Partnerova sestra a návštevy po pôrode

fallenkaa
5. sep 2022

Ahojte!
Partnerova sestra žije tisíce kilometrov od nás, videli sa raz za 2-3-5rokov.
Je rozvedená, má priateľa a bezdetna, deti už vzhľadom na jej vek mat nebude.
Ja mám momentálne zdravotne problémy pre ktoré idem rodiť sekciou - predĺžená rekonvalescencia, bohvie v akom stave bude moj zdravotný problém po pôrode, ochrana dieťaťa, veľa covid pozitívnych.
Povedala som partnerovi že súhlasím aby prišla ale až po šestonedelí. Že dovtedy len my dvaja a naše mamy maximálne.
Chcem tak veľa??
Namiesto toho aby to pochopila, priateľovi nahráva správy - pravdepodobne vyčítave so slovami ktoré mi on povedal že “jeho žena nechce , aby jeho sestra videla jeho dcéru”
Pride vám to normálne?
Lebo mne to jednak pride neslušne, keď nerešpektuje to, čo poviem a po ďalšie, bojím sa, aby sa na naše dieťa moc nenaviazala, keďže sama deti nemá.
Ďakujem

doriiis
5. sep 2022

Tvoje reakcie mi nepridu normalne....keby to bola tvoja sestra? Tiez by si reagovala takto?

fallenkaa
autor
5. sep 2022

Ešte dodám, že mám pocit, že ženy ktoré nikdy nerodili, nemozu pochopiť že žena po pôrode potrebuje kľud, aby sa zžila s bábätkom a nie vítať návštevy zo zahraničia a vidí len predstavu o tom ako si pomojka bábätko….

Včera sme sa kvôli tomu aj nepekne pohádali

fallenkaa
autor
5. sep 2022

@doriiis áno, myslím že som k tomu napísala, že chcem aby s dieťaťom nebol nikdy iný len my dvaja a naše mamy

fallenkaa
autor
5. sep 2022

@doriiis mne sa ani nepáči, keď sa narodí dieťa a teraz ide cela rodina nabehnúť do pôrodnice

doriiis
5. sep 2022

@fallenkaa ...a aky je rozdiel medzi vasimi mamami a jeho sestrou?

fallenkaa
autor
5. sep 2022

@doriiis písala som o zdravotných problémoch, mám problém s nohou a chrbticou, možno sa nebudem môcť ani po pôrode postaviť, už mesiac ležím, nie som kvôli tomu ani dobre naladená a mám strach,ako budem zvládať starostlivosť, takze myslím že moje reakcie sú normálne

doriiis
5. sep 2022

@fallenkaa ...preco mamy mozu a sestra nie?

fallenkaa
autor
5. sep 2022

@doriiis cestuje lietadlom zo zahraničia napr to, prečo by nemohla prist po 6nedeli?

rk123
5. sep 2022

tak u nas nebol v sestonedeli nikto. iba moja mama, priniesla jedlo, pozrela na malu ako spinkala a isla prec. a to som teda bola 24h po porode uz doma a bola som fyzicky uplne okej. ale tiez som chcela aby sme boli sami a travili tento cas spolu bez navstev a vsetci to museli respektovat proste.. takze ja chapem a ona ze nechape je jej problem 😂

fallenkaa
autor
5. sep 2022

Kedysi sa dávali novorodenci s matkami do samostatnej časti domu,aby si matka oddýchla a venovala sa len dieťaťu, nosili jej jedlo a hlavne mala kľud
Prepáč že nepochopím zmysel návštev ktoré majú potrebu sa pozerat na čerstvo narodené dieťa a ešte aj očakávajú že ich žena po sekcii bude obskakovat

pribinak
5. sep 2022

@fallenkaa sorry ale strašne hystericka si. Chápem že hormóny s tebou mávajú hore-dole, ale fakt toto je dosť mimo

fallenkaa
autor
5. sep 2022

@pribinak 😀😀 čo hysterické som napísala?

pribinak
5. sep 2022

@fallenkaa to s tými novorodencami a čerstvými matkami sa robili pred 150timi rokmi, keď bola nízka hygienická úroveň, takmer žiadne lieky a verilo sa na strigy a bosorky

pribinak
5. sep 2022

@fallenkaa cely tvoj príspevok je hystericky. Ale chápem, hormóny robia svoje

fallenkaa
autor
5. sep 2022

@pribinak prepáč nie som dokonalá aby som prvý týždeň po sekcii behala okolo hostí
Ty si asi jedna z tých čo s dvojtyzdnovym novorodencom chodia po auparku na kávičku

doriiis
5. sep 2022

@fallenkaa ...suhlasim,vyvadzas uplne zbytocne.Mami mozu,sestra nie,najradsej by si bola sama ale bojis sa ze to nezvladnes a budes potrebovat pomoc.Tak co by si vlastne chcela? Ani sama nevies

jaskolka
5. sep 2022

Mala by to akceptovať, keď tak veľmi to nechceš
To, či sa naviaze, aj keď pochybujem, je úplne jedno, kedy bábätko uvidí a aj keby sa naviazala, tak čo, veď hádam ho neunesie so sebou
Ja síce nie som nejaký striktny odporca návštev v šestonedeli, my sme obe deti aj krstili počas neho čize xy ľudí ich videli aj mojkali a nič sa nestalo, ale ok, keď to tak chceš, máš na to právo
Druhá vec je to ze máš ju obskakovat. U nás to bolo tak, že síce prišli, ale dali darček, pohrali sa s deťmi, muž urobil kávu, otvoril keksíky, ja som ani prstom nepohla.
Keď som chcela, šla som si ľahnúť do spálne a nikto ma nevyrusoval. Také návštevy mi absolútne nevadil

pribinak
5. sep 2022

@fallenkaa nie ja ani teraz nechodím do auparku na kávičku.
A prečo by si mala behať okolo navstevy? Veď máš muža a svokru. Ty sed na zadku, jedine čo sa od teba očakáva

elizabet173
5. sep 2022

@fallenkaa čo na to tvoj muž? Ak si to ty tak želáš, mal by to akceptovať a jeho sestre vysvetliť, že to hádam prežije, keď dieťa uvidí o pár týždňov neskôr. Vôbec mi to nepríde hysterické ale rozumné, vidíte sa raz za pár rokov, nevidím dôvod, aby musela nabehnúť hneď po pôrode k vám, navyše ak máš zdravotné problémy.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ropucha6
5. sep 2022

@fallenkaa no, ze by sa naviazala na tvoje dieta, sa mi zda trochu prehnane. Suhlasila by som, aby prisla pozriet, nie na nejaku dlhodobejsiu navstevu a teda s tym, ze obskakoval by ju manzel, pripadne nech pomoze aj ona, ak budes teda mat zdravotne tazkosti.

babovka2321
5. sep 2022

U nas kazdy respektoval navstevy az po sestonedeli, ale moj muz to odkomunikoval svojej strane inym sposobom a neboli z toho ziadne vynimky, ty mozes, ty nemozes.

dori2
5. sep 2022

@fallenkaa ja som takto odstavila kamosky, nie kazda to pochopila, niektore sa hnevaju. rodinu ziadam o hromadne navstevy- pri prvom synovi to boli dni otvorenCh dveri a bolo to zle

lukavluke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lesana25
5. sep 2022

Jaj zasa tu mudrujete 🤦‍♀️ Ja napríklad naopak nechápem, prečo dotyčná zrazu chce prísť na návštevu a ešte hneď po pôrode, samej by jej malo dôjsť, že to nie je úplne vhodný čas. Ale namiesto toho sa toho silou mocou dožaduje cez brata, ktorému hra na city. A to sa zbadala teraz po 3 rokoch.
Z pohľadu človeka po sekcii som v tomto na strane autorky.

petamich
5. sep 2022

je uplne irelevantne, co chce ona - ja som si nezelala navstevy v porodnici, rovnako ako prve tri tyzdne u nas nebola ani noha a nasledne len moji rodicia a svokrovci - a bolo mi uplne ukradnute co si kto mysli, takto sme to s manzelom chceli a tak sme to mali a navyse som mala tak priserny porod, zastopkana az za usami, nevedela som sedieta, lezat, po byte som chodila dolu bez a "vetrala" akoze kto by sem tak chodil 🤷‍♀️ takze za mna nevidim nic zle na tom, ze to takto chces a skratka to bude musiet respektovat a obzvlast, ked doteraz jej stacilo vidiet sa raz za 100 rokov a zrazu chce byt teta uz od prveho dna po porode

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukavluke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
5. sep 2022

@lukavluke na co su dobre taketo komentare? kde si prosim ta vycitala, ze ho manipuluje a ze on tam chce mat svoju rodinu a ze city jej muza su jej ukradnute? nikde to autorka nespomina, pise, ze sa s manzelom dohodli

myslim, ze som celkom chapava ale to ty znies akoby si reagovala na uplne inu temu, neviem co ta na tom tak nastartovalo, v poriadku mas iny nazor ale castovat autorku vyrazmi, ze je pizda, to ti pride normalne?

felycity
5. sep 2022

predpokladám, že si prvorodička, zvyčajne pri prvom bábatku je to takto, že sa bojíme, samé nevieme , čo čakať, poprvade áno, netreba hneď otvárať dvere tak, že si pomaly celá rodina podáva klučku, ale zas aj ty to berieš veľmi vážne, nechajte to otvorené, uvidíš ako sa budeš cítiť, švagrinú by som poprosila, aby ked príde počkala a urobila si test, ale tiež by som jupožiadala, nech ti dá troška čas sa spamätať... , ale zas to, že sa naviaže, zas netreba byť veľmi premotivovaná a precitlevená, možno by bolo fajn nadviazať kontakt, aby ona necítila, že ju neberieš, veľa šťastia, nech všetko dobre dopadne ( p.s moj malý mal 8 dní a hnali nás od jedného lekára k druhému vo veľkej nemocnici, aj také sa v živote deje, hlavu hore a skúste to skôr pozitívne riešiť🙂)

amelie2017
5. sep 2022

Ja ta chapem, ze prve tyzdne chces byt sama, ale chapem aj muzovy sestru. Pri prvej dcere sme mali prvu navstevu, ked mala dcera 4 tyzdne. Prisla svokra- videla som ju prvykrat v zivote a svagor so zenou. Nastastie len na jednu noc. Moja sestra potom prisla az ked mala dcera 3 mesiace, mamina 4. Skor nemali dovolenku. Boto to fajn, po porode som bola pozasivana, rozpadlo sa mi sitie, nedarilo sa kojit..tazke tyzdne..
Naopak pri synovi, minuly rok, prisla sestra, ked mal syn 3 tyzdne. Tak mali dovolenku. Tiez som sa toho obavala a nakoniec som bola statna. Boli u nas 2 tyzdne (zijem v zahranici). A pre mna obrovska pomoc, aspon brali starsiu dcerku vonku, obskakovanie ziadne, varili, upratovali. Jedina nevyhoda bola, ze som si nechcela odsavat mlieko pred sestrinym priatelom, tak som chodila do izby.
Ozaj sa kvoli tomu nehadajte, urobte nejaky kompromis. Nie hned tyzden po porode, ale po mesiaci uz budes urcite v poriadku.