Poraďte mi ohľadom chlapa

kristina1309
28. dec 2016

Ahojte baby.zalozila som si aj nove anonymne konto. Ja mam taky problem ktory ani neviem riesit.zacala by som asi tak v skratke mam 3 roc.syna. s priatelom sme 5 rokov.byvame spolu 2. Od kedy som otehotnela sme mali velmi divny vztah
Vykaslal sa namna ( hlavne ze dieta chcel) .9m.preplakanych, prestresovanych, byvala som u mami.po narodeni maleho stale hadky ked tam sem tam dosiel.aka som mama, ako co vsetko zle robim a pod. Boli sme akoze spolu.ked sa maly narodil som mu to nejak prepacila vsetko, skusila som s nim nanovo. Ale aj tak sme sa hadali.naliehala som stale na spol.byvani ale nic.priatel robi vonku. 5 tyzd.vonku.2 doma. Cca. Potom sme sa konecne prestahovali spolu do bytu . Myslela som ze to bude vsetko ok. Ale nejak.neviem. by som to este tak priblizila.ked som otehotnela mi zahlasil ze ide robit von. Dobre vedel ze som proti tomu.bohuzial, ja neuznavam tieto vztahy.chlap prec a pod prisahal mi ze to len na rok.dokym sa male narodi. Jasne.su tomu uz 4 roky!! Co je stale prec. Som sama s malym. Babky mimo.to aby maleho vobec videli.to musim ja volat a chodit.ale to neriesim.len priblizim to ze som fakt stale sama.chlap nonstop prec. Dalej maly ma 3 roky. Chodime psych. Ma oneskoreny vyvin.nerovnomerny.nesustredensot.hyperaktivutu a x inych pod.veci. chodil aj do skolky 2 mesiace.ja do prace. Ale vratili mi ho ze je taky a taky a oni ho nezvladaju.musela som nechat pracu ( nieco co ma konecne vytrhli z reality). No a ja.ja ho fakt nezvladam. Asi uz vsetko. Stale sama, moje dieta.a nebudem klamat. Nevydrzi nikde.nonstop je v pohybe.nikde nevydrzi.a to vam garantujem ze nikde.odvsadial uteka.nevie v klude sedet ani 3 min.problem je ist rano len na blbu postu a potravin.nevydrzi dokym zaplatim jeden sek.uteka von. Trha plagaty. Stahuje vsetko.v obchode uteka.robi bordel.v aute sa mi rozopina zo sedcky. 2 min ho doma nesledujem je zapaty plyn, pustena voda, hra sa so zasuvkou. A podobne. Nejdem sama prisam fakt ani wcko. Dobre, berem ze ma diagnozu ze je " iny" neriesim jeho. Ja som proste uz totalne psychicky unavena. Naozaj.nemam chut vstavat, ani chodit von pretoze to je len samy krik, aby sa nehadzal pod auto, aby neskakal do potoka. Neprehanam. Nema ziaden pud. Nemozem ist nikam, ziadna kamoska navsteva, lebo maly ma nejaky blok on hucii nevojde k nikomu cuzdiemu. Chyti hysak a nejde. Jeho brat niekde na kavu, na obed to nehrozi, kazdy len po mne pozera co robi, tie jeho amoky, hysaky, jacanie, sceny.naozaj neprehanam!!! Som totalne psychicky unavena.som stale doma , sama, nemozem nikam ist, syn ma abs.neposlucha,nenapreduje, cele dni uz len placem.uz nevladzem vsetko.sama domacnost.sama doktorov.sama vsetko. Ked ho aj svokre zavezem, na 2 hod co chcem aspon nakup vklude.ta je uz mimo, .moja mama to iste . A ide o to.ja som to nejak neriesila.slubil mi chlap ze ked maly pojde do skolky.ze pojde na sr aspon na tyzdnovky kdesi robit. Ze mozem aspon na brig.chodit, medzi ludi, dodala by som ze ked siel von max na rok!! Je tam 4, uz nalieham posl.rok nech ide blizsie.aspon na tyzd.nic. keby je maly v pohode, mozno by mi to ani to tai nevadilo.dr.hovorili ze uz to asi fakt nezvladama, ze som aj ja uz asi naozaj unavena. A on nic.stale hovori pojde.blizsie a domov, a nic. Chcela som ze podme spolu von, v zahr.su predsa aj ine lepsie centra pre deti psych.aj vsetko, aj by sme boli spolu.viac.ale nie.teraz zase aj vianoce. Prisiel 23 v noci.ja 5 kg dole.nahanala sa, vsetko.maly nespava proste ja som uz uplne mimo.naozaj.vsetko chystat obchody.strom. vsetko. Dalsia vec moj muz sa nejak meni.neviem, mozno vidi ze ja uz som na pokraji sil jedna strana ja maly.ze uz nevladzem fungovat 2 mes.pomaly sama. A druha an vztahu co sa tyka.sme spolu 5 rokov.z tohi 4 je stale prec.mne niekto chyba.vsetko bolo tak ze ledva pusa, objatie ani nehovorim,lubim ta mi nepovedal uz asi 4 roky, uz ani ziadne spolu von,ked poviem ci nemozme niekde sami von.alebo niekde welnes na noc. Tak a maly co.on vidi len maleho.ja so. Vzduch.nevidi ze ja potrebujem aj chvilu s nim.kamosky nemam odkedy sme sa prest. Dodala by som ake psycho je.maly ma nastaveny nejakt rezim, presne kedy co co ako, presne prikazy zakazy vsetko co sa musi dodrziavat od psych. Muz vsetko porusuje, vsetko je dovolene,mna ma maly na haku ked je muz doma.vrci po mne, stale len ze ma nechce. Ja uz nevladzem potom ho zas budem musiet neviem kolko davat dokopy ked muz odide. Uz minule som muzovi nadala vykricala sa ako uz nevladzem a to ako vazne.nie som ziadna sliepka co " nezvlada dieta co sa hodi o zem ". Moj syn ma ozaj problemy a nie je to sranda.muz je odrazu taky bozkava, " (lubi ma" ale ja neviem.u mna uz asi nastala ta povestna posl.kvapka. ja neviem ci ho uz vobec lubim este.vadi mi ked sa chyti.pusa.vsetko.nie je v tom ziaden chlap, ani nic, proste ja som cele tie roky chcela od neho tu posratu pusu, objatie, vsimanie, nie jeho prachy.stale ma bral ako samozrejmost.aj toto ako stale nalieham nech ide blizsie a on nic.posl.kvapka boli teraz vianoce.mal prist 15.12. Ze vsetko nachystam vklude.darky kupim a on aj tak neprisiel.ja som alerg.nanho,vadi mi jeho dotyk, uz vsetko.uplne sa mi odsuzdil.aj ked robi nevie m co. Ale uz asi neskoro.neviem co mam robit

schrodingerpo
28. dec 2016

Zdravím, v takomto vzťahu už asi nie je iná cesta než rozvod. Bohužiaľ. Tu by som to videl na to, že môžeš buď žiť tak ako doteraz (a byť frustrovaná) alebo sa rozísť (a byť frustrovaná tiež). Totiž, rozchod Ti to neuľahčí, ak sa preň rozhodneš, bude to veľmi náročné a potrvá to roky, aspoň v hlave. Bohužiaľ, muži sú v tomto až trápne smiešni. Akonáhle podáš žiadosť, uvidíš zmenu. Odrazu si bude vedieť nájsť čas na syna a všetko. Prečo? Pretože vie "ako na Teba" a využíva to. On je preš, má svoj kľud a je o neho postarané. Akonáhle to stratí, bude o to bojovať.
Tomu by sa dalo odolať tým, že povieš "Nie". Problém je že ak mu nedohovorí niekto koho on považuje za autoritu (psychológ, vedma, kňaz, to je jedno) tak bude bojovať a to sa podpíše na dieťati. Ideále by boli dve možnosti: ak chce, nech ide alebo nech príde a je pri vás naplno. Skús nadhodiť tému rozvodu a uvidíš. Pre dieťa je vždy lepšie ak žije s jedným s rodičov (alebo s otčimom) než keď sa oň dvaja naťahujú. Ak by súhlasil s rozchodom, bude to náročné ale po čase si nájdeš iného muža. Ak sa bude brániť, píš sem, skúsim poradiť z pohľadu chlapa.

lika268
28. dec 2016

@kristina1309 ked to čítam ako by to bolo z môjho života aj ja som sama tiež muž robí vonku uz roky ani nevie ako mu deti vyrástli a posledný syn má tiež oneskorený vývin tiež tak vyvádzal v obchodoch a pod...tiež som na všetko sama viem čo prežívaš no môj muž má všetko na háku je to notoricky klamár manipulátor naštastie mam uz dospelého syna tak mi trochu pomôže prečo ti nepomôže mama ked je to take zle a ty uz nemáš síl ak som dobre pochopila vyčerpáva tá syn skús sa poradiť s lekárom nech mu nasadí nejaké lieky aby sa skludnil trochu a tebe by som odporučila nájsť si nejakú prácu aby si prišla na iné myšlienky a bola medzi ľudmi

3009
28. dec 2016

@kristina1309 dočítala som to a myslím, že v prvom rade si ujasni pre seba, či vôbec chceš ešte byť s ním. Ak áno, tak daj mu ultimátum, buď si do mesiaca nájde prácu tu niekde alebo rozchod. Rozmýšľaj aj nad tým, kam pôjdeš ak sa rozídete a z čoho budete žiť. Potom nemenej dôležité je tvoje dieťa. Čo radí psychologička? Dať ho do nejakej špeciálnej škôlky? Ak by si od neho odišla musíš ísť bezpodmienečne robiť, takže musíš mať jasné čo so synom. Zo všetkého je východisko, len treba to postupne riešiť.

bosoriak
28. dec 2016

@kristina1309
1. Rozist sa s chlapom. To nie je partner, to je len otec tvojho dietata. Zaziadaj si o vyzivne a o upravu styku s dietatom. Dohodnite sa (aj ked to je asi velmi utopicka myslienka) o tom, kedy a za akych podmienok sa s dietatom moze stretavat. Nikto nevravi, ze po nejakom case to spolu nemozte skusit znovu. Ale mat na krku este aj chlapa, ktory ti pridava starosti ti teraz urcite nepomoze.
2. Najst dietatu specialnu skolku. Asistenta. Ineho psychologa. Cokolvek, co bude mat za nasledok zlepsovanie stavu.
3. Najst psychologa, resp. psychiatra pre seba. Bez srandy, mas toho strasne vela a bez spravnych relaxacnych a uvolnovacich technik to moze dopadnut zle.

Tvoj syn je taky aky je, ako sama spravne vravis, s tym uz nikto nic neurobi. Musis sa dat dokopy ty sama. Bud sebec a davaj dieta mame pravidelne. Aj hodina tyzdenne ti moze pomoct dobit baterky.

Pohladaj aj tu na konikovi su temy o detoch s ADHD, skupiny a podobne. Pridaj sa tam, su tam zeny, ktore to maju rovnake ako ty. Dokazu ta pochopit, urcite budu mat nejake tipy na zlepsenie. A nebudes mat pocit, ze si v tom sama.

Drzim palce.

kristina1309
autor
28. dec 2016

Babyy ale kam mam ist 😣😣 ja uz mesiac neberem rodicak teraz mi este prisla posl.vyplata. za november. A uz nic som uz len na prispevku. Kedze mi maleho vratili zo skolky a mladeho pana,mojho muza nezaujima ze ja chcem pracovat a nemozem,pretoze ma na posudku ze nie je este vhodny do skolky a keby aj chcem odist.kam mam ist s 20 euramis.skusila som podat predlzeny plateni.tak uvidime

lija22
28. dec 2016

docitala som to cele! idem si zapalit

timea7
28. dec 2016

@kristina1309 máš určite nárok na predĺžený rodičák, tak si to povybavuj.

kristina1309
autor
28. dec 2016

Lenze baby.moja maminka a svokricKka.oni nevidia.resp.nechcu vidiet problem ich vnucika " ja prehanam" , " ja ho deptam psychologmi" a pod.ja som zla.ked som uznala ze syn ma problem.a od toho sa aj odvija ich postoj ked ho vylucili zo skolky podla nich ,mami a svokry na moju ziadost.jasne. ja som ho sama vylcila.podla nich on je malicky a ja zla. A ze prehanam, ze deti bezne neposluchaju.hlavne ze po hodine div ze nejdu si davat tabl.na ukludenie z toho co robi.a astrasne sa mi cuduju " ako to zvladaju'

pribinak
28. dec 2016

Chodis s malým na pedopsychiatriu? Su lieky na take mierne tlmenie, aby rodic bol schopny normalne fungovať

stardust
28. dec 2016

@lija22 respekt, ja som to nevedela cele precitat 😀

kristina1309
autor
28. dec 2016

@pribinak neviem si predstavit keby take nieco poviem muzovi alebo svokram by ma vydedili 🙂 lebo malemu nic neni len ja " nezvladam". Hlavne ze uz v psych.centre im dohovarali.aj muzovi. Ake je to tazke pre mna, aj vsetko okolo.ale stale som ja zla,nezvladam vychovu

pribinak
28. dec 2016

@kristina1309 naco im to chces vesat na nos?
Objednať dieta na vysetrenie a hotovo

kristina1309
autor
28. dec 2016

@pribinak ja sa tych liekov asi aj bojim 😑vela dr.to neodporuca. Neviem fakt co robit

pribinak
28. dec 2016

@kristina1309 praveze to doktori dost odporúčajú, dieta sa skludni a moze mentálne napredovať, presmeruje svoju energiu inym smerom
Zacne fungovať v kolektíve rovesníkov co je pre dieta nesmierne dolezite

Je to dobre poriesit este v MS, aby na ZS bol schopny normalne fungovať a ucit sa

lija22
28. dec 2016

@kristina1309 prepac odbocim od hlavnej temy. kedy si zacala riesit hyperaktivitu chlapca? pytamsa preto, lebo mam doma nieco podobne. budem rada ak ma trosku nasmerujes

kristina1309
autor
28. dec 2016

@pribinak ano to je jasne, uz to riesim, aj ked par clenov bolo proti.viete to proste moj muz je posadnuty jeho mamou asi, lebo co povie ona tak to asi musi byt.mama jeho povie on je malicky.naco psycholog a neviem co. No tak naco! aj teraz dr.povedal ze maly ma strasne rad zvieratka, ci mame psika alebo tak. Tak sme sa tak bavili ze kupime maleho nejakeho, ze sak aj tak som doma, aj vsetko okolo.jasne vsetko v pohode ( psika som chcela uz dlho ) . Mama ochrankyna zvierat naco pes do bytu a neviem co. Tak z psika nic nebude. Lebo mama povedala. Ja uz mam fakt chut sa zbalit a ist kdesi do riti sama

kristina1309
autor
28. dec 2016

@lija22
Ahoj.ja som si uz akoze davnejsie vsimala a hovorila ze nie v poriadku jeho chovanie a pod. Ale co prehanam. Az v skolke ked uz povedali aj oni ze jednoducho jeho spravanie nie je ake ma byt.potom sme riesili psych.ked mal 3 roky

pribinak
28. dec 2016

@kristina1309 ty byvas u mami? Ak nie, tak naco to vsetko rozoberáš s mamou? Kupim psa a basta!
Mne to pride take cudne, ze vsetko riesis s mamou a svokrou, potom ti všetkého jeca vela ludi a mozno si aj z toho taka unavená a nervózna, ze musis naraz bojovať na viacerych frontoch a nemozes sa sústrediť len na syna

timea7
28. dec 2016

@kristina1309 tak ma napadá, čo vyriešiš tým, že podáš o rozvod. Možno by to toho tvojho aspoň zatriaslo, keby si mu dala ultimátum, že alebo si nájde prácu do troch mesiacov v okolí vášho bydliska a bude rešpektovať odporúčania psychológa, alebo nech čaká papiere zo súdu. Inak budeš podľa mňa tam, kde dnes, finančne asi ešte horšie. Tvojmu partnerovi evidentne veľmi vyhovuje súčasný stav a nechce na ňom nič meniť, preto predpokladám, že sa nejako nebude trhať o vychovávanie syna, skôr ostane pri tom jašení a pre teba to bude ešte horšie, ak bude doma častejšie. Ak sa rozvedieš, budeš sama tiež, nikto ho nedonúti, aby si dieťa bral a ak si ho vezme, vráti ti ho úplne rozhodené. Na muža by som sa preto teraz vykašlala, sústredila by som sa na dieťa a na seba. Hľadaj iného psychológa, snaž sa vybaviť ten predĺžený rodičák, je to síce almužna, ale lepšie ako nič. Zachytila som tvoje slová, že kam máš ísť s dvadsiatimi eurami....tvoj manžel má svoj zárobok len pre seba, či ako?! Tu by som videla priestor na pritlačenie! Ak je stále v ťahu, tak zrejme zarobí, ak ti nič nedáva alebo len minimum, treba požiadať o výživné na dieťa aj na seba. A mame so svokrou pohroziť, že dáš dieťa do týždennej špeciálnej škôlky, keď budú kecať do tvojej výchovy a budú sa tváriť, že tu problém nie je. Pokús sa nájsť maminy s podobným problémom, môžu ti dať cenné rady, bude ti ľahšie.

kristina1309
autor
28. dec 2016

Baby nebyvam s mamou ani svokrou.moja mama je akoze celkom ok.podporuje ma ako tak v nazoroch. Len tiez podla nej maly je v pohode a je malicky a neviem co a naco psycholog s neviem co. Svokra je tiez taka.akoze ja si s nou ako tak rozumiem. Ja si svoj nazor poviem, a ona je ticho. Horsie ked ja s priatelom nieco riesim, oni si zavolaju, povedia. A ten moj blbec povie.ale mama povedala.vsetko vykvaka jej.a samozrejme riesim take dolezitejsie veci aj s nim. Lenze on to vzdy vykvaka. Ale ona mu povie jej nazor. A mna u NEBAVIIIIIII!!mu sustavne dookola opakovat ze je to MOJ syn NAS, nie jeho mami a ja si s nim budem robit co chce.uz som z toho unavenaa

kristina1309
autor
28. dec 2016

a ved psa aj kupim.akoze ja si urobim vzdy po svojom, len s.uz chora z toho ako keby on neni moj syn, ale syn mojho chlapa a jeho mami. Oni vsetko musia komentovat, riesit

kristina1309
autor
28. dec 2016

Ja som mu dala x krat ultimatum.nic.x krat som prosila.nic. x krat som neviem co nic. On vie ze ja nemam kam ist.aj to ze by som z jeho vyzivneho nemoha existovat. Teda aspon nazaiatok. Ale ja uz.ja neviem co sa deje.ja uz nevladzem.mna nic nebavi.nemam na nic chut.nic riesit.vidiet ho ani nic. Bavut sa s nim.nemam chut uz ani rano vstavat

pribinak
28. dec 2016

@kristina1309 menej ries s mamkami a viac s psychologickami
Babky maju vnúčika zrejme dost zidealizovaneho, vidia ho inak ako ty matka
Navyse sama pises, ze so svokrou nemas zrovna idealne vzťahy, cize neschopná nevesta a chudáčik vnúčik

Mala by si najst si pedopsychiatra a s nim riesit chlapceka

juliet86
28. dec 2016

Podla mna. Chod na urad prace socialnych veci a rodiny. Mas narod na bezplatnu psychologicku pomoc pre seba aj dieta pripadne aj muza. Stoj si za sebou. To co opisujes nie je zivit a nie je to normalne. Skus dostat maleho do specialnej skolky. A drz sa.

kristina1309
autor
28. dec 2016

Moje dieta je ok ked sme sami.myslim vztah ku mne.neposlucha.to je jasne. Ze som niekedy zrela na psychinu.ale myslim tak ze ma bozkava.ako ma lubi.maminka sem.maminka tam.pride drahy. Ja som zla , mama ide prec,bije ma.citim sa tu uplne na vyse.totalne.uz ma fakt nebavi tu ani snimi byt doma

timea7
28. dec 2016

@kristina1309 nechaj mu ho na celý deň, keď bude doma, ty vypneš, prídeš na iné myšlienky a on hádam pochopí. Ak ho zavlečie k svokre, tým lepšie, pochopí možno aj ona. Ako bonus jej môžeš prefotiť vyjadrenie psychológa, ak máš aj vyjadrenie z MŠ.

pribinak
28. dec 2016

@kristina1309 ale ved to je normalne, ze je k tebe protivny, ked pride otec, teší sa, ze je tam
Ty využi cas pre seba, chod cvicit, behat, skoč ku kamoske
Aspon si ho ocko užije a uvidi veci v reálnom svetle

kristina1309
autor
28. dec 2016

Zavlecie ho svokre.to je jasne. Lenze ked maly zacne vyvadzat. Babla vytiahne kinderka mackov jogurtiky.dovolene vsetko. Tak posluchne ved za uplatok." Ved on poslucha" jasne.ma zakazane neviem kolko sladkeho.ja ho tu kokos " tryznim " ze tu hysaci kvoli cokoladam, ale dodrzim co mame nakazane od dr. Ale babka a tatinko daju. Tak ja som potom zla matka a neviem co

kristina1309
autor
28. dec 2016

Pichne sa tablet do ruky, kinderko a tato ma klud :D

kristina1309
autor
28. dec 2016

Ja nemam nic proti sladkemu.nie som ziadna biomatka.ale raz ma nakazane malo sladkehi kvoli jeho hyperakt.tak to hadam budem.preboha dodrziavat.ale ostatni proste nie.