Otravná suseda

nicolinko
7. sep 2022

Baby prosím vás, pomimo detičiek táto téma. Čo robiť so susedou, ktorá neustále práši handry aj svetre aj všetko možné z okna aj z balkóna.. najväčší problém je ten, že bývame presne pod ňou a teda moja parapeta aj balkón vyzerajú otrasne, ja už nevládzem zakaždým umývať všetko, nehovoriac o tom že keď je pekné počasie vešiam si prádlo na balkóne.. ono to nie je že by vyprašila ráno a večer čo potrebuje ale kedykoľvek počas dňa aj 30x.. som z toho zúfalá, všade mam jej vlasy a omrvinky a to aj na čistom prádle 😮‍💨
Akože mohla by som ju vyšmariť ešte tým oknom ak už iná alternatíva neexistuje..
Pomooooooooc 😭

sweet20
7. sep 2022

@nicolinko nebola si za nou sa slusne porozpravat?

zojanka
7. sep 2022

@nicolinko no a povedala si jej osobne že ti ten neporiadok ide do bytu a na bielizeň?
Inak neviem, ale my tiez zvykneme obcas prasit z okna nieco.. nie koberce samozrejme .... to sa nema?

nicolinko
autor
7. sep 2022

@sweet20 samozrejme že som jej to povedala jej odpoveď je :"nebojte sa suseda to ja len čisté prášim nič vám tam nejde"... čo viem, že aj pán ktorý tu býval pred nami s ňou bol na nože kvôli tomuto..

domculik
7. sep 2022

@nicolinko Neda sa dat nejaka strieska nad balkon ? Z plexanu povedzme ?

nicolinko
autor
7. sep 2022

@zojanka asi môže ale je to otravné podľa mňa keďže ja bývam na prvom a všetko skončí u mňa na parapete.
Ak sa fajčiť na balkónoch nesmie lebo to otravuje susedov mam počuť že aj na toto by malo niečo byť, alebo nech to urobí ráno a večer a nie keď ja mam čerstvo vyvesené prádlo aj pre babatko.. 🙄

reuska1
7. sep 2022

@nicolinko mne len nejde do hlavy, ako moze mat kazdy den 30x nieco zaprasene? Ak tak casto upratuje, nemoze mat predsa kazdy den tolko smeti viac x denne....ci?

zojanka
7. sep 2022

@nicolinko fuj. Isto je to len od jednej susedy? Tiez by som zvazovala daku striesku nad okna a balkon

nicolinko
autor
7. sep 2022

@domculik ono to je že balkón nad balkónom a keď ona sa nahne z balkóna že praši aj deky aj všetko tak to ide rovno všetko ku mne...

eeffka
7. sep 2022

@nicolinko tak toto isto nie je z 1 prasenia, to mas z celeho bloku. Daj si striesku

cocolino234
7. sep 2022

@nicolinko bývaš na prvom, to máte dvojposchodovú bytovku? alebo celý deň vyklonená z okna sleduješ kto práši? ja len, že si si tak istá práve ňou. Podľa mňa si ľudia denne vyvesia a vyprášia niečo z okna viac ako 3x a áno, časť končí na tvojej parapete. Príde mi hlúpe z toho obviňovať jednu susedu a ja osobne by som to ani neriešila a zaobstarala si striešku (dokonca pri tak nízkom poschodí bude montáž jednoduchá), prispôsobím sa a áno, pohodlie stojí peniaze. Buď denne pretrieť parapetu alebo strieška, to je proste prvé poschodie.

A vyzerá, že sa to práši aj dnu do okna. 🤔

nicolinko
autor
7. sep 2022

@zojanka hej to je všetko od nej..
Neviem nechceme moc investovať do tohto bytu kvôli strieškam, pretože byť patrí priateľovej babke a nevieme koľko tu snami ešte bude, nemá dobrý zdr. stav, ak ak nedajbože umrie tak sa budeme určite sťahovať kvôli dedičskemu..

nicolinko
autor
7. sep 2022

@cocolino234 mala som doteraz namontovanu mobilnú klímu na okne takže keď som to fotila jasne ze som to dala všetko dole aby som vedela otvoriť okno a odfotit. Od marca som doma pretože som tehotná, cele dni nikam nechodím takže samozrejme ju vidím zakaždým keď otvorí okno a prasi 🙄

nicolinko
autor
7. sep 2022

@eeffka toto nie je za týždeň ale za mesiac a pol co som naposledy umyvala okna. Som 33tt takže už nemienim nonstop umývať.. ja len ci viete poradiť čo snou ci sa to dá niekde nahlásiť alebo podobne. Domovnik o nej vie ale nevie snou tiež pohnúť.

cocolino234
7. sep 2022

@nicolinko a vidíš aj ako sa sypú tie malé čiastočky bordelu, áno? 😀 prepáč mne príde maximálne absurdné riešiť toto, keď máš možnosti ako to vyriešiť. A sorry ale to ti je ťažké pretrieť parapetu viackrát ako 1x do mesiaca, aby si ju udržala čistú? PREBOHA veď za mesiac sa pri daždoch a vetroch tá parapeta zašpiní podstatne viac ako táto tvoja. 🤦‍♀️ 33tt nebudeš navždy a nahlasovať niekoho kvôli tomu, že ty umyješ parapetu 1x za 1 a pol mesiaca, veď ťa vysmejú. Za ten čas mohla byť 100x špinavšia a ten bordel mohol byť od 20 ďalších ľudí.
A úprimne si myslím, že všetci o tom vedia a aj ťa upokoja milým slovkom ale reálne to nikto nebude riešjť.

viera
7. sep 2022

@nicolinko Podla mna s tym nic nespravis...Jedine jej dohovorit......Alebo dovernikovi za vlastnikov bytov ale tam tiez nemaju paky na toto...On ju moze poprosit ale to je asi tak vsetko

nicolinko
autor
7. sep 2022

@cocolino234 stačí si pozrieť ako vyzerajú parapety mojich susediek ktoré bývajú povedľa mňa a vidím tiež kedy ich utieraju, samozrejme aj stromy majú bližšie a oni nemajú ani za 3 mesiace to co ja za týždeň na tej parapete. Ľahko sa ti smeje kým nie si v tejto situácii 🙂

reuska1
7. sep 2022

@nicolinko myslim,ze trocha krivdis susede.....mas tam kopec smeti zo stromov....dokonca aj na vnutornej parapete, tie urcite nemas od susedy. A nechapem ako mozes vidiet z okna nad seba, ci niekto iny neprasi ....

cocolino234
7. sep 2022

@nicolinko znovu opakujem, ak ti je tento malý kus bordelu ťažký utrieť ASPOŇ 1x za mesiac, tak to absolútne nikto nebude riešiť a je tvoja chyba, že sa neprispôsobíš tomu, že práve ty si pod bytmi, ktoré prášia a práve ty si obeťou vetrov, ktoré ti tam fúkajú bordel. Nepoviem, keby to drhneš každý týždeň a furt to tam máš ale tieto konáriky a 3x kus odpadu z bytu si máš utrieť sama, lebo žiješ medzi ľuďmi.

luccija
7. sep 2022

@nicolinko nepomozes si nijako.Vesaj pradlo tam, kde Ti to nenapada.

nicolinko
autor
7. sep 2022

@reuska1 priamo z balkóna vidím kedy prasi preboha... tu nejde o stromy tie môžem kašľať ale o tie vlasy a omrvinky ktoré mam aj na prádle a samozrejme ze keď mam parapetu špinavu tak mam aj okno a neviem ako často alebo ako umývas ty ale ja keď umývam parapetu tak rovno aj to okno a myslím si ze každý mesiac a pol umývať okna je dosť často 🙂
Neviem ak nemám ako poradiť tak skrolujem ďalej...

cocolino234
7. sep 2022

@nicolinko vlasy 😀😀 určite susedine, lebo ľuďom bežne vlasy nepadajú, popritom ako kráčajú a vietor nefunguje tak, že ich odfúkne kamkoľvek a voda nefunguje tak, že na vlhkú parapetu sa všetko prilepí. Ale ako tak čítam, asi som až moc tolerantná k susedom. Stále mi príde absurdné niekoho nahlasovať ale to som ja.

reuska1
7. sep 2022

@nicolinko okna umyvam 3x za rok....parapetu podla potreby 🙂

nicolinko
autor
7. sep 2022

@cocolino234 áno úplne bežne to ma len prvé poschodie 🤣 keďže podobnou je už len strieška.. ani tí nie co byvaju pod nami po bokoch na nultom.. tam vlasy akosi vietor z ulice neodnesie..

lukbe
7. sep 2022

@nicolinko našla som takéto https://index.sme.sk/c/20483781/moze-sa-na-balk... ale záleží od domového poriadku. Niekde to majú stanovené,že sa nič nesmie prášit. Myslím,že ani strieška nepomôže. Ja mám balkón zaskleny,ale ak tie sklá otvorím,tak viem,kedy hore nado mnou niečo prasili a chápem ťa. Ono to naozaj ide všetko nielen na parapety,ale aj na balkón či na prádlo. U nás to však nie je také strašné.

nicolinko
autor
7. sep 2022

@lukbe ďakujem, a konečne niekto aj chápe moje trapenie

cocolino234
7. sep 2022

@nicolinko tak neviem ako jednoduchšie to vysvetliť ale to, že si sa rozhodla umývať aj okná je len tvoje rozhodnutie. Ja vždy keď vešiam prádlo a vidím na parapete niečo, čo sa mi nepáči, tak vezmem vlhčenú a za 5 sekúnd je čistá. Ak ti takéto priebežné udrživanie vlastnej parapety nepríde v poriadku, tak neviem. A to ti hovorím preto, lebo pochybujem, že sa s tým nahlásením dostaneš ďalej ako ku domovníkovi, takže čím skôr začneš parapetu riadne udržiavať, tým lepšie. Bordel vie byť otravný, to chápem ale ak ťa zabije tých pár sekúnd, tak ti ten bordel asi zase až tak nevadí. 😉

natalinka25
7. sep 2022

Ty si ako pani Kelisova😭😉 porodiš a neboj už sa nudiť nebudeš. A nebudeš riešiť také blbosti.😉

nicolinko
autor
7. sep 2022

@cocolino234 asi preto ze aj to okno je cele zaprášene preboha 🙈 kašli na to lebo na vyšších poschodiach ani v dome sa ti toto nestane 😉 takže to vôbec chápať nemozes

nicolinko
autor
7. sep 2022

@natalinka25 prajem ti takú susedu 😘

zara0201
7. sep 2022

Naši bývajú na samom vrchu. Po návrate z dovolenky mali taký istý parapet. Kto im asi naprášil 🤔?
Príď bývať do domu,budeš parapety 2 x týždenne umývať.