Otec bije mamu

mimikarol
8. jan 2023

Chcem sa len vyrozprávať, lebo tým že sem napíšem nevyriešim nič. Mám dcéru 7r, bola u nás jej spolužiačka. Nepoznám jej rodičov, napísala som mame tej spolužiačky na Facebooku kto som a či by sa jej dcéra mohla prísť hrať k nám. S mojou dcérou su také najlepšie kamošky. Súhlasila. Išla som pre ňu, zo začiatku bolo všetko fajin, hrali sa. Sem tam malo to dievčatko také poznámky že mama je lepšia ako otec, môjmu mužovi nepovedala ani slovo, ale brala som to že sa hanbí. Bola u nás do večera, už keď sa blížil čas keď som ju mala zaviesť domov bola taká tichá, išla do izby kde bola sama a hovorila že rozmýšľa. Veľmi sa jej u nás páčilo, vravela že by chcela prísť aj zajtra, že sa neteší domov a že by u nás bola najradšej celý rok.
Zaniesla som ju domov, bývajú v susednom meste, s mamou sme sa stretli aj som ju zaviezla pri obchod, aby som nemusela hľadať po sídlisku kde bývajú. Bola tichá, keď som sa jej opýtala čo jej je tak hovorila že rozmýšľa. Potom mi povedala ,ze ak otec znovu zbije mamu tak ho zahlusi. Prišla jej mama a to dievča sa s ňou ani nepozdravilo, hneď panika že či je otec doma a či ju znovu zbije. Otec je pravdepodobne agresívny alkoholik. Mala hovorila že pije pivo....Neviem či bije aj to dievča, dúfam že nie.
Stalo sa to pred 2 dňami a ja som s toho v šoku. Po ceste domov som plakala v aute. Mne je tej malej tak hrozne luto, stále na ňu myslím. Najhoršie je že jej nemám ako pomoct. Nepoznám jej rodičov, s jej mamou som sa videla prvý krát

casillas28
16. jan 2023

@mimikarol ja nepochopim tento svet ze takí ludia maju zdrave deticky a nevazia si to..skola sa moze hanbit, maju dieta chranit ked o tom vedia a nie sa vyhrazat socialkou...uz ju mali davno zavolat a to dievcatko tak nema v tej rodine co robit...aj tak sa to s nou uz bude tahat cely zivot 😑😭 urobila si pekne gesto ale ja by som ich este nahlasila na socialku ...isla sa tam poradit co sa da robit, ze aj skola o tom vie a neriesi sa to...viac uz asi urovot nemozes 😪 hrozne to je..

casillas28
16. jan 2023

@maryetta krasme tu vidno ake mame diery v systeme..je xy rodicov ktori by si adoptovali/vzali dl peatunskej aj starsie dieta ...ale nie radsej ho budu drzat medzi alkoholikmi lebo vsak maju co jest a kde spat ...az kym sa nieco nestane sa nic neriesi 😪

alzbetka1783
16. jan 2023

@mimikarol ked si sa odhodlala rozprávať sa s učiteľkou a vies ako to tam je. Ja by som pre to dievcatko skusila spraviť maximum co sa dá. Nevzdavaj to prosim 🙏
Naozaj len pre to dievcatko.....
Mne by bolo veľmi smutno vidieť to a neurobiť maximum.
Viem ze možno? ta okolie odhovara, ale ja by som to uz nenechala tak.
Asi by si sa tu neradila keby ťa to tiez nemrzelo.

maryetta
16. jan 2023

@casillas28 veru. Ako ten chlapcek mal starsie sestry ktore uz mali svoje rodiny. A ani ony to neriesili? Tak sa potom necudujem ze ani cudzi ludia do toho starat nebdu.
Kazdopadne schytat facku zato ze chlapcek ockovi nakreslil obrazok ktory mu chcel ukazat a otec ze sa ma obliekat… a plaaaask.

Ten chlap mal jedno stastie ze tam nebol ziaden chlap lebo by asi tak neobstal.

casillas28
16. jan 2023

@maryetta je smutne ze si ho sestry nezobrali...ja by som tak svojho surodenca nikdy nenechala ..aj keby mam zit o suchom chlebe 😪 ale bohuzial toto je nasa spolocnost..tvarit sa ze sa nic nedeje a odvracat zrak...

maryetta
16. jan 2023

@casillas28 ved to. Potom som to uz vobec neriesila. I ked toho chlapceka mi je luto ktovie ako su na tom teraz.
Uz jedno akych ma rodicov ale… on si toto prostredie nezasluzil.