Porazí ma z manžela

adell77
20. dec 2014

ahojte prosím o radu alebo nejakú pomoc ... môj muž je asi chorý ... ja už nemám na neho nervy ... leze mi na nervy s tým že si vkuse umýva ruky to je jedno čo chytí čips rožok tanier hneď si ide umyť ruky pošlem ho do kúpelky že nech niečo odnese a vidí umyvadlo čo ho napadne? no umyjem si ruky .... hektolitre vody míňa .... umýva si zuby 25min. 3x denne a samozrejme vkuse poižíva ústnu vodu som mu x krát vysvetlila nech to nepreháňa nie nepočúva ma ... najnovšie je posadnutý šumivým celaskónom 2x denne to pije ako chorý všetko nejak začal preháňať zmenil sa od kedy šiel robiť do zahraničia ja to už nezvládam a keď začne jesť o bože žienky on si strčí do úst polku chlebu naraz nenávidím ako si furt pchá plnú hubu ... a tá jeho spomalenosť to je neskutočné on si dokáže 30min obúvať topánky mňa fakt porazí vkuse sa hádame lebo ho buzerujem za tie jeho choré náviky ja neviem kde k tomu prišiel čo mám robiť 😒 😒

pavica236
22. dec 2014

@bordor myslis ze je to tiez tato porucha? Mna to napadlo ked sa na wau pozeram na serial zberaci...ako ja mam doma velky poriadok ani nemame zapratane vsetko pekne uhladene...manzel mi vzdy povie ako ma vystavke a vsetko napravam aby to bolo tak isto ako vzdy..ja to mam vsetko pekne poukladane v krabiciach ale proste to musim mat...nekupovala som to naraz..vzdy postupne..lebo ked sa mi nieco paci alebo som s tym spokojna tak si musim kupit dalsie take do zasoby....a tak isto periny...aj ked ich postelie manzel ja to musim este raz...a hracky v izbe musim stake upratovat a stale tak isto..vsetko musi byt na mieste tak ako od zaciatku... este mam problem ze neznasam v mojej blizkosti cudziu osobu...teda okrem manzela a deti...proste ak si niekto ku mne sadne alebo ma obijme ostanem v strese a zle sa mi dycha...akoze zatial mi to v zivote neprekaza ale si to uvedomujem...doma sa len zasmeju ked vidia moje zasoby a ako vsetko napravam...moze sa to aj zhorsovat?

womankc
22. dec 2014

@adell77 no žiaľ tvoj muž má obsedantné poruchy

womankc
22. dec 2014

@adell77 to umývanie rúk má aj moja dcéra , teda respektíve mala , musí sa to liečiť: Lebo moju to psychicky hrozne obťažovalo , také nutkavé stavy to boli. Teraz je v norme má takú slabulinkú liečbu , síce to zamenila za inú obsesiu , ale je to len v takom miernom stave. Podstatné je, že je kľudná a vyrovnaná.
Ono ak to on nebude liečiť tak sa tých vecí časom nabalí viac a intenzívnejšie .Toto, čo ste popisovala , je už riadne pokročilý stav 😒