Otec odmieta vlastné - zatiaľ nenarodené dieťa

candiss
16. máj 2013

Ahojte baby , chcem sa vás opýtať , neviem či ste niektorá boli v podobnej situácie ale ak aj nie , váš názor ma bude aj tak zaujímať .. Otehotnela som v 20 ešte minulí rok začiatkom novembra , a chlapca som vtedy nemala , teda mala .. ale on je hokejista a náš vzťah bol taký že sme boli spolu len ked sa dalo a to bolo ozaj len veľmi málo .. Ale napriek tomu že sme sa veľmi nesnažili , stalo sa a teraz spolu čakáme dcérku ..môj ex to ale nezvládol , nebol a vraj ani nieje pripravený na to byť otcom , čo som samozrejme rešpektovala aj rešpektujem kedže viem že jeho život sa momentálne sústreďuje na kariéru a nie na rodinu . Napriek tomu mi stále spolu dobre vychádzame , dohodli sme sa na všetkom vždy bez priekov či hádok . Nikdy nepovedal že malá nie je jeho , chce byť aj na rodnom liste aléé .. nechce byť súčasťou života našej dcérky :( čomu teda veľmi nerozumiem nechcem po ňom aby bol pri nej neustále , len chcem aby vedela že kto je , a že je jej otec .. Otázka na vás teda znie , myslíte si že jeho postoj sa zemní ked sa malá narodí , alebo takéto čosi nie je len chvíľkové ale bude to trvať roky kým mu dojde že ona ho tiež potrebuje ? hmmm

nikolka2
16. máj 2013

No ja mam vo svojom okolí futbalistov a hokejistov a pre nich bez rozdielu na vek sú ich deti všetkým 😉 ci ma 20 ci 40 sú hrdí otcovia ,,niekedy mam pocit , ze tí športovci vo svojich detičkách vidia svoje vzory a budúcnosť 🙂

lubkap07
16. máj 2013

@candiss prepac ale musim ti napisat ze je nezodpovedny chlap s takym si daj pokoj a nechcem ti kazit iluzie ale ten sa nezmeni ani ked sa malicka narodi mozno ano ale neverim tomu ale v kazdom pripade ti drzim palceky a zelam tebe a malickej vsetko dobre a nech ste zdrave ps:ty budes mat pre koho zit a malinkej aj sama das lasku a vsetko co bude potrebovat

irenkask
16. máj 2013

@candiss Niekedy sa aj človek zmení, daj mu šancu keď sa malá narodí, len mu daj šancu. Uvidíš ako ju využije, chlapi potrebujú viacej času aby takéto čosi spracovali, niekedy aj mesiace aj roky. Však uvidíš ako ti bude prispievať finančne a podobne. Možno sa mu to v hlave ustáli.
Vieš život nie je jednoduchý, niekedy môže prísť ku takému zlomu a zážitku ktorý ovplyvní človeka ku tomu, že si uvedomí čo sú v živote tie pravé hodnoty. Niekedy to musí byť bohužiaľ aj niečo veľmi zlé aby sa človek zmenil a vážil si najbližších.

anjelicek26
16. máj 2013

@candiss - mozno mu to dojde, mozno to bude takto lepsie. Hlavne nech podpise vsetky papiere, rozpravajte sa v klude a bez hnevu, majte korektny vztah. Najst si cestu k malej skutocne moze aj po porode, netlac. Momentalne asi odmieta vsetko s tym spojene.. dietatko na zaciatku potrebuje hlavne svoju mamu Pytat sa zacne az ovela neskor, mozno dovtedy najdes tu spravnu odpoved.

nintu
16. máj 2013

@candiss ahoj. ja som zazila nieco podobné ale iba podobné.teda myslim tym chlapa.najprv sa veľmi tesil a potom sa to zvrtlo odrazu a nechcel o nas ani len pocuť.ale o tom potom.....moja rada kasli na neho.sustred sa na seba a dcerku.viem ze je to tazke ale vobec sa s nim nezatazuj a uvidis aky postoj zaujme on ku vam ak sa narodi mala-ci sa s nou bude chciet stretavat.a ty ruky prec od takeho chlapa-vazne. vobec sa s nim nebav na tuto temu a uvidis aky postoj ma on.ak ziadny tak aj ty nemaj.setri si energiu pre seba a babo!!!!!

sandracs
17. máj 2013

A jeho rodičia sa k tomu ako stavajú?

fra
17. máj 2013

ktovie, dopredu sa to nedá povedať, ved uvidíš ked sa malá narodí...
.
hm, spomenula som si pri tomto na Žiga Pallfyho, mal cca v dvadsiatke syna- on ho vraj nechcel, bol mladý, celý život pred sebou.... mamička teda ostala sama a neskor vydala za iného muža, ktorý ju chcel aj s dieťaťom, chlapca adoptoval, majú teraz niekoľko detí a tvoria veľkú šťastnú rodinu... a chlapec je uplna kopia svojho otca, cely Žigo len v mladšom vydaní, je už v hokejovej reprezentácii ... tak neviem, podla mna musí Žigovi trhať srdce ked ho vidí- tá podoba, ten talent ... hoci možno aj nie, ktovie?
http://www.cas.sk/clanok/208990/palffy-hral-pro...
.

lujza123
17. máj 2013

@candiss mam kamosku ktora ked kedysi oznamila v 20 tich svojmu ex ze je tehotna chalanisko sa rozplakal ze ma po kariere (robil skladnika 😀 ). Syna videl raz v zivote na sude. Ale alimenty plati pravidelne, inac nic. Ja tomu nerozumiem , vsak su to uz roky - cize dost velka suma ze toho chlapa nezaujma ako vyzera, co robi, ci sa na neho podoba...nechapem jeho mamu (babku) ze nieje zvedava......

Take lahke odist, zbavit sa zodpovednosti, nic sa nedeje a zivot ide dalej....nechapem tomu, vsak aspon ten kazdy druhy vikend s vlastnym dietom by ho obohatil..cudne

Ale poznam aj takych co sa sice rozisli ale otec sa v ramci moznosti (zije v zahranici) zaujma, brava dieta na dovolenky, pride zablahozelat na narodeniny, volaju cez skype..aj tak sa da

dada07
17. máj 2013

Myslim, ze sa to moze zmenit po narodeni dcerky. Je to nezodpovedny pristup od neho, ale pre muza je tazke si najst cestu k niecomu, co nenosia v sebe, necitia, .... a priznajme si, aj medzi zenami su take, ktore pre pohodlie idu radsej na potrat.

Daj mu cas. Otcovia si casto najdu cestu k dietatu, ked uz s tym dietatom je rec, ked sa s nim da podniknut viac veci (3r a viac). Otazne je, ci si dovtedy nenajdes niekoho, kto bude Vasej dcerke robit otca na plny uvazok bez ohladu na to, ake akcie sa s nou daju podniknut. potom mu to fakt moze byt luto a doplati na svoj nezodpovedny pristup.

Sancu ako otcovi by som mu vsak dala.

haslerka27
17. máj 2013

jeho spravanie nie je fer...ako moze nechciet byt sucastou zivota svojho dietata.len jednoducho povedane nezrely pomyleny clovek.dieta a kariera navyse v pripade muza sa da sklbit.ved ty budes na materskej nie on.nepochopitelne pre mna.tieto slova si pamataj,takto to vysvetlis aj dcere ked to bude chapat-som zvedava co mu na to jedneho dna povie.

sonador
17. máj 2013

Môj priateľ je tiež športovec-futbalista a na babatko sa veľmi teší. Pritom má tiež len 20 rokov. Takže určite všetko zaleží od povahy a nie kto čo robí alebo kto má akú kariéru. A ked nechce byť vo vašom živote nech nieje ale ked jedného dňa dcérka dosiahne niečoho veľkého v živote a on bude náhodou na dne nnech za vami nechodí. V každom pripade držím palce 🙂

julietta246
17. máj 2013

@candiss Mne sa stalo nieco podobne, teda respektive mojej mame. Tak ti mozem aspon napisat, ako som to brala ja z pohladu dietata. Moj otec nechal moju mamu, este ked bola tehotna, napisany v rodnom liste je, vzdy platil alimenty, napriek tomu som ho videla iba raz v zivote, ked sme ho nahodou stretli aj s mojou maminou, ked som mala okolo 7 rokov, v jednej restauracii. Po casnikovi mi poslal zmrzlinovy pohar, ale ani pri stole sa nepristavil. Jeho rodicia o mna taktiez nejavili zaujem. Jasne, ze som sa vzdy pytala, co je s mojim otcom, vzdy som dufala, ze je tam nejake rozumne vysvetlenie, preco s nami nie je. Moja mama bola odvtedy uz dva krat vydata a v dnesnej dobe som uz mala vela spoluziakov z rozvedenych atd rodin, cize v tomto smere mi to neprislo divne, ze prave ja nezijem s mamou a otcom. Teraz som uz sama matka a viem, ze neexistuje ziadne ospravedlnenie pre spravanie mojho otca. Aj keby som bola v neviem akej zlej situacii, nikdy by som sa nevzdala mojho dietata. Preto ak by aj moj otec prehodnotil situaciu a prisiel by za mnou a chcel by udrziavat kontakt, uz by som ho nikdy neprijala, prave preto, ze sa ma pred tymi 26 rokmi vzdal. A moju mamu si nadovsetko vazim, ako to zvladla sama, nebolo to vzdy idealne, ale lasky mi dala aj za troch.

maribell
17. máj 2013

prepac ale ja neznasam takyto pristup (a velmi obdivujem to ze jeho rozhodnutie respektujes ja by som ho asi zabila ) ... je od neho neuveritelne nezodpovedne ze na vsetko mas zostat sama ... ved to dieta ma polovicu jeho DNA !! je aj jeho!!! ...tak preco by nemal byt sucastou ..ach len som si to precitala a uz som sa nahnevala ani neviem co mam dodat ... muzi to maju velmi jednoduche ..zivot asi vedel preco to zariadil takto :/ no aj tak to nikdy nepochopim ... moja rada ? nepocuvaj ma !! lebo ja by som ho prizabila

alexandramaria
17. máj 2013

@candiss ahoj...Prepac mi za uprimnost ale ja sa Spytam z ineho pohladu. Ako je mozne ze si otehotnela? Nebolo to náhodou naschvál? Vies v 20 rokoch má vacsina bab tesne po maturite, vacsinou sa chystaju na vs a len si začínaju užívat mladost a život. Iste, mnohé su uz v tom veku vydate, zasnubene, ale to očividne nie je tvoj pripad. Dál ti predtym nejaku zaruku, hoc len slovnu ze chce s tebou rodinu ? Ze si jeho jediná, buduca žena,partnerka ze budete spolu ? Očividne nedal. Neber to prosím tak ze na teba utocim, alebo si ho zastavam. sama som len o 2 roky starsia než ty. Ale viem co je antikoncepcia ...a viem ze muž sa dietatom získat neda. Ano viem, teraz uz tu tvoja mala je A je bezpredmetné nad tým uvazovat. Teraz ti nic nezostává len ju vychovat sama. Comu všetkému by sa dalo predist keby si baby nemysleli ze dietatom si chytia muza. A kludne ma ukamenujte.

jabadaba
17. máj 2013

Mna vie vzdy pobavit argument mladikov, ze sa este necitia na rolu otca, pricom prasit ako dospely chlap, na to sa citia. Usmevne! Este usmevnejsi je argument chlapa, ze si pokazi karieru, ktoru ma pred sebou. Ehm...zatial neviem nic o tom, ze nasledky plodenia zacali preberat muzi, t.j. ze su oni tehotni, ze im z toho vyplyvaju obmedzenia, a ze budu rodit a nasledne kojit a zostanu s dietatom doma, mimo prace. Viete o tom nieco? 😀 Lebo ja zatial nie. Cize tymto argumentovat je velmi zabavne.

Jediny kto tu bude tahat z kratsieho konca je zakladatelka. Tej sa otoci zivot dost rapidne. Ale obdivujem jej velkorysost a respekt voci obavam buduceho otecka.

Ak si nalejeme cisteho vina, tak jedina opodstatnena obava chlapa je v tom, ze nie kariera mu skonci, ale bujary a neviazany zivot plny striedania samiciek. O to asi maju chlapci najvacsie obavy a toto jedine im realne hrozi, po tom co sa hraju na dospelych muzov v posteli. 😝

jabadaba
17. máj 2013

@alexandramaria no prave, ze uz sa vie co je to antikoncepcia....tu by som sem netahala lebo nie je povinnostou zeny travit sa dobrovolne, aby ulahcila panovi sexualne radovanky. Ze zakladatelka nebola obozretna a skoncila tehotna s nezodpovednym mamlasom je druha vec. Ale s HAK to nema nic spolocne. 😉

jabadaba
17. máj 2013

@fra tomu sa povie ironia osudu... 😀

alexandramaria
17. máj 2013

@jabadaba ja viem. Predsa som ju nechcela urazit . Ale je ti trosku aj jej vína ze jej babo nebude mať milujuceho ocina ktorý bude pyšný na prvy krok, prvy zub a tak. Chcela som tým povedat nie to ze malá ulahcovat pánovi sexuálne hratky, skor to ze ja by som nechraneny sex neriskovala s muzom o ktorom viem ze nie je navždy. Pripadne ze by mu moje tehotenstvo nevadilo. A nie sa dostat do tak ponizujucej situacie ze otec o moje babo neprejaví záujem. A za to si zakladateloa bouzial moze sama.

ginger_fox
17. máj 2013

@candiss poznám takých, ktorých narodenie dietaťa v tomto ich rozhodnutí zmenilo a poznám aj takých, ktorých nie. Z hľadiska mojich skúseností treba mať otcom dieťaťa radsej korektné vzťahy ako ho do niečoho nútiť za cenu konfliktov a scén, tie neprospievajú nikomu a drvivej väčšine ľudí sa s nimi ťažko žije 😉

jabadaba
17. máj 2013

@alexandramaria ano, je to o vybere partnera - v tomto ohlade zakladatelka zial spravila chybu. Tej HAK som sa chytila preto, ze casto sa povazuje za riesenie vsetkeho a dokonca mylne aj za prejav zodpovednosti. Co je kravina ako traky. Zodpovedny treba byt, tak ako pises, v tom koho si vyberame, s akym muzom ideme do postele.

jabadaba
17. máj 2013

@ginger_fox no len pan "otecko" zabudol byt korektny. Inak ano, bude fajn ak vztahy zostanu v rovine slusnosti.

candiss
autor
17. máj 2013

@alexandramaria Prosím ťa , len to neber tak že ja som sa snažila si ho nejako uchitiť , to vôbec tak nie je a predstav si že som to ani neplánovala a dokonca viem aj čo je to antikoncepcia pretože som ju brala od svojích 16 rokov , a chránila som sa .. Minulí rok v auguste som prišla za lekárkou a povedala jej že ju chcem zmeniť nakoľko som brala Diane 35 a v mediách sa začala čoraz viacej objavovať správa že to nie je dobrá antikoncepcia , vlastne sú to len tabletky na poruchy hormonálnych zmien , ako napríklad u mňa bolo akné .. Takže mi povedala aby som si dala mesiac pauzu a predpísla mi nové , čo som aj sprvila a v októbri som začal teda užívať nové tabletky , lenže moje telo na to asi hňeď nezaregovalo , pretože som otehotnela aj napriek tomu že som tabletky brala . Ja som si to vysvetlila tak že príroda je vždy silnejšia a zariadi si to po svojom či chceš alebo nie . Proste sa to stalo , a asi sa to stať aj malo , a áno aj ja som mála plány iné do života , ale teraz je pre mňa prioritou len a len ONA , nik iný ani nič iné ...

sonagolisova
17. máj 2013

moj nazor je, ze je pozitivne na zaciatok, ze chce byt v rodnom liste, takze v pripade platenia alimentov je to zabazpecene... co sa tyka ostatneho ako uz mnohe napisali, sustred sa na seba, svoj dalsi zivot a babatko ktore o chvilu privedies na svet...ked sa mala narodi, vsetko sa vyriesi tak ako to budete ty aj tatino malej citit.. dufam, ze ked podrzi svoju dcerku v naruci uz nikdy nebude chciet odist..mate len 20 rokov takze je celkom pochopitelne, ze sa zlakol...aj ked nesuhlasim s jeho spravanim , chapem ho , treba mu dat cas a priestor ...drzim prsty , hlavne nech sa babatku teraz dobre dari a pekne rastie 🙂

alexandramaria
17. máj 2013

@jabadaba 🙂 presne. Ja som v tomto možno tvrdá povaha, neťahám zakladateľke medové motúzy typu ...ále, veď on raz príde , on si svoje dieťa všimne. Ja som iná. Podľa mňa nad takýmito vážnymi vecami treba predsa uvažovať dopredu. Je mojou povinnosťou snažiť sa o to, že keď tu raz moje dieťa bude, aby bolo chcené ,milované nielen mnou ale aj svojím otcom. A to nemôžem zabezpečiť inak, než dobre si rozmyslieť čo komu v posteli dovolím. A pod antikoncepciou som samo nemyslela iba hak , skôr som to myslela všeobecne. kondómy a spol...
Je to hrozné, a ja si v žiadnom prípad nechcem zastávať budúceho otca, ten by mal chytiť zodpovednosť . Ale vidím všade okolo seba aké sú baby mrchy...ako naschvál otehotnejú , taký hokejista znie ako dobrá partia, väčšinou sú to kusy chlapov, krásni, svalnatí...a ja hop-šup chytro bábo, aby ho už nemala žiadna iná.
CHlapi sú v posteli mierne blbí, to vieme všetky, aj slobodné, aj vydaté, že chlap má mozog v prípade sexu zatemnený, tak ja by som vlastne ani nevliezla do postele s chlapom , o ktorom viem, že nemá až taký záujem o rodinu, lebo dieťa sa môže pritrafiť vždy. Niekedy ani hak ani nič tomu nezabráni. Preto moja otázka na zakladateľku. Pre mňa by toti bolo obrovské poníženie a zlyhanie, že osm svojmu dieťaťu nezabezpečila riadnu rodinu. Na tú má právo každé jedno bábo...

alexandramaria
17. máj 2013

@candiss ja ti verím 🙂 ani som ťa neobvinila...hovorím, baby sú mrchy...a je mi ľúto, že to u teba dopadlo zrovna takto... teraz sa len snaž byť v pohode, aby ste sa obe mali dobre,,,a čo život prinesie...uvidíš...
Želám veľa veľa zdravia .
A otcovi, aby mu rýchlo docvakol rozum ;)

jabadaba
17. máj 2013

@alexandramaria to je jedna, vec byt obozretny co a s kym. Druha je, ze v tomto som zas ja tvrda na chlapov, pretoze zena asi tazko otehotnie vedome. Mozes byt pripravena kolko chces a kalkulovat ako chces. Tu je panom situacie muz. A bud to vie alebo nech to nerobi. Alebo nech sa nasledne k veciam postavi ako chlap, cize zodpovedne. 🙂

alexandramaria
17. máj 2013

@jabadaba tak veru, preto v prípade potreby do tej postele s ním ani nevleziem 🙂 😎 a tu už som paňou situácie ja ! 😀 😀 😀

dodo1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kris_tin257
18. feb 2023

Prečo by sa malo niečo zmeniť? Chalan má 20 rokov kariéru hokejistu a celý život pred sebou, dieťa nechcel a v 20tich rokoch naň ani nebude pripravený. Ja ho napríklad chápem 🤷 možno za XY rokov sa niečo zmení ale predpokladám že si nájde inú partnerku a deti bude riešiť plánované o dosť neskôr

dodo1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz