Poraďte vo vzťahu

oldman50plus
17. nov 2014

Párkrát už som chcel otvoriť túto diskusiu ale zmazal. Problém je že v meste som dosť známy a pokiaľ by som napísal podrobnosti, kopa ľudí by ma mohlo spoznať.
Tak len veľmi stručne. Som starší ale zdravý a vitálny, deti dospelé a samostatné. Ešte pred rokom by som popísal svoje manželstvo ako dobré, len s menšími problémami a jedným hlbokým. Moja žena patrí k typom ktoré po pôrodoch prestali mať záujem o sex preto celý život som ho dostával ako cigánsky pes žrádlo, predtým než zdochne mu niečo hodia. A ja som bol a na vek ešte stále som temperamentý. Nikdy som nebol žene neverný, jednoducho som sa bál že by nebolo cesty späť a z tohto hľadiska trpel 25 rokov hovoril si v dobrom aj zlom. Pár posledných rokov mám podozrenie a nakoniec som odhalil že žena má oveľa mladšieho milenca, o pomere nič nepovedala ale pravdepodobne trval 3-6 rokov. Sledoval som chvíľu z blízka, jej lásku ako trám, vášnivý sex, čo nikdy nedostal manžel dala milencovi bez váhania. Urobil som poriadok, povedal ak chce nech ide. Problém je že podnikáme spolu, robíme bok po boku, spolu sme vybudovali firmu a majetok sa rozdeliť bez obrovských strát nedá a obaja sme pre fungovanie firmy nevyhnutní. Chceme ho zachovať pre deti a momentálna ekonomická situácia je tak ako tak ťažká. Povedala mi že ma nikdy neľúbila ako jeho ale zostala, neopustí deti a ekonomická nutnosť nepustí.
Nejako som to prežrel aj keď moju bolesť pochopia len tí ktorým sa to tiež stalo. Skúsili sme fungovať ďalej, ale vždy ako som sa otočil chrbtom už sa žena zliezla s milencom. V najhlbšom zúfalstve, medzi vraždou (milenca), samovraždou, zošalením a totálnym rozpadom osobnosti vyhľadal som odbornú pomoc a vybral som takú ktorú som pred skoro polstoročím ťahal za vrkoče. Vypočula si ma a spýtala sa prečo som si vybral práve ju. Povedal som že vtedy kedy so mnou žena najhoršie cvičila, povedal by som doslova ma sexom vydierala, sa mi nejako zjavovala jej tvár. Vyliečila ma napoly dvomi vetami a za pár hodín celkoom, dnes milujem psychiatričku a ona mňa ako keby sme mali 18. Medzitým sa žena asi nejako s milencom rozišla alebo ju poslal k vode (keď už nie je šéfka možno nebude až tak atraktívna) takže máme opačnú situáciu ako bola. A ešte žena si všimla že som prešiel zo stavu absolútneho zúfalstva do eufórie a opýtala sa ma či niekoho mám - neklamal som.
Žiaľ neviem ako sa stretávať s mojou novou láskou. Nechcem žene ubližovať, mám ju rád, ale už nie je milovaný partner. Vlastne celý deň robíme spolu, takže ak sa chcem uvoľniť hocikde tak si myslí že idem za tou druhou (a prakticky má pravdu). Ak by som sa k žene vrátil bolo by to len z ľútosti a zároveň by som ukončil životnú sexuálnu periódu - a ublížil zase tej druhej. Celkom sa rozísť ekonomická situácia nepustí, robiť musíme spolu. Mám skúšať sa skrývať, robiť si alibi, zneužívať kamarátov, utekať z konferencií a obchodných schôdzok (čím firma bude trpieť) alebo proste povedať otvorene, ako robím doreraz: Idem na kávvu? Dobre, sex sme zatiaľ kvôli tomuto diskomfortu nemali aj keď nás to doslova trhá. Ale musíme si to vyjasniť v hlavách a sme starší ľudia, nie zajace, obaja strašne vyťažení, potrebujeme noc a tak podobne, nie hodinku niekde ukradomky (vlastne ani nemáme kde). Nejako ale mám problém robiť žene to čo ona robila mne roky aj keď som nevedel, len nejako cítil a bál sa.
Keby ste boli vy (prosím skôr staršie, nie mladé bojové feministky) na mieste mojej ženy, čomu by ste dali prednosť. Aby som sa skúšal skrývať, aj keď dokonale nejde, a klamal kam idem, alebo aby som otvorene povedal: Drahá, idem preč, v noci ma nečakaj? Ona o tom so mnou hovoriť nechce.
Myslíte si že môže byť dosť silná aby to vydržala, keď ma nemiluje ale žili sme veľa rokov, a nezrútila sa? Aby bola schopná pracovať po mojom boku do úmoru tak ako doteraz? Mal by som si skúsiť s milencom pohovoriť pre prípad že nakoniec sa s ním rozišla predsa ona a teraz trvdohlavo nemení stanoviskok, povedať mu že som ustúpil z cesty? Alebo absolútne sa do toho nemiešať? Ak by sa dali dohromady nemusel by som bojovať so svedomím. Čomu by ste vy dali prednosť? Ja som teda s rozumom v koncoch, toto je situácia ktorú som si ani vo sne nevedel predstaviť. Skúsenosti, vedomosti ani rozum nepomáhajú.

oldman50plus
autor
19. nov 2014

@romana19 To je zle?
@paralenkap Ja neplánujem lásku len život. A ten do určitej miery naplánovať ide.-
@orlik4 Ďakujem

oldman50plus
autor
19. nov 2014

@eeffka Hovoril som niekde o svojej dokonalosti alebo neomylnosti? Hlas som zvýšil (ženu som v živote neudrel), s milencom zatočil, ale čo to vyriešilo? A to ako sa moja žena zamotala je určite tak nejako ako si písala. Mám na tom podiel, netajím, ale nie som hlavný vinník. Podnikanie je rehoľa, pokiaľ človek nekradne nikdy nerobí dosť. Ale aspoň to základné čo muž má urobiť, zabezpečiť rodinu som zvládol, pozrite na MK koľkí zlyhali a ako to potom v rodinách vyzerá. Málo času ktoré som mal som jej venoval.

filipal
19. nov 2014

@oldman50plus to sa mylis, nie je vela psychiatriciek, v tom veku, v tej rodinnej konstalacii, ktore ucia na fakulte a ordinuju na dvoch miestach....nevies, ze slovensko je len velka dedina? a co ked sme ju uz spoznali?
to, ze si tiez lekar uz vieme 😉
Reci vedia velmi ublizit. Fakt, nic zle ti neprajem, ale bud opatrnejsi.

romana19
19. nov 2014

@oldman50plus Problémy patria k životu, treba ich riešiť, niekedy sa kvôli tomu vyhľadá odborník, v tvojom prípade zlyhal a čakáš a hľadáš riešenie v dave zastúpenom jednoduchými ženami bez potrebnej odbornosti.

Chceš tu pochopiť z nášho myslenia a názorov ženské psyché, alebo ako si to presne napísal. To funguje na princípe, že šikovná žena ťa vždy dostane tam kam chce.
Skús ešte raz vyhľadať odborníka, muža tentokrát.

oldman50plus
autor
19. nov 2014

Dobre baby, mám názory ktoré som potreboval, ďakujem všetkým a mám vás rád. .
Končím, idem vyraziť z dlžníkov nejaké bubáčiky lebo pohľadávky sa jesť nedajú..Možno raz napíšem ako to dopadlo.
Len ešte posledná vec keďže som bol obvinený v správach že sa porovnávam s Puškinom, Neporovnám, napísal že by sa červenal pri mojej lascívnosti podobne ako mnohé nežnejšie medzi vami. Takže niečo publikovateľné:

Tajne a potichu zase a znova
pozerám v mobile na tvoje slová
slová čo v jari aj jeseni života
rovnako potešia ak chytí ťa clivota
clivota čo trvá roky nie hodiny
túžba jak v mladosti hoc zdobia ťa šediny
keď duša zjazvená naraz si želá
samému priznať si: chýbaš mi celá

svetluska131
19. nov 2014

celé som to nečítala(diskusiu), ale vidím to jednoznačne-žite si každý svoj intímny život po svojom, s kým chcete, s partnermi, milencami alebo bez nich a buďte slušní, normálni kolegovia a priatelia. Rešpektujte sa, nechajte OBAJA toho druhého dýchať aj s jeho chybami, ktoré urobil v spoločnom vzťahu. Spolu riešte firmu, pohľadávky, deti. Toť všetko. Nie je to zvonku až také zložité, ako to vyzerá 😉 A hlavne nie ste sami, čo im to život takto zamotal, stáva sa, nemá zmysel hľadať "vinníkov"-nie sú nijakí, ste ľudia a hotovo.
A ešte- nieje silnejšie afrodiziakum ako odmietanie, resp. chlad zo strany partnera/ky.Tj. PRETO si ty teraz myslíš ako strašne osudovo ju miluješ a pod.-lebo cítiš a cítil si roky toto odmietanie. Hold, najviac chceme to, čo sa nám odopiera, takí sme, aj ženy aj muži. Skús trochu nadhľadu, a pohodaaa🙂

natalym
19. nov 2014

Držím palce. Ja sama neviem ako by som sa rozhodla. Viem o čo Ti ide.

ella555
19. nov 2014

@oldman50plus Basnicka sa mi pacila, ale to ci tvoj vztah s psychologickou ma buducnost, zistis, len ked do toho vletis a risknes to, ze to nemusi dobre skoncit a tvoj zivot sa zmeni od zakladu. Alebo zotrvas v tej clivote, len potom si povedz, ze to je to najlepsie rozhodnutie a nepripustaj a nesnivaj, ake by to bolo, keby si sa rozhodol inak. Rozhodujeme sa v danej chvili a myslienky ake by to bolo keby... su potom uz zbytocne. Aj tak by si si mal so zenou sadnut a porozpravat co ocakavate, alebo ona ocakava a ako si predstavuje vas dalsi spolocny zivot, nech sa ti rozhoduje lahsie.

jemiotrasne
19. nov 2014

@miskap2111 ake velke si mala deti, ked si im oznamila ten rozchod/rozvod?

jemiotrasne
19. nov 2014

@oldman50plus som rada, ze si otvoril tuto diskusiu, prave som to nasla, musim to este cele precitat a doplnit aj tu moju diskusiu tiez o update, len nestiham. Drzim ti palce a prajem krasny den 🙂

miskap2111
19. nov 2014

@jemiotrasne mladšia mala 17, staršia 19.

jemiotrasne
19. nov 2014

@miskap2111 ok, tak to uz boli velke, ja mam male a som na nervy, ked im mam zobrat otca, aj ked cele je to jeho chyba. trha mi to srdce proste, aj ked si vsetci mozu postupne nejako zvyknut, ale jazvy v detoch ostanu. Nechcem to sem ale moc pliest, lebo toto je o inom tato diskusia.

lavendea
8. dec 2014

@oldman50plus Ahoj, celkom by ma zaujimalo, ako sa to cele vyvinulo dalej.... toto je jedna z mala inteligentnych diskusii tu na MK, kde sa to cele nezvrhlo do hlupych hadok... a je prijemne vidiet, ze este existuju aj muzi, ktori najprv rozmyslaju nad nasledkami a az potom skocia bez padaka.... popravde, keby som takuto diskusiu citala cca pred 4 rokmi, asi by som vela veci riesila inak...
Takze, podelis sa s nami aj s pokracovanim? 🙂

lubimesastale100
9. dec 2014

aj vy mate pravo na to byt stastny, vidno ze ste stara skola a to sa mi paci 🙂 drzim vam palce a tiez by som sa rada dozvedela ako to pokracuje 🙂

oldman50plus
autor
9. dec 2014

Ježiš vy sa ponáhľate veď je to 20 dní to nejde tak rýchlo. Vzhľadom k služobným cestám a iným povinnostiam videli sme sa presne 1x v kaviarni hodinu pred odletom
Okrem toho manželka má na programe ešte pred Vianocami povedzme zvyšovanie kvalifikácie a má toho strašne veľa takže pomáham a nestresujem (aj keď tvrdí že je to jej jedno ale celkom neverím).
Takže jediné čo sa zmenilo je moja fyzická kondícia tlačím o 20 kg viac a dám 20 brušákov viac každý deň jeden pridám (pre každý prípad chcem byť vo forme 😉 )

sandy84
13. dec 2014

No tak to trosku popozen.Mame to tu ako roman na pokracovanie. 😀