Otec sa nevenuje synovi

natalia912
18. okt 2012

maminky, dúfam že ani jedna z vás nemala podobný problém, ale ak náhodou predsa, snáď poradíte. Tento môj chlap sa takmer vôbec nevenuje malému...áno, uspí ho, prebalí, ale keď sa má s ním hrať, tak koniec...už ma nebaví sa mu stále doprosovať, že nech sa mu venuje. Prosím, vyhrážam sa a nič ... jemu stačí, že vidí malého z postele ako sa hrá a už "sa mu venuje" ... a mna to už nehorazne sere... čo mam robiť? skúšala som už aj psychologicky isť na neho, že ten čas čo sa mu nevenuje už nikdy nezíska a podobne, ale ani to nepomohlo :(

andrejka1983
18. okt 2012

@natalia912 ahoj, podla mna si na tom dost dobre...ved ho prebali aj uspí...to u väčšiny domácnosti robi mama 🙂 takže máš výhodu,to že sa nanho pozerá z postele ber ako hru na stráženie 🙂 dáva na malého pozor kým ty si môžeš robiť niečo pre seba (alebo si aj ty lahni k nemu na postel a len tak všetci traja spolu oddychujte a rozprávajte sa)....a ak chceš od neho viac tak ho nechaj na chvilu s malý nech sa " hraju " kým ty odbehneš do obchodu alebo podobne, alebo ho pošli kočíkovať kým si ty navaríš alebo upraceš, aj takto sa dá trávit čas ocka so synkom ako len hraním sa s hračkami 🙂 ...ale v podstate už len tým že ti ho prebalí a uspí ,čo je niekedy po celom dni náročne, ti podla mňa dosť pomôže 🙂

elli333
18. okt 2012

@natalia912 môj muž malú este nikdy neuspal a prebalil ju za 9,5mesiaca tuším raz🙂 a ani sa spolu nehrajú...vidí ju 15 minút ráno ked ide do práce,prípadne dá iba pusu,alebo 15minut poobede ked príde z práce,výnimočné s nami zájde na prechádzku kocikom.tiež som skúšala všetko možné a som neskutočne sklamaná. Neviem prečo som si myslela že bude dobrý otec:( no asi som tí veľmi nepomohla,ale aspoň vieš že nie si sama a môže to byť aj horšie🙂

moon1979
18. okt 2012

@natalia912 netráp sa, nie si jediná ... chlap musí sám chcieť, ani vyhrážkami ani prosením nič nedosiahneš ...

dai
18. okt 2012

@natalia912 asi ide o vase prve dieta. Neviem natalka tiez si myslim ze sa.o maleho srara viac ako vela inych chlapov a skor by si mu mohla byt vdacna zato ze pomoze...
Moja skusenost - moj muz sa s nasou prvorodenou nevedel vobec hrat do nejakrho veku 1.5 roku... On mi to mnohokrat vysvetloval ze on proste nevie ako ma s tym babom komunikovat. A takych chlapov poznam viac. Ine je komunikovat s dietatom pre matku ktora je s nim vlastne stale a pre chlapa ktory ho vidi chvilu...
Od toho veku ako som pisala nasa mala uz rozpravala a aj postoj mojhk muza sa rsdikalne zmenil. A meni sa stale - hrat sa stale nejak zvlast nehra stylom ze ideme si stavat kocky a tak... Ale teraz su strasny partaci - chodia spolu plavat, korcjlovat , do divadla, cirkusu etc. ... Vela sa spolu blaznia a tancuju... On s nou inak zaobchadza ako ja - maju krasny vztah😉
Inak ako sa narodil maly tak je to uz aj inaksi otec ako pri malej... Uz vie lepsie zaobchadzat s babom, berie casto maleho kociklm a malu na kolobezke von - malinku sa napr. Kocikovat bsl chodit - ze co ked sa mu rozplace🙂
Prodte chlapom musis dat cas aby si vytvorili s dietatkom vztah... A sj ked to lezie na nervy, skus mu nevnucovat svoje predstavy o tom vztahu- ak ma svoje dieta rad tak on si cestu najde, daj mu cas😉

materina_duska
18. okt 2012

Zo svojho okolia poznam vela pripadov a myslim, ze to naozaj funguje tak, ze vacsina chlapov nevie, co s tym bezbrannym mimčom robit 🙂 Ale uz ked skace, rozprava a reaguje na to, co mu tato hovori, to je uplne ina kava 🙂 Takze este chvilu vydrzat! 😉

ginger_fox
18. okt 2012

@natalia912 suhlas s @materina_duska . Treba pockat do toho cca 1 roku, ked sa dieta zacne chodenim osamostatnovat, vtedy zacne byt pre muzov zaujimave a ked uz zacne aj kvakat a zacne byt samostatna jednotka, to uz bude uplne ine kafe 😉

suem
18. okt 2012

@natalia912 Z vlastnej skusenosti - chlapi sa s malymi detmi vacsinou nevedia hrat, ale ako zacne dieta aktivne "spolupracovat" cca v 2rokoch uz je dobre. Len treba akceptovat, ze dieta po hrani a vylete s otcom sa vrati, spinave, hladne a tato je najlepsi, lebo dovoli babrat sa v mlake, pohladkat kazde zviera, na obed si dat zmrzku a pod. 🙂

natalia912
autor
18. okt 2012

@andrejka1983 ved hej :D ja viem že mi pomôžu aj takéto maličkosti, ale ma to mrzí, že nevie si sadnúť k malému a hrať sa s autíčkami ... lebo on keď chce tak sa fakt vedia zahrať...takže neni to tým, že nevie, ale že sa mu nechce :(
@elli333 fuha tak to máš dosť ťažké :( ja som rada keď mu ho môžem dať že na, uspi ho, lebo neplače...ale v poslednom období ma malý obdobie, že ho mm nevie uspať ani za ... nič , lebo sa mu maly hned rozrevdží...a ja ked ho chytim, tka je tiško a už driemka ... len ked som chora ako teraz tak to je na houby :( nwm na čo sa vyhovára tvoj, ale môj že "malý má zas to svoje obdobie" a mna z týchto jeho výhovoriek ide šlaktrafiť ... no ale aj tak sa asi nemam na čo moc sťažovať :(
@dai malý má rok ... a ja viem, že sa vedia zahrať,...lebo keď má mm dobrú náladu, tak sa nahánajú, hrajú schovávačku, prevalujú sa na zemi a šantia...ale keby to robil častejšie, tak by som nenamietala
@materina_duska a
@ginger_fox baby šak ja sa snažím držať, ale ked ma to tak mrzí a aj nasere, keď niečo robím, a mm za mnou do 5 min. príde, že "my chceme maminku" a už mam po aktivite
@suem už nech to je tu :D uprimne sa na to teším

lujza123
18. okt 2012

@natalia912 to co pises je typicky vztah chlapa k malemu dietatku. Aspon co ja poznam tak 90 % chlapov bolo takych. Neboj oni si najdu cestu k sebe ked bude vas syncek trochu starsi. A je dost mozne ze v takych 10 tich bude mat s nim lepsi vztah ako ty...proste tak to je , su obdobia ked detom najlepsie rozumie mama a zase obdobia ked otec..

natalia912
autor
18. okt 2012

@lujza123 no šak on sa už teší ako budú hrávať futbal a všetko ... len čo dovtedy? no nič...len vydržať . a aj tak mm skonštatoval, že malý je "maminkina cicma" :D

elli333
18. okt 2012

@natalia912 ako vravia baby,iba vydržať a časom sa to zlepší a nájdu si k sebe cestu 😉 aj moja malá napríklad tatíka ľúbi a ťahá sa za ním aj ked je s ňou toľko málo a myslím si že časom sa to vňom zlomí a už ju nebude môcť ignorovať..najneskôr vtedy ked začne chodiť a sama sa za ním vyberie a nebude od neho chcieť odísť 😀 Inak tiež to dôverne poznám že nemôžem si poriadne ani kjedlu sadnúť už vykrikujú maminka 😀 😀 😀 ale to nielen môj mm to aj moji rodičia robia,skrátka nikto s ňou dlho nevydrží iba ja a to je zrejme v tomto veku dieťaťa normálne a prirodzené 😉 ešte nám to bude chýbať ked budú len za ockami loziť 😉 😀

lila69
18. okt 2012

Joooj natalka moja s tymto bojujeme snad vsetky - cest vynimkam 🙂
U nas to bolo takto - moj priatel nikdy v laske deti nemal - myslim cudzie a fakt som bola zvedava ako sa bude spravat k nasmu. A cuduj sa svete zostala som prekvapena ja, ale aj okolie, ze zobral otcovstvo uplne super = z maleho je cely mimo a uuuplne sa v nom vidi - a tu je mozno aj tvoja cesta. Pripominaj manzelovi co najcastejsie, ze vas maly je cely po tatinkovi a co vsetko sa uz naucil a ze to urcite preto ze zdedil tatinkjove geny a bla bla bla - toto chlapi radi pocuju a zacnu svoje deti viac pozorovat, viac s nimi travit casu a viac sa s nimi pýšit.
Ono rocne dieta je este v podstate male - ani poriadne nechodi, takze on asi fakt neviem co s nim a jasne ze manzelovi vyhovuje lezat na gauci a nic nerobit. Ale ja som napr. robila tak, ze som maleho zbalila do kocika, nabalila mu nejake jedlo a doslova vyhnala draheho s malym na prechadzku s tym ze ich hodku ci dve nechcem vidiet, lebo si potrebujem porobit toto a hento. Ved ked sa nevie hrat, tak snad chodit za kocarom vie nie? 😀 Neboj sa, zlepsi sa to, ale musis mu maleho cim castejsie davat na starost.

majusa4444
18. okt 2012

nie si sama.. :( ja som to mala uplne nanic ale dajako sa to pomaly upravje..lebo uz som schopna sa aj rozviest..ked ma chlap cas na konicky tak na deti ho musi mat a hotovo. starsi syn ma pat rokov..tiez som dufala ze sak vela chlapov nevie ako na male dieta a tak.. a zial nevenuje sa mu ani doteraz nijak .. ale uz som dost razne zakrocila a snazi sa pomaly a isto s oboma blaznit a so starsim aj komunikovat.. odkedy je mladsi na svete cize dva roky aj tri mesiace si deti same von nezobral.. ako som z toho dost nestastna.. sak kolko oteckov bere svoje deti von a tak a ten moj neschopny.. ze on chce aby sme boli vsetci spolu.. ze kedze je dost casto v praci..ale na ryby nezabudne poobede vyrazit..to uz mu rodina ako nechyba.. uvidime ci moj razny krok pomoze a ked nie uz som schopna sa na vsetko vybodnut a on to vie.. ked ide chlap do toho mat rodinu tak sa ma aj starat.. a hlavne vychovavat.. a pomahat zene doma.. sak zena si potrebuje porobit doma a riadne upratat bez deti.. ja to musim robit po veceroch alebo ked spia.. no uz taka padnuta na hlavu nebudem.. pekne sa im bude venovat a ja si budem robit..viem ze je to vsetko moja vina ale zial akosi som nevedela zakrocit hned a tebe radim zakrocit hned...nech vyrazi z malou sam na prechadzky.. nech ju ma a ty si rob co potrebujes.. ale mas jedno plus..uspava ti a prebaluje to som od mojho nezazila :D hadam sa to moje stare trdlo aspon troska zmeni lebo zatial vyzera ze asi sa to pohana k lepsiemu.. len treba vela trpezlivosti a stat si za svojim :D

aivill
18. okt 2012

Moja malá môjho muža tiež moc netankovala, a to chodí na týždňovky a doma je len cez víkendy... , čo som myslela že si ju bude vychutnávať. No myslím že ho to viac začalo baviť keď bola väčšia cca od 2 rokov ...., no tiež sa kôli tomu pohádame, ke´d mu poviem že sa jej nevenuje, aj malá teraz ( má 2,5 roka ) povie že oco pozerá na TV - motorky, autá, koníky, tenis ... a nechce sa s ňou hrať. Najviac ma dokáže naštvať keď ide s ňou von - a potom mi povie že " Zobral som ti ju von " - akoby tým robil službu mne ... Nepochopím

adeli79
19. okt 2012

a aky velky je maly? moj manzel miloval chlapcov od ich narodenia, ale hrat sa s nimi zacal az neskor, ked trosku podrastli a uz sa s nimi dalo. teraz ma jeden 6, druhy 4 roky a venuje sa im uplne paradne, vymysla im program, hry, zabavu.. s tatinkom je podla nich lepsie, lebo to vie s nimi tak chlapsky. 🙂 takze sa tes, ze ti s nim pomaha a hranie asi pride casom.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majusa4444
19. okt 2012

@helencek presne ako u nas ... :( potom sa ceduje ..

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ruzickaruzova
19. okt 2012

u nás je to podobne ale mna to tak nehnevá 😀 tiež som bola na tom tak, prosby, vyhrážky..... moj manžel proste nie je ten typ čo sa bude s dieťaťom hrať. nevie to, nejde mu to, necíti sa tak dobre a potom to malá cíti a tiež sa s ním odmieta hrať 😝 ale robí všetko ostatné, okúpe,nakŕmi, uspinká, ...občas mu trvá kým mu zapne že by mal robiť veci trošku "švižnejšie" a vtedy mám nerv ale ak tvoj partner je taký typ ako ten môj tak sa nad tým len povznes a bud rada že sa dieťaťu aspon trochu venuje 😉

marcela8866
7. mar 2024

@natalia912 ahoj, môj sa tiež nevenoval, spolu nie sme, keď je s malým, tak ho vezme iba k svojim rodičom. V minulosti mi povedal, že jeho otec sa mu do 18 nevenoval. Smutné, že mu to príde "normálne". Malý sa na neho ani nepýta, skôr povie, že mu chýba môj brat...