Partnerovi rodičia sa nezaujímajú o vnučku

dada12345678
25. feb 2016

Ahojte som fakt nahnevana a bola by som radaak by ste mi poradili ako to riesit. Partnerovi rodicia byvaju od nas 20km. Boli u nas asi tak 3 x odkedy sa narodila aj to len na oslavu a ked sa narodila. Vzdy tam musime chodit len my. A ked nedojdeme tak sa nic nedeje nevadilo by im aj keby ju pol roka nevideli. Znama len nechala odkazat ci prideme ani nemohla sama zavolat. A poton cakaju aky ma mat vztah k nim mala ked nemaju zaujem. Moji rodicia sa stale o nu zaujimaju a mala ich ma rada a potom sa len stazuju preco ich nie. A ked uz navela tak si chce zobrat len malu a my sme nie moc vitani. Teraz cakame druhe este o tom nevedia ale asi nebudu nadseni. Ako by ste to riesili?

dada12345678
autor
25. feb 2016

Prepacte za preklepy pisala som to v rychlosti

qwertxy
25. feb 2016

ahoj, ja som otehotenela zarovno so svagrinou (muzovou sestrou), tak 3krat hadam koho cely cas svokrovci uprednotnovali..ku koncu tehotenstva to uz (po via cerych potyckach s manzelom, ktory to vobec nemienim riesit), som otvorila usta ja , ale to som im to uz povedala neprijemne... chavalbohu svokrovci boli celkom pri rozume a od vtedy otocka o 180stupnov
neodporucam im to chrstnut do oci tak ako som im ja 🙂 ale mozem to povedat slovami: ona vas ma rada, pyta sa na vas, kedy pridete, kedy sa uvidite, bola by som rada, keby ze nas pridete castejsie navstivit, napriklad aj tento vikend

cecil36
25. feb 2016

@dada12345678 ako by som to riesila? nijako. Ak sa nechcu stretavat nech sa nestretavaju, tym nemozu cakat, ze dieta si vytvori k nim vztah. Ked nema vztah nemoze s nimi zostat sama. Nemozes nikoho donutu zaujimat sa o teba a tvoje dieta. A ze cakas druhe a nebudu nadseni? Tak toto by ma trapilo asi uplne najmenej. Vlastne vobec 😀

bobulazelena
25. feb 2016

@cecil36 absolutne suhlasim.
@dada12345678 Ja by som to tiez neriesila a uz vobec by som sa k nim netrepala,ked chcu, nech pridu,ked nie,tak ich vec. A ze sa budu stazovat na vztah s vnuckou? No a co. Vlastne ked k nim nebudete chodit,tak sa nebudu mat komu stazovat. Tazko budes ty upevnovat ich vztah k tvojmi dietatu,ked oni nemaju zaujem.
Bud rada ze aspon jednych starych rodicov ma dobrych, ktori sa o nu zaujimaju, v niektorych rodinach nemaju ani to. 🙂

pribinak
25. feb 2016

Naco tam chodíte? Aby malo dieta dojem, ze ma 2 babky a 2 dedkov? Naco taka pretvárka?
Ved to dieta skor ci neskôr uvidí, kto sa o nu skutočne zaujíma a kto nie
A ked bude muz hovoriť, ze nech idete k jeho rodičom, tak jeho rodicia mozu prísť tiez

dada12345678
autor
25. feb 2016

@pribinak to mu stale hovorim že mozu aj oni prist k nam a stale hovori ako su v praci a potom sa dozviem ze boli niekde na chate a skoro kazdy vikend keby aspon jeden obetovali vnucke alebo aspon zavolali ale to nie.

katuliena82
25. feb 2016

Kolko zien by uvitalo pokoj od svokry a nepindanie do vychovy 🙂 ale toto nie je o tom. Zaujem ma byt uprimny, ak nie je, naco silit? Vela vnucat ma blizsie vztahy k maminym rodicom nez otcovym, raz som o tom citala studiu. Ak ta to ale moc trapi, urob to co ti radi @qwertxy a neries, kto urobi prvy krok. Mozno sa nechcu ,,pchat,, a obtazovat.

pribinak
25. feb 2016

@dada12345678 toto ma moja sestra so svokrovcami, proste sekla s návštevami a hotovo
To je jednofucho o zmýšľaní ludi, o ich pohodlnosti a preferenciách
Ked pol roka neprišli na návštevu a svokrovci tiez poslali len odkaz po známych, švagrovi to docvaklo

lovelly26
25. feb 2016

tiez suhlasim neries to :( je to smutne ale aj ja to riesim tak i ked ma to strasne mrzi... Zo zaciatku ma to hnevalo ale teraz ma uz len mrzi a je mi luto mojej svokry ze je taka bezcitna:( Nasho syna nevidela 2 roky a malu ani nepozna a pritom su to jej jedini vnuci ... co k tomu dodat no nic - podla mojho pohladu taka zena ani matkou nemohla byt dobra a to dokazuje aky bol moj muz pred rokmi ale co uz kazdy sme nejaky a ked im to vyhovuje tak proste to nezmenis. Ked tvoj muz to neriesi, neries to ani ty - nie su to tvoji rodicia.

erika_
25. feb 2016

My mame svokrovcov od nás asi 4 km 🙂 a okrem toho keď má niekto meniny alebo narodeniny nechodia. A aj to prídu asi tak na dve hodiny a stačí, lebo musia bežať domov k psíkovi a dať mu žrať a vyvenčiť a bla bla 🙂 Tiež sa nezaujímajú o vnúčatá. Pokiaľ mi neprídeme k nim tak ich nevidia a to ešte dostaneme sprda keď sa dlhšie neukážeme.Muž im vždy povie že však vedia kde bývame že môžu prísť aj oni. A je poriešené 🙂. Takže nerieš, ak máte chuť choďte k nim pokiaľ Vám to vyhovuje, ale nespravíš s tým nič a neprinútiš ich aby chodili k Vám. Ono Ti to bude ešte len vadiť, keď si budeš musieť niečo vybaviť a nebudeš mať dať kde deti, im ich dať na dlhšie nemôžeš lebo nie sú decka na nich zvyknuté a oni zas nevedia ako ich vnúčatá fungujú :/. My sme tam museli teraz nechať 3 ročného syna, lebo ja som bola s dcérou v nemocnici, ako že však šiel v pohode, len muž mi na druhý deň hovorí že svokra ho chcela kŕmiť rezňom na večeru 🙂, tak som si len pomyslela no aspoň by nebol hladný 🙂)). Takže skôr sa priprav na takéto niečo že moc veľkú pomoc keď budeš potrebovať s deckami nemôžeš od nich čakať. :/

0silvia0
25. feb 2016

@dada12345678 odhoď hnev a nezaoberaj sa takýmito negatívnymi záležitosťami. Je to ich voľba, ich záujem/nezáujem... a už vonkoncom nie je vhodné, aby si porovnávala svojich rodičov so svokrovcami. Buď rada, že u tvojich rodičov je záujem o vnučku a ostatné nerieš. Každý je inak naladený, niekto pre vnúčatá žije, iný si to nevie tak vychutnať a už sa nevie s maličkými deťmi vytešiť. Žiaľ sa s tým musíš zmieriť a skutočne, ak nemá byť záujem o vnučku úprimný, nejaké divadielka nasilu asi fakt nemajú význam...

janickacrazy
25. feb 2016

@dada12345678 Moji svokrovci k nám tiež nejak často nechodia, lebo ked sa narodil druhý syn, tak robili obaja v Čechách, takže nemohli často prísť a už im to nejak tak ostalo. Najprv mi to aj trošku vadilo, ale teraz som v podstate aj rada. Lebo aj ked prídu, tak len sedia na gauči a klebetia. Svokra sa s 5ročným vobec nevie zahrať, hovorí nanho ako keby mal 1 rok, hroza. Minule mu kúpila knižku, ktorá je určená pre 1ročné deti a išla mu náramne čítať. Jeho to vobec nebavilo. Sám u nich v živote nebol, lebo on je alergický na mlieko a ona nevie, čo by mu dala jesť. 😠 Stále dáke výhovorky. Akože neriešim. Naši sa tiež nepretrhnú, ale v čase núdze sa možem aspon na mamu spoľahnúť, že mi deti opatrí a vie, čo im má dať jesť. 😀

kvetulienka253
25. feb 2016

neries. Moji svokrovci tu neboli odkedy sa maly narodil, ma rok a pol. Zariadila som sa. Nechybaju mi a som rada, ze nechodia. Aspon sa nemusime pretvarovat. Som nazoru, ze raz ich to bude mrziet, ale len zoznu, co zasiali.
A tiez cakame druhe a uz teraz viem, ze sa pridu len na krstiny nazrat

0silvia0
25. feb 2016

@kvetulienka253 krst môže prebehnúť aj bez žracej hostiny 😉 Pokrstíte v kostole s krstným rodičom, prídete domov a fungujete ako obvykle 😉

bobulazelena
25. feb 2016

@0silvia0 tak hostinu chcu asi kvoli ostatnym clenom rodiny

mickao
25. feb 2016

Co by som ja dala za to, keby sa moja svokra nezaujimala. Stastna to zena. Ani o mba sa moja starka nikdy nezaujimala a napriek tomu som ako dieta
z toho nemala traumu a nechybala mi. Mala som len mamu. Otec zomrel, ked som mala 4 roky a jeho mama sa nezaujimala. Netuzim po niekom, kto nema zaujem.

sindas
25. feb 2016

My.mame to iste.. muzov otec sa o maleho vobec nezaujima ... maly ma 1,5 roka a cidel ho dva krat.. ked sa narodil a ked mal rok.. a to pocas roka ani nezavola ako sa ma nic.. ale neriesim to ma mojich rodicov ktory su s nim takmer kazdy den a ktorych ma rad. Ak svokor nema zaujem o jedineho vnuka nukam mu ho nebudem.. smutne

miriam11
25. feb 2016

@dada12345678 prepac, ale v podstate si pre nich cudzia zena, manzelia nie ste, nemáte ziadny pribuzensky vzťah. Su stará skola, mozno keby ste boli zobrati, celý vzťah by bol o niecom inom. To mi z toho tak vychadza 😒

sindas
25. feb 2016

miriam11 to podla mna.neni o tom ci su zobraty alebo nie.. pre jeho rodicov to bude ich vnucka aj keby co bolo a dada nepise ze chce aby sa zaujimali o nu ale aby sa zaujimali o vnucku

pribinak
25. feb 2016

@miriam11 to dieta je ich vnučkou ci uz su rodicia manželmi, alebo nie
neviem, srdce starého rodiča by sa nemalo riadiť papierom
Ak sa zoberú a dieta uz bude mat napr 10 rokov, uz je dost neskoro budovať di vztah a chciet sa hrat na starostlivú a milujúcu starú mat

sofia288
25. feb 2016

Aj ja mám to isté. Môjho priateľa otec videl našu dcérku 3 krát a to má 7 rokov...Zavolá jej na narodeniny a na meniny...A z tých 3 krát bol na krstinách a dva krát sme boli pozrieť jeho aby vedela že to je jej dedko. No a keď išla svokra k nám tak on neprišiel lebo sa mu nechcelo...Moja malá Sofi má babku a dedka mojich rodičov ktorý ju milujú najviac ako môžu a sú to ukážkový starý rodičia aj keď majú len 56 rokov :D A on ma nezaujíma ak chce nech príde dvere má otvorené. Podľa mňa kašli na to. Ak chcú nech prídu ak nechcú nech ostanú doma.

miriam11
26. feb 2016

@sindas
@pribinak skuste to vysvetlit starsim ludom, ktori cely zivot ziju v nejakej "zasade", podla mna ju neakceptuju vobec ako celozivotnu partnerku pre ich syna, takisto neakceptuju a asi nechcu prijat fakt, ze maju vnucku. Ja viem, ake je to tazke pre nu, aj mne by to bolo velmi luto. Pisala som len, ako to vidim ja, z coho asi prameni ich nezaujem. Dnesne partnerstva starsi ludia nechapu, lebo za ich cias to bolo inak. Pre niekoho nepochopitelne, pre niekoho normalna vec.

sindas
26. feb 2016

miriam11 ja ti to neberiem.je to tvoj nazor.. ale ru hovorime o max 55 rocnych ludoch.. nie o nejakych 90 rocnych puritanskych starkych... teda beriem to zo svojho okolia ale 50 rocny chapu ze dneska ludia takto ziju... a nieje normalne aby si podmienovali vztah k vnucke svadbou rodicov... to akoze budeme ta lubit a zaujimat sa o teba az ked budu tvoji rodicia zosobaseni??

cecil36
26. feb 2016

@miriam11 si robis srandu, ze papier by nieco zmenil? Ze ak by sa v tejto chvili zobrali, tak odrazu zo dna na den sa stari pretrhnu, aby bolo co najviac s vnuckou? Nie nie, toto nie je o papieri, toto je o nulovej empacii, ziadnom zaujme o inych a velkom egocentrizme. Moja byvala svokra mala 40 (prvy syn sa jej narodil v 16 tich) ked sa jej narodila prva vnucka. A zaujem o nu javila len ked mala obecenstvo, teda na rodinnych oslavach, svadbach sa tvarila ako naj babka. Inak o nu nejavila ziaden zaujem, nechodila k nam, nekocikovala, nezaujimala sa, nevarovala (a to som ju poprosila 1 krat ked som isla na resekciu zuba do nemocky. Slubila, ze povaruje, pridem k nej aj s malou a ona mi neotvorila. Zvonim bucha, suseda jej buchala.Nic. Vecer mi zavolala a zvozila ma co som malu nedoniesla ved ona na nu cakala 😀 ). A to sme boli manzelia pekne na papieri. Dnes sme rozvedeni a ona vnucku nevidela uz asi 10 rokov. Takze nie, nie je to o paprieri, je to o ludoch.

mon29
26. feb 2016

@dada12345678 ja si zas myslim, ze oni sa starat ani nemaju... starat sa maju v prvom rade rodicia... oni uz tym presli... skor by som sa zamerala na to, aby chodili aspon na tie oslavy... a ked ti svokra vadi iba z toho hladiska..ja by som chodila ku nim v pohode.. ... a neaky vztah by si vytvorili... ja by som urobila vaetko preto aby ten vztah vybudovali aspon ako tak... a ked bude dieta starsie tal to uz zas sa ono rozhodne ku ktorej babke chce radsej ist...

lovelly26
26. feb 2016

@miriam11 hmm tak to je zaujimave, moja svokra od nasej svadby nechodi a nema zaujem o deti... podotykam moj svokor zije na druhej strane zemegule a je schopny kazdy tyzden volat ... to je o ludoch a nie o papieri ... ale v niecom suhlasim starsia generacia ma svoje zvyky a volakedy bolo tak ze deti isli za rodicmi a nie rodicia za detmi lenze musia pochopit ze svet sa meni i ked pre nich to je asi tazke 😉

sindas
26. feb 2016

cecil36... 🙂 presve voem o com hovoris aj moja svokra je taka ... ked sa nam maly narodil tak velica sa chcela predviest aka je ona babka stale nas otravovala aby sme tam prisli aj s kocikom aby ho mohla zobrat na prechazdku.. tak sme dosli sa vyobliekala upravila co podotykam inac nerobi a isli sme do dediny na prechadzku.. ked stretla tri susedy ktore jej polichotili aka je ona vzorna pekna a mlada babka tak jej stacilo nos do nebies a isli sme aj dnu.. to bolo prvy a posledny krat co s nim bola na prechadzke.. 🙂

lubiss
26. feb 2016

nijak :D ani o môjho syna sa z exmanzelovej strany nezaujimaju ani sa nezaujimali ked sme boli spolu...maximalne vtedy mu kupovali aspon darceky na sviatky teraz uz ani to ani po nom nesteknu na prázdniny si ho nezobrali nikdy ani na vikend..jedine ked ex ide s nim ku nim tak ho vidia....inac sa nestaraju nezaujimaju..a vies co ja ich nepotrebujem ani moj syn ich nepotrebuje takze sa vôbec nad tym nevzrusujem...

maslenka47
26. feb 2016

@dada12345678 neries. Takto to vyzera, ze len hladas dovod, preco byt na skoro-svokrovcov nastvana. Nic nie je dobre.. keby ti doliezali za dietatom kazdy tyzden, asi by si tu tiez pisala, ze ti to lezie na nervya ze ti "svokra" planuje zivot. Zbytocne rypes niekam, kde netreba. Nic tym nevyriesis a vztahu dietata so starkymi tym nepomozes, skor naopak.

Ak mas naozaj zaujem tomu vztahu pomoct, obcas "svokre" sama zavolaj, ci nechce prist pozriet vnuca alebo ci mozete prist. Ale bez vycitiek, aj ked odmietne.

emilia25
26. feb 2016

Vcers bola u nás moja mama a to len preto ze nsmsls co fajčiť a nemala peniaze.ani nevedela ze najmladší mal den predtým meniny.ale ja žijem so svokrou ktora mne aj mojím detom všetko vynshrsdzuje.považujem ju za svoju msmu ľúbim ju a som stastna ze ju mám.to je mama s veľkým m.takže u nás to je opačne.