Pomáha vám muž s domácnosťou

barbora1522
20. jan 2016

Ahojte zienky, pomaha vam chlap v domacnosti? Ja som na materskej uz vyse roka a moj chlap ked pride z prace berie vsetko ako samozrejmosť. Ja musim vsetko, ako nevadí mi ze nerobí niektore veci doma ale ked chcem od neho nieco povie mi že on nemoze, je unavený, jemu sa neda, inokedy atd. On chodi do prace zarába peniaze, plati ucty a to je vsetko , nic podla neho nemusi...

lune
20. jan 2016

@mishach A u svokrovcov je to ako? To vela napovie... ci svokor pomaha svokre a tak. Vela robi vychova a muzi radi funguju tak, ako to mali doma nastavene... Skoda, ze sa ten Tvoj muz viac nevenuje aspon malemu...to by sa snad dalo zmenit...

aktuality
20. jan 2016

@mishach moj maly ma zas 16mesiacov ........a zaspat vie len na prsniku

aktuality
20. jan 2016

@sardinka335 cudujem sa mamickam ktore maju tri deti a vsetko stihaju .......urcite nestihaju ano oni ...to je blbost predsa sa vravi dobra matka ma bordel v dome lebo ta sa venuje cely den len dietatu ......dobre beriem ze jedno dieta ale dajme tomu kojite a stale len na rukach chce byt ako stihate vsetko porobit? a medzitym sa chce hrat a aby ste sa mu venovali mozno ze nieco upracete ale behom 5tich minutach vam to dieta rozhadze a vy len akurat tak navarit stihnete aj to s prestavkami ..predsa nenechate dieta revat ze ho nezoberiete na ruky .....medzicasom dietatko zaspi ale cim vacsie tym menej a su dni ked dieta nezaspi poobede vobec az vecer ale vy uz vecer ste taka unavena ze sa vam nic nechce tak ako to riesite teda? urcite kazde dieta je ine a su deti ktore sa zahraju aj same pekne vtedy jasne ze stiha

lune
20. jan 2016

@barbora1522 Malo by to byt o kompromisoch. Od zaciatku sa snazim pocas dna aj popri dietatku urobit maximum. Mam rada poriadok a tak si na tom trochu aj potrpim. Manzel mi pomaha vzdy, ked je to potrebne so vsetkym a hlavne si cenim ako sa venuje malej. On tiez vidi, ze sa snazim a je spokojny, ze veci funguju, ako funguju.

Zazila som aj, ze kamoska za cely den nepohla prstom, jasne o syna sa starala super. Muz prisiel domov, tam vybuch, riad za cely den, nenavarene a tak... Po case sa rozviedli..rozdielny pohlad na fungovanie domacnosti ...a to je aj Tvoj pripad.

Muz by sa podla mojho skromneho nazoru mal zaujimat hlavne o dieta a potom aspon niecim pomoct v domacnosti. Urcite su lepsie a horsie dni. Ked je naozaj unaveny, nech nepomaha. Ale smeti, obcas vysavac a nakupy by mal zvladnut...Ak vsetko budes robit sama, nebude to fungovat. Lepsie skusit zmenit to po krockoch, ako nechat to tak, kym to 'buchne'. Vela sil a odhodlania prajem.

jana_eyre
20. jan 2016

ked dojde moj muz vecer z prace, tak je s detmi a ja si zatial porobim co potrebujem.. takze mi pomaha tym, ze ma odbremeni od deti.. aj ich umyje a ulozi, takze ja mam kazdy vecer pre seba a svoju kuchynu 😅.. cez vikend sa domacnosti zvacsa venujem len ja, ak mu poviem co ma urobit, tak to urobi, ale hlavne sa venuje detom a mne to tak aj vyhovuje..

takze v domacnosti mi pomaha - je s detmi..

aktuality
20. jan 2016

dobre dajme bokom teraz cez tyzden ako je to cez vikend ked muz je doma ?

sardinka335
20. jan 2016

@aktuality ja fakt nechapem ako naše babky prezili ....čo to znamená ,,cely den sa venuje dieťaťu,, ? Ja nesedim cely den na gauči s dieťaťom na rukách...čo som mešuge? Ak reve len kolitomu ze chce na ruky tak ma smolu...moze revať kolko chce. Ja zoberiem aj na ruky ale nie ze cely den budem nosit na rukách ved to je non sens...Ja neviem...staršie deti odidu do školy, obriadim malu, pomojkam...mame obyvačku s kuchynou, na zemi mam velku deku a na nej hraciu deku okolo všelijake hrkalky, somariny...tam ju polozim a idem pustit pračku, ustlať postele...ona sa medzi tým plazi, najde si hračku..tu okukava, olizuje...ja ju idem mrknut, prihovorim sa jej, pohladkam...aj ju ponosim a aj ona ide revať len čo sa naklonim ze ide ,,k zemi,, ale hned jej poviem no moja mila...sa nebudeš nosit cely den..a tak dokola. U nas je zaklad ze ma vidi, je tam ten kontakt. Ked bola menšia tak som ju mala v lehatku a tak varila a zehlila aby ma videla a ja som sa jej mohla prihovoriť...ale vlačiť non stop ako mačka mladé tak to u mna neexistuje. A nemám pocit ze by som mala doma nejake traumatizovane deti. Proste porobim čo takto stihnem...a čo nestihnem tak na to bud dlabem alebo spravim potom, alebo spravi muz.
Riešim to tak ze nie som otrok deti - šak by som sa zblaznila keby som skakala ako ktore spiska...ako ja im rada vyhoviem, aj ustupim, oči prižmurim...ale proste neskačem furt okolo zadkov. Staršie deti uz su samostatnejšie čo sa samoobsluhy tyka, porobim s nimi ulohy, večera, hygiena....nejaky spoločny čas a hajdes do postele. Neviem proste všetko robim tak nejako popri ,,decku,, a s ,deckom,, sak ho nemusim mat stale navesene na sebe, občas mam aj navesene, občas si lahnem k malej na deku ...proste tak nejako situačne.

natalka13
20. jan 2016

@sardinka335 upln y suhlas.
Ja som nechapala,ked kamsoky zahlasili no jezis to my sa s malou nevymoceme o 9,30 na ihrisko - ja nuda v brne uz od 8,30.

lune
20. jan 2016

@aktuality Ahoj nemam tri deti, ale myslim ze je to o rozdeleni a organizacii prace. A nie je bordel ako bordel. Rozhadzane hracky (by sa dieta malo postupne ucit si odpratat ) to nie je bordel, ale vyse tyzdnovy prach, vlasy na dlazke, vybuch v kuchyni a kupelni nie je nic moc. Jasne, nie na ukor deti ale urcite sa to da. Niekto ma kazdy druhy den vylestenu linku a zrkadla, aby sa citil v pohode a niekomu nevadi nic. Ide o to, aby sa clenovia domacnosti zhodli a mali zhruba rovnaky nazor na fungovanie domacnosti. V kazdom pripade... ziaden muz nie je rad ked po jeho navrate vidi, ze doma padla bomba, niet co jest, deti placu a zena nervna. Urcite nie ani model, ze vsetko vylestene, muzik das si veceru, donesiem Ti pivko? Nie sme sluzky ani otrokyne 😉.

lavinis
20. jan 2016

nepomáha ale spolusastará, to je presnejšie ;) je to predsa aj jeho domácnosť.

sardinka335
20. jan 2016

@natalka13 ako ja mam tiez dni kedy sa nevymocem a ,,salam, parek, sekana,, leniva mater...lebo tak zatial nepotrebuejm nejako chodit po ihriskách....7 mesačna to nepotrebuje tu šupnem do kočika na balkon 2x ,,potrasem,, a spi...(mame velku loggiu) a idem upratovať alebo aj kavičkovať.....
Ked bude chodit to uz bude ine, tam uz treba chodit von ,,minat energiu,,.
Proste aby bol zaklad....PPP - potrava, pradlo, prach....to su moje priority. Aby bolo čo jest, čo si obliect a denne bezne spratane plus niečo navyše, či uz kupelka, wecko, zehlenie...proste tak situačne...nemusi sa všetko blyšťať, ale zase nejaky mega bordel to nie. Snazim sa všetko spraviť doobeda alebo teda kym pridu zvyšne deti....ak sa da. Ale tak aj pri nich sa da...kolko krat im dam do izby aj batola a ešte si niečo dorobim...pohraju sa s nou, kratko postrazia... oni ju vlačia ....az sa mi vlasy jezia ked to vidim...ale tak maju sa radi. Ale zase ja necham deti nech si aj sami najdu...nikdy som nemala pocit ze nutne musim kazdu minutu sa s nimi hrať a sedeiť pri nich....si skladali lego, hrali sa aj same no nehovorim ze cele hodiny ale tak hodinku určite, alebo robime niečo spolu...ked su take veci ze pudink, mafiny tak to oni mi pomahaju ich to bavi vaziť suroviny....a tak...ja mam čas aj na kavu, sak sedim na gauči a kazdy ma vidi..šak kazdemu som k dispozicii ale tak nenosim furt na rukách...aj kavu mi syn spravi..sak nech aspon ma zabavu.

timea7
21. jan 2016

@barbora1522 takých tém je tu plno,iba by som sa opakovala - skús pozrieť: https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/mam-nervy-na-muza-a-to-hlavne-cez-vikend-ked-je-doma/
https://www.modrykonik.sk/forum/tyzden-s-bupi-3/oteckovia-su-plnohodnotnym-rodicom-plati-to-aj-vo-vasej-rodine/
je to v prvom rade o výbere partnera, o tom, ako ste si to nadstavili hneď, ako ste začali spolu žiť, ešte kým bolo dieťa. Ale ten stav, ktorý máš, nie je nemenný. Prestaň sa starať o neho, staraj sa len o dieťa, neper mu, nežehli, uvar obed len pre teba a malého, na večeru nech si dá čo chce. Strč mu dieťa do rúk a cho´d do obchodu, spočiatku na pol hodinu, postupne predlžuj čas, zvykne si. Vydup si aspoň raz týždenne čas pre seba, kedy preberie starostlivosť o dieťa on, aspoň dve hodiny,pôjdeš kaderníčke, cvičiť, kamoške na kávu, to je jedno, ale vypneš. Hlavne sa k nemu prestaň správať ako k návšteve. On sa sám od seba nezmení, zmeniť sa môžeš iba ty a je na ňom, čo s tým urobí. A nechaj ho vyskúšať si, aká je doma pri dieťati veget - nechaj ho s ním (ak mu dôveruješ, že sa o dieťa postará) celý deň a choď na výlet, to je najlepší argument. A ruku na srdce - pri jednom dieťati je to naozaj pohoda, ak teda dieťa nieje choré a ak vypustíš zo života to, že musíš skákať okolo muža. Nemusíš. Nepomáha? Vyhovára sa? Nezaujíma ťa jeho žalúdok, to, či má oprané, ožehlené....kopa mužov žije single a všetko v pohode zvládnu a tiež chodia do práce a bývajú unavení.

emilia25
21. jan 2016

No moj muz napríklad pred vianocami umyl všetky okná a to máme 2 podľazny dom trvalo mu to 2 dní ale robil to povedcinu poďvecer.a este k tomu pustil sa do chodbicky sietks omietka maľoval dlažbu pokladal.máme novy kotol v ktorom som ja este tuto zimu nekurils takže pomáha velmi.a to chodí tiez do prace.pre deti do školy škôlky ideme rano aj po obede spolu.

ajka123m
21. jan 2016

poviem to takto. Nepomáhal, ale musel začať. Typický príklad naučený od mamičky na mužské a ženské práce. Mám prácu + vlastnú firmu a z bytu odchádzam pred šiestou a vraciam sa niekedy aj o desiatej večer. Fungovalo to tak, že keď som prišla, tak som upratala, navarila, poprala. A on bol schopný sa ma večer spýtať, že čo máme jesť, lebo on celý deň nejedol. (chodí tiež do práce, ale doma je oveľa viac ako ja). Tak som povedala dosť. Domácnosť je naša spoločná a ja nie som jeho otrok. V súčasnosti to funguje tak, že cez týždeň sa stará o domácnosť on, navarí si pre seba, poupratuje, umyje riady. Cez víkend mi pomôže s veľkým upratovaním bytu, ja poperiem veci a aj navarím...Moja rada. Stačí si s kľudom sadnúť, a bez nejakého citového vydierania sa porozprávať. A ak ťa má rád, tak pochopí a začne pomáhať 🙂 Držím palce 🙂

adi28
21. jan 2016

My obaja pracujeme a s domacnostou mi pomaha, podla toho kto ma kolko casu ale varieva prevazne on, ja len cez vikendy, vysava, upratuje...

dominika6
21. jan 2016

@sardinka335
úplný súhlas...tiež nerozumiem výrazu,,nič nestíham,,
a potom tu riešia na fore kadejaké šatky na chrbát čo ich nosia 24h/7 a večer fňukajú na fore že nič nestíhajú,lebo sú s dieťaťom non stop..
dieťa je najedené,prebalené,cez obed dať spať,popri tom si navarím,upracem...reve? a čo...však nezomrie,..
nech sa vie samé hrať na zemi,ved neujde z izby ked zavriem dvere..
preboha ženy zobudte sa...

mima4
21. jan 2016

@barbora1522
podla mna je prirodzene, ze ked si doma, tak vacsinu domácich prac robis ty. Na druhej strane, ak nemate zvery, pole a neviem co este, tak ak si rozumne rozlozis domace prace, tak to urcite skvele zvladnes. Urcite manzelovi by som na tvojom mieste toho dala menej robit, ale dala nieco, nech nevyjde z cviku 😀 na com by som vsak trvala je jeho venovanie sa dietatu, cas s nim.

@sardinka335 100 % suhlas!!!!!!!!!!!!!! Niektore maminky sa stali otrokyne vlastnych deti

felycity
21. jan 2016

Tak ja mám to šťastie, že môj muž mi veľmi pomáha, dokonca je to tak, že my sme si akosi tak ticho našli cestu, každý z nás sa vždy automaticky rozbehne robiť svoju robotu ( nemám rada síce ak sa práce delia na ženské a mužské), ale sú práce, ktoré on ako muž nevie robiť. Ale čo sa týka pomoci, urobí všetko okolo domu sám od seba, ak má čas postará sa aj o domácnosť ( okrem varenie - to by nedopadlo dobre 😀 ), pre mňa je už len veľká pomoc, že sa venuje deťom, nemá problém pre nich chodiť do škôlky, školy...v noci vstávať. Dokonaca až tak, že po nočnej nikdy nespí ( ale on to tak chce, aj ked mu vždy poviem, nech si oddýchne). A za to som mu veľmi vďačná, preto mne príde automatické, že ako žena, mám mať porobené okolo kuchyne, prádla a pod. Naučili sme sa aj spolu robiť jedlá ( lebo mne vždy bolo ľúto, že ja som len v kuchyni a oni sú tam neni spolu) a tak niekedy spolu všetci chystáme... Samozrejme, že su chlapi, ktorý nepomáhajú, buď to nikdy doma nevideli, alebo je to už také zásterka a sebeckosť,neohľaduplnosť, že ich nenapadne troška pomôcť. nemám rada však hodnotenia, že za to , že je niekto doma na materskej tak povie, že nestíha, áno sú možno menej šikovné maminky, ale občas to záleží aj od dieťaťa, každé je iné, niekto má šťastie na pokojné a režimové dieťa, iní si musia ten prvý rok odtrpieť.... a nevidím na tom nič zlé,aby muž pomohol v domácnosti, iste je z práce unavený, ale aj tá žena je celý deň sama s malým dieťaťom ( mnoho krát aj v noci musí stávať, nepozná rozdiel medzi sviatkom, víkendom, či pracovným dňom) a povedzme si na rovinu koľko krát nemôžeme ísť ani v klude na WC.( niekedy je to namáhavé na psychiku)... aj tej žene padne dobre ak raz aj ta druhá strana niečo urobí, je to všetko o vzájomnej tolerancii, ochote, ohľaduplnosti...predsa ak mám niekoho rád, tak nedokážem ležať na gauči a pozerať sa ako niekto behá, maká a ešte sa stará aj o dieťa.... ani mne sa koľko krát nechce pomôcť manželovi s drevom a pod., ale urobím to, lebo robí to pre nás a viem, že on urobí to isté pre mňa.

dominika6
21. jan 2016

@mima4
presne tak a len dodám,že od narodenia ich vláčia na rukách,vyrastú a furt sú im pri zadku,len aby neplakali a nakoniec tu vypisujú aké sú ich deti nesamostatné,nevedia sa samé hrať,spať,jesť,obliecť sa,žiť s inými deťmi v škôlke,škole,..
a kde je chyba?

mima4
21. jan 2016

@dominika6 ja neviem co by tie maminky robili, kebyze ako nasi predkovia maju po 6-8 deti, zvery, polia... ziadne pracky, ziadne rury, mikrovlnky, plyn....

elusive
21. jan 2016

Môj muž pomáha alebo skôr rozdelili sme si práce ktoré nám vyhovujú a tie robíme 😀 Ja rada umývam riad takže to mám na starosti ja + umývanie podlahy, skladanie prádla, pranie. Muž povysáva, vynáša smeti a chodí na nákupy (na tie chodíme väčšinou všetci spolu.) Varím väčšinou ja , keďže on je dlhšie v práci, ale keď je víkend a nechce sa mi navarí aj on sám, poprípade raňajky robí iba on. Som toho názoru, že síce som na materskej to neznamená že som slúžka a otrokom môjho muž a domácnosti. Raz budem aj ja pracovať a ak si naučím chlapa na popracovný veget, tak potom sa zbláznim keď budem na všetko sama.

dominika6
21. jan 2016

@mima4
asi žiadne deti 😀

uglybetty1234
21. jan 2016

@barbora1522 ahoj, tiez som doma a manzel je zamestnany. do práce ráno o pol 8 a vracia sa medzi 18.00 - 19.00. Ale neexistuje, aby mi povedal, ze domácnosť je moja starosť! A to som doma tehotná a malý chodí na celý deň do škôlky. Ráno berie malého, po obede idem pre neho ja. Samozrejme mám kopec času všetko doma porobiť, ale nie je to samozrejmost. Keď som ešte pracovala, tak sme si domáce práce delili podľa voľna, prípadne som vždy povedala, čo treba urobiť a on porobil. Pranie, vysávanie, vytieranie, okolo domu, varenie, výlety pre malého, kupelne - nič z toho nie je problém. Teraz keď som doma, tak stíham všetko sama. Ked sa narodí malé, zase mu niečo pribudne 🙂
A súhlasím ohľadom detí a matiek za zadkom, ja som drobca ešte keď bol mimco, nechávala aj v postielke samého, v kresielku, na hracej deke, s knihami, hračkami, štipcami, vešiakmi :D a jak sa prebavil. Keď spal, spala som aj ja, alebo kavíčkovala. Dokonalé!
A najviac zbožňujem keď navarím, tak manžel nám to vždy servíruje a robí porcie a proste čistá reštika doma :D A jeho domáca pizza je Nebíčko :*

krajcikovad
21. jan 2016

Zaujala ma tato tema, tak mi neda nevyjadrit sa 😉
Som uz viac ako 4 roky doma na RD, mame dve krasne a spokojne deti, a moj muz mi pomaha ako vie, ma pracu, ktorej musi obcas venovat viac casu ako nam, ale ked je doma, tak mi pomaha, vezme deti von, povysava, dokonca utrie podlahy (i ked nie su celkom dokonale umyte), umyje riad, robi okolo domu, v zahrade.... Okrem varenia zvlada vsetko... Obcas sice musim poprosit, aby mi pomohol, ale ked vidi, ze som unavena, tak sam od seba zacne nieco robit 😉

ivett1
21. jan 2016

môj manžel mi tiež pomáhal, keď som bola doma na MD a neskôr na RD (máme 2 deti) ...teraz skôr ja jemu pomáham🙂 vlastne upratujeme spolu, varíme na striedačku (a to nie je kuchár🙂), staráme sa o deti a samozrejme aj oddychujeme ...spolu🙂 ...

to, že je chod celej domácnosti na mamičke, s tým, že veď je aj tak doma s deťmi, nie je OK ... potom, keď pôjde do práce, všetko bude na nej ...a pán manžel nepomôže s ničím a stále bude argumentovať, že on rodinu živí, lebo zarába viac ... (je to smutné a u nás je to stále tak, že žena, aj keď pracuje na rovnakom poste ako muž, dostane menej peňazí ...) ... na to sa asi nedá nič povedať, len by stálo za pokus zrátať si čo stojí práca na materskej a potom mu "jemne" pripomenúť, že všetko niečo stojí a dúfať, že mu to dôjde ...

lululilien
21. jan 2016

Ja keď si spomeniem na naše začiatky v garzónke. Naše prvé spoločné bývanie. Vôbec ma netankovalo, že máme bordel v kuchyni. Mini kuchyňka a špinavé riady rástli. Chlapec si uvedomil, že sa to samé neuprace. Dokonca to mám aj vyfotené 😀. Jój a ako nadával, keď to umýval. Lenže ja som si povedala, že nebudem ako moja mama, s handrou v ruke buzerovať všetkých naokolo kvôli najmenšej špinke... A ked prišlo bábätko? Všade sme mali prádlo! na zemi špinavé, v obývačke na vešiaku, na gauči uschnutá kopa, na posteli poskládané. To bola hrôza.
A dnes, keď ma muž vidí v akcii, sa ma pýta, či potrebujem pomôcť, ale ja som rada, že si so synom hraje. Niekedy ho poprosím, ak potrebujem viacej rúk. Napr. Dnes ráno. Zaspala som, hľadám klúče od auta, volám mužovi kde sú a on ich mal u seba. Včera večer bol iniciatívny a išiel do obchodu. Tak čo už. Vrazila som synovi kolobežku do rúk a muža poprosila, nech zavolá do škôlky. Nemala som čas hľadať číslo. A kričať na ňho? Prečo? Nabudúce, keď sa zničená zvalím na gauč a muž začne po príchode domov rozprávať o zabudnutej špinke v kuchyni (ako včera)... Nepáči? Tak to miláčik uprac. 😉

sincerity
21. jan 2016

my sme zatiaľ sami, obaja pracujeme. Manžel pomáha so všetkým od vysávania, umývania podlahy, prania, vešania, riadov, prachu... Nerieši, keď vidí, že ešte nie som doma z práce, automaticky nastupuje. Kým prídem, je proste upratané. Stane sa že nemá čas, lebo pracuje vonku od dreva, cez kosenie, opatrovanie zvierat.... Tak isto ja, keď je upratané vo vnútri, idem von. Nedelíme na ženské/mužské.
Asi by som nezniesla keby bol v tomto iný.

Bol tak vychovaný a ja ďakujem svokrovcom za to.

pauliesivackova
21. jan 2016

My to máme rozdelené cca. nejak takto.

Ja - upratujem kuchyňu, kúpeľňu, záchod, periem a skladám oblečenie

On - vysáva, umýva dlážku, čistí mačke záchod, vynáša odpad, platí účty

Spolu alebo na striedačku - varíme, umývame riad, prezliekame periny, upratujeme drobnosti v byte, nakupujeme do domácnosti. Takže ja sa nemám naozaj načo sťažovať, môj partner je dokonalý a rád mi pomáha

mishach
21. jan 2016

@lune, to máš pravdu. Otca môj manžel nemá, zomrel im, keď bol ešte mladý, ale má ešte troch súrodencov, ale vidím, že problém je už tam. Oni sa o seba vôbec nezaujímajú. Jeho najmladšia sestra má 15 a svokra jej nedáva vôbec nijaké úlohy. Žiadne povinnosti nič. Žiadna zodpovednosť niečo doma spraviť. Podľa mňa je to katastrofálne. To decko je drzé, neučí sa, papuľuje,.. doma ani len nepovysáva. svokra upratuje a mladá sa hrá pri pc. Ja od manžela nečakám, že bude upratovať, variť, síce by to bolo pekné, ale tak čo už. Ani ja som nebola naučená z domu, že môj ocino niečo robil. Nikdy nevaril, neupratal, ale zase porobil si práce vonku. Môj manžel je naozaj šikovný, čo sa týka mužskej práce, dokáže si všetko urobiť sám, či v dome, či v záhrade, len teraz sme na byte, takže tam veľa práce nie je. Takže by ma potešilo, keby sa apom s malým hral, vstal k nemu ráno. To by mi úplne stačilo....

bubelko
21. jan 2016

@barbora1522 nie nepomaha... ale ... ja som zena v domacnosti. nie som na materskej, ani na ziadnom inom prispevku. som zena v domacnosti, takze vsetko, co sa tyka domacich prac, robim ja...
varim, periem, zehlim, upratujem, nakupujem, organizujem opravarov a pod. nemozem cakat od muza, ktory sedi v praci, aby pocas pracovneho casu organizoval telefonaty, ked ja som doma a mam na to cas.
ja tomu hovorim, ze sme dve firmy. on je firma "idem do prace" a ja som firma "zena v domacnosti". tieto dve firmy spolupracuju na projekte "deti - tie su spolocne. od narodenia... takze tam sa stara...a sam a dobrovolne. vedel kupat, prebalit, uspavat, kocikovat, nosit... skratka - vsetko, co dokazem s detmi ja, dokaze aj on.
takze ked na tyzden vypadnem z domu, nie je to pre deti ziaden problem. "projekt deti" funguje bez problemov dalej. Ak treba zavola si firma "idem do prace" externu firmu "babka" alebo "dedko" a spolupracuje sa tak.

@sardinka335 suhlasim. ja som doma, staram sa o domacnost. tiez mi pride divne, ze som doma a cakam, ze muz, ktory pride z prace, tak este bude upratovat. ako, su vynimocne situacie - choroby a pod. ale tak to su celkovo zatazove situacie, kde sa vsetky zabehane systemy menia.
ale deti - su mimo toho. tie su spolocne, tam sa podielame na starostlivosti obaja. 😉