Plnenie si snov, zmysel života, práca a rodina

28. feb 2021

Ahojte. Splnili ste si v zivote svoje sny ? Chceli ste deti mate deti. Teraz co dalej? Ako dalej zit zivot clovek chce mat dobru pracu ktora ho bude bavit lenze nato nema potrebne vzdelanie tak by ste sli znova do skoly? Strach z toho ze skoncim na pokladni (nikoho neurazam len to takto nechcem) a cely zivot frustrovana. No mozem to ovplyvnit ist studovat a dufat ze ma zamestnaju? Oplati sa ist za tym co clovek chce robit ? Ze chce zmenu v zivote. Isli ste si za svojim? Alebo zo strachu ze to nevyjde ste to nechali tak?

babovka2321
28. feb 2021

Jasne, ze sa oplati ist si za svojim, ani nevahaj 🙂

karhu
28. feb 2021

moja mama si robila VS ako 50 rocna s 5 detmi..
chces skolu, urob si skolu😎

gir
28. feb 2021

Kde je vôľa, tam je cesta 🌌

autor
28. feb 2021

@karhu no trapi ma co ak nato nemam co ak mi to nepojde no na druhej strane ze ak to neskusim budem cely zivot lutovat ze som mohla nieco zmenit a nezmenila

autor
28. feb 2021

@babovka2321 co ak nakoniec zistim ze to nebolo dobre rozhodnutie ?

mabenn
28. feb 2021

Ja som dietatom nezacala, ale "skoncila". To bol moj posledny velky sen, vsetko ostatne som dala predtym. Ide asi aj o to, kolko mas rokov, ake mas momentalne moznosti a ake velke mas ocakavania...

luccija
28. feb 2021

Čo ak...je najhoršia varianta.Prilis premýšľas😀zneisťujes samu seba, neveríš si

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babovka2321
28. feb 2021

Ak to nevyjde, vyberies si iny ciel 🙂 kazdopadne nestagnuj na jednom mieste, ak tam nie si spokojna, budes lutovat viac to, ze si neskusila, nez to, ze to mozno nevyjde

hipuska
28. feb 2021

Neviem o akú prácu máš záujem.....ale niekedy ani školu není treba

ledgerka
28. feb 2021

urcite treba mat ciele ale neupinat sa len na jednu danu vec. Ciele a sny sa mozu po ceste menit a tak je to v poriadku. Hlavne neostat stat na mieste lebo sa bojis ci to zvladnes? Ked nezvladnes tak sa pri tom nieco naucis a posunie ta to dalej. Netreba sa bat prehry.

danieli
28. feb 2021

A preco by si nesla do skoly? Skus, mozno netrafis a mozno to bude skvele, kto nic nerobi, nic nepokazi, ale do zivota toto neplati, snivaj a skusaj, mas pravo aj na chyby a pady, ukazu ti kadial cesta nevedie a najdes to, co by ta tesilo a v com sa darilo, nerobim v obore, krory som studovala, bavi ma robit vsetkomozne, mam jednu pracu, v ktorej mam taku vsehochut, ze mi to vyhovuje, zvazovala som aj dalsie studium, mam vsak sikovne kolegyne a ucim sa za jazdy, nikdy neviem aky bude moj den a kde skoncim, mne vyhovuje toto, hladaj co vyhovuje tebe

autor
28. feb 2021

@luccija ja viem vzdy takto zle uvazujem aj ked nieco chcem vzdy od toho upustim lebo mam v hlave vsetky zle varianty

autor
28. feb 2021

@elizabet173 ze sa nato dam nakoniec zistim ze mi to nejde zbytocne vyhodim peniaze. Alebo ze to dokoncim no nakoniec sa nezamestnam lebo nebudem vediet najst pracu a tym padom cele moje studium bude zbytocne :(

autor
28. feb 2021

@babovka2321 asi mas pravdu cely zivot ma bude matat ci som to nemala skusit

autor
28. feb 2021

@hipuska chcem ucit deti v skolke

autor
28. feb 2021

@danieli niekedy sa bojim ci mam narok nato splnit si svoje sny no ja nechcem zivotom len preplavat

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babovka2321
28. feb 2021

No, keby si chcela byt neurochirurg alebo kozmonaut, tak pochopím, ze sa bojíš, ze to nevyjde...ale ucit deti v skolke, to isto das, neboj sa. Ja casto uvazujem, ze by som tiez chcela ist pracovat do skolky, ale uz som skolu vystudovala nieco ine.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lija22
28. feb 2021

ak ti to nepojde nebude to zbytocne ani zbytocne vyhodene peniaze. na skole ziskas ajnove znamosti ( ver, ze vzdy je dobre mat znamych "studovanych" kade tade) , zmenis prostredie ( zmena je zivot) , ziskas nove vedomosti ( k nezaplateniu) atd atd. nie, ziadne vyhodene peniaze. Ja som strojar inzinier a mojsen je vystudovat este psychologiu, len tak pre seba lebo ma to zaujima, uz sa tesim, raz sa na to dam ;)

sendy1977
28. feb 2021

urob si 2 ročné pomaturitné štúdium. A s prácou to záleží kde bývaš ? Na východe je to zväčša iba po známosti.

oli18
28. feb 2021

To je stredna pedagogicka skola. To hadam zvladnes. Moja dcera si v 8 rocniku ZS vysnivala, co chce byt. Aj to dosiahla. Ma 40, ma uspesnu karieru, aj rodinku. Takze si viac ver a potom lahsie dosiahnes svoj vysnivany ciel.

danieli
28. feb 2021

Poznam jednu uzasnu kocku, co mala prve dietatko este na vyske, vydala sa a dostudovala aj s muzom, tiez studentom a babatkom, potom prislo druhe dietatko a s nim druha vysoka skola, deti odrastli a v case ich puberty prislo tretie dietatko, tretia vysoka uz nie, ale naplneny zivot a hadaj aka bola druha vysoka skola? Predskolska pedagogika😆smelo do toho

tncka
28. feb 2021

No,ja to poviem takto. Chcela by som robit nieco ine. Som ekonom,cely zivot sa hrabem v papieroch a lezie mi to uz hore krkom. Musim vela vediet,vsetko iba musim.. Chcem byt trebars..upratovacka,hodit po sichte metlu do kuta a mat odrobene a cistu hlavu. Ale nie vzdy mozes robit co chces. Keby som to urobila,pokazim zivot sebe aj rodine. Takto aspon mame vsetko co potrebujeme,ideme kam chceme,kupime co chceme a nemusim pozerat ci o tyzden budem mat za co nakupit. Cely zivot robim nieco co musim. Ale je to nieco za nieco 🙂

littlebubble
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
littlebubble
1. mar 2021

Aj ja si chcem dorobiť VŠ.A budem sa snažiť aby to vyšlo.Je to môj sen.Z jednej VŠ som odišla.Nebola to správna cesta a zle načasovaná.VŠ chcem mať pre svoj dobrý pocit, že som to ,,zvládla,,.

A prečo by si mala skončiť len na pokladni?

Ja VŠ nemám a nepracujem na pokladni.Mám takú prácu akú som chcela.A ak by bolo možné v tejto práci pokračovať tak by som ju robila aj s VŠ.Len dnes človek nemá jednu prácu až do dôchodku.

Zato poznám niekoľko ľudí s VŠ ktorí majú horšiu prácu ako ja alebo žiadnu.

littlebubble
1. mar 2021

@danieli Mňa len tak zo zvedavosti zaujíma z čoho živili dieťa a platili účty a školu dvaja študenti. 🙂.Už som počula viacero príbehov ale vždy mi nejak ušlo, že z čoho žili.

tramtada31
1. mar 2021

@anonym Odpovedz mi na otázku, čo ak to vyjde? Aké to bude?

trema
1. mar 2021

Jasne, ze to mozes skusit, ale aj tam bude uz konkurencia, aj tu na koni nejaka mamicka pomaly kazdy den napise, ze chce ist na predskoslku 🙂 ale za pokus nic nedas

judar
1. mar 2021

Uprimne.. ak mas strach a pytas sa co ak mala by si zmenit myslenie lebo pri tomto ked sa das na skolu a nespravis ju podla toho ako pises a ako to vyznieva budes sama seba potom vinit a mat to za premarnenost takychto ludi to potom boli istu dobu....a urobit si skolu len za cielom vysnivanej prace je take pol napol mozno nadejna sanca mozno klamanie sa, dnes sa ludia dokazu niekam vypracovat aj bez vs lebo je to casto iba o tom ako si veria v seba kedze vs uspech nezarucuje vidim to aj v okoli ked vystudovane kamaratky pedagogicky si nevedia uz pomalicky rok najst pracu po zapade lebo vs je ale prax ziadna