Otravná svokra

gabinka777
13. jún 2013

Žienky, je normalne ak sa svokra neustale stara do nasho zivota a prace? Pise telefonuje, chce vediet novinky vo firme. Radi nam koho zamestnat a ake odvody platit. Neustale nas napomina aby sme nezabudli ist nieco vybavit-a nielen v praci, vo vsetkom o com vie, v tom nas napomina, pripomina...Velmi ma to otravuje. Manzel tvrdi ze to je normalne, len mne uz z toho sibe!!! Pretoze manzel to s nou riesi, pocuva jej hlupe rady, bavi sa s nou o tom, miesto toho aby ju "umlcal" s isiel si po svojom. a ked to pocul uctnovnik, skoro skolaboval ze co nam to nahovorila. Neustale vyzveda ci uz je vsetko vybavene, ci nemame dlhy, a bla bla bla. Ved je to nasa praca, podnikanie :( sukromne veci o ktorych nikomu nemusime nic vraviet, navyse vsetko zvladame aj bez jej neustaleho otravovania. Manzel nechce na jeho matku dopustit a nevidi na tom nic zle.

sono2
20. nov 2013

No majú silny citový vsťah, niečo podobné trocha jemnejšie mám aj ja. Svokra sa v manželovi vidí , lebo je celý ona srdcom, podobou, zo všetkých synov s nami komunikuje najviac. Aj mne to vadí. Nebojuj myslím, že ani nepomôže, keď jej niečo povieš pretože ju syn toleruje. Aby si nebola najhoršia vieš. Musíš čakať, kým sa to nejako samé , alebo manželovi dojde. Ja som už skúšala kade čo, je to problém len matka syn, pri dcerach som to ešte nepočula. Žiaľ zakročiť musí on. Držím ti palce ale radu pre teba nemám...

miriam642
20. nov 2013

dobrý deň, prepáčte, že tu spamujem, ale chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie anonymného dotazníka, ktorý sa týka problematiky týrania, a bude použitý výhradne na účely diplomovej práce https://docs.google.com/forms/d/1p_9aBLpIqXK89o...

darja12
2. jún 2015

Svokra.. tak tá aj znepríjemňuje život.. Žijeme 3 roky na spoločnom dvore, ale máme oddelené bývanie. Akurát v týchto dňoch zisťujem v čom je problém.. Je to biológia človeka.. Čovek prirodzene potrebuje osamostatnenie a mať kontrolu nad svojim vlastným životom.. Ono jej otázky, dotieranie, otravnosť je v tom, že má človek pocit, že nie je len on a jeho blízka rodina, ale je tam ešte niekto tretí, koho si nevybral..Mne napríklad vadí, že keď vystrčím päty von na záhradu, počuje, že otvorím dvere a už sa domoce ku mne.. večne sa dačo vypytuje, je na dôchodku, nemá muža má len 1 kamarátku, ani rodinu nemá, len nás.. Vidno, že si hladá rôzne témy, len aby s nami mohla byť čo najdlhšie, lebo sa cíti byť sama. Ja jej ale dosť často už z biologických príčin nemám chuť odpovedať celou vetou, pretože ak sa človek rozrozpráva, tak je na neho zakvačená hodiny a nedá pokoj.. Stále potom za mnou chodí, hľadá rôzne situácie ako byť s nami.. Proste je strašne doterná a otravná. Aj ju ľutujem, ale proste mne to fakt otravuje život.. Ja nemám chuť sa s ňou dennodenne o niečom rozprávať.. Nemá v sebe stopku alebo mieru, ako byť vzácnejšia, že nás nechá, že len prejde okolo, pozdraví sa a ide si svojou cestou, vždy dačo musí klebetiť a pýtať sa pritom sú to fakt také nezáživné témy vynútené o ničom, že to človeka ani nebaví.. Lebo vidno, že rozpráva vyslovene o ničom, len aby sama nebola.. Je to uplne od veci.. Som tehotná, vobec sa mi s nou nechce baviť o dieťati. viem si to predstaviť, ked sa narodí, nedá mi tu pokoj.. Hm.. necítim sa doma, že je to domov a môžem si robiť čo chcem. Keby tu nebývala a len sme sa chodili navštevovať určite by sme dobre vychádzali, pretože toto je o tom, že nemám pocit slobody, potrebujem si od nej oddychnuť., ale tu doma. byť konečne s mužom sama na záhrade bez toho, aby za nami pricupitala a rečnila o ničom.. ona je stále doma, nikam nechodí, je to domased.. jedine čo sa vyberie do kostola za rohom, do obchodu a po obed.. chodím aj často na prechádzky preč. viem, že by chcela ísť, ale mne sa ju volať nechce, mám jej dosť tu doma..

janickacrazy
2. jún 2015

No budeš to mať ťažké, vidím, že sa snažíte o dieťatko, priprav sa, že svokra sa ti bude do všetkého starať aj ohľadne dieťatka. Treba sa dorazne porozprávať s manželom a ak ju bude stále obhajovať, tak by som si na tvojom mieste dobre rozmyslela, či vobec to dieťa s ním mať. Jemu sa to asi zdá normálne, lebo s tým vyrastal, ale už je dospelý, tak už by mal brať ohľad najma na teba, nie uprednostnovať mamičku.

buxus24
2. jún 2015

AHOJTE...pridam sa aj ja 🙂
inak tie čo mate spoločny len dvor..môžete byť šťastne..a to myslím važne... 🙂 my žijeme v 2izbaku so svokrou... des a hrôza.....ale už si prerábame vlastne a tento rok sa sťahujeme...takže vidím už len pozitíva... 🙂 🙂 🙂

ked som s mužom ešte len chodila, tak sme si rozumeli..muž nechapal ako to že sa bavíme a smejeme.. že sa mi vedela otvoriť (svokra je veľmi ťažka povaha..čo na srdci to na jazyku..nepozera že môže raniť city ineho..hlavne že jej sa ulaví, je dosť jednoducha....) za chodenia bolo všetko ok( v byte boli vtedy len dvaja a muž sa staral o všetko..ona to len využívala... oni sa nepotrebuju rozprávať... až taky vzťah nemaju...on zaplatil všetko ona spokojne využívala, no prišla som ja a taketo moresy sa zmenili...)... povedali sme jej že sa ideme brať...........neverila do svadby........... po svadbe videla že muž počuva mna..nie ju.. začala si ho ťahať na svoju stranu..a on aby bolo dobre tu aj tu... pendloval medzi nami... čo bola z jeho strany chyba... 😠
ked som prerábala byt lebo som tam tak žiť nemohla..tak som bola dobra...aj dokedy som kupovala stravu a všetko sme platili my s mužom..bolo dobre ( svokra nepracuje 9rokov a vobec jej to nevadí ) ... teraz 2 roky dozadu som povedala nebudem robiť služku nikomu a jej určite nie.... ani ju počuvať...nemam prečo.. nedala mi dôvod že ma ma rada, že je rada že som s mužom... koli nej sme mali šialene mesiace plne hadok..ktoré vyvolavala ona.... bolo to velmi vyčerpávajuce obdobie... a som z nej stale na nervy a budem dokedy tam budeme.....
proste...dopracovali sme sa k tomu že v tom malom byte sa vyhybame jedna druhej.. spolu nekomunikujeme vyše roka...ignorujeme sa..ona vie utrusiť poznamku pred mužom..ale on už sa ma zastava... už vidí čo a ako... 🙂 konečne....
poviem vam..boli pri nej chvíle a nie malo..ked som sa bala vyjsť z izby..aby mi niečo neurobila...a ked som v byte vačšinou tam niesom.. radšej si najdem vybavovačky po meste ako byť tam s nou... takže super vzťah... 🙂
ak by sa správala normalne, nemala by som problém jej pomôcť ak by potrebovala..ale s takým spravaním... 😖

caoli
2. jún 2015

preklad slova svokra: baba przebytecna. v tomto pripade doslova a do pismena 😠