Bývanie s mamou

karinbirosova2
24. máj 2016

Ahojte, poprosim vas poradte mi neviem ci len ja som taka alebo sme tu viacere...s priatel si kupujeme domcek...a cakame babo....mesacne budeme v pohode vychadzay s peniazmi...no ale pristel chce aby sme sa mali lepsie a preto navrhol aby sme do domu zobrali aj moju mamu aby mam financne pomahala ona byva v podnajme..nemala som s nou posledne roky vobec dobry vztah mozno posledne dve mesiace sa to ustalilo...no ja som toho nazoru ze chcem aby sme tam sli bez nez uz len z toho dovodu ze sukromie..aj chcem tam mat rodinku svoju...ja priatel a babo..naky mate nazor nato vy??

katarinamarkova
24. máj 2016

@karinbirosova2 bez mamy! ak.....tak mami, dobehni na víkend 🙂

pribinak
24. máj 2016

Neblázni! Mama nech chodi na návštevu, dve gazdine v jednom dome dobrotu robit nebude

karinbirosova2
autor
24. máj 2016

No aj ja som toho nazoru...mo neviem ako to vysvetlit priatelovi..stale hovori ze co ak sa nieco stane , alebo bude treba mi pomoct s babom...alebo neviem co vselico...

sissy27
24. máj 2016

@karinbirosova2 nie, nie a ešte raz nie... chlapcovi nie je tak trochu trápne, že si chce nasťahovať do domu tvoju mamu len preto, aby prispievala na hypo? aj od svojich rodičov by pýtal? ak by sa také stalo, že je potrebné zobrať rodičov pod moju strechu, tak už len z princípu by som si peniaze nepýtala, veď ma vychovali, x-rokov mi poskytovali domov oni...
a ďalšia vec - ty s mamou nevychádzaš najlepšie a on s ňou vychádza ako? či on by bol celé dni v práci, potom s kamošmi a ty sa s tým popasuj ako vieš? odpadne mu aj kopa starosti okolo dieťaťa,lebo veď máš mamu pri ruke?
o strate súkromia ani nehovorím...
a ktovie, či by tvoja mama vôbec chcela...

0silvia0
24. máj 2016

@karinbirosova2 nedobrý vzťah s mamou sa určite spoločným bývaním nenapraví a žiadne ušetrené peniaze sveta nestoja za zničené nervy. Priateľ to vidí príliš ružovo, väčšinou generačné spolužitie až také ružové nebýva. Nájdi mu tu na MK témy, kde ženám praskajú nervy zo svokier a matiek, nech sa inšpiruje čo ho čaká 😝

karinbirosova2
autor
24. máj 2016

Neviem uz fakt ako mu to vysvetlit on stale svoje...jeho rodicia nam pomozu tym ze vezmu pozicku lebo potrebujeme na prerabku...to je vyjoda ze mama chodi do rakuska ako operka cize dva tyzdme je doma a dva tam...ale tak neviem ja som nazoru toho ze bez mami no on ma presviedca ze s nou.n..

0silvia0
24. máj 2016

@karinbirosova2 pochybujem, že tvoja mama by s tým súhlasila. Je to priehľadné a trápne, veď ona vie, vycíti, že ju tam voláte len zo zištných dôvodov, nie je predsa hlúpa... Ty si sa jej už pýtala?

karinbirosova2
autor
24. máj 2016

Ako je pravda ze pomohla by nam aj s babom ..ale ked pozeram do buducna tak neviem si to nijak s nou predstavit tam..neviem fakt :(

pribinak
24. máj 2016

@karinbirosova2 pomohla s babom, to je diskutabilné, vela babičiek a starých mam skĺzne do roviny: ja to viem lepsie vsak som teba vychovala, ja som to robila takto urob to aj ty, ....
Aby si potom nebola zbytocne nervózna

karinbirosova2
autor
24. máj 2016

No ved toho sa bojim ze tak to dopadne...

0silvia0
24. máj 2016

@karinbirosova2 s bábom ti môže pomôcť aj keď príde na návštevu, nepotrebuješ nonstop pomoc pri jednom dieťati. Ja osobne by som s mojou mamou nebývala ak by som nevyhnutne nemusela, nedaj sa dotlačiť do niečoho, s čím vôbec nesúhlasíš, akurát by si bola z toho nervózna...

jeennyv
24. máj 2016

@karinbirosova2 na rovinu sa opytaj priatela, ci mu je viac financna vychcanost alebo vas pokoj v rodine a vase vlastne zazamie...uprimne si povedzme, ze ak sa rodinka rozvija, je tazke spoluzitie aj v pripade, ked s rodicmi vychadzal clovek perfektne, ak ma vlastnu rodinu su tam uz aj ine veci, nazory atd...dobrotu to robit nebude...

karinbirosova2
autor
24. máj 2016

No ved ano mate pravdu...

misel0806
25. máj 2016

@karinbirosova2 to chce mamu len kvoli peniazom??? V mame asi vidi zlatu banu... Toto nem dopadne dobre.. Pridete o sukromie, urcite to neni dobry napad😊

stastnablcha
25. máj 2016

my byvame viacgeneracne a poviem ti ze to chce vela usilia. a to mame dvojdom a kazda mame svoju kuchynu, vchod, priestor... a vychadzame velmi dobre.. takze ak tieto predpoklady nemate, tak do toho nechod. okrem toho, by si sa pod zem prepadla keby si pytal od mamy peniaze na "podnajom"
chapem aj priatela ze vam chce takymto (aj ked nahlavu postavenym sposobom ) pomoct, ale drz si poziciu ze ani za svet

mojkamojka
25. máj 2016

Ako priatelovi vysvetlit? NIjako. Nie, nebude tu byvat a basta. Nediskutujerm, je to moja matka. Mas dve ruky, dve nohy a jedno dieta. Naco by ti bola mama non stop za zadkom? Spolocne byvanie vztahy neutuzuje, ale zhorsuje.

dominika6
25. máj 2016

@karinbirosova2
a prečo priateľ rozhoduje o tvojej mame,ked mame je dobre tam kde je a ?
ako pochopím že by s vami bývala v dvoj generačnom dome,kde má každý svoje poschodie,kuchyňu a delíte sa s nákladmi...
ale nepíšeš,aký je dom veľký a či by vôbec mama s tým súhlasila...
a po pôrode ju budeš potrebovať...to si bud istá

natalym
25. máj 2016

A mama čo na to? Pýtal sa jej niekto?

marinablue
25. máj 2016

@karinbirosova2 Mne sa zdá že tvoj priateľ sa už teraz snaží zbaviť budúcich otcovských povinností. Keď ti nakvartíruje mamu do domu nebude ti musieť pomáhať on. Dve baby snáď na jedno dieťa stačia a on si bude môcť žiť ako predtým. Ale možno sa mýlim, keďže ho osobne nepoznám.

karinbirosova2
autor
25. máj 2016

Takto priatel urcite sa nesnazi zbavit otcovskych povinnosti on sa velmi nato tesi praveze..lenze boji sa ze to nebudeme vsetko zvladat aj okolo domu aj varit aj babo a tak..myslel si ze lepsie je ak bude u nas moja mama ktora by nam pomohla ...ako musela by sa jej prv izba urobit...ovakovat dat stierky podlahy strop a zariadit neviem sni kolko by nas to vsetko vyslo...

natalym
25. máj 2016

Ja sa pýtam, a tej mamy sa niekto na to pýtal?
To čo je toto.......

karinbirosova2
autor
25. máj 2016

Takto este nie ale ona sama povedala ze ak bude doma sva tyzdne tak bude k nam chodit axze ci moze aj na cele dva tyzdne prist sa nas pytala..

alaguema
25. máj 2016

@karinbirosova2 mama, s ktorou nemáš dobrý vzťah, má s vami bývať, finančne vypomáhať a vypomáhať aj v domácnosti a s bábom. No, ďalší skvost tento tvoj chlap. Aby ste sa mali lepšie...Ve´d nech sa o to postará, na to je chlap. Keď bola u nás mama po tom, ako sa nám narodili deti, dostala pri odchode darček na znak vďaky za pomoc. Keby s nami bývala a vypomáhala mi s deťmi a domácnosťou, ani by nás nenapadlo brať od nej peniaze za bývanie a stravu. Nepripadá ti to trochu nevhodné? To by bolo úplne prvé, nad čím by som sa zamyslela. A nie nad tým, koľko má bude stáť ostierkovanie jednej izby.

karinbirosova2
autor
25. máj 2016

Ano je to nevhodne pytat od bej penaize ny ani nechceme pytat ale vieme ze ak by byvala s nami tak urcite by nam pomohla aj financne aj takto ako som pisala....

medovka7
25. máj 2016

@karinbirosova2 Ked tvoj vztah s mamou nebol dobry, tak ti neradim, aby s vami byvala ani kvoli peniazom, radsej sa uskromnite, ale budete mat svoje sukromie. Vies to je ako casovana bomba, stale hrozi hadka, zla atmosfera, to ti za to nestoji, daj na svoju intuiciu, nedaj sa obalamutit chvilkovou slabostou, ze je tvoja mama. Mysli na seba, mama ak chce moze obcas pomoct. Nie je nad pokoj, co si kde das, tam
to najdes, Myslim si, ze mladi maju byvat sami ak sa da, nech sa spolu ucia zit na vlastnych chybach, najhorsie je, ked starsie zeny uz zo svojich zivotnych skusenosti nevedia udrzat jazyk, to uz potom ide.
To sa len tak nevidi, aby chlap chcel nastahovat svokru do svojho domu, ze kvoli peniazom, to nie je dobre. Peniaze boli aj budu ale vztahy su krehke, treba si ich udrziavat hned na zaciatku.

orion20
25. máj 2016

tiež si myslím že by si tam mamu nemala brať 🙂 keď tak nech tam chodí každý deň pomáhať a neviem čo 🙂 ale určite si ju tam nenastahuj lebo fakt stratíš celé súkromie a podobne ale podstatné je ako to berie tvoj partner 🙂 .. keď tak s ňou uzatvor dohodu že tam pôjde dokedy malí nebude mať 1 rok na výpomoc 🙂

miriam11
25. máj 2016

@karinbirosova2 NIkdy to nedopust, to by bolo to najhorsie, co vas moze stretnut...... Keby aj tak naliehal, daj mu precitat zopar diskusiii o byvani so svokrami

terezka1947
25. máj 2016

...zaujimave....pomoc ano,aj nonstop...ale iba tolko,kolko jej dovolime...byvanie eeee
niektore by som teda za nevesty nechcela
ked uz ziadne byvanie,tak ani ziadna pomoc....skor naopak,pomoc svokre ak potrebuje
najhorsie,co sa moze stat je,keby bola chora a vyzadovala by nonstop starostlivost ona sama...plus zivot vas,mladej rodiny s tym zosuladit
vsetko ma pre a proti a jasne,ze kazdy ma rad svoje sukromie

alaguema
25. máj 2016

@karinbirosova2 prepáč, ale toto je taký vypočítavý prístup, že sa to zle číta. Tak vzťah dobrý nie je, ale jej pomoc a peniaze by vám bodli...

marinablue
25. máj 2016

@karinbirosova2 keď sa tvoj priateľ nesnaží zbaviť otcovských povinností a je pripravený ti s bábätkom pomáhať, tak potom úplne stráca význam nasťahovať si mamu do domu. Ak matka s otcom spolupracujú a vážia si čo jeden aj druhý pre rodinu robí , dokážu sa postarať nie len o jedno ale aj o viac detí . Ste mladí a neskúsení a preto sú obavy na mieste ale ak ste na všetko dvaja tak to spolu zvládnete . Mama nech chodí povarovať keď budete chcieť mať vy dvaja s priateľom čas len pre seba bez dieťaťa alebo zatúžite ísť spolu niekam von. Keď sme ešte na začiatku nášho manželstva bývali u mojej mami, tak tá sa po čase veľmi o naše dieťa netrhala. Najprv zo začiatku ju aj sama od seba vzala na ruky, ponosila, pohrala sa s ňou. Ako týždne ubiehali prestalo jej to byť vzácne a keď mala dcérka pár mesiacov a potrebovala som niekam vybehnúť už som ju musela prosiť aby hodinku postrážila. Až keď sme sa odsťahovali do vlastného začala jej chýbať a už sa aj sama ozýva či jej ju nepožičiam, že je u nich nejako moc ticho. 😀