Pomáhanie partnera v domácnosti

4. máj 2023

Ahojte baby ja som doma nepracujem, zaujima ma tie ktoré ste doma pomáha vám partner v domácnosti ? :D mne už veľa krát bolo vytknuté od kamarátok že keďže som doma mám mať na starosti domácnosť len ja ..

mamina7070
7. máj 2023

sorry ale bavime sa o dvojizbovom byte kde ziju dvaja dospely a jedno 5 rocne dieta?
mala by si ist ASAP do prace proste ten dlhy pobyt doma ti neurobil dobre

caroline_
7. máj 2023

Niekde som citala, alebo počula, ze byt zena v domácnosti je celkom stresujuca praca, kedze nemas narok na volno, ci dovolenku, fungujes kazdy jeden den bez dna oddychu, od rana do večera sa od teba ocakava 100%fungovanie,lebo vsak "len si doma". Ja mam nejaké psych.diagnozy,takze tiez som doma, a kazdy den ma byt dvakrát navarene, tip top domácnosť atd, no ja to tiez nedavam, tiez som len clovek a som unavená... No ale každopádne je to tema co určite rozdeluje ludi na dva tábory, asi ako väčšina. Kazdy je inak nauceny aj z domu, každému funguje niečo inak...

caroline_
7. máj 2023

Prečo začínam mat pocit ze tak hnusne ta ženú do prace len zeny, co zavidia lebo su na vsetko same a proste si nemôžu dovoliť byt "len" doma?

nurielka
7. máj 2023

Za mňa keď to autorka s partnerom má takto nastavené, tak ok, veď každý máme inú domácnosť. Autorka- a muž ti niečo vyčíta? Lebo keď nie tak kde je problém? Ak mu to nevadí, tak predsa super. Užívaj ničnerobenie. Lebo keď je to od kamarátok, tak jedným uchom dnu a druhým von. 🙂 Keď však tebe vadí, že on nosí peniaze a lezi, ty nepracujes a si plne doma tak je to trochu dvojsečná zbraň. 🙂

morgane1975
7. máj 2023

To akoze on robi a ked pride tak ma este chytit vysavac do ruky? To je nejaky for? A co robis cely den ked nechodis do prace? 🤷‍♀️

misinka866
7. máj 2023

@barborachors ty si len malá šťastie na takého muža.

adrianajozko
7. máj 2023

Keď som doma s malou tak si všetko v pohodicke stiham aj vonku si porobim ,rano keď este mala spi tak si navarim vsetko a upracem. Keď sa zobudi tak sa jej venujem aj aktivitky namiesto školky v podstate som pre ňu aj ucitelka aj mama,ked je pekne sme cely den na dvore. A keď vidim že sa sama hra idem si este porobit čo treba za jazdy robime vsetko v podstate spolu ,velmi rada mi pomaha a uz e si spolu zvykli pomalicky ved mame cas do pol 5 ked pride tatinko a potom sa zasa venujeme jemu. Keď si robiš systematicky kazdy den niečo a hned po sebe vsetko upratujes tak sa to da v pohode zvladať. Aj na dvore čo sa da urobim s malou. Keď pride manzel z prace sa napapa ,prinesie nam nakup,vybavi nam po ceste poštu,lekareň a ine. Vecer spolu este pokosime travnik alebo polejeme a tak podobne to čo treba. Pomôže nam s wapkou umyť žaluzIe,okna a ja si ich uz potom len vyleštim. On väčšinou reže drevo,umyje dlažbu ,auta a take veci.
V domacnosti mi niekedy pomôže ,ale to až vtedy keď som chora,alebo to nestihnem a treba to spravit ale to je len vynimka lebo nieje ani moc co by robil,lebo je vsetko spravene.

adrianajozko
7. máj 2023

@caroline_ tak aj mas trocha pravdu, ale mne je doma super,uzivam si dcerku a dom a vsetky vyhody a to ostatne je len bonus, ze si navarim naco mam chut a upracem , aby som sa odreagovala a ten dobry pocit z cistoty k nezaplateniu. Nikdy by som si nezavolala cudziu osobu do domu na pomoc v domacnosti. Chcem to mat podla seba ale vsetko s mierou. A voľno mam kedy si ho ja spravim a nie ze budem cakat na šefa ked mi ho da.

adrianajozko
7. máj 2023

@caroline_ asi tak

sasanka605
7. máj 2023

Tak nemas to zle rozdelené, si len lenivá, nic viac. To ze nie si zamestnaná je tu väčšine žien jedno, ten tvoj rozpis dni je zaujímavý. Ak mate 200m2 a obrovskú záhradu tak aj pochopím ale ak 3 izbový byt tak si fakt len lenivá. Ak sa ti nechce nic robiť ked vidíš chlapa oddychovať pred nočnou tak to skus spolu s nim. Oddychuj tiez a ked pôjde do nočnej ostan hore aj ty. Aj ked nebudes nic robiť tak je to záťaž na telo. Ja by som trojsmennu pracu asi nedávala, hlavne nocne. A 5 ročne dieťa je, sprosto povedané, takmer hotový clovek. Tam nemas čo pomaly robiť a ani za zadkom jej netreba behať. Ked si budes davat to denne menu v reštaurácii, daj chlapovi jedno zabaliť na večeru, poteší sa. Chleba ma asi dost na večeru.

adrianajozko
7. máj 2023

Tak aj ja si niekedy poviem ze radsej by som isla do roboty a mala do skolky ale potom si to predstavim,ze mi ujdu krasne roky s malickou a uz sa nevratia a robit uz budem asi do konca zivota. Takze chcem byt doma s malou.

ravador
7. máj 2023

Prečo by mali pomáhať obaja, keď ty nepracuješ? Ty snáď pomáhaš partnerovi v práci? Prečo by ti on mal pomáhať doma?
A prečo teda nepracuješ, keď očividne sa nechceš starať o domácnosť?

mamusa123456789
9. máj 2023

Takže takto... Kým som chodila do školy, tak robila väčšinu ja, okrem jedného dňa, lebo vtedy som bola od rána do večera v škole, takže makal vtedy môj ešte priateľ, keď som školu skončila a kým som našla robotu, tak doma nemusel pohnúť ani prstom, samozrejme, keď chcel z niečím pomôcť, tak som mu nebránila, keď som bola po operácii tak 99% veci robil manžel, keď som chodila do prace tak 50:50,ked som bola na materskej s prvou, tak mi pomohol už len vyladit detaily, potom, keď som bola na dlhodobej PN, tak nemusel robiť doma nič, keď sa narodil syn, tak zo začiatku robil viac veci manžel ako ja, lebo malý ináč ako v pohybe v kočíku nechcel spinkať a keď sa narodila naša najmladšia tak asi 2 mesiace som doma skoro ani prstom nehla, lebo mala revala od rána do večera, kým nebola u mňa na rukách, dokonca tak aj spinkala, chvalabohu v noci spala celkom dobre a syn nemal ešte ani 2 roky a manžel bol s ním na 'materskej' inak by sme zhnili v špine a hladný a teraz sú dni keď drobci vymýšľajú ako o život a nemôžem ich spustiť z očí a som rada keď im nachystám niečo jest, takže manžela čaká atómový výbuch, keď príde domov a sú dni kedy sa mi podarí urobit všetko čo treba... Takže keby som bola doma bez financií s tak veľkým dieťaťom, ktoré by mimochodom už malo zvládnuť pomôcť v domácnosti, by ma hanba fackovala, keby musel manžel doma aj upratovať, keď sa stará o to aby ste mali zaplatene všetky účty a mali čo jesť, ale ty radšej minas na výletoch peniaze, ktoré ťažko zarobil a on sa vráti domov do neporiadku a ani teplé jedlo nedostane, u nás sa podáva v 99% prípadov aj teply obed aj večera a málokedy dojedaju večer, to co bolo na obed 😉, tak sa skus trosku zamyslieť

autor
10. máj 2023

@mamusa123456789
Tak no kazdy to má nastavené inak ja sa proste nemienim uhnat v domácnosti a robiť slúžku samozrejme že porobim čo treba aj navarim že sa tak zavdačim a manžel je spokojný ale proste nieje to pre nás pravidlo a ani stredobod vesmíru treba si život aj užiť ..a malička ma síce 5 rokov ale venujem sa jej každý deň na 100 percent od rána do večera robíme si program a proste neviem tie názory že je už samostatná osoba 😂 asi z týchto žien nikto nezažil že 5 ročnej sa treba venovať tak ako 2 ročnej ach jaj ...

tiezjedna
10. máj 2023

tak to bude asi tým, že 5 ročnej sa rozhodne netreba venovať ako 2 ročnej, trochu moc to dramatizuješ. Pravdepodobne preto, lebo ti to vyhovuje. Nesnaž sa to našróbovať na to dieťa, o ňom to fakt nie je 😉

autor
10. máj 2023

@tiezjedna mne sa mama takisto venovala do veľa rokov a som v pohode ...5 ročné dieťa rozhodne nieje malý dospelý ..je to stale dieťatko v škôlke ktorému sa treba venovať

tiezjedna
10. máj 2023

@autorka ty proste chceš počuť, že je to v poriadku u vás takto. Keď vám to vyhovuje, tak určite je a tvojej mame aj kamarátkam to može byť srdečne jedno. Rovnako ako tebe ich názory a pindy. Pretože ak niečo rozhodne nerobíš, tak je to slúžku tvojmu mužovi😉 Za mňa si buď tak trochu neschopná (prepáč, ale neviem ako inak to nazvať) a bez akéhokoľveku časového uvažovania. Ja teda do práce tiež nechodím teraz pár rokov (deti všetky ZŠ a vyššie), riešim len nejaké projekty, keď mám zrovna kapacitu a náladu, ale každý deň je uvarené, upratané (a fakt pri hrncoch nestojím dve hodiny), s deťmi sa stíham učiť, vyraziť na bicykle, ihrisko, zmrzku, návštevu... prípadne blnúť v bazéne, a ešte stále mám minimálne dvakrát za deň priestor vypiť si v kľudne na lehátku kávu. Tým som chcela povedať, že venovať sa deťom sa pri troche logickej úvahy absolútne nevylučuje s tým, že doma je čisto a navarené. Ak by si chcela nejaké tipy na dobré a rýchle recepty, tak sa ti ich tu určite zbehne hafo. Zbytok urobí myčka.... Btw, dcéru možeš do týchto činností tiež zapojiť, aby mala aspoň ona nejaký vzor, keď u vás bola kuchyňa na ozdobu😉

mamusa123456789
11. máj 2023

Mam doma 8 ročnú, 3 ročného a ročnú takže viem veľmi dobre porovnávať, co dieťa v akom veku zvládne 😉 a nikdy som nepovedala, ze sa jej netreba venovať, ale určite jej nemusíš behať za zadkom ako ročnému alebo 3 ročnému dieťaťu... Určite sa zvládne obliest a najesť sama a upratať si po sebe a ak nie, tak niekde nastala chyba,lebo môj 3 ročný syn sa naje sam aj si uprace po sebe, nie vždy a keď potrebujem niečo porobiť, tak dohliadne na tu ročnú a keď niečo vystraja tak hneď na mňa kričí... A určite sa nejdem doma zodraty, keďže vychovávame svoje deti k samostatnosti a životaschopnosti a keď si po sebe po prácu, tak nám ostáva kopec času na to aby sme si spolu ako rodina užili veľa SPOLOČNEJ zábavy a nie ze ja budem chodiť po výletoch, vyjedat si v reštauráciách a chlap bude muklovat ako blb na nočných a na večeru si sám v neporiadku nachysta suchý chleba... Ach žena trosku sa nad sebou zamysli, lebo ak tvoj muž nie je podpapučiak, tak veľmi rýchlo pošle do teplých krajín 😉

sasanka605
12. máj 2023

Trosku si mýliš co ti píšeme. Behať za zadkom 5 ročnej fakt nemusis, dokonca by ti mohla hadam pomôcť s domácimi prácami. Mozno by vás to obe bavilo viac. Venovať sa dietatu znamená nieco ine ako davat pozor ci nezje nieco co nema alebo si nestrci lego do nosa (to hadam tvoja vie co sa robi a co nie).