Partner a nevyjadrenie sa o budúcich deťoch

olivus
23. jún 2016

Aký máte názor na muža 40tnika, ktorý nemá deti a ani ich nerieši. Deti má rád, ony majú radi jeho, nie je ani dáky egoista, aj sestru má, ktorá má dve deti, aj jeho rodičia by sa už aj radi dočkali, ale jeho jediná odpoveď vždy je, že neriesme to, užívajme si, že sme sami, spolu, máme krásny vzťah......

pribinak
23. jún 2016

Treba sa ho opýtať rovno: chces mat so mnou deti? Lebo ja ich chcem s tebou a chcem byt na Vianoce guľatá ;))

sissy27
23. jún 2016

@olivus tak asi aj záleží od toho, ako dlho ste spolu... ale teda vyzerá to tak, že on po deťoch netúži... treba sa ho na rovinu spýtať, či chce mať s tebou deti alebo nie, vysvetliť, že pre teba je to dôležité a ak sa v takejto dosť zásadnej veci nezhodnete, bude asi lepšie ísť od seba, než sa celý život trápiť výčitkami, že jeden z vás sa podriadil tomu druhému aj keď nechcel...

timea7
23. jún 2016

@olivus v jeho veku sa mu vôbec nedivím, je zvyknutý a svoj kľud, na určitý životný šnadard, prečo by to mal meniť, keď je to pre neho takto pohodlnejšie? Naťahovať sa po päťdesiatke s pubertiakom, v šesťdesiatke riešiť nie dôchodok, ale VŠ dieťaťa. Podľa odpovede po deťoch evidentne netúži. Môže ich mať rád, no je rozdiel zahrať si so susedovie synom hodinku futbal, ponaháňať sa na grilovačke s deťmi priateľov a potom ich odovzdať rodičom a pokojne si pospať a mať doma pokoj a je rozdiel počúvať plač novorodenca, obmedzovať sa vo svojich aktivitách, aj finančne. Netlačila by som ho do dieťaťa ani náhodou, alebo by som zmenila svoje sna a túžby, alebo muža.

marcelatje
23. jún 2016

@olivus cim starsi tym tazsie to pojde myslim. Zalezi od vztahu ako na tom ste. Mna moj zacal velmi skoro na deti nahovarat 😀
Ale ak je vas vztah a situacia zrela na deti vzhladom na vek by som na priamu otazku ocakavala priamu odpoved.

deltaa
23. jún 2016

normalny klasicky muz, podla mna je zodpovedny a je si vedomi co dieta obnasa, je nas takych s nazormi cim dalej tym viac 😝

lintu
23. jún 2016

Nie každý človek túži mať vlastné deti. Ak nad nimi i niekedy uvažoval, čím je starší, tým môže byť zmierenejší so situáciou, že tie deti proste nemá. Preto to nemá za potrebu riešiť. Napadlo mi, nemá k tomu navyše aj nejaký zdravotný dôvod?

liz_lemon
23. jún 2016

ak ty tuzis po detoch, tak s nim nestracaj cas, kamoska takto stratila vela rokov, a deti ziadne nema, a je aj bez partnera

janickacrazy
23. jún 2016

@olivus Podľa mna deti nemá, pretože ich mať nechce, nestrácaj s ním čas. V 40tke už je zvyknutý na svoje pohodlíčko a dúfam, že nebýva ešte u mamičky, lebo to by ma už zabilo úplne. Kedže ti povedal, že si chce užívať, tak je to jasné. Rychle pryč.

bosoriak
23. jún 2016

@olivus Tak ja si myslim, ze je dolezite, co odpovie na taku otazku tebe, nie pribuznym 😉

liz_lemon
23. jún 2016

@bosoriak ved to hovori jej, ze nechce, sotva by pribuznym hovoril, ze neriesme, a uzivajme si

bosoriak
23. jún 2016

@liz_lemon oh, sorry, vykojeny mozog zauradoval 😀

@olivus Povedala by som v tom pripade, aby si uzival sam. To su taki, v 40tke deti nechce a v 60tke bali 20rocne pipulky a fnuka aky je osamely. 🙂

olivus
autor
23. jún 2016

@pribinak nechcem to veľmi stále otvárať tu tému, len sem tam, ale zas mne to tiež moc nesuri, len človek by rád vedel ako to vlastne je 😀

olivus
autor
23. jún 2016

@sissy27 sme spolu trištvrte roka, takže ani ja to nesurim ešte, ale fajn by bolo vedieť, že ako to myslí v budúcnosti. Popravde, v budúcnosti, keď ma 40, ani neviem v akej, no, ale no...

vika35
23. jún 2016

podla mna ak nechce teraz neskor uz vobec 😝 .
neviem kolko mas rokov ale mas len 2 moznosti bud sa s tym zmieris a mozno raz motyka vystreli alebo teda by som si hladala partnera, ktory by v buducnosti deticky chcel.

olivus
autor
23. jún 2016

@timea7 áno, toto všetko sedí a aj to chápem, len, keby sa aspoň na rovinu vyjadril, aj ja mám toto všetko a tiež na tomto nebazirujem, ale to jedno by som aj privítala možno neskôr, len on zrejme nie, aj keď sa nevie vymotať jednoznačne.

olivus
autor
23. jún 2016

@marcelatje presne v tomto je celý problém, že sa nevie vymotať priamo 😀

olivus
autor
23. jún 2016

@deltaa každý má právo na názor, ale na priamu otázku, nech sa priamo "vynazoruje" 😀

namornicka
23. jún 2016

Nevie sa vymotať, lebo mu je s tebou dobre a uvedomuje si, že ak by ti na rovinu povedal, že dieťa vôbec nechce (ak by chcel asi by ho už dávno mal), odcudzila by si sa mu.

olivus
autor
23. jún 2016

@lintu v skutočnosti vraj nenašiel tú "pravú"s ktorou by si to vedel predstaviť v minulosti a teraz to už jednoducho nerieši, ale na to slovo som už alergická 😀 a zdr. problémy nema

janickacrazy
23. jún 2016

@olivus "neriešme to, užívajme si" je podla mna dosť priama a jednoznačná odpoved a znamená: "NIE, deti nechcem, ale užívať si nezáväzne áno"

olivus
autor
23. jún 2016

@liz_lemon momentálne ani nie, ale časom by som aj privítala možno, stačilo by sa len vykoktat

liz_lemon
23. jún 2016

@olivus tak to si mala hned povedat, ze ste spolu len tak kratko, to sa necudujem, ale kazdopadne musis zistit jeho postoj k detom, lebo mozno ich nechce mat nikdy, a vtedy by asi bolo lepsie vztah ukoncit

olivus
autor
23. jún 2016

@janickacrazy to našťastie nie, je to úspešný muž, dosť vyťažený, len s touto témou sa moc očividne nekamarati

janickacrazy
23. jún 2016

@liz_lemon trištvrte roka zase neni tak krátko, my sme riešili deti už na druhom rande 😀

olivus
autor
23. jún 2016

@bosoriak problém je, že neodpovie 😀 neriesme deti, veď sa uvidí 😀

liz_lemon
23. jún 2016

@janickacrazy zalezi aj od veku, ak ma clovek 20, tak take veci velmi neriesi, ale uz okolo 30 je to zasadna otazka

olivus
autor
23. jún 2016

@janickacrazy podľa mňa nie

olivus
autor
23. jún 2016

@liz_lemon presne to má že neviem na som, ten postoj by som potrebovala dáko z neho dostať. Inak nám je spolu vaječné, všetko klape, až na túto nevyjasnenu temu

olivus
autor
23. jún 2016

@liz_lemon áno, veď preto nechápem, prečo nepovie na rovinu ako to cíti, ja na neho netlacim, ani nič, sem tam sa na to tak spýtam, lebo človek v 40 by to už ozaj mohol vedieť, len sa treba priamo vykoktat. Toto ma trápi trochu...

deltaa
23. jún 2016

@olivus niektori proste potrebuju pocuj jasne NIE 😝