Partner mi slovne ubližuje

sunrose
6. mar 2012

Ahoj baby mam partnera kvoli ktoremu sa trapim a uz si neviem rady.Dokaze neskutocne slovne ublizit..neustale ma podozrieva ze som neverna a pritom nic zle nerobim ..s nikym sa nestykam staram sa len o domacnost..momentalne ani nepracujem takte som doma stale..zrusila som si uz aj facebook pretoze tie narazky sa nedali vydrzat..ze kto vie co tam asi robievam a pod..som verny clovek nikdy by som nepodviedla ..staram sa len o domacnost..casto mi je smutno..pretoze mi chyba objatie kotre mi velmi nedava..ak tak viacmenej na moj podnet..dokaze slovne velmi ublizit...a ja nechapem preco ho stale vobec lubim...prisla som o babo ..casto mi je smutno aj z toho..mam pocit , akoby som ho nevedela opustit preto ze velmi tuzim po babatku o ktore som prisla...prosim poradte mi..druhemu clovek poradi..sebe tazsie...

sunrose
autor
6. mar 2012

.

sari24
6. mar 2012

@sunrose Ahoj 🙂 Ak mám tomu správne rozumieť, podozrieva ťa z nevery, čiže žiarli popritom nemá ani ten najmenší dôvod? Ono mne sa to ľahko asi hovorí nakoľko nie som v tvojej situácii, aleee...so žiarlivcom a večne pochybujucim partnerom ťa nikdy nič dobré nečaka a ak ti ešte aj namiesto podpory slovne ubližuje..zváž, či chceš s ním ostať alebo nie. Viem, že mať bábätko a túžba po ňom je veľká, ale tiež sa treba podľa mňa pozrieť na fakt, že s kým. Ak už dokonca pochybuješ o citoch k nemu, či ho vôbec ľúbiš, tak myslím, že z časti si aj rozhodnutá. Je to len môj názor, ktorý ti nevnucujem, ale pozerám sa na to ako čisto cudzia osoba, ktorá do toho tak nevidí a usudzujem len na základe napísaneho. Ja by som zvážila ten rozchod, jednak ti nedáva ani to objatie, čo je pre každú bytosť podstatná vec a jednak sa trápiš oveľa viac

viera27
7. mar 2012

pozor velky si daj. Mozno si to ani neuvedomujes, ale kvoli nemu pretrhavas vsetky svoje socialne vazby (FB, priatelov predpokladam ze tiez uz nemas, kedze sa s nimi asi ani stretavat "nemozes") aj ekonomicke istoty (praca). Nastav si zrkadlo, momentalne si plne v jeho podruci. A cisto hypoteticky, ked s nim budes mat dieta, tj. zostanes na materskej, co myslis? Ako sa to cele vyvinie?
Nemusis velmi rozmyslat. Ked prebehnes par pribehov zien aj na konikovi, tak zistis. Skomplikujes si zivot takym sialenym sposobom, ze toto zle obdobie, ktore teraz prezivas budes volat : Stare dobre casy!

zabka88
7. mar 2012

@sunrose ahoj, hlavne si uvedom že chyba nie je v tebe, nerobíš nič zlé keď sa chceš stretávať s priateľmi, ísť von na nákup, kúpiť si niečo pekné na seba , alebo byť na sociálnej sieti.. keď ti to partner vyčíta bude chyba v ňom.. môžem ti iba poradiť z vlastnej skúsenosti, ak budeš mať pocit že ťa odrezáva od okolia, od priateľov, od rodiny, ak ťa kontroluje, káže ti čo máš robiť a podmieňuje svoju lásku určitým tvojim správaním, utekaj od neho ako rýchlo vieš.. takýto človek ťa zničí..
je mi ľúto že si prišla o bábo, ale neboj určite ešte tvoja šanca ako matky príde, otázka je len kedy a s kým.. skús si ho predstaviť ako otca a nie je vylúčené že rovnako akosa správa teraz k tebe sa raz bude správať aj k vašim deťom.. je to skutočne to čo pre svoje detičky chceš?

staronova
7. mar 2012

Divím sa,že ho ešte nazývaš partnerom. Pridaj mu predponu EX a máš po problémoch.
Dievčatá ja sa vám divím.Tolko pprípadov je na fórach popísaných a vy nie a nie sa poučiť.

teddynko
7. mar 2012

Teš sa, že s ním nemáš dieťa.. a chcela si radu - ani ho s ním nemaj! Bude to ešte horšie a horšie! Ty sa snažíš nebyť v kontakte s nikým, čo je hrozné a JEMU to aj tak nebude stačiť.. Vážne porozmýšľaj nad rozchodom, radšej byť sama, ako byť psychicky vyciciavaná kvôli ničomu...

grettka
7. mar 2012

utekaj prec! chronicky ziarlivec sa nezmeni, moze sa, v ojedinelych pripadoch ziarlivost zmiernit, ale len po dlhodobej terapii, co predpokladam, ze tvoj partner nebude chciet absolvovat. Volila by som ukoncenie vztahu, pretoze stracas socialne kontakty. Pozor na to, pretoze nakoniec, ak by ste aj mali dieta, tak on bude ziarlit aj na to dieta, ze mu venujes viac pozornosti.

slavik
7. mar 2012

Podľa seba súdim teba. Staré a pravdivé porekadlo. Utekaj od neho čo najďalej.

zozo111
7. mar 2012

Ahoj sunrose... uplne ta chapem, donedavan som to mala aj ja doma. Najjednoduchsie je povedat - sprav z neho ex. Ale my nevidime tie ostatne stranky vztahu. Mozno je nieco na nom, co milujes, kvoli comu si s nim.
Ja ti dam len taku malu radu, mozno ju skusis, mozno nie, mozno pomoze, mozno nie. Mne v tomto pripade pomohlo to, ze som sa zacala na urcitu dobu (par dni, tyzdnov) spravat ako on, t.z. zacala som ho obcas aj ja upodozrievat, aj ked som vedela, ze to je blbost. Ale nenapadne! a nie hystericky.
Poznamky typu - kde si bol tak dlho, meskas - a vlastne s kym si bol? s janom? fáákt? Alebo: s kym si volal? - s nou? a usmej sa a odid do inej miestnosti... bude mu to vrtat v hlave.
Musi pochopit, ze ti ublizuje. Ak nezaberie, pravdepodobne je to zarytý žiarlivec, alebo nedajboze u neho plati - podla seba súdim teba...
Vela stastia, drzim ti palce, je to tazke, dokaze to znicit vztah.
Drz sa!
papa

sunrose
autor
7. mar 2012

ahojte baby dakujem Vam velmi pekne za Vase pismenka..kamaratkam viem takkrasne poradit...ale sebe...aj by som vedela...len viete..som citovo zainteresovana..rozum vsetko chape...ze tak sa jeden partner nemoze spravat...ale srdce...neviem ci je to strach ze ostanes sama..zly vztah dokaze obrat cloveka o energiu a psychicky zlozit...ked som mala 18nast ci 20...bola som pysna tvrdohlava a partner nemal sancu mi ublizit..nedala som mu sancu nato...ale cim som starsia som o to hlupejsia ...zeby to islo vekom ? ze sa boji clovek ze zostane sam ? nerozumiem sama sebe..ze preco stale lubim toho cloveka..pri ktorom sa vyplacem 2x do tyzdna.

sari24
7. mar 2012

@sunrose Ja mám len 19 a pri takom chlapovi by som neostala 😉 Zničí ti len život, ak hovoríš, že plačeš 2 krát do týždňa pri ňom, tak len neveriacky krútim hlavou. Ono pozri, tvrdíš, že ho ľúbiš, je to len číra zaslepenosť, zaľúbenosť, ružové okuliare. Nehovorím z vlastnej skúsenosti, tú česť som nemala a ani nechcem mať, ale moja sesternica žila 2 roky so žiarlivcom a robil jej to isté, sama to ukončila, obmedzoval ju ešte aj keď bola na praxi v Grécku, kilometre vzdialená od Slovenska. Akonáhle to s ním ukončíš, začne sa ti lepší život. Možno ešte pár dní naviac poplačeš, lebo ti to bude ľúto (čo ani nemusí) a potom uvidíš tu úľavu. Počkaj ako príde skutočne dobrý chlap 😎 Neostaneš sama, ver mi, je to len strach, ktorý máme pochopiteľne všetci, ale samoty sa netreba báť. Neber samotu ako nepriateľa, ale ako spoluhráča 😝 Máš kamarátky, stretávaj sa s nimi, so svojou rodinou, nalaď sa optimisticky a uvidíš, že raz sa možno nie jeden za tebou otočí 😉 Hlavu hore a držím ti palce 🙂

atka3
20. jan 2013

moja,ja som bola vydata 18r. posledných 7r. som bola slovne ponižovana,všetko bolo zle.moje sebavedomie bolo nízke.preto príjmi radu. utekaj skôr,ako ťa zničí úplne. túžba po dieťatku je silná,ale uvedom si,ak bábo príde bude to ešte horšie s takým človekom. ja trpela kôli deťom,aby mali úplnú rodinu,lenže zničila len a len seba a svoje zdravie.teraz som 3 roky rozvedená a radím ženám,ktoré si ani neuvedomujú,že to čo im ich muži stvárajú je psychický teror.pozbieraj sa a odíd.začni od znova.muž by si ťa mal vážiť a vzťah postavený na podozrievaní nie je vzťah.a ver prežila toho viac než dosť.rob čo ťa baví,zmaž si jeho číslo,zabudni.chod do fitka,ku kamaratkam.najťažšie je urobiť prvý krok.odíde do práce,odíd aj ty.a neznič si život.

didi44
6. feb 2013

@sunrose ..bez vetra sa ani lístok nepohne...a nedôvera prerastá po tom, čo je vo vzťahu neúprimnosť a klamstvo..no a tieto problémy si musíš s partnerom vyriešiť sama...

didi44
7. feb 2013

@sunrose ... to bude asi tak, ze ty 2x do tyzdna places z obrovskej lasky, ktoru k nemu citis...poznam to...neuprimnost citim z kazdej strany..aj ked snaha je...vychadza len z obav, ci nemam nahodou milenku alebo spriaznenu dusu, ktora sa ku mne... nastahuje...Nuz...chvalabohu nemam a ani o taku podobnu tej mojej podobna..nestojim... 😀

irriss
7. feb 2013

@didi44
Ahojky didiiiiii ..opet uradujes?
Presne 😉 jak, pises..,
Bez vetra sa ani listok nepohne...ale je mozne, ze zde uz "strom problemu" neexistuje..odepisujes na rok stare tema.. 🙂

didi44
7. feb 2013

..Dakujem...ani nevies aky som rad, ze ta tu vidim...uz mi tu chyba len moja priatelka... 😀 😀 ..ale aj ona sa mozno casom pripoji... 😀

irriss
7. feb 2013

@didi44 😀
i ja jsem rada..poteseni na me strane 😉
vsimla jsem si, ze sis pozitivne upravil slovnik.. 🙂
To je dobre Diddi!!! 🙂
..a priatelke nevadi, ze ji tu s nama "zahybas"..?? 😉

didi44
7. feb 2013

@irriss 😀
..a ukazes taku, co jej to nevadi....
ja taku nepoznam...vadi to aj tej co pred tym roztahovala a vadi aj tej co chce..a caka len na prilezitost... 😀
...ale ta moja vie, ze v mojom veku uz aj plat mam maly...a keby som sa nebodaj zamiloval.do inej..co ja na lasku verim, tak by to neprezila...ved co ak by prisla aj o tie najvacsie vyhody...(tie si necham pre seba) 😀
..nakoniec ona vie, ze pes ktory steka nekuse..a aj ked mi neveri..lebo podla seba sudi inych..vie, ze som mal na tomto svete len manzelku a potom ju...s inymi zenami som nespal..co sa o nej a mnozstve zasuvacov, co ich cicikala..povedat neda...a jej kredo poznam..."zatlkat, zatlkat...plakat..vydierat detmi , a uz ani to jej nepomaha...
..a predstav si, ze aj napriek tomu som jej verny...a mozno je to naozaj len nedostatkom prilezitosti najst taku, co za to stoji 😀

travisek
5. jan 2014

@sunrose cauky. si v tazkej situacii presne ako aj ja sa suzujem. Takych veci co tuna popisujes som uz davno prezila aj dostavala od toho mojho, ziarlive scenky a upodozrievania, atd. doma s deckom bola, dneska u nic nepocuvam aj som si na facebooku s priatelmi a nedbam co si vravi hned mu odpoviem a ty si zasa kvacis na tej svojej telke. Ani ja nemam toho pohladenia a neznych dotykov, o tom sa ale nechcem uz skratka rozpisovat, je to davno za nami. Dietatka som sa koonecne dockala v zivote, po ktorom som tuzila vlastne uz od svojich 17-tich rokov. Viem ako hrozne Ti musi byt ked si stratila babatko, presla som aj tym, ver mi a ze nemas ani citovu podporu a porozumenie ked to potrebujes od toho svojho najblizsieho, to tiez dobre poznam ako mne bolo mizerne z toho vsetkeho. Ty aspon este lubis ale ja uz som myslim aj lubit prestala... My sme sa tiez uz nahadali dost kvoli ziarlivosti a nedoverovaniu a vyjasnovali si to kedysi. Zelam Ti z hlbky mojho srdca aby sa Ti zlepsil ten Tvoj vztah a partner si uvedomil ze ho lubis a mienis mu byt verna aj nadalej, aby sa zmenil k Tebe. Vela stastia !

travisek
5. jan 2014

@grettka Hej, ziarlivost ho presla, vyliecil sa znej nakoniec aj bez terapie ale obcas sa mne zdalo, ze pocitovala som to pri nasom synovi akoby mu vadilo, ze som sa s ustavicnu laskou venovala viacej jemu, proste sa ta mala ziarlivost akoby preniesla dalej, mozno mas pravdu.

travisek
5. jan 2014

@zozo111 Super odpoved, suhlasim aj ja som to uz praktizovala vo svojom vztahu,,, a presne to iste co on Tebe dava zacnes davat ty jemu ! Nas vztah uz je sice davno naruseny aj zniceny, ale stale sme spolu...

travisek
5. jan 2014

@sunrose Presne tak som ja dopadla, ze nemam energiu a psychicky uz dole ale skusam byt stale silna a prekonavat... uvidime dokedy.

travisek
5. jan 2014

@sari24 Ahoj, paci sa mne ake podporenie jej skusas dodat Tvojim prispevkom. Len cosi mne tu trocha nesedi co sa tyka tej samoty, ked pises, ze neboj sa samoty, stretavaj sa s kamoskami a s rodinou. Hmm, ale co ak nahodou niekto nema nikoho blizkeho v okoli ani rodinu blizko, v priatelkach sa sklamala a prestala komu kolvek doverovat... poznam aj taky pripad co sa stal znamej, ze opustila muza a nemala uplne uplne nikoho, tak ta sa isla rovno zblaznit zo vsetkeho aj z tej samoty!

travisek
5. jan 2014

@didi44 WOW ! To je drsne...

sari24
5. jan 2014

@travisek Ano vtedy je to veľmi ťažké a zložité ak človek okrem partnera nemá nikoho. Ale to je podľa mňa chyba mnohých žien. Že nevidia nič len toho svojho a kvôli nemu sú schopné sa kompletne odstrihnúť od svojej rodiny, priateľov, najlepších kamarátok atď. Totiž nikdy sa nemá zabúdať na to, že rodina, s ktorou avšak máme dobré vzťahy sú vždy tí, ktorí ti stále podajú pomocnú ruku aj keby boli neviem koľko km vzdialení. Chlap príde do života, odíde, ale skutoční priatelia ostanú. Ak sa sklamala v priateľoch? To je tiež o tom čo komu vyhovuje. Nebudem sa predsa kamarátiť s niekým kto mi ako človek nesedí. Všetko je to len o ľuďoch, o tom ako sami sú schopní nakladať so svojim životným šťastím.

Mne by sa nikdy nestalo, že by som prišla o komplet všetkých ľudí, ktorých mám rada. V živote treba vedieť selektovať čo je dobré a čo nie inak sa môže stať, že si sami sebe ubližíme 😉

travisek
6. jan 2014

@sari24 Dakujem za komentar. Moja rodina je velmi daleko, zijeme v zahranici a tych pritaelov uz bolo tiez par ktorym clovek veril a sklamal sa, takze na dlhe pisanie... 🙂

travisek
27. jan 2015

@sunrose prezila som podobny zivot a Tvoj pribeh mne ho velmi pripomina; manzela mam citoveho vydieraca, sme spolu uz velmi dlho, deti dospele a ja psychicky znicena vnutri duse, lubila som ho cely zivot aj odpustila vsetky ziralive sceny, zmenil sa k horsiemu, ale chyba z mojej strany, ze som ho nedokazala nikdy opustit, teraz som starsia a clovek ako pises sa obava tej samoty... Opatruj sa a velmi zvazuj co bude pre Teba lepsie ci zostat s nim, alebo sa rozist. Citim s Tebou, my zeny sme hlupe ked naozaj uprimne lubime chlapa. Rozumiem Ti a drzim palce , nech Tvoja situacia bude vyriesena najspravnejsie.

travisek
27. jan 2015

@sari24 velmi schvalujem Tvoj prispevok, ja som tu odvahu nikdy nedostala opustit ho a dnes trpim depresiami a uzkostami uz niekolko rokov, lebo aj kvoli detom ked boli este mensie som nechceka ukoncit nas vztah, ale doplacam na to jedine len ja.

travisek
27. jan 2015

@atka3 pre Pana, to akoby som svoj zivot citala ako opisujes, tiez mam slovne urazanie a ponizovanie, uplne som sa zmenila a moja sebadovera zanikla uz davno...a mas pravdu, ze to, co robia niektori chlapi zenam je citove a psychicke vydieracstvo, takze ako citam tiez si vytrpela svoje za tych 18 rokov manzelstva, uplne ta chapem a dokazem si zivo predstavit vsetko o com pises. Obdivujem Ta , ze si to dokazala ho opustit a mala si tu silu v sebe, ktora mne chyba. Velmi sa mne paci Tvoj komentar. Rada by som sa s Tebou poradila, az TI nevadi poprosila by som Ta o zaslanie Tvojej e-mail adresy. Dakuejm a zelam Ti spokojne dalsie roky Tvojho zivota z vyslobodenia.

atka3
27. jan 2015

@travisek jasné rada poradím,pomôžem.napíšem ti do Ip môj meil