Prečo mi kamarátky neodpisujú?

27. mar 2023

Ahojte potrebujem poradiť alebo vysvetliť, prečo sa mi to stáva poslednú dobu. Napíšem nejakej kamarátke a vôbec neodpisuje, alebo odpise po týždni. A ukazuje mi ze si to precitala a nic. A to takto viacerým keď napíšem tak žiadna odozva. Niekedy im musím napísať viac razy aby odpísali. Co som sa zmenila? Ci ľudia sa zmenili, že im nezáleží na kamarátstve a myslia iba na seba? Nemajú čas..Aj ja mam rodinu a deti a stále mam čas na vypisovanie aspoň večer. Alebo stretneme sa vonku s mamičkami a občas vymeníme kontakt a keď im napíšem tak odpisu tiež nie hneď ale samé od seba mi nenapísu nikdy. Je chyba vo mne? Som divná keď chcem mať kamošku, kamošky?

ckocka
27. mar 2023

@nepic A tento postup má upevniť kamarátstvo? Lebo mne pripadá že to o čom tu ide reč je len povrchná potreba s niekým vykecávať. Nič proti tomu, nijako to nechcem zhadzovať, ale kamarát - aspoň pre mňa, má úplne iné kvality.

nepic
27. mar 2023

@ckocka
Práve že nie,len sa ukáže kto je naozaj ten kamarát. A ako sa povie,nie je nad to keď sa smeti vynesú samé.

ckocka
27. mar 2023

@nepic Moje kamarátky mi volajú vtedy keď niečo potrebujú, rovnako ako ja im. Na pokec sa tretneme možno raz, dvakrát do roka. Keďže si nepíšeme každý deň ako sa máme a čo robíme tak z toho vyplýva že nie sme kamarátky?

nepic
27. mar 2023

@ckocka
Kamarátstvo je aj o tom,keď ten druhý potrebuje vypočuť alebo inak pomôcť. Teda pre mňa. A nie,pre mňa teda nie je kamarát ten,s kým sa stretnem raz do roka a stačí.

lucilaines
27. mar 2023

Aj ja som taka. Ked mi niekto napise, precitam ci je to nieco urgentne a polozim telefon, lebo mam zrovna nieco rozrobene a niekedy si na to spomeniem aj o dva dni a odpisujem az vtedy. A nie je to nic osobne, jednoducho to tak mam. Robim to aj vlastnej mame, tej kolkokrat ani neodpisem vobec, lebo kym sa k tomu dostanem, tak zavola a doriesime to osobne alebo to nejak upadne do zabudnutia 😀

lija22
27. mar 2023

trosku iny pohlad dam. nenavidim vetu, ahoj, ako sa mas? bud odpisem dobre a skoncila konverzacia alebo napisem zle, co nenapisem, lebo nebudem predsa nikoho zatazovat so svojimi srackami. Tym chcem povedat, ze ked zacnes konverzaciu s konkretnou temou/ zaujmom/ otazkou bude sa lahsie debatit. Ahoj Mirka varila si uz doma knedlu? Ahoj Zuzka porad ktore z tychto rifli mi urobia sexi zadok? Serus Lea pozerala si vcera damsky klub hovorili o ....

ckocka
27. mar 2023

@nepic No vidíš. Jednej z nich som ručila na hypotéke, druhej som opatrovala mamu keď ona sama bola na operácii. Pre mňa tie ženy tiež urobia prvé posledné, ak je to v ich silách. Ja si zas lepšie kamarátky neviem predstaviť. A vypočuť sa v ťažkých chvílach je samozrejmosť, len asi máme už inú definíciu ťažkých chvíl. Alebo šťastie že u nás nenastávajú každý deň či týždeň.

nepic
27. mar 2023

@ckocka
OK v poriadku. Našťastie nie sme všetci rovnaký,každý sme iný a každému aj vyhovuje niečo iné. Každý máme v živote iné priority. To je všetko.

svetlonos
27. mar 2023

Ahoj autorka,
si na materskej v hednom kolotoci a chces sa porozpravat aj o inom ako len riesit drobca. To je ok. Ale ja mam napriklad super kamosky od skolky, zakladky, zopar z jednej byvalej prace. S jednou sme napr v minimalnom kontakte, v drvivej vacsine sa jej ozyvam ja. No ked sa bavime aj po roku, mam pocit ako by sne sa bavili naposledy vcera. S tou zo skolky sme ties super kamosky, ale vypisovat blbosti pravidelne? Nebavi nas to a to mame esre aj ro nako stare deti. Ked tak si zavolame, preberieme co noveho, pripadne co ktora z nas potrebuje. Dalsej volam vacsinou do pra e, tam ma viac casu a kludu ako doma. Jedna je tak velmi vytazena mnohymi okolnostami, ze sa tesim ked ma vibec cas pisat a obcas telefonovat. Ostatnim dvom ako pride.
Pisanie ma bavilo len v ramci flirtovania 😁
Pokial sa da, radsej sa stretnem osobne, naco si vypisovat s niekym, s jym sa viem stretnut ci zavolat?
A dalsia taka podstatna vec - dieta, domacnost, manzel/ partner, nedostatok casu - ved kazdy je rad, ked si vecer sadne s partnerom. Ked si utriedi vlastne myslienky a na cas na / pre seba. A nie vypisovat s kamoskou casto co robi a ako sa ma. Ked sa obcas bavime, volame, viem ktora je zhruba v akom rozpolozeni, co riesi a naco sa pytat ako sa ma, pokial viem ze na figu?
Co mi povie? Je to naro ne riesim, xy. ... Su to situacie, v ktorych neviem pomoct i keby som chcela. Vypocujem kedykolvek, ano ( teda tychto par kamaratiek, ak chcu naror, poviem, ak nie len pocuvam).
Ale neviem si predstavit stale s kamoskou nieco ruesit. Su uzasne avsak ja mam svoj zivot, oni nastastie tiez a nikto z nas nema potrebu kazde 2-3 dni riesit pismenkove blbosti.

bea6530
28. mar 2023

Prečítala si si čo tu napísala
@viestta čiže to že reaguje na niekoho podľa dôležitosti.
Jednala by som rovnako.
Ak pre niekoho niesom natoľko dôležitá že sa mi neozve keď potrebujem, tak načo s ňou nejak hlbšie komunikovať.
Záleží aj na tom, čo píšem. Nie každý má vždy čas len tak si hocikedy vypisovať.
Ja si myslím že ak je niekto môj skutočný priateľ a napíšem niečo dôležité,tak mi buď aspoň niečo odpíše,alebo mi napíše, počúvaj teraz nemôžem robím to a to vtedy a vtedy sa ti ozvem.
Kto sa tak ku nespráva nieje nemá o mňa ako o človeka záujem a ja nevidím dôvod byť ku nemu iná.

andreatytler
28. mar 2023

No to som prekvapena.
Ak mi miekto napise spravu, musim hned odpovedat podla slusnosti? Ja som bola v tom ze podstata spravy je o tom ze to nie je urgentne. Ak niekto potrebuje odpoved hned, tak na to je telefonat. To iste s mailom. Tam je ta urgencia este nizsia ako pri sprave. Ja som bola v tom ze je uplne normalne odpovedat na spravu tak do 2 dni a na mail tak do 5 dni. Ja odpovedam hned len na nieco co ma skutocne zaujme. Inac precitam a odpoviem ked mam naladu. Vykecavanie akehokolvek druhu ma nebavi a tym padom mam vzdy inu zaujimavejsiu cinnost, ktoru uprednostnim.

Druha vec comu nerozumiem je ze ak odpoviem niekomu na spravu a on zase napise mne, musim zase odpovedat? Musi to byt vzdy vratene? Ak si takto vymenime 6 sprav, bude neslusne ak uz na 7 neodpoviem, alebo vzdy musim odpovedat. Musi to byt vzdy ta strana co zacala konverzaciu, kto rozhodne kedy je koniec? 😕
Mam svagrinu a tej ked neodpoviem do 2 hodin, tak pise mojmu muzovi ze nech mi povie aby som odpisala. Ta ma uz vycvicila odpovedat hned, lebo inac mi telefon pipa ako sialeny.😀

A co je najhorsie su tie nekonecne lucenia.
svagrina: dobru noc,
ja: dobru noc
svagrina: uvidime sa o tyzden
ja: ano, uz sa tesim, maj sa
svagrina: super som si s tebou pokecala
ja: ano, super, uz idem spat
svagrina: Aj ja, musim rano vstavat
Tu ma uz ide porazit. 😠

snazilka_bio_mamka
28. mar 2023

na mna sa tiez nasrali kamosky lebo som odpispvala po 2 dnoch.. som.v praci kde je psychiatria, nasledne pridem domov kde mám psychiariu az do vecera plus kompletne rekonstruujem byt. Vobec ale vobec nemam.chut odpisovat ma otazky co je s tebou alebo co nove. No nic, som rada ked prezijem deň a najradšej ked s nikym nemusim zbytocne komunikovat 😀

kvietok2012
28. mar 2023

Ja ta uplne chapem...mala som kamosku zo strednej, rozumeli sme si, boli sme si navzajom na svadbach, deti sa nam narodili v jeden rok....navstevovali sme sa...pisali sme si...teda skôr ja...vzdy odpisala az po par dnoch...ok jasne, nie kazdy ma telefon po ruke , ale po niekolkych rokoch som zistila, ze ani nie ona mi odpisovala na správy ale jej muz...a to mi stačilo...nebola schopna mi ani odpisat...uz som jej viac nepisala a ani ona mne...tolko z nasho kamaratstva...

sissy27
28. mar 2023

Asi by bolo dobre vediet, co je obsahom tvojich sprav a ako to, ze mas vecer cas si vypisovat. Ony zrejme maju partnerov alebo hobby, ktorym sa venuju, kym ty visis na telefone. Tiez mam obcas chvilku klabosit s kamoskami, ci uz online alebo osobne, ale urcite nie denne. Ja mam blby pocit, ze ty budes ten typ, co stale vypisuje “ajoj, co nove? Ako sa mas? Co robkate? ” a ver mi, na toto nikto pricetny neodpisuje…

ahhola
28. mar 2023

@kvietok2012 jej muž... 🙆‍♀️🙋‍♀️💔

Mala som kamku, prespavaciu, ja u nich, ona u nás a odtiaľ na zabavy💤💤💤
od 10rokov po 20 na život a na smrť... tak som myslela, ze to bude navždy, len jej žiarlivý chlap myslel inak...
Pred našou 50.tkou jej píšem, nezľakni sa, vraciam ti postou tvoje fotky. (upratovanie cez C19 a dilema vyhodit/vrátiť)... Tak mi zavolala a porokoch sme pokecali. Hovorím jej, tak som rada, ze som ta počula a ze si ôk. Noooo, není celkom, zajtra idem na 6.chemo.🔥
Bola to náhoda, alebo v podvedomí som vedela, ze sa niečo deje?

Ohľadom odpisovania.... Dnes je to ľahké (a možno aj otravné)
Keď som ja jej chcela niečo oznámiť, papier, pero, obalka, známka,smer... pošta...
Krabica od botov plná listov, to už mi vnuci neuveria....

hederamonstera
28. mar 2023

Ja to tiez neznasam.
Ked nemam cas odpisovat, tak nemam cas si to ani precitat. Ako to robia ini. “Milujem”, ked si to niekto precita a neodpisuje a este ho vidim pravidelne online.
To ako kebyze zdvihnem telefon, ked mi niekto vola, vypocujem si zaciatok a zlozim. A ozvem sa po tyzdni.
Je to neslusne. A nechapem, ze tolko ludi to povazuje za ok. Ale vidno ako ludia seru na vztahy. Co uz

tamitamitami
28. mar 2023

Ja neviem mne príde normálne odpísať ak mi niekto napíše (a je úplne jedno či známy, kamarát, kolega...), ak nemám čas, chuť si vypisovať tak odpíšem pár slovami alebo napíšem že sa ozvem neskôr.
Áno stane sa že si prečítam správu musím náhle ísť niečo spraviť a potom zabudnem odpísať. Ale vždy hneď ako si to všimnem odpíšem.
Napríklad ja neodpisujem ľuďom iba v prípade že nechcem aby ma kontaktovali.

ckocka
28. mar 2023

@hederamonstera Podľa tejto teórie pred existenciou mobilných telefónov nemohli existovať ani vzťahy.

hederamonstera
28. mar 2023

@ckocka co to s tym ma? Nechapem. Hovorim o tom, ze si niekto precita a neodpise.

ckocka
28. mar 2023

@ckocka No ak je vzťah definovaný tým že musím odpovedať na správu a byť v kontakte na vyžiadanie, tak ako to robili keď jednoducho stále v kontakte byť nemohli?

hederamonstera
28. mar 2023

@ckocka ja nehovorim ze ma byt niekto stale v kontakte. Nechapem kde si to tam precitala.

ckocka
28. mar 2023

@hederamonstera Vychádzam zo zadania témy. Autorka sa sťažuje že jej každý večer kamarátky neodpisujú na správy keď si ona chce pokecať. Ty hovoríš že to chápeš.
Ja by som také správanie (že mi každý večer niekto vypisuje len tak a vyžaduje odpovede) považovala za obťažovanie.

katuskamala1
28. mar 2023

Mne sa takto vyselektovalo kvantum priatelov. Stale som sa ozyvala len ja a potom som si vravela dost a aha, uz to mozem ratat na roky co nie sme v kontakte. Obcas ma milo prekvapi niekoho telefonat. Tiez ma to mrzelo,ale zamerala som sa na manzela a rodinu a na samuuu seba.

marcellka32
28. mar 2023

Ja to poviem takto, kto chce odpíše a je jedno či hneď alebo o 3-5 hodín (rešpektujem, že každý má prácu, povinnosti)....ak ale odpíše za 5 dní nepovažuje ma za dôležitého človeka vo svojom živote, nevypisujem denne ľuďom, ale ak už raz za čas napíšem a odpoveď neprichádza do 1 dňa, tak uvažujem, že to sa nenájde 1 minúta na odpísanie? Nezacinam nikdy konverzáciu ako sa máš,..a inak zaciatkom korony sa u mňa ukázalo kto je skutočny priateľ....a chcela by som si písať papierové listy, také to listové priateľstvo bolo fajn, písala som do Ruska, keď neexistoval internet

babulkomale
28. mar 2023

Ja som si dala pravidlo 3x a dost. Hlavne u tych co sme bezne stretavali, chodili na interierove ihriska a zrazu nemala cas, tak som sa ozvala, dala moznost ze ked sa jej neda nech ona napise kedy sa jej da...nic, tak som take odstrihla. To su ludia co ma len vyuzivali.
Kedysi som bola velmi priatelska, ustretova, ochotna ale po skusenostiach si to nechavam len pre naozaj najblizsich a naj kamosky.
Uvedomila som si ze vacsina ludi, hlavne na dedine ta len vyuzije a ohovori (pripadne ti chce nanutit nejaký trapny produkt co predava) a ze svoju energiu mozem investovat ovela lepsie.

babulkomale
28. mar 2023

@snazilka_bio_mamka myslim ze v takom lripade staci napisat ako to mas a pochopia. A ozves sa ty ked budes moct na kavu.

lsimo
28. mar 2023

Každý má svoj život, svoje starosti, plány a kadečo, ja tiež veľakrát otvorím správu, prečítam, ale kým si nájdem čas aby som odpísala, tak to trvá a proste to nie je o tom, či mám niekoho rada alebo nemám.

lujza123
28. mar 2023

Ja pravidelne neodpisujem. Keď som napríklad v práci tak len pozriem na telefón či niekto niečo dôležité nechce a keď je to správa typu "čau ako sa máš" iba prečítam s tým ze odpíšem potom.
No a potom na to zabudnem, lebo už to nesvieti...

Celkovo mam tendencie odpísať hlavne ľuďom čo su v zahraničí alebo daleko, tích co sú doma radšej stretnem osobne, takže im odpisujem menej.

Nieje v tom nič osobneho, alebo žeby som naschvál ignorovala ľudí, proste to tak mam. Ja sa ale veľakrát aj ospravedlním a vysvetlím prečo nekomunikujem, tak snad to chápu.

mk1111111111
28. mar 2023

Myslim, ze kazdy to ma po svojom, ja tiez nemam rada dopisovanie cez mobil, "zial", neprepadla som tomu, mam vela aktivit a mna to v podstate obtazuje, lebo ta komunikavca trva dlho, nemam volne ruky a kazdy den sa kamratky pytat, ako sa ma, mi pride troska mimo. Radsej zavolam, stretnem sa a neciham na mobil, lebo naozaj nemam kedy. A ak mam kedy, chcem si aj oddychnut a travit cas s manzelom a nie vypisovanim si s niekym v podstate o nicom. Lebo za den sa neudeje tolko veci, ze by ich bolo treba s kamoskami denne pisanim prediskutovat.

A potom su taki, co pisu snad, aj ked spia. Mne to nevadi, ale ti potom cakaju, kym im odpisem, alebo sa uz poucili a radsej mi zavolaju, co uz so mnou. Ak je to surne, samozrejme, ze odpisem alebo zavolam ihned.

autor
28. mar 2023

@mk1111111111 keď im zavolám tak zase nedvíhaju telefón. Ani tak ani tak. Uz ani nevolam.