Potrebujem sa vyrozprávať

lenuska333
18. júl 2021

Dobrý deň nemám komu sa vyzlovat tak aspoň tu na modrom koniku mam 2 deti jeden ma 8 druhý rok a pol mame hypo kúpili sme dom no nieje pripojený na kanalizáciu ani na obecnú vodu pripojenie bude drahé keďže prípojku mam síce asi 8 m vzdialenú ale vedie cez cestu 3 triedy mame žumpu tak kanalizácia ma as tak netrápi za domom mam ihrisko kde voda natiahnuta je tak ideme zajtra za starostom ci s anam nedovolí pripojiť lebo sa už musím súrne odsťahovať pytate sa prečo som taký dom kúpila bola som nútená bývam u rodičov ktorý môjho manžela nenávidia stále sa so mnou hádajú pre hlúposti a vykrikuju že som v ich dome a keď sa mi nepáči nech vypadnem mali sa sťahovať so mnou ale nedá sa to s nimi a ďalší problém ze môj manžel je chori na pankreas a sem tam sa bojím ako to dopadne aby som neostala s deťmi sama s hypo na krku manžela mam super a deti tiež len to ma asi drží na tomto svete keby som sa aspoň mohla presťahovať nech mam aspoň pokojný život bez hádok a vykrikovania som zúfalá preto píšem aspoň sem aspoň nejak som sa mohla vyrozprávať v plakať Ďakujem každému kto si to aspoň prečíta

ab727
18. júl 2021

@lenuska333 mám síce zdravého manžela,ale má uzatvorenú poistku, v prípade smrti mi poisťovňa vyplatí plnú sumu hypo,aby sme nezostali s malým "na ulici",samozrejme nemysli na to,že by sa mohlo niečo stať a že ste kúpili dom je plus pre vás budete sami a budete mať pokoj

lenuska333
autor
18. júl 2021

@ab727 manžel je nepoistitelny už sme skúšali a zasa nevieme ci nám starosta povolí pripojiť sa na vodu cez ihrisko ktoré máme za domom mame studňu ale voda nieje pitná

ab727
18. júl 2021

@lenuska333 dajte si poistiť hypo dnes je tých možností veľa,tiež mám nejaké dg a som poistená na určitú čiastku v prípade smrti...tak s tou vodou ti neporadím,ale treba riešiť a skúšať ako by to šlo

lubkavargova1
18. júl 2021

Troeku som to cele nepochopila, lebo pises chaoticky...
1. preco by sa mali tvoji rodicia stahovat s tebou do noveho domu maju svoj dom a hadaju sa s tebou za kazdu blbost vyadzuju ta so svojho??
2 uzavrite pohrebne poistenie aspon usetris naklady na pohreb, tych 8-9 eur mesacne nikoho nezabije

lenuska333
autor
18. júl 2021

@lubkavargova1 vysvetlím pred 5 rokmi mi tragicky umrel brat mal 17 mama je Rómka je výbušné povahy rada rozkazu je a chce aby všetko bolo ako ona povie otec je biely celý život pre nás svoje deti nič nedokázal a preto bývame v rómskej osade kde žijú jej bratia ale to sú neustále hádky aj s nimi koli kopu veciam tak som ich chcela vziať zo sebou ale odkedy sme kúpili dom má stále nejaký problém nasilu sa chce nasťahovať aj keď máme problémy a tiež do všetkého nám rozkazuje co sa týka domu na jednej strane chcem mať od nich pokoj ale na tej druhej že by mi. Mal kto strážiť malého keď pôjdem do prace lebo aj keby šiel do škôlky bol by to pre nás problém ale viem ze aj to sa dá nejak vyriešiť určite viem ak sa nezmenia tak si ostanú tam

ab727
18. júl 2021

@lenuska333 tvoji rodičia tvojho manžela nenávidia a ty si ich plánuješ nasťahovať do domu?Myslíš,že potom ho budú milovať?Blbosť mali by ste byť sami a čo sa týka detí a práce všetko sa dá,vy ste rodičia a máte si to zariadiť vy sami...tvoji rodičia tiež nemusia žiť tam kde žijú,ale veď oni by to mali zmeniť sami a nie sa trepať do domu k zaťovi,ktorého neznášajú...

pribinak
18. júl 2021

@lenuska333 opýtam sa úplne najslušnejšie ako viem. Tebe šibe? Ale že úplne ti šibe?

lenuska333
autor
18. júl 2021

@pribinak ja viem každý mi to hovorí len ja sa bojím ze aby som neostala s deťmi sama a nedaj bože na ulici lebo s manželom sa veľmi Ľúbime a ja by som to nezvládla ak by sa mu niečo stalo ja viem ze som hlúpa ja som už psychicky na dne možno že sa mu nič nestane a bude pri nás ešte veľmi dlho manžel. Ma 30 a viete dnes je to všelijako celý môj život je kazastrofa

gazpalm
18. júl 2021

@lenuska333 no tak sa odstahujes z osady a zoberies so sebou blaznivu mamu?! Tak to sa nemusite ani stahovat 🙄dufam,ze sa ti tam tlacia ,asi zat ,ktoreho nenavidia zobral hypo🤔ach zena,akoze rozum sa mi zastavuje niekedy

pribinak
18. júl 2021

@lenuska333 ja tá chápem, že sa bojíš, aké toto je jeden fakt totálne DEBILNY nápad. Z toho bude ešte veľký problém
Ak máš zdravý rozum, tak to nerob. Z toho nič dobre nebude

lenuska333
autor
18. júl 2021

@gazpalm mas pravdu musím sa spamätat a rozmýšľať pozitívne veľmi dúfam ze ak od nich odídem budem mat lepsi život leba zatiaľ sa mi smola lepí na päti už. Mam len strach s tej myšlienky že by som mohla o manžela prísť neviem si to ani predstaviť musí držať dietu a ak ju niekedy poruší ma strašne problémy

gazpalm
18. júl 2021

@lenuska333 ale ved ok...tvoj zivot ,ale myslis ,ze manzelovi bude lepsie ,ked tam budes mat svoju rodinu ,ktora ho nema rada ? To ziadny posun,akurat ze budete v lepsom dome s tymi istymi problemamy

gazpalm
18. júl 2021

@lenuska333 a vodu doriesite to sa neboj

ab727
18. júl 2021

@lenuska333 nový dom a len ty,manžel deti žiadny rodičia

kristiii
18. júl 2021

@lenuska333 ak je všetko tak ako píšeš a ty si do domu nasačkuješ rodičov z osady, ktorý tvojho muža neznášajú, tak si buď istá, že o neho prídeš a nebude to zo zdravotných dôvodov. Tvoj muž pochádza z akých pomerov?

sashka22
18. júl 2021

@lenuska333 Žijeme na chate, nie sme ani Rómovia ale pitnú vodu z kohútika tu nemá nikto 😁 a celoročne tu žijú rodiny. Proste ficime na dojcenskych alebo si ideme za kopec načrieť zo studničky. Kupame sa, splachujeme a všeobecne mame dom napojený len na studňovú. Keď dáte filter, kľudne to môže ísť do bojlera. Mala by si si užívať manžela a nie riešiť co rodičia.. Ti sa mali dávno zariadiť a nie teraz sa Tebe vešať na krk! Nebuď hlúpa a zmeň svoj život. Raz sa Ti Tvoje deti poďakujú

lenuska333
autor
18. júl 2021

@kristiii tiež je rom ale ze normálny úplne že zlatý človek slušný rozumieme si zatiaľ super sme spolu skoro 10 rokov a to sme sa ešte ani vážne nepohadali

marcela64
18. júl 2021

Napísala si to najdôležitejšie, že más skvlého muža a deti. Neboj vy to zvládnete a budete mať všetko tak ako má byť, len to proste nejde všetko hneď a za raz

pribinak
18. júl 2021

@lenuska333 nasťahuj si mamku, otca a za chvíľu sa budete hádať každý jeden deň

Ak máš zdravý rozum, toto neurobíš

0silvia0
18. júl 2021

@lenuska333 nechaj mamu nech si rozkazuje a vykrikuje vo svojom dome, ty s muzom chod so svojho. Hadam nechces pocuvat najblizsich 20 rokov hystericku zensku.

kristiii
18. júl 2021

@lenuska333 tak potom ho od seba hlavne neodožeň...naopak drž sa ho, ale svoju rodinu čo najďalej. Oni o svojom osude rozhodli, ty rozhoduj za svoju rodinu, aby ste boli šťastní..s vodou neviem poradiť, tomu sa nerozumiem, ale určite sa dá poriešiť.

sslobodnamama777
18. júl 2021

@lenuska333 no nezmenia sa rodicia, nech ostanu doma u seba a vy do domu, pripusti si, ze sa nezmenia a porozpravaj sa s mamou, ze to chces skusit mat svoju rodinu a pokoj nech to skusi pochopit, ze vidi ze Tebe sa nepaci jej krik, ze Ti neni dobre ked je nepokoj v dome, atd. Nech to ako matka skusi pochopit. Neviem ako a kto ma hypoteku..ci pozicku, ci to je zalozeny rodicovsky dom? A Ty si asi v nervoch aj, ze je manzel chorý a bojis sa co bude ked by sa mu nieco stalo. Ako to má vazne? Lebo chory na pankreas nemusi byt smrtelné. Tak skusaj zistit najlepsiu liecbu a dodrziavajte dietu pre neho, liecbu. A strazenie deti..skus si najst okrem mamy este nejaku zenu s detmi, nejaku rozumnú, co by tiez pomohla. Ked pojdete za starostom, pekne sa oblec a vysvetli mu situaciu, ze chcete slusne byvat, mate dve malé deti a najlepsie keby mas Žiadost o povolenie stavby napisanu ...tak ten starosta nemá dovod to nedovolit, ak s nim budes jednat rozumne, iste pomoze. Dieta mas este malé, tak v dome predsa vam bude lepsie samym, budes mat pokoj a len svoje veci na starosti, ako si naplanujes a rozdelis, zadeliš. Mozes si nieco zasadit a predat na yrhu alebo cez internet debnickovy predaj ako bio potravinu. Alebo muz moze chovat kacky, tie vie dobre predat. Ale uz budete mat klud. A teraz si predstav, ze este tam pridu rodicia a za nimi budu chodit deti a navstevy..to je velmi nevhodne pre Tvoj klud. Aj za šetrenie napriklad ..sami dvaja s detmi budete po case vediet odhadnut, kde minate, kde viete usetriť, ako budete prat, rozdelite platby a ked tam budu ludia navyse uz to bude neprehladne, co kto minul kupis zemiaky cibulu zeleninu do polievky, zrazu mama si zmysli ine jedlo a budes mat nekonecne nervy .aj s upratovanim a varenim tiez tak. No ale tu hypo si poistite v kazdom pripade a to je dobre ze mas v manzelovi podporu, nie si sama na toto vsetko.

lubkavargova1
18. júl 2021

Coho sa bojis viac, zacat zit svoj vlastny zivot aj ked tazko na zaciatku alebo opustit rodinu a vyhrabat sa doslova z bahna?

marca12
18. júl 2021

@lenuska333 nerob paniku. Uzivaj si zivot,kym je muz tu a neoplakavaj ho,kym je este zivy. Ved ako tazko sa jemu musi zit,ked ty to takto beries ? Kazda sa bojime prist o muza alebo dieta,je to nepredatavitelne. Ale ak sa to aj stane,musime zit dalej,najst kazdy den silu vstat a zit. Zazili sme si,co je to,ked ti zivot visi na vlasku a aj ked by prisla smrt,bude to tazke,ale taky je kolobeh zivota. S tym sa musis zmierit. Najlahsie je trapit sa,ale musis sa vzchooit. Muza mas ziveho,tak sa tak spravaj. Ak nebudes vediet platit hypo,vzdy sa da dom predat a ist do podnajmu a zacat odznova. Vzdy je cesta na yo oamataj,len musis ist dopredu,nie sa triast,co sa stane. A rodicov pekne nechaj tam,kde su. Znicia vam vztah,ak budu s vami byvat. A muzovi sa moze pohorsit. Pri chorobe pankreasu je dolezite byt aj v klude a bez stresu. Keby bola s vami tvoja mama,to by boli stale hadky,napatie

rik01lulaka
18. júl 2021

Rozhodla si sa niečo zmeniť a teraz si chces zase problém pred ktorým si utiekla priniesť späť??? Stať sa môže čokoľvek áno, chápem tvoje obavy, ale čo keby si menej o tragédiách premýšľala a privolavala si ich na seba a viac začala riešiť rodinu svoju teda muža a deti a seba??? A možno ťa smola na pätách o ktorej píšeš je práve pre tvoje zmýšľanie, že ťa riadi strach

mamutka
18. júl 2021

No v tvojej situácii, keď máš také obavy co keby sa s manželom nieco stalo a pod, tak si kúpim dvojizbový byt, niekde na okraji mesta napr, aby sa dalo bez problémov dostat do práce, škôlky a pod. Nie barak ktorý ani napojený nie je, riešiť co ďalej s vodou, čo so zumpou, trápenie z každej strany a ešte mat za zadkom matku, ktorá sa už vidí ako kraľuje v dome, lebo ty si mäkká, povolis a ona sa tam zmesti. O tom ze si ju nastahujes ani neuvažuj, prídeš o muža kvôli hadkam. S dieťaťom ti pomáhať snáď netreba, ste dvaja rodicia, aj iní to zvládajú sami, zvládnete aj vy

lenuska333
autor
18. júl 2021

Ďakujem vám všetkým za povzbudivé odpovede a rady

lenuska333
autor
18. júl 2021

@sslobodnamama777 ma chronicky zápal pankreasu už 9 rokov

eva8
20. júl 2021

@lenuska333 si odvazna zena. V novom dome vas teraz caka kopec prace. Ale je vas 🙂
Este s druhym dietatkom si minimalne pol roka na materskej. Cize skolku riesit nemusis a tym ani nastahovanie tvojich rodicov do vasho domu. Cize nad tym ani teraz neuvazuj, jeden problem vyrieseny.
Do kupeneho domu by som sa prestahovala hned teraz, v lete sa lepse robia upravy, cisti, maluje ak treba, tiez zistuje, co nefunguje. Skontrolujte strechu.

Pitna voda je problem, da sa vyriesit, je dobre, ze mate aspon studnu. Kym nemate pripojku na pitnu vodu, mozte poprosit susedov, ci si mozte napustat vodu od nich do bandasiek na varenie, alebo kupovat v obchode. Zalezi na tom, akych susedov mate. Aby nemali predsudky. Ale ked uvidia, ze ste slusni, spriatelite sa. Ta voda zo studne je na kupanie, pranie a ine pouzitie vhodna? Problem s vodou vyrieseny.
Hypoteka je na manzela? Pracue? Ked budete sami, budete sami hospodarit, budes musiet setrit. Ale bude klud, ziadne hadky zvonka, teda aj manzel bude mat kludnejsi zivot. Dcera ako dieta mala dlhodobe problemy s pankreasom - bolo to kvoli nervozite v rodine. Manzel bude drzat dietu a budes wa starat o jeho pohodlie a problemy s pankreasom sa dlho nezhorsia, ked ich uz 9 rokov zvlada.
Ani nevies ako vas obdivujem, ze ste sa rozhodli kupit dom a osamostatnit sa. Velmi drzim palce. Pekne vsetko po trosku treba riesit, malicke uspechy spravia velku radost 🙂 Terazsi v strese a bojis sa. Je to normalne, si zodpovedna. Ale uz si sa vyplakala (to je dobre), tak mozte zacat s novym zivotom ♥️ Pekne starostovi vysvetlis situaciu, to nie je lahke, neviem kto ma v kompetencii infrastrukturu. Napadlo mi - elektrinu, plyn mate? Tiez by som dala skontrolovat rozvody, ak je to starsi dom.
Caka vas kopec prace, ale radostnej prace. Date to 🙂 Urcite si dajte termin, ze do konca prazdnin uz budete hviezdy v novom. A manzel bude stastny spolu s vami, to bude najvacsia odmena pre neho, deti a teba 🙂 🍀