Prečo má môj muž milenku?

zuzana2205
30. sep 2019

Ahojte chcela by som sa opýtať aký má dôvod mať muž milenku keď doma mu všetko funguje bez hádok a má krásne deti, šťastnú rodinu . Nerozumiem tomu.

0silvia0
26. feb 2020

@ckatka no ty si hladala a prisla na to, co robis zle a co tvoj chlap? Miesto toho, aby tiez hladal co on robi zle nahanal cudziu zensku. Ale chapem, niekto zacat musi napravat vztah...

majuskakrellova
26. feb 2020

Chudnutie

ckatka
26. feb 2020

@0silvia0 heh...môže to tak vyzniet. Ale bolo to trochu inak. Obaja sme hľadali co robíme zle akurát ja som ten vedeckejsi typ takže som iniciovala to "štúdium" našich potrieb a problémov... A v konečnom dôsledku sme spolu zistili ze sa vlastne mame radi a chceme spolu žiť. Ze on u tej ženskej hľadal to co u mňa mu chýbalo (slová uznania a vďačnosť) (a mne vôbec nenapadlo ze to chce, brala som to ako samozrejmosť ze pre seba robíme veci) a zároveň ja som bola nešťastná lebo mi nedával to co som chcela (pozornosť) napriek tomu ze "mi predsa dal všetko čo som chcela" -čiže všetko čo on si myslel ze som chcela...chápeš...ako takí dvaja hluchonemi sme boli. Ako zrkadlo, odrážali sme si vlastne frustrácie. Až ta ženská nás "prinútila" rozhodnúť sa co ďalej.

ckatka
26. feb 2020

@maminuska nuž....negatívne emócie patria k životu. Ako vravíš. Rozdiel je však, kam ich v manželstve nasmerujeme a ako s nimi naložíme.
My sme sa pri našom procese veľa naučili a stále opakujem: Milovať niekoho je ROZHODNUTIE. A podla toho rozhodnutia aj konám. Či koná aj môj manžel - je jeho slobodná vôľa predsa.
Ale môžem ti povedať že naše manželstvo nikdy nebolo také úžasné ako po tejto životnej lekcii.
Vyšší level proste.

0silvia0
26. feb 2020

@ckatka jasne, ja to chapem, super, ze ste sa dopracovali k takemuto vzajomnemu poznaniu a pochopeniu. A v ktorom roku manzelstva nastalo toto vzdialenie sa? My sme mali tiez takychto par kriz, kedy sme sa nejako nevedeli pochopit, ale nastastie my sme to nejako vzdy prekonali aj bez tretej osoby...

ckatka
26. feb 2020

@0silvia0 po 16 rokoch vzťahu z toho manželmi sme boli 6 rokov

0silvia0
26. feb 2020

@ckatka ale nie je to zaujimave? Tolke roky spolu, clovek si mysli, ze ten druhy mu rozumie, ze ho mas precitaneho, ze nemusis partnerovi nic dokazat a ze si rozumiete aj bez slov a ono to tak nefunguje. Ten partner potrebuje stale byt vsimany, stale potrebuje spatnu vazbu, iskru vo vztahu, ubezpecenie o svojej atraktivite od partnera atd. aj po rokoch...

ckatka
27. feb 2020

@0silvia0 no presne. Ako som už spomínala.. Mnoho žien vlastne po svadbe spraví to, že sa podvedome začne správať ako svoj matka/stará mama. Pretože to je vzorec, obraz matky a manželky, ktorý pozna z detstva. A mysli si ze to tak má byť....no...nemá...pokiaľ to partnerovi nevyhovuje. U nás sa to po svadbe začalo kaziť ale s príchodom dieťaťa to bolo uuuuplne cele zle. Pretože mne nenapadlo ze to môže byť inak. Ja som mala predstavu o úlohe zeny/matky....A predsa som to musela vedieť najlepšie 😂🤦‍♀️