Pre zlú finančnú situáciu ideme bývať od seba

zuzanavolakova
28. jún 2023

Ahoj chcem sa opýtať na názor alebo podobnú skúsenosť, s priateľom sme spolu 1,5 roka z toho rok v podnájme, no pre zlú finančnú situáciu musíme ísť bývať zas od seba, (ja aj on musíme splácať svoju pôžičku, hlavne on aj výživné) preto nám nevychádza aj na podnájom, každý ku rodičom, ja s mamou veľmi nevychádzam, je to veľmi komplikované s ňou, mám 13 ročnú dcéru, takže musím pozerať hlavne na ňu, veľmi sa stále ľúbime,no som z toho veľmi smutná, už som si zvykla, že spolu fungujeme bez hádok v pohode, no bojím sa , že sa náš vzťah pokazí 🙈😓
Máte niektorá podobnú skúsenosť ?

zuzanka.zuzu
28. jún 2023

@sasa1310 au. konečne to tu niekto napísal a nie som to ja 😀

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@veroniq85 nič viac tam nieje, mama tam býva 30 rokov, darovala mi byt v 18 rokoch, no v poslednom čase jej prepina, nedá sa s ňou rozumne komunikovať, to je na dlhšie, a proste nechce priateľa ani vidieť, ani ho poriadne nepozná, je to ťažké

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@sasa1310 mama býva u mňa, dá sa povedať, bývalá som tam od narodenia, ale byt prepísala na mňa v 18 rokoch, ja som konečne šťastná,no mama mi nedopraje

mk1111111111
28. jún 2023

Tak smola, byt Ti darovala, predpokladm, ze s narokom na dozitie. Asi nesuhlasi so vztahom, tak si nevychazdate. Tak slon hlavu a sup domov, ked mate poziciek na rohy na nohy. Inak sa poradit neda, ak nechcete zvysit prijem brigadou.

calin
28. jún 2023

@zuzanavolakova takze prakticky ten byt je jej...respektíve ma dozivotne právo v ňom ostať . Len vy dvaja musíte nájsť spôsob ako ostať spolu..ked sa nepohnete spoločne- nic sa nezmeni..

h2
28. jún 2023

@zuzanavolakova Ale mama nebýva u teba. Je to jej byt, ktorý ti darovala za istých podmienok. Čiže tvoj je len formálne, v skutočnosti je jej.

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@h2 nemá doživotné právo na byt

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@jj298 nemám hypo,iba obyčajnú pôžičku

h2
28. jún 2023

@zuzanavolakova Tak to urobila veľkú chybu. Ale zrejme to aj tak obe tak beriete, že ten byt je proste jej.

sasa1310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
28. jún 2023

@zuzanavolakova byt je formalne tvoj, ale je vlastne mamin. Mate obaja pozicky a deti a vydavky. Pracu menit nechcete, brigady cez vikend asi nedavate, tak zostava len splatit kazdy svoju pozicku a skusit byvat znovu spolu po splateni poziciek.

tosomja
28. jún 2023

A to máte také veľké pôžičky, že ich nezvládate? Stále nepíšeš koľko máte príjem, aké výdavky. To, že chcete ísť od seba, je podľa mňa úplne posledná možnosť. Neverím, že až tak ste na Tom zle, že by ste nezvládli jeden podnájom napoly. To musí byť sakra "dráha pôžička a vysoké výživné" keď vám to nevychádza. A ani neodpovedáš či máš výživné na tvoje dieťa.
Píšeš, len čo tebe vyhovuje.
Tak potom si choď k mame, frajera pošli tiež k mame a píšte si listy.

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@0silvia0 no momentálne asi nieje iné východisko, keďže nechce skončiť v base kvôli výživnom, on je zas v tomto zodpovedný

kristiii
28. jún 2023

@zuzanavolakova ježiši autorka, však normálne napíš, aké máte kto príjmy, aké výdavky (na nájom, na pôžičky, na stravu, na výživné...), a potom môžme radiť. Však takto odpoveďami len rozdulujes a spochybňujes samu seba

sasa1310
28. jún 2023

@zuzanavolakova zodpovedný? V čom je zodpovedný, len voči sebe, že sa bojí o seba, aby neskončil v base? A zodpovednosť za svoje dieťa, ktoré potrebuje jeho peniaze, kvôli tomu to neplatí?

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@sasa1310 veď platí

zuzanavolakova
autor
28. jún 2023

@kristiii ja som chcela všeobecne počuť názory, načo sa tu mám rozpisovať, konkrétne sumy, to je hádam moja sukromná vec, aj tak to tu nevyriešim, vy ste finančný poradca, že mi viete poradiť ?

luccija
28. jún 2023

@zuzanavolakova tak asi ste sa prerátali, či nabrali vela poziciek, keď vám to nevychádza.Cokolvek by som sa snažila ako ísť spať k mame, keď nemáte dobrý vzťah vrtosiva mama, ktorá Ti dá najavo, že tvoj amant vás neuzivil, pubertalna dcéra to bude ťažké.O rok, tri, päť bude o čo lepšia situácia?
Zisti si či sa nedajú pôžičky zlúčiť, ísť do lacnejšieho podnájmu čokoľvek, zmeniť pracu...toto sú 3 kroky spat

kristiii
28. jún 2023

@zuzanavolakova nie, nie som finančný poradca, ale myslím, že som vcelku finančne gramotná (ako aj mnoho iných ľudí tu) a vedeli alebo by sme sa ti aspoň snažili reálne pomôcť ako vyjsť. Ale keď o to nestojíš, nechaj tak..

jana0215
28. jún 2023

@zuzanavolakova a nevieš namiesto obyčajnej pôžičky zobrať hypotéku na tvoj byt a tú pôžičku splatiť? Hypo má poväčšine lepšie podmienky a úroky, môžeš si ju dať na dlhšiu dobu a tým znížiť aj mesačnú splátku.. ak máš byt bez ťarchy, príde mi ako hlúposť splácať pôžičku.

tosomja
28. jún 2023

Ani on nemá dovolené zobrať teba k mame? Tiež ťa nemusí?

tiezjedna
28. jún 2023

to je nejaký scénar na telenovelu??

cervenaruza123
28. jún 2023

Zeny, ona sa tu pyta na skusenost s oddelenym byvanim a nie na ine veci. Kazda tu hustite, ze nech da blizsie info. Naco? Hadam si to sami vedia posudit, ci sa da ci nie a za akych okolnosti. Ona nechce riesenie, chce len nazory na oddelene byvanie. Diskusie su na diskutovanie a nie na dokazovanie toho, na co sa autorka ani nepyta. Keby sa pytala, nepoviem, ale ona sa pyta na skusenosti s oddelenym byvanim, na nic ine.
@zuzanavolakova Podla mna ked sa mate naozaj radi, tak sice to bude tazke, ale zvladnete to. Koniec koncov kolko ludi byva spolu a aj tak sa rozidu, ono je to viac o tom vztahu ako o tom ci spolu byvate. Aj kolko manzelstiev funguje tak, ze chodi jeden z nich na dlhsie pracovne cesty a je to tazke, ale kopa manzelstiev aj tak vydrzi. Kedze pises, ze mas 13-rocnu dceru, asi by som sa riadila dost aj tym, co je dobre pre nu. Ako vychadza ona s tvojou mamou? Ak dobre, tak to moze byt pre dceru aj dost dobry zazitok, ze budete nejaky cas byvat aj s mamou. Pokial nie a ze by brala tazko, ze sa mate stahovat k mame, tak jedine asi vyskusat iny podnajom, mensi byt, lacnejsi, no tazko povedat, lebo ceny su ake su a neviem aky byt mate teraz. Niekedy ked clovek rozhodi siete, tak cez rodinu alebo znamych vie najst aj lacnejsie nieco. Len to niekedy trva, to by sa dalo, keby vam to nesurilo.
Aj je otazka, ci ostanete v tom istom meste, ci dcera bude chodit do tej istej skoly. Ci budete teraz daleko od seba.
No a aj uvidis realne. Mozno to s mamou nakoniec take strasne nebude. A mozno naopak, po mesiaci dvoch si poviete, ze to za to nestoji a najdete ine, spolocne riesenie.
Drzim prsty.

zuzanavolakova
autor
29. jún 2023

@cervenaruza123 ďakujem za odpoveď

domkakvet
29. jún 2023

@zuzanavolakova nemozete si najst obaja brigadu?

petronelag
29. jún 2023

Na tomto celom sa mi nepozdáva, že autorka píše, že mama nechce, aby bola šťastná s týmto mužom, ale celé to vyzerá tak, že oni spolu nevedia vyžiť zo svojích príjmov, hoci už nato majú roky. Byť šťastný s takým mužom, ktorý nemá ani na polovicu nájomného je vec na zamyslenie, nieto si ho nasťahovať do svojho alebo maminho bytu.

mapypotkancek
29. jún 2023

@zuzanavolakova myslím, že záleží aj na tom, ako ďaleko od seba budete a ako často sa budete stretávať, hoci nebudete spolu bývať. A ako ten čas budete tráviť, či budete mať priestor na intimitu (nielen sex , ale aj taký ten "čas spolu", na zdoverenie sa). Držím palce!

zuzanavolakova
autor
29. jún 2023

@petronelag hm zaujímavá úvaha, vy si vyberáte do koho sa zamilujete, či do chudobného, či bohatého, dnes je v móde byť zlatokopka ? Naše príjmy sú v dnešnej dobe priemerné, no každý má nejaké pohľadávky z minulosti čo treba splácať ,a potrebujem živiť aj dcéru, som samoživiteľka od jej narodenia, verte, že by ste sa nechceli obuť do mojich topánok 🤔🙃

tosomja
29. jún 2023

@zuzanavolakova nemáš výživné?