Používame cookies. Viac informácií tu. OK
majcika
16. mar 2019

@tretiedieta ako to myslis?

nini1010
16. mar 2019

No a?sebareflexia je normalna vec,uvazujeme nad roznymi vecami a spochybnujeme ich.ak citis ze nedavas tak sa bud na to spytaj deti,manzela co si myslia alebo rovno zacni davat viac.nie je velmi co ine na toto povedat.

loliki
16. mar 2019

@tretiedieta poloz si aj otazku: ci pri laske k detom nezabudas milovat aj seba (mysliet aj na seba, starat sa aj o seba, tak isto aj o manzela). Mne tvoja otazka zaváňa troška takym materskym otroctvom, ci im davas vsetko. Mas im dat tolko, kolko potrebuju a nezabudnut na ostatnych clenov rodiny.

dudos
16. mar 2019

@tretiedieta rodičovstvo a materstvo je podľa mňa najzložitejšia rola človeka v živote. Nastavuje nám zrkadlo, je to veľká časť aj psychológia. To či sme našim deťom dali všetko v správnej miere uvidíme až časom. Keď budú samé veľké a budú zaradené v spoločnosti. A treba si uvedomiť, že ako rodiča nás môžu hodnotiť len a len naše deti. Nik iný na to právo nemá.

nerya
16. mar 2019

Myslím že toto si aspoň raz v živote niekedy pomyslela každá z nás 😉 ja ešte síce nie som mamou moc dlho ale tiež o sebe často pochybujem 😉

moonlight1210
16. mar 2019

@tretiedieta to ti vyslo na zaklade porovnania sa s inymi matkami, ci nejakej rodinnej situacie?

anabella111
Moderátor
16. mar 2019

Otazka..aká som matka... je prirodzena. Oznamenie...som dobra matka..je podozrive..😆

ink
Moderátor
16. mar 2019

Pozri, všetky o sebe pochybujeme.. Niektoré dni sú super, niektoré chvíle sú o držku, ale každý deň ráno vstaneš a staráš sa o ne, bojíš sa o ne, varíš im, perieš im, hráš sa s nimi.. Ak by im niečo hrozilo, dala by si za ne svoj život.. Nikto ti nepovie ako sa na takéto niečo dá pripraviť. Sme do toho hodené a snažíme sa ako najlepšie vieme.. Každé dieťa je však nastavené na to, že svoju matku od začiatku miluje..

gerrwie_girl
19. mar 2019

Ja nie som idealna matka, ale netrapim sa tym :D. Su rozne matky.
A nie som sice dokonala (to inak nie je ziadna z nas), ale svojho syna lubim ako kona a to je dolezite. Koniec rozmyslania :D

taga
19. mar 2019

@anabella111 👏 perfektne napisane

taga
19. mar 2019

@tretiedieta ja o sebe momentálne pochybujem každý deň, máme 2 ročného a 3 mesačného, väčšina dni je o hubu, vyčítam si že sa nestíham venovať staršiemu, ani bábätku nedávam toľko zo seba a hlavne času ako to bolo pri prvorodenom...ľúbim ich najviac, o tom nepochybujem. Kdesi som čítala, že dieťa nie je zvedavé na naše starosti a filozofovanie, ráno potrebuje vidieť usmiatu mamu, ktorá je tam pre neho, keď ju potrebuje. Tak sa snažím ísť podľa toho - nemôžem im obom dať 24hod svojho dňa, ale keď ma potrebujú, chcem tam pre nich byt s úsmevom a láskou... Čo neznamená, že občas nezvýšim hlas 😂

lilucerullo
19. mar 2019

bez pochybnosti by sme sa nikdy nikam neposunuli.

pieksamaki
19. mar 2019

@tretiedieta
Sama som si polozila tuto otazku...uz davnejsie...dospievam k zaveru....ze vzdy to bude s nedostatkami...cim dalej...tym vacsimi...🙂.ale to je moj pohlad.

mindy112
19. mar 2019

Ženy ja nechcem byť zlá ale myslím, že akékoľvek pochybnosti nie sú na mieste. Doba je taká, že pomaly každá žena veľmi veľa vecí rieši úplne zbytočne a samu seba trápi pochybnosťami o sebe. Nechcem aby to vyznelo zle ale napríklad moja mamka sa mi nikdy bohvieako nevenovala. Ako dieťa som sa hrávala vždy sama, mama mala proste iné starosti, keď som bola väčšia púšťala ma pod bytovku sa hrávať s kamarátmi alebo samú, tak aby na mňa videla. Nikdy mi nič materiálne nechýbalo ale čas mi veľmi nevenovala a viete čo je zaujímavé? Ako dieťa som nikdy neriešila myšlienku, že mama sa mi málo venuje alebo ma o niečo ochudzuje. Proste som to vnímala ako normálnu vec.

gerrwie_girl
19. mar 2019

@mindy112 konecne normalny nazor 🙂. Ja si myslim, ze v dnesnej dobe to mamicky strasne prezivaju. Ja som tiez vyrastala v takej priemernej rodine, nasi sa hadali ako psi, dostavala som aj bitky ked som bola ako cert, s bratom sme sa mlatili odusu a tu som a som stastna a mam krasnu vlastnu rodinu a mamu, ocina a brata velmi lubim a spominam na to s usmevom. Neriesim hluposti 🙂

vanilka83
19. mar 2019

@mindy112 presne ako moja mama!vzdy sa o mna postarala bola som vzdy nakrmena v cistom oblecena umyta vyspat ma dala ale zeby sa so mnou nejak hravala alebo nejake hry vymyslala vobec! A nikdy mi nic nechybalo a nikdy som nepochybovala o jej laske dokonca som bola na nu totalne naviazana este aj ako skolacka otec bol v praci a ak nebol bol v krcme s chlapmi nie ze by chlastal ale tak to kedysi bolo zeny s detmi pri sporaku a chlapi po praci rovno do krcmy preberat robotu futbal... A ked aj dosiel domov nic mame nepomohol nikdy ho ani neziadala to su tie stare patriarcharne rozdelenia uloh v rodine takze mama musela chodit do roboty postarat sa o mna o starsieho brata ucit sa s nami do skoly navarit upratat este aj seba obriadit ona vzdy chodi nalicena kazdy den a vzdy musi mat upratany cely byt ani jeden spinavy tanier v dreze takze fakt nebolo casu hrat sa so mnou bavila som sa uplne sama s babikami sama zavreta v izbe. To dnesna doba robi podla mna dost velke tlaky na matky montessori kruzky aktivity vseliake jazykove hudobne kurzy... Asi sa matky na tej materskej dost nudia ked maju na taketo cosi cas. Ja sa hram s malym ale len ked mam vsetko urobene je chory alebo prsi inak sme stale vonku. A lubim ho ako kona 😍 takze nebudte na seba take prisne.

larisalarisa
19. mar 2019

Sme dosť dobré matky. To stačí.

tretiedieta
autor
19. mar 2019

dievčata,dakujem každej z vás za vyjadrený pocit a názor.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli