Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Partnerove nočné chatovanie

harp
16. apr 2016

Viem, ze vam asi to, co napisem, bude pripadat trivialne a trapne v porovnani s tym, co prezivaju ine zeny, ale chcela by som vediet vas nazor. Mam partnera, ktoreho mam naozaj rada. Myslim, ze si vyhovujeme po vsetkych strankach. Jedinym problemom nasho vztahu je to, ze nebyvame v jednom meste a kvoli momentalne nemennym pragmatickym pricinam, travime spolu iba styri dni v tyzdni. Pocas tychto dni, ktore travime zvacsa u mna kvoli mojej praci, si uzivame vela radosti, spokojnosti, zazitkov, neznosti... Vsetko sa meni jeho odchodom. Komunikujeme spolu velmi vela, najma cez rozne mobilne aplikacie. A prave tam dennodenne vidim, ako moj mily chatuje cele dni a noci. Len neviem s kym a o com. Rano, ked si kontrolujem svoje veci hocikedy zistim, ze bol prihlaseny o druhej v noci. Musi vediet, ze to vidim a nijako to neskryva. Akakolvek moja snaha opytat sa na tuto temu konci milym objatim a ubezpecenim o tom, ako hrozne sa mylim. Mam vsak pochybnosti a nejako intuitivne citim, ze nas vztah pre neho nie je vyhradny. Viem, ze mozno zbytocne dramatizujem, ale frustruje ma, ze sme spolu iba dva roky a on ma svoje temy, ktore su pre nasu komunikaciu tabu. Citim sa neisto a stracam v neho doveru. Uvazujem o rozchode. Co s tym?

lusswinki
16. apr 2016

@harp ach, to cloveka naseie a poriadne. Nvm ako by som ti poradila... ale dobre si to zvaz. Mozmo fakt ma bokovku a mozno fakt nie, tazko povedat.. tazko. Daj tomu cas, kolko rokov ste spolu? Neuvazujete o posunuti vzrtah na inu uroven, aspon to skusit navrhnut... mozno sa v niecom ubezpecis a mozno pochopis mnohe a ukoncis

orchidea123
16. apr 2016

Nie si prva ani posledna ja som s muzom 20 ty rok v jednej izbe spi mala dcerka v druhej syn my spime v obyvacke ked nemoze spat tiez je na mobile neviem na akych strankach s kym si pise ani ako dlho neriesim to ale velmi mi vadi ked pride z roboty a ke na mobile mphpl by da venovat _skoro 4 roc.dcerke on nie vecer je zapnuty televizor ale on nevnima lebo je opat na mobile alebo je v robote alebo s mladymi 24 roc.kamaratmi v krcme malo komunikujeme postupne sa medzi nami vytratila ta spolupatricnost co sa velmi mrzelo a ja uz vazne uvazujem o rozvode lebo mojho muza zacals chytat dalsoa puberta a jau to uz voac nechcem tolerovat chcem si nechat energiu na dcerku a na syna ma potrebuju...a takyto su nasi muzi zial elektronika im je prednejsia ako my a rodina maju vsetko na labe akonchcu v buducnosti exzistovat to netusim ZLATE casy ked nebol internet a muzi sa venovali rodinam....

lusswinki
16. apr 2016
bonaqa2013
16. apr 2016

ja to pre istotu ani neriešim. Načo ....chodí na internet, hráva sa nejaké tanky a čo ja viem čo ešte.... ale je doma -nie v krčme, alebo von s kámošmi.... načo budem zisťovať - takto žijem v sladkej nevedomosti.... Však máme spolu 3 deti z toho jedno má obrovské zdr. problémy.... Sama s deťmi? to tiež nie je ľahké... Však chlap chodí do roboty a z roboty rovno domov, dáva mi celú výplatu, deti ho milujú .....

orchidea123
16. apr 2016

@bonaqa2013 presne ako ja mam tiez 3 deti a stredne je tazko chory syn tak sa nemam kedy zaoberat hlupostami nemam kedy ani.zit ani vas na seba

sense
16. apr 2016

Nie vzdy to musi byt hned nevera ....mne minule pise chlap ze to sa moc nenarobim ked travim polcasu co som v praci na fb a viem ze urcute tam nie som al.som nebola...staci mat zapnutu nejaku appku v mobile a uz to vyzera ze si prihlasena...alebi aj pokec na kt som nebola cca 4roky ukaze ze som prihlasena hici som bola prihlasena len cez azet na diskzsnom fore

harp
autor
16. apr 2016

@orchidea123 Ked citam tvoj pribeh, tak si prave uvedomujem este viac, ze to nie je dobra cesta. Ty mas manzela 20 rokov. Ja partnera len 2. Urcite mas daleko tazsiu situaciu ako ja. A prave preto vidim, ze dobra volba partnera pre zivot je klucova. Ak mam pochybnosti uz dnes, co bude po 20 rokoch?

harp
autor
16. apr 2016

@lusswinki Sme spolu dva roky. Zatial kvoli zamestnaniu nemozeme spolu byvat na jednom mieste cely tyzden. Dam tomu cas, ono sa to vyvrbi...

harp
autor
16. apr 2016

@sense whatsapp je v tomto celkom presny ☹ Aj na zaklade vlastnych skusenosti s touto appkou viem, ze sa spusta iba, ked ju skutocne otvoris a si online.

orchidea123
16. apr 2016

@harp presne ako pises faj tomu cas ak nebudes stastna ukonci to aby si v buducnosti nebola nestastna vela stastia ...

vroni
16. apr 2016

@harp, no, ja ti to poviem naopak. Som s manzelom uz takmer 13 rokov. Dodnes som z neho namakko a dobrovolne by somho nevymenila za ziadneho ineho, vsetci ostatni chlapi by mohli zmiznut z povrchu zemskeho a ja by som si to mozno ani nevsimla. Ale: akonahle vypadne kdesi na sluzobku, rypem sa v pocitaci kade-tade do hlbokej noci (viem, ze to moj muz neznasa a preto to nikdy nerobim, ked je doma). Nechodim na nijake kucerave stranky ani sa nezoznamujem s cudzimi muzmi, proste preleziem chaty, whatsapp atd, necham svojej uchylke volny priebeh 😀 Lenze pravdu povediac, keby sa ma manzel vypytoval, kde, kedy a s kym som virtualne komunikovala (a navrch aj o com), tak mu vyskriabem oci (nie doslovne, ale zurila by som ako diva selma). Nejaka privatna sfera patri aj do dobreho a funkcneho vztahu, mat partnera pod drobnohladom nie je dobry napad....

mamulka211
16. apr 2016

@vroni internet je zabijakom vztahov,aj z takych nevinnych chatovani sa casom moze rozvinut zavislost,aj z nevinnych flirtikov to moze sklznut do nevery. Ide o charakter a dusevnu zrelost cloveka,ako dokaze zvladat tieto veci.

harp
autor
16. apr 2016

@vroni ja viem, ze sloboda je dolezita. U neho je to vsak na dennej baze. Akoby potreba. Vidim to takmer kazde rano. Dokonca aj ked je so mnou neustale mu prichadzaju spravy. Povedala som o tom za dva roky asi trikrat. Ale nebudem klamat, ze ma to nahlodava. Nie som asi taka silna a odolna ako ty. Trapi ma to.

mamulka211
16. apr 2016

@harp ak ta to trapi,asi to nie je v poriadku,ak mas pochybnosti,tak ver svojej intuicii. Vztah musi byt zalozeny na vzajomnej dovere a spolocnych hodnotach. Ak ti vyrazne nieco vo vztahu vadi a prekaza,komunikuj s nim o tom. Ak on nema zaujem to riesit,popripade ak to on nepovazuje za problem,prehodnot zotrvanie v takom vztahu.

misel0806
16. apr 2016

@harp dovera vo vztahu je velmi dolezita... Ja neviem mne osobne by sa to chatovanie tiez nepacilo... Sak teda ak mam vztah a niekoho lubim tak internet a chatovanie nie je dolezite. Mas pochybnosti tak asi vies preco ich mas. Do vasho vztahu nevidime no urcite by son to snim riesila ze ci je tam take zaujmave.. Doveruj ale preveruj.... 😊

harp
autor
16. apr 2016

@mamulka211 ja viem mamulka. Ale dakujem, ze to pises. Inak je to skvely muz po vsetkych strankach a velmi ho milujem. Nasla som s nim po mnohych nepodarenych vztahoch vela radosti, optimizmu, humoru a pozitivnej energie do zivota.

mandala77
16. apr 2016

@harp nejde o to aby si sa porovnávala s inými ženami, ktorým to dajme tomu nevadí a verila tomu, že nie si tak silná a odolná. Každý sme nastavený nejako inak a čo pre jedného je v pohode, druhý sa z toho ide zrútiť.
Ver svojej intuícii a pochybnostiam.
Všímaj si, ako sa on stavia k tomu ak niečo vyjadríš - či zľahčuje, zahrá do autu, ako často sleduje mobil keď ste spolu, či počúva čo hovoríš a reaguje na Tvoje pocity, zamyslí sa nad tým, čo hovoríš. Daj si za tie štyri dni čo ste spolu takú úlohu, že ho budeš pozorovať a potom skús nahodiť tú tému a všímaj si ako sa k tomu postaví. Ale skús to robiť z takého nadhľadu a neskĺzni do emócií. Lebo to buď obráti voči Tebe alebo sa nejako stiahne.
Žena potrebuje cítiť vo vzťahu istotu a Teba jeho správanie zneisťuje.
Mamulka221 veľmi dobre píše.

harp
autor
16. apr 2016

@misel0806 Skusime to preverit 🙂. Ale vies, nechcem, aby mal pocit, ze som stihacka. Ani sa tak vlastne vacsinou necitim. On na tie moje chabe pokusy "overit situaciu" reagoval vzdy velmi pokojne a velkoryso.

sense
16. apr 2016

@vroni plny suhlas aj u mna tak...

miriam11
16. apr 2016

@harp uvazujes o rozchode, tak sa rozid. Daj na svoju intuiciu. Bude ta to zozierat stale.

harp
autor
16. apr 2016

@miriam11 Bolo by to asi najtazsie z rieseni, ale je pravda, ze by som nasla definitivny pokoj. Len si neviem predstavit, ake to bude bez toho vsetkeho ostatneho, co je medzi nami pekne. Tapam....

sissy27
16. apr 2016

@harp takto sa spýtam - ty nikoho iného okrem partnera nepoznáš? Nekomunikuješ s nikým okrem neho? Žiadne kamošky, kamoši, rodina, známi, kolegovci z práce? Ak nie, tak zase raz ja nechápem, že mladá baba má tak zúžený okruh kontaktov, ak áno, tak potom by si mala chápať ty, že rovnako tvoj partner môže komunikovať s inými ľuďmi a nemusí byť za tým nič nevhodné...
Máš nejaký dôvod podozrievať ho, neveriť mu? Alebo "len tak pre istotu" máš takéto myšlienky? Ak príčinu nemáš, tak ti rovno poviem, že tento problém sama so sebou budeš mať v každom vzťahu, to si kúp potom akvárium a rybičky - tie budeš mať nonstop pod kontrolou, nikam nebudú chodiť a ani sa s nikým baviť...

harp
autor
16. apr 2016

@sissy27 ja nemam problem, ze komunikuje s inymi ludmi. Je to ale naozaj zvlastne, ked mne zazela o desiatej dobru noc a este o druhej, tretej v noci vo velkom chatuje... Neviem. Ja teda o druhej v noci len tak nechatujem. Aspon nie na dennej baze. Najzvlastnejsie je to vyhybanie sa odpovedi, ked som sa na to pytala. Ale mozno mas pravdu. Chyba je mozno vo mne.

lajec
16. apr 2016

@harp mne by to tiež vadilo, a veľmi. Veď skús mu to predostrieť, nech ti to vysvetlí ako to je, keď hovorí že sa mýliš. Povedz mu, že ťa to trápi a už aj spochybňuje. A hlavne sa nenechaj odbiť. Veď vo vzťahu je dôležité si veci odkomunikovať. Ono naozaj tieto sociálne siete môžu byť niekedy ako "dobrý sluha ale zlý pán".

sissy27
16. apr 2016

@harp a ako vieš, že vo veľkom chatuje? Nerýpem, pýtam sa... Veď ty vidíš len čas, kedy bol naposledy videný online,nie? Stačí, že otvoril appku, neznamená to, že písal...
Neviem no, nechcem tvoju situáciu podceňovať, ale zas ani robiť drámu keď netreba... Máš ešte nejaký dôvod mu neveriť? Ak nie, tak by som rozmýšľala nad tým, či sa chceš po zbytok života týrať nejakým "čo ak predsa len..."

maria1989
16. apr 2016

@harp nehľadaj chybu v sebe, prečo aj. jednoducho ti to takto nevyhovuje. jemu áno. prečo by si mala kompromis robiť ty? preto, že ostatní potrebujú či nepotrebujú toľko slobody? pozeraj len na seba. čo tebe vyhovuje. a hlavne si to v sebe vyrieš, kým nemáš rodinu. snáď sa nechceš zbytočne trápiť 😉

harp
autor
16. apr 2016

Je asi zbytocne si dokazovat ci chatoval alebo to iba otvoril. V zasade to nie je podstatne. Skor je asi naozaj na mieste otazka, ci mi to jednoducho neprekaza ako celok. Tiez chatujem, whatsappujem a facebookujem, ale je v tom nejaka miera. Asi na to fakt mame rozdielny pohlad. Jednoducho ma to takto zneistuje. Tak sa pri nasom najblizsom stvordnovom suziti pekne odvazne a uplne normalne opytam. Ak o nic nejde, nebude s tym predsa ziaden problem. Uvidim, ci bude ochotnejsi k odpovedi ako doteraz.

zlatarybka29
16. apr 2016

Aj ja som vela casu na telefone, teda kazdy den mi pise neaky kamarat alebo byvali kolegovci...to je uz taka doba kazdy je zaveseny na telefone...to iste aj on...ked sme spolu tak tiez pozriem kto mi pise ,telefonujem a to jste robi aj on.... Ked chce nech mi skontroluje mobil a kebyze chcem mozem pozriet aj ja jeho....

janinah
16. apr 2016

Nečítala som....nepodozrievala by som ho z nevery,vadila b ymi iná vec- závislosť.Ak niekto dokáže chatovať o 2hej v noci,tak ráno je nevyspatý,nepodáva výkon,nefunguje ako treba. A takému závislákovi by som mala dať naše dieťa ráno odviezť autom do škôlky?Počítaču by dával čas a energiu,ktorú má dať rodine a zmysluplnému tráveniu voľného času.Pc k životu dnes patrí,ale odtial-potial.

evinag
16. apr 2016

Aj moj manžel chatuje aj cez deň aj večer aj v noci kolkokrát keď ma čas, ale ja viem že si píše s ľuďmi ktorý zdieľajú rovnaké koníčky ako on napr. akvaristika, rc modely, niekedy ma to rozčuluje ale nieje na tom nič zle. Veď aj tu si my ženy píšeme o tom čo zaujíma zas nás no nie?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli