Pomoc pre mladú rodinu

nikatika131
23. mar 2014

Dobrý večer....
Mam prosbu...
Mam kamaratku ktora bola tehotna ale v druhom trimestri potratila spontanne... dva roky sa potom snazili otehotniet... a nakoniec sa im to aj podarilo.. a ked bola v 5 mesiaci tak mali vaznu autonehodu a prisla o babatko... a teraz sa uz dalsi rok a pol snazia o babatko.. ale zistili jej vaznu chorobu... na vajecnikoch... a na liecenie ktore musi absolvovat potrebuje viac ako 2 000 euro... a to nemaju tak naraz...
Potrebuju financnu pomoc... preto chcem poprosit vsetkych ktory by chceli a mohli pomoct.. mladej rodinke ktora by velmi tuzila mat babatko... mnohy viete ake je dolezite mat dieta...a co to pre zeny znamena... preto by somm velmi prosila o pomoc pre nich... ak by niekto mal zaujem im pomoct nech napise a ja dam j ich c.učtu...

Dakujem velmi pekne 🙂

zara0201
23. mar 2014

@nikatika131 Nic v zlom ale toto je volaka jednoducha predstava...

nikatika131
autor
23. mar 2014

Vieš, nemyslim že je to jednoducha predstava.. ludom ktory trpia... treba pomoct... a ked viem ze su aj dobry ludia na svete tak to ksusam aj takouto cestou.. Inu cestu nevidim.. pretoze ak sa otoci aj rodina chrbtom .. zostavaju priatelia.. takzee.. ja neziadam o komentare co nechcu alebo nemozu pomoct.. ale o tych ktory by boli ochotny.. ! 🙂

carmella
23. mar 2014

je mi luto tvojej znamej ale nehnevaj sa ale modry konik nie je o financnej pomoci ale o niecom inom ako napr..podat si pomocnu ruku,vymenit si skusenosti a nazory atd

carmella
23. mar 2014

@nikatika131 tu su skoro vsetky baby na materskej asi tazko budu mat financie na vyse

zara0201
23. mar 2014

@nikatika131 Tak sup sup sem s tymi priatelmi. Ja napr. tuzim po dome a pred mesiacom mi zo stavby ukradli stresne okna. A chrbtom sa mi otocila aj poistovna. Kto chce moje cislo uctu?
Jej poistovna zdravotna nepreplati?

nikatika131
autor
23. mar 2014

Ja viem kazdy ma svoj nazor.... a myslela som ze ked sa tu tak tie dobre rady a pod veci rozdavaju ... ze tu budu aj dobry ludia.. a nie arogantni.. ja viem o com je modry konik ale viem aj o com je zivot.. ja tiez chcem vela veci...... ale neziadam ich.. lebo nepotrebujem pomoc ale niekto ju mono vazne potrebuje... 🙂

zara0201
23. mar 2014

@nikatika131 Ale preco sa neobrati na zdravotnu poistovnu? Vazne choroby predsa musi hradit, ved neide o kozmetiku.

nikatika131
autor
23. mar 2014

Lebo ze zdravotna poistovna take veci nepreplaca.... alebo ze ak chce ze jej vedia dat 200 euro.. tak mse sa zasmiali ze ako toto mozu urobit.. no co... svet je raz takyyy...

zara0201
23. mar 2014

@nikatika131 A na co sa vlastne lieci? Ved jej to zajtra mozem pozriet vo vykonoch, lebo sa mi to nezda.
Ci ide plavat s delfinmi do Ruska?

tahomi
23. mar 2014

Ako nič v zlom, ale pokiaľ žije na slovensku, tak ma zdravotne poistenie, ktoré jej liečbu preplati. Aké ochorenie?aká liečba je tak špecifická, že ju nehradi poisťovňa? Trošku málo informácií, ale hlavne ze suma je vyčíslená presné. A neni to arogantnost,ale zdravý rozum, veď to tu môže každá druhá pýtať peniaze už na hocičo

sissy27
23. mar 2014

@nikatika131 v prípade, že poisťovňa nebude uhrádzať liečbu, tak na mieste tvojej kamarátky zoberiem spotrebný úver, za dva roky ho vie mať splatený a nemusí sa nikomu o nič prosiť... a súhlasím s @zara0201 - v tvojom podaní to vyzerá veľmi jednoducho, povedala by som až priehľadne... každopádne by nebolo odveci prečítať si toto https://www.modrykonik.sk/blog/martinjasen/article/ako-poziadat-o-pomoc-v-nudzi-na-modrom-koniku/

zuzka_puska
23. mar 2014

@zara0201 suhlasim,ze si to akosi jednoducho slecna alebo pani predstavuje..... a co ked to je len nejaky odrb??? ziadat tu peniaze od ludi a pritom my ani len nevieme pre koho. ako mame vediet,ze nenapises svoje cislo uctu??? nehnevaj sa, ale myslim ze prosit tu o peniaze je trosku drze! okrem toho-trosku si sa nezamotala do klamstiev?ked ma niekto vaznu chorobu,lekari ho predsa liecia....skus jej radsej pomoct na inom fore,preco ta napadol akurat modry konik......moj nazor!!!

nikatika131
autor
23. mar 2014

Ma nieco s maternicou.... a na vajecnikoch ma nador. a lekari jej povedali ze ten nador sa musi odstranit a bude musiat chodit na vycistenie maternice.... ci na nieco takeee... a + bude musiet brat drahe lieky 50 euro na mesiac... a lekar jej povedal ze ak toto chce absolvovat potrebuje takych 2 000 euro.... nemozu si zobrat uver.... pretoze asi by ho nedokazali splacat.... viete nie kazdy ma taku moznost... maju s manzelom prijem asi tak 450 euro mesacne s toho platia najom 300 ,,, telefony a ucty.. a este aj strava a vsetko... a uver si nemozu dovolit... takzeee... myslim... ze ked niekto nepozna ako ten druhy zije.. tak nech nesudi... !

sissy27
23. mar 2014

@nikatika131 ak majú príjem 450€ mesačne a 300€ platia nájom, z čoho chcú uživiť dieťa?? a to im ešte ten príjem klesne... sorry, ale začína to smrdieť... ty si im koľko už prispela?

niki101988
23. mar 2014

@nikatika131 Ako píšu baby vyššie, žiadať možeš hocičo na kadečo. Ak niekomu dnes chýba 2000 eur, obaja pracujú a nesedia na zadku myslím si, že možu šetriť event. ako písali baby požiadať o spotrebný úver a pomaly splácať.
2000 EUR nie je málo, ale rozhodne to nie je velká suma pre niekoho kto chce dieta. Umelé oplodnenie vyjde na viac.
A aká je choroba kamarátky? Pýtala sa to už zara0201 a odpoved sme nedostali

zara0201
23. mar 2014

@zuzka_puska no ved to. Vazne choroby hradi poistovna. Diagnostiku, liecbu, kupele. Pokial to nehradi, tak to zrejme take vazne nebude. Este som nepocula, aby si niekto hradil bypass alebo operaciu cysty na vajecniku. Nechcem sa nikoho dotknut, ale denne pred nemocnicou stoja "zobraci" s usmudlanou fotkou pacienta a s kasickou. A neraz ich priemyselna kamera odhali ako si delia v parku svoj "lup". Nech @nikatika131 napise diagnozu, ved jej to pozrieme ako to stoji v zdravotke. Dame jej najlepsiu moznu radu, ved o tom su dobri ludia a konik.

zara0201
23. mar 2014

@nikatika131 A dokazu z takeho prijmu neskor uzivit dieta?

nikatika131
autor
23. mar 2014

napisala som hore diagnozu ja presne neviem ako sa to vola to mi nepovedala... my sme im prispeli uz 500 euro... viete.. ja som takaa ked ma niekto poprosii o pomoc.. a viem ze treba pomoct tak pomozem
...

sissy27
23. mar 2014

@zara0201 nie... to bude na ďalšiu tému - pomôžte rodinke v núdzi s oblečením, kočíkom a € na základné životné potreby...

sissy27
23. mar 2014

@nikatika131 ja tiež pomáham keď mám príležitosť a rada - ale musím vedieť PRESNE komu a na čo prispievam... a to bez urážky, ale z tvojich príspevkov sa nedozvieme...

niki101988
23. mar 2014

@zara0201 Tak tá diagnóza ma dostala ,, Ma nieco s maternicou.... a na vajecnikoch ma nador. a lekari jej povedali ze ten nador sa musi odstranit a bude musiat chodit na vycistenie maternice.... ci na nieco takeee"
Neviem pokiaľ žiadam o pomoc pre niekoho tak si poriadne zistím diagnózu a nechodím na ludmi s vetami tipu niečo také.

zara0201
23. mar 2014

@sissy27
@niki101988
@zuzka_puska
@tahomi
Babyyyyy... a co moje okna?
(Ked mi prispejete tak o mesiac poziadam na podlahy, potom na kotol, potom na zumpu a o rok by som si planovala urobit japonsku zenovu zahradku),

niki101988
23. mar 2014

@zara0201 Dobre, moja mama nádherne kreslí tak Ti záhradu namaľuje, takže dámy už len riešte okná, podlahy a pod. 😀

zara0201
23. mar 2014

@niki101988 Operaciu nadoru i kyretaze preplati zdravotka, to je bez debaty, lieky s doplatkom 50 € snad nebude brat dosmrti, to by som jej tehotenstvo priam aj kontraindikovala...
"Nieco take"... mozno ma len mozol na zadku a nehce sa jej robit. Cele zle. Ten zivotny pribeh je jak z tureckej telenovely.

sissy27
23. mar 2014

@zara0201 dobre tvoje okná a moja kúpeľňa 😀

zara0201
23. mar 2014

@niki101988 Vyborne, ale ja zabudla na bazeny...

zara0201
23. mar 2014

@sissy27 Mozem Ti poslat vizualizaciu...

sissy27
23. mar 2014

@zara0201 to už mám 😀 ale keby každá zaplatila jednu obkladačku a prispela 1€ na stavebné práce bolo by to raz dva 😎

zara0201
23. mar 2014

@sissy27 Zaloz temu, pridaj cislo uctu a do tyzdna to mas. Take jednoduche, nevies?
A pridaj tam napriklad pribeh ako sa doteraz musis umyvat dazdovou vodou v drevenom koryte...

sissy27
23. mar 2014

@nikatika131 aby sme to nejak uzavreli a neboli tu len za bezcitné mrchy - prečítaj si ešte raz ten link, ktorý som ti dala (ako požiadať o pomoc na mk) a trošku naštuduj... možno naozaj máš blízku osobu v ťažkej situácii, ale chodiť s natrčenou rukou že dajte mi, to je trošku málo... napíš nám o nich viac - prečo majú dve dospelé osoby príjem 450€, aké reálne diagnózy tam sú (nie že "tak nejak, neviem presne"), ako presne budú využité peniaze, ktoré by sa prípadne vyzbierali, naskenuj doklady od poisťovne, kde zamietli hradiť liečbu a tak... skrátka ak niečo chceš (v tomto prípade naše €), tak musíš ponúknuť nejakú protihodnotu - v tomto prípade dôveryhodnosť... je tu kopec báb, čo pomôžu, ale to, že majú dobré srdce, nemusí zákonite znamenať, že sú padnuté na hlavu a pošlú prachy na každé zverejnené číslo účtu...