mna zle pochopila. Je uzasne, ze takto reagujes. Ovsem ti hasici su uplne ina situacia-tu by som konala rovnako. Pri tom dietati nemaju policajti ziadne kompeyencie a ani socialni pracovnici. Kym dieta nie je zanedbane, hladne, spinave, tyrane- nemaju ako zasiahnut. A aj keby tak bolo, tak by chodili obcas na kontrolu do domacnosti. Inak by sa vsak nic nezmenilo.

kikulienkadd
10. jan 2023

@kvetinka75
@stanulienkat
Viete dámy,naozaj sa nechcem sa s vami prieť o detaily,ako sa to dá urobiť. Poznám rodinu,ktorá si k svojim 4 deťom zobrala do opatery (oficiálne) dieťa od príbuzných, ktorí sa pre závislosti nedokázali o dieťa postarať. Možno žena z príbehu @autorky tiež potrebuje povzbudenie a impulz, aby zobrala zodpovednosť do svojich rúk. Deti sú dar a boli nám zverené, aby sme sa o ne starali. To je môj postoj.
Prajem vám pekný deň!

kvetinka75
10. jan 2023

@kikulienkadd ak si má tie deti niekto zobrať, je to iné. Veľa vecí sa dá poriešiť, ale treba vedieť ako a čo robiť. A nie robiť cirkusy na zastávke. Tam sa ozaj nič neporieši. Ja som reagovala na ten príspevok o tej zastávke a nie na príbeh autorky. Tam je to iné.

kikulienkadd
10. jan 2023

@kvetinka75 cirkus na zastávke, nerozumiem. Myslím, že tvoje príspevky autorke nijako nepomôžu. Ani mne. Ani nikomu. Je to skepsa,nedá sa nič urobiť. Všeličo som v živote riešila, ale s prístupom: nedá sa,nemôžem... by som ani deti nemala.

kvetinka75
10. jan 2023

@kikulienkadd ja som iba reagovala na ten tvoj príspevok o zastávke.

stanulienkat
10. jan 2023

@kikulienkadd ono to nie skepsa, to je realita.

eva8
10. jan 2023

@saraxyz ❤️

eva8
10. jan 2023

@zuzana76 ❤️

mimikarol
autor
14. jan 2023

Rozprávala som sa o tom s učiteľkou. Oni v škole o tom vedia, dokonca sa už aj matke vyhrážali sociálkou. Matka zatĺka, nechce nič riešiť a budúci školský rok ide malá do druhej školy. Presne toto som si myslela. Začne to riešiť škola, tak ju preradia inde. Teraz je druhacka a už je v druhej škole.🤦😥 Neviem dokedy chcú takto pokračovať, čo ročnik to iná škola. Bývajú len v podnajmoch, dokonca jej škola dala aj oblečenie a obuv.
Rodičia majú okrem nej 5 dospelých detí, ktoré s nimi nežijú v domácnosti. Takže keby je mama normálna, má sa na koho obrátiť. Bohužiaľ takto si to odnesie tá malá

xsuzannex
14. jan 2023

@mimikarol jedna vec sa vyhrazat socialkou a druha ju aj zavolat.. naco cakaju.. asi by som dala podnet

akvi
14. jan 2023

@mimikarol no tak to je také typické, že vyhrážať sa socialkou niekomu, kto je v takejto situácii a potrebuje pomoc, nie vyhrážky. Omg 🙄 Ja sa vlastne vôbec nečudujem, že obete násilia zotrvávajú v tých sračkach, pretože skutočnú pomoc čakať nemôžu. Sociálky sa boja, pretože tá robí často presne to, že sa vyhráža, že vezmú dieťa. Takže tá matka je v situácii, že keď nemá kam utiecť, tak radšej všetko poprie, lebo príde ešte aj o to dieťa.

majasimon
16. jan 2023

@mimikarol Ak máš čas, skús sa informovať na sociálnej kuratele na úrade práce. Niekto ten podnet tam dať musí. Škola len prázdne reči, ale keď sociálka o tom nevie, tak naozaj im nemá kto pomôcť. Školu snáď každý rok meniť nebudú, vymenia tri školy a potom čo?

maryetta
16. jan 2023

Mala som nieco podobne pred par rokmi. Syn mal v skolke chlapceka ktoreho rodicia pili. Zo skolky isli rovno do krcmy.
Doma neviem ako to bolo ci bitky ale myslim ze ano. Lebo jednej som bola aj svedkom v skolke.
Do teraz si na to spomeniem a to uz ubehlo hadam aj 4-5rokov ☹
My sme sa odstahovali ale…
Ked som sa na to pytala(otec dal v satni chlapcekovi riadnu facku) tak ostatni rodicia krok dozadu. Nikto s nim nechcel nic.
Ze je to uz tak pravidelne. Nikto nic neriesi lebo-maju kde byvat. Maju kde spat. Maju co jest….