Po 8 rokoch manželstva mi chýba milujúci partner

idylka235
9. máj 2017

Sme manzelia už 8 rokov. Manzel bol vzdy ,,prikladny“ ...racionalny, nevyhladaval prílezitosti na opiáše s kamaratmi, no myslím že tak ako v mnohých manželstvách príde zlom po príchode dieťatka tak sa to stalo aj u nas... pre mna kazdodenný kolotoč okolo detí, popritom domacnosť a praca...komunikácia sa obmedzila na absolutne minimum...
Manžel začal preferovať samotu, nehra sa s detmi, nekupuje im hracky, neoslavuje Vianoce, nerobi ulohy, nema potrebu sa somnou rozpravat...ma skromnu povahu, nevyhladava konflikty, nehada sa...ale mne jednoducho chyba PARTNER!!!
Niekto s kým si vecer otvorím flasku vína a porozpravam sa, niekto komu zalezi na tom, co citim, niekto kto ma obijme, pohladi...istotne vas zaujíma sexualny život...ANO ten mame, ale v podstate ide cisto len o ,,TO“ ...žiadna romantika, predohra...:-/
Lubim ho, a samozrejme som uz niekolkokrat o tom s nim hovorila, ale je to ako hadzat hrach o stenu...ON je spokojný...to je všetko...a vraj si KAZDY clovek moze za svoje stastie sam...to som až tak prehnane LASKYCHTIVA??? Naozaj to po pár rokoch manželstva ma TAKTO fungovať???
Myslim že ,,nálepka“ manžel –nezahŕna len ,,spolubývajuci, živitel a otec deti´´ , ale aj milujuci partner a človek ktorému záleží na tom, čo cíti jeho žena a deti...

mima4
9. máj 2017

@idylka235 bachadzaj si na neho viacej casu, domacnost nie je podstatna, tu ma aj manzel, vzdy si vyclen cas pre neho. Muzi po dlhodobom zanedbavani rezignuju, nedozaduju sa uz spolocneho casu, idu po svojom. Objednaj dovcu iba pre vas dvoch, rob dobre veci pre vas vztah

margetakuska
9. máj 2017

My sme manželia 7.rok a u nás to takto nefunguje. Takze isto to takto nemá fungovat...Možno len potrebuje trochu podstrcit... Skús ho zavolať niekam na "rande" do kina, alebo na večeru, kde budete len vy dvaja, možno sa cíti odstrceny odkedy prišli deti, ja neviem, píšem len čo má napadá, ...možno to tak nie je a má proste len takú povahu,,,, a čo keby si skúsila okoreniť aj vás sexuálny život? niečo sexi na seba alebo predtým vaňa? Myslíš, že by sa nechytil? každopádne si to ani len neviem predstaviť čo prežívaš a držím palce nech sa do vášho vzťahu vráti vášeň 😉 viem že to bude stáť veľa úsilia ale verím, že ak chceš zachrániť vás vzťah stojí to zato😉 videla si film ohnuvzdorny( v jednom ohni)? je to síce s kresťanskou tematikou ale je tam krásne ukázana snaha muža zachrániť vzťah so ženou, možno by si sa mohla inšpirovať 😉

ladydia
9. máj 2017

@mima4 ja ho nezanedbavam, mam na neho cas, ale on radsej travi cas sam, akoby ma nepotreboval, nema zaujem ist s nami v lete ani na kupalisko, nieto este dovolenka 😕

esther03
9. máj 2017

@idylka235 no ja tam vidim skor psychicky problem...depresia? psychicke ochorenie? Neviem, ale nie je v poriadku ked vyhladava samotu, neoslavuje Vianoce, nepotrebuje komunikovat... To nebude len tym stereotypom, tym, ze ste mali malo casu na seba...

dominika6
9. máj 2017

@idylka235 ono všetko má aj druhú stranu...tak ako si sa ty zamerala výhradne na deti a ten ,,kolotoč,,tak si zanedbávala muža..prestali ste komunikovať lebo nebolo kedy..nieže ty ty si si zrazu zmyslela že sa chceš rozprávať,alebo mať sex,nehu,pohladenie,či pochopenie...
deti sú síce prvoradé no muž je č. 1..

naatalka
9. máj 2017

presne ako u nás...až nato že ešte nechodím do práce, nastupujem 1.6...tak som zvedavá čo bude potom 😲

mima4
9. máj 2017

@ladydia venuj sa mu, daj deti au pair a sprav si s nim vecer rande, iba s nim.

ladydia
9. máj 2017

@dominika6 nezamerala som sa vyhradne na deti, nikdy som ho nezanedbavala ani neodstrkovala, vždy som sa snazila vyrozpravat sa mu...ziadala ho o nazor...navrhla vylety, vecere, kino...on len proste nema zaujem o spolocensky zivot, ked sme boli spolu na prvom plese-tancovali sme do rana...na druhom plese sa ani nezdvihol zo stolicky 😕

esther03
9. máj 2017

@mima4 nemozes niekomu rozkazat travit s tebou cas, ak on sam nechce...

mima4
9. máj 2017

@esther03 vsetko ma vsak svoju pricinu

alexi2211
9. máj 2017

Asi by ste si mali trošku zobrať oddychový čas od detí a od práce a niekam ísť len vy dvaja, na víkend alebo ak sa vám tak aj na dlhšie. Musíte si zase k sebe nájsť cestu, aby mal potrebu sa s tebou rozprávať a hovoriť ti aj také "somariny" ako bolo v práci a aby jej ho také veci zaujímali respektíve bol ochotný si to vypočuť a poradiť a podobne. Trošku sa zase nakopnúť a vrátiť sa ako keby k tým začiatkom 🙂

esther03
9. máj 2017

@mima4 autorka pise, ze ho nezanedbava, ze ma na neho cas, ale maju aj rodinu, deti...zrely chlap pochopi, ze sa mu nemoze venovat 24/7. Ale on ten cas nechce travit nielen s nou, ale ani s detmi, oslavovat Vianoce, ist na vylet....

mima4
9. máj 2017

@esther03 mozno su tam aj psychicke dovody, vycerpanost

dominika6
9. máj 2017

@ladydia nič nieje len tak zo dňa na deň...hovorím len,že žena si to niekedy ani nevšimne že niečo jej chlapa trápi,ked sa on chce rozprávať,jej sa nechce,ked on niečo porebuje,ona nemá čas.
nestačí len sem tam do neho hučať,čo ju trápi a kam chcce ísť...chce to ho počúvať 🙂
ako s malým deckom 😀

dzjanetta
9. máj 2017

@idylka235 Ahoj,..myslím že ste rozdielne povahy, darmo sa nehovorí, že si v živote musíš najst tu druhu polovičku...a JE TO PRAVDA!!...potom ten život každodenný je úplne super zo všetkým aj so strarostami..alebo naozaj chýba komunikácia, čo je jeden Najdolezitejsí JAV😉..okrem iných🙂 vo stahu...bez ktorého vztah nieje ...držím palce🍀

esther03
9. máj 2017

@ladydia skusala si sa s nim o tom porozpravat? Co ti chyba a tak? Skusila si ho zavolat niekam von bez deti? Zmena nastala aj narodenim deti ci skor? Porozmyslaj, skus sa s nim porozpravat, navrhnut nieco k comu ma blízko, ze pojdes s nim. Chodi na ryby? Pridaj sa. Zacni aktivotou, ktoru ma rad on a tebe nijako speci nevadi. Nechod na neho, ze ide sa na vylet, ak vylety nema rad detto wellnessatd. Ak si ani tak nevsimnes ani stipku zaujmu (nechce komunikovat, nechce nikam ist...), zvazuj psychicke ochorenie, takto sa moze manifestovat aj depresia.

margetakuska
9. máj 2017

A odkedy to trvá? Od kedy badas na ňom túto zmenu? Nemá nejaký problém v práci? Alebo nemáte dlhy, ktoré by ho mohli prilis trápiť? Môj manžel mal chvíľu také obdobie ( trvalo asi pol roka) kedy sme mali viac dlhov a nedarilo sa mu v práci, po určitom čase keď sme to SPOLU vyriešili to prešlo....

jankapo
9. máj 2017

to je tak...zena super mama, bez slova obriadi deti, dom, do prace chodi, vsetko tip top...zacne to trvat dlho, zisti ze to nedava, lebo vela dava a nic nedostava, potom vybuchne, muz rokmi hyckany kuka, kuka, nechape co tej zene zrazu, stiahne sa radsej, lebo typek nekonfliktny (a jasne ze spokojny, sak vsetko klapalo doteraz) zena akuuuutne potrebuje spatnu vazbu stylom uz vcera bolo neskoro...v slabej chvili mu vylozi karty na stol co vsetko jej vadi, od nedostatku sexu po slavenie Vianoc a muz nechape uz vobec nic. tvari sa radsej ze sa ho to netyka a dufa ze jak prislo tak odide a najlepsie bez jeho ucasti....komunkacia nezabera, muz verbalnej komunikacii nechape...vysvetlit zakon akcie reakcie- ak ty mily moj budes viac s detmi, ja budem mat viac casu na psychohygienu ak budem mat ja viac casu na psychhygienu, budem spokojnejsia zena, aj rozpravat budem menej potrebovat, ak budem ja menej rozpravat a viac ziarit, aj chut na mna dostanes a sex bude taky ako predtym, ak sex bude ako predtym, ty sa budes citit jak kus chlapa a nie za toho mula za akeho ta pokladam...a mohlo by pomaly prist ku zmene...ale unverzalna rada toto neni a ani take rychle to nebude...drzte sa...

katarinanad
9. máj 2017

Odporúčam knihu http://www.martinus.sk/?uItem=138524&gclid=CJTg..., osloví kazdý vztah, aj dlhorocný aj krátky, je síce trochu orientovaná nábožensky, pretože láska je tu vnímaná ako darovanie sa jeden druhému, ale čítala ju moja kamarátka s manzelom, nie su veriaci, a velmi sa im pácila, tiez im to skrípalo, sú v nej isté princípi v komunikácii, a to co sa znamená pre jedného z pratnerov vyznanie a pozornost (pokojny vecer s vinkom) nemusi to iste znamenat pre toho druheho....tak skuste 🙂

libawet
9. máj 2017

@idylka235 ja mám manžela už 25 rokov, " v Berouně řekne Beroun a mám vystaráno " , no poznám ho, viem aký je, a nevymenila by som za žiadneho iného...hej, aj o tom je láska.

malina20061
9. máj 2017

ak vyhľadáva samotu a nemá tak povediac o nič a nikoho záujem, tak to môže byť buď zdravotný problém a nechce nikoho zaťažovať s tým problémom, alebo to môže byť len dočasná zmena a časom to ustúpi, alebo to môže byť nevera a nevie, ako to dať so seba von, alebo, alebo, alebo. Skús sa s ním porozprávať a poprípade navrhnúť manželskú poradňu. Držím palce😉

mischelin999
9. máj 2017

8 rokov je polda mna nic. To by mal byt praveze este taky zaciatok manzelstva. No treba sa o tom poriadne porozpravat a vysvetlit si asi niektore veci. Mozno by nebolo na skodu si vztah nejak ozivit. Asi by som to radsej zvladala doma ako v nejakej poradni. To by mohlo partnera len nastvat

meusicka
9. máj 2017

@idylka235 ja by som namiesto rozhovoru siahla po inych praktikach. muzi su proste z Marsu, necitia, ze zene daco chyba, nevedia citat myslienky. je super ze si sa s nim pokusala o tom porozpravat ale rozhovor nezabral. tak to skus z inej strany, zapajaj ho do povinnosti okolo domacnosti, okolo deti, do uloh a vsetkeho co si tu popisala. vies, ked muz vidi, ze partnerka vsetko zvlada, tak si povie, aku ja mam super sikovnu zenu. a tym padom nema pocit, ze by si ho potrebovala. tak skus ho troska aj potrebovat a zacni z nie tej citovej stranky.
my sme s manzelom spolu viac ako 17 rokov, z toho ako manzelia uz pomaly 12. mame 3 deti a momentalne zijeme v zahranici. takze pomoc od nikoho nemame. ja som doma, deti chodia do skolky a skoly, nejdem tu rozpisovat system fungovania skolok a moje dovody, pre ktore nechodim do prace. staci, ze to sa to proste v pripade choroby a inych aktivit proste neukociruje.
moj muz chodi do prace, domov na obedy, spolu aj s detmi. a ked ide domov, casto ho caka odo mna SMS stylu kup: ..... tak ide do obchodu.
ked pride vikend a je doma, tak sa ide von, cela rodina, na bicykloch, vlakom , atd, ale spolu. ked je doma, tak ho poziadam, aby mi pomohol, trebars so smetim, s odnesenim pradla do susicky, alebo aby aspon 1x v tyzdni prekontroloval velkej domacu a aby si snou sadol a precital daco. ze obcas frfle, tak tpo ano, ale napr. som mu vysvetlila, ze by ako otec mal mat aspon potuchu o tom, co sa jeho dieta v skole uci. chodi na rodicovske, kedze ist mne na rodicko v doprovode 3 deti, by bolo velmi zaujimave. a ano, nosi nas na nakupy, ked deti daco potrebuju.
ja sa naoplatku zaujimam kazdy den o jeho robotu, co riesi, ako sa mu dari, atd.
a vecer ked je u nas konecne ticho, ked vylovime vsetky deti z vane, pricom tiez pomaha do pyzamiek a potom precita rozpravku na dobru noc, tak si dame trebars ten pohar vinka, pozrieme si spolu nejaky film, a pod. ani on to nebral stale ako samozrejmost, a stalo sa ze som za nim deti vedome poslala, dnes vam oco cita rozpravku, a ano prezil to bez ujmy na zdravi.
takze prestan cakat ze si to sam od seba uvedomi, ale namiesto toho ho pekne do toho vsetkeho zapoj, vmanipuluj.
drzim palce aby sa to u vas pohlo spravnym smerom....

SPOKOJNA ZENA=STASTNY MUZ.

jankapo
9. máj 2017

@katarinanad no kniha nadherna, este tomu chlapovi vysvetlit preco by ju mal citat...ja som tomu svojmu nevysvetlila doteraz...sranda ze mi na valentina kupil druhu cast nech si teda precitam ked sa mi tak paci 😀 ale on to citat nebude...lebo medved proste 😀

maciatkolulu
9. máj 2017

@ladydia mate rovnake starosti s
@idylka235 alebo ako 😨

eliska13
9. máj 2017

@idylka235 niekde sa to muselo zlomit.Alebo je taky introvert, ze nepotrebuje druhych.Aj moj muz malo komunikuje tiez povie, ze pozeram vela romantickych filmov kde ludia sedia pri vinku a objimaju sa🙂to, ze neslavi Vianoce nehra sa s detmi je ina vec to by som sa pytala preco?ale to, ze nie je kontaktny typ a nechce volny cas travit ak ty to si budes musiet zvyknut.Bud ho uz vztah nebavi, ma vela prace je v strese, alebo....

eliska13
9. máj 2017

@meusicka ano zeny casto mlcia a tahaju ako kone.Az jedneho dna vybuchnu a chlap zisti, ze sa nieco od neho ocakava o com nemal potuchy.Komunikovat a nic ine nepomoze.po 8 r je to este skoro na krizu pockaj, ked budete spolu 13-15 deti odrastaju a ty zistis,ze si nemate co povedat a zijete ako dochodci.Tak daleko to nedovol zajst

jankapo
9. máj 2017

@maciatkolulu najskor nechcela rozoberat manzelske problemy cez znamy nick a trosku to uslo ale sak co...nic take nenapisala co by bolo na hanbu

matazirafa
9. máj 2017

@maciatkolulu tipujem ze je to ta ista osoba a kvoli otazke spravila novy nick "lebo na koniku je uz dlho a nechce aby ju niekto spoznal". No ale sa pozabudla a nasledne pisala zo svojho. Ale to pisem mimo temy 🙂

maciatkolulu
9. máj 2017

@jankapo
@matazirafa tak, tak,