Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prečo sa chcem hneď rozchádzať?

pocahonntas
8. jan 2015

Ahojte baby, prosim o rady vas, ktore mate pekny vyrovnany vztah alebo tie ktore zazili nieco podobne ako ja a vyriesili to.

nerozumiem odkial prameni toto moje spravanie, ktore v danej chvili neviem ovladat. mala som dvoch vaznych priatelov a pri kazdom som sa pri nejakej nezhode alebo hadke chcela hned rozist. pritom som mala bývalého vtedy rada a mam aj tohto terajsieho ale proste nastve ma niecim a hned chcem rozchod a myslim to v tu chvilu vazne, vtedy rozmyslam tak ze ked maju byt probelmy tak to radsej hned ukoncit ako neskor v pripadnom manzelstve rozvod. moji rodicia su rozvedeni a vyrastala som s otcom. mozno aj toto zanechalo nejaku stopu a odzrkadluje sa to teraz v mojom spravani vo vztahu. nechcem trpiet a preto som to riesila tak radikalne, ale dlho ten rozchod nevydrzal, neskor som sa aj tak vratila k priatelovi. mam 28 a myslim ze je to uz vek kedy by sa zena mala spravat rozumnejsie a zodpovednejsie a preto ma tieto moje "skraty" velmi trapia, myslim ze mam aj posunute hodnoty co sa tyka vztahu, vela veci beriem na lahku vahu, typu ze "ved a co najdem si ineho", "ked nebude hento a tamto splnat tak sa s nim rozidem", proste ako keby som ochladla a vo vztahu dost rozmyslam namiesto aby som citila....nebola som vzdy takato, stale snivam o niekom koho som zatial nikdy nestretla, vsade pocuvam ako nikto na svete nie je dokonaly, kazdy ma svoje chyby (ja tiez samozrejme) ale ked ma nieco nastve tak nemam k druhému uctu, ako keby som si partnera nevazila a to sa mi nepaci, pretoze mam dojem ze si neviem vazit skoro nikoho nie len partnera. tuzim k muzovi vzhliadat ale zatial som takého muza nestretla ktoreho by som si pre nieco vazila...som asi dost narocna co ja viem. prosim ako sa prebrat????? ako sa pozerat na svet lepsim spôsobom a vazit si ludi? mozno by to mal byt príspevok pre psychológa ale skusim stastie aj u vas. vdaka za kazdy komentar, ci uz negativny alebo pozitivny.

andymama
8. jan 2015

Presne to ma napadlo ze to je na psychologa, lebo ty presne vies kde robis chyby len ich aj realne odstranit je problem. Tvoj priatel tiez nemusi donekonecna tolerovat tvoje rozchody a zbrkle rozhodnutia vlastne je to dedinske.

andymama
8. jan 2015

Ale drzim ti palce mozno to je trauma z dectva.

andymama
8. jan 2015

Nie dedinske ale detinske

henikav
8. jan 2015

@pocahonntas nezrovnalosti vo vztahu vzdy budu, pokial su to blbosti, ty sa musis vediet premoct, vydiskutovat si to a ist dalej, inac sa bude vzdy len rozchadzat a schadzat. Mozes mat hocijaky fantasticky vztah, vzdy sa stane ze sa na niecom nezhodnete. Ja mam fantastickeho muza, myslis ze obcas nemam chut ho roztrhnut ako zabu, ci vyhodit z domu? Dobre sa pohadame, potom si to pekne vysvetlime a ide sa dalej. A naozaj, ked sa pohadame je to na prkotinach, alebo ked sme v strese lebo tie dolezite veci, na tie mame vacsinou rovnaky nazor. To ze mas chut sa rozist ked sa prave pochytite za nejaku blbost je normalne, ale to si nechaj pre seba, vychladni, popremyslaj a potom zistis ze rozchadzat sa je blbost. V podstate sa musis naucit ovladat samu seba, nevykricat vsetko co je v tebe, dat tomu cas, schladnut a rozhodnutia robit s chladnou hlavou a potom zistis ze zivot sice nie je dokonaly, ale moze byt krasny 😉

astonka
8. jan 2015

@pocahonntas hm tažko niečo radiť...ako si pisala, že rodičia su rozvedení...a možno toto ta poznačilo...nebolo by odveci zajsť za psychologičkou ( ved to nie je nič strašné) a všetko či si tu nam napisala porozpravala jej...určite by ti vedela pomocť ...držim ti palce 😉

pocahonntas
autor
8. jan 2015

@henikav krasne si to napisala dakujem pekne za príspevok 🙂 presne v tom je chyba, ze v tu chvilu sa neviem ovladnut a vykricim vsetko co mam na srdci a nerozmyslam ze to toho druhého moze boliet alebo ze sa ho to moze silno dotknut...v tu chvilu sa nezamyslam ani nad dôsledkami, je to drina odstranit tieto veci ale chcem to napravit

mima4
8. jan 2015

@pocahonntas
môj nazor v skratke a bodoch 😉 :

- je mi to luto, ale dokonaly muz, ci princ na bielom koni neexistuje 😎 A aj keby existoval, asi by nas z jeho dokonalosti piclo 😀 😀 Ale ver, chyby maju aj svoje plusy, lebo ty sa ucis byt trpezlivejsia (laska je trpezliva) a vies sa skor vcitit do pocitov cloveka s chybami, aj ty ich totiz mas 😉
- je normalne, ze to co si prezivala, ta do urcitej miery ovplyvnilo. Ludia z neuplnych/nefukncnych rodin su v urcitej nevyhove (veru, aj ja tam patrim 😀 ), pretoze im chybal vzor funkcnej rodiny, kde by videli ako sa konstruktivne hadat, riesit problemy, pristupovat k veciam.... takze toto ber ako fakt a netrap sa tym...dufam, ze nie sme stratene pripady na totalku 😀
- pre niekoho totalne absurdna rada, ale podla mna je nespravne vstupovat do vztahu bez toho, aby som vedela, ze si s tym clovekom pasujem a viem si s nim predstavit zvysok zivota (upozornujme na slovo "predstavit" 😉 ). V dnesnej dobe je to skor ako vidiet dinosaura, ale ja to velmi kvitujem. Najprv sa spriatelit, spoznavat a az ked viem, ze si s tym clovekom sedim, lubim ho, ten clovek ma charakter a spravne hodnoty a viem si predstavit s nim aj mozne manzelstvo, az vtedy vstupit do vztahu - chodenia. Chodenia pre chodenia su podla mna stratou casu, nervou...
- asi opat ta sklamem, ale v kazdom vztahu pride aj to trapenie, tazke casy... dokonale manzelstvo opat NEEXISTUJE... to by v nom nemohli byt ludia 😀 Takze ak chces vazny vztah, rodinu, musis s tazkostami pocitat a akcpetovat ich. Co je vsak MEGA dolezite je mat nie chlapca od PC, ale MUZA, ktory je ochotny komunikovat, je zodpovedny, chce riesit problemy a zena s rodiinou budu pre neho prioritou. Ziadneho gaucoveho trtka cumiaceho do bedne nechavajuceho po sebe borde.... kde max komunikacia s nim bude "co mame jest?". Ak budes mat zreleho a laskaveho muza, aj tie tazkosti a nedorozumenia sa vam budu lepsie riesit... preto ja toto povazujem za zaklad... a pre mna samozrejmost.
- je dolezite sa ucit byt aj pokornou, vediet ustupit, odpustit, ospravedlnit sa... pravdaze, nemalo by to byt jednostranne...

pocahonntas
autor
8. jan 2015

@mima4 stvrty bod to dokonale opisuje...presne takého muza hladam a zatial som ho nenasla :( "MUZA, ktory je ochotny komunikovat, je zodpovedny, chce riesit problemy a zena s rodiinou budu pre neho prioritou. Ziadneho gaucoveho trtka cumiaceho do bedne nechavajuceho po sebe borde.... kde max komunikacia s nim bude "co mame jest?"." presne toto! hladam oporu...a nie ked ja mam byt este aj oporou pre neho

dejka77
8. jan 2015

Podla mna je to o tom, ze sa proste nechces sklamat a nechces rozviest ako tvoji rodicia. Je to taka obranna reakcia. Co sa tyka nezhod medzi vami tak treba uvazit o com to je. Ak je to nieco dolezite a partnerova volba ti je proti srsti (proste nieco s cim by si nemohla zit) tak asi taky vztah nema vyznam. Ale ak sa jedna o veci, ktore sa daju vydiskutovat a najst kompromis tak zbytocne odchadzat zo vztahu. Lebo nezhody budu stale, len je na tebe ako ich budes riesit.
Este sa chcem spytat ked mas take myslienky na rozchod, to ta aj drzi? Lebo ja som napr. clovek, co sa vie v sekunde nad niecim rozculit alebo na niekoho totalne nastvat. Ale po par hodinach to vyprcha a neviem niekoho za nieco co spravil nenavidiet. U teba ten pocit pretrvava?

pocahonntas
autor
8. jan 2015

@dejka77 som nastvana den mozno par dni potom to uz vyprcha.....ale asi som fakt nestretla MUZA ale len tych "chlapcov od PC" mozno je to tym

zamilion
8. jan 2015

@pocahonntas skús si hoc aj na papieri rozanalyzovať, v akých situáciách máš skrat, resp., kedy sa hádaš.
ja sa napr. s mojim mužom hádam denne 17 rokov a vôbec mi to nevadí, máme talianske manželstvo, na ktorom sa druhí bavia, lebo sme obaja tvrdohlaví a máme svoju pravdu, ale nikdy sa nehádame o principiálnych veciach. t.j. máme rovnaké ciele aj hodnoty.
ujasni si, aké máš hodnoty a čo je pre teba zásadné.... ostatné je len blbosť, aj keď sa o tom v danom momente hádaš, lebo principiálne chceš mať pravdu... to ale nemusí byť dôvod na rozchod

a urob si niekde na nete základný test osobnosti - cholerik, sangvinik, melancholik a flegmatik, prečítaj si charakteristiku na seba a možno ti to podá vysvetlenie, prečo sa tak chováš, aké máš silné povahové črty, aké slabé a ako ich ovládať 😀

zamilion
8. jan 2015

@dejka77 typický cholerik 😀 aj ja 😀

maslenka47
8. jan 2015

@pocahonntas vztahy takto riesis evidentne preto, lebo je pre teba pohodlnejsie strcit hlavu do piesku ako dostat sa s niekym do konfliktu a celit problemom. Priatel ta nastve a ty miesto toho, aby si si to s nim vydiskutovala a dosiahla kompromis, tak sa s nim "rozides" a za 2 dni sa tvaris, akoze problem neexistuje (ale on existuje, objavi sa zase niekedy a zase pred nim utecies tym, ze sa "rozides"). Asi je najvyssi cas naucit sa problemom celit a konflikty riesit, pretoze problemy budes mat v kazdom vztahu. Ono totiz konflikt neznamena nutne, ze sa musite dostat do stavu, ze si budete skriabat oci. Konflikt je aj to, ked on chce sediet za PC a ty chces ist do kina. A vsetky sa daju vyriesit, len pred nimi netreba utekat. Ak sa o to nepokusis, asi budes furt len utekat...

pocahonntas
autor
8. jan 2015

@zamilion mne vzdy vyslo sangvinik :D a ide aj o to ze ja skor cakam ze sa ku mne bude spravat ako k princeznej pekne.....a ne jak k nejakému jeho kamosovi ...mam dojem ze vacsina dnesnych muzov nema o galantnosti ani potuchy a mne to chyba.....a ked vidim ze sa dotycny sprava inak ako by som cakala tak mi je smutno a som nastvana a chcem sa s nim rozist lebo si myslim ze ten "pravy" by mi to a hento nepovedal popr. by sa tak a hentak nespraval....vzdy som mala takých co ziadny vazny vztah predomnou nemali a ja som bola ich najdlhsi vztah...ale predomnou ich nemal kto naucit poucit ako sa k zene spravat a ja uz na to nemam nervy stale niekoho ucit co a ako

pocahonntas
autor
8. jan 2015

@maslenka47 praveze ja som za vydiskutovanie si veci a konstruktivne hadky ......ale s niektorými ludmi sa neda ani kontruktivne pohadat pretoze na otazky ti odpovedaju "ja neviem" ...a ja stracam trpezlivost...teraz som si asi sama odpovedala, vdaka aj za tvoj príspevok......je zaujimave ako si clovek uvedomi urcite veci ked o nich zacne hovorit resp. pisat 🙂

janickacrazy
8. jan 2015

@pocahonntas takí muži stále ešte existujú, len nie je také jednoduché ich stretnút, lebo vačšinou sú skor nenápadní, ja som si tiež myslela, že galantní a pozorní muži už vymreli, ale chvalabohu nevymreli, len ich je pomenej....ja som mala zase obavu, že ked si nájdem dákeho slušáka, že sa s ním budem nudit, ale naštastie som našla takého, ktorý je slušák, sympoš, galantný a nuda s ním vobec nehrozí 😝 takže začni lovit možno v iných vodách ako doteraz a hádam sa dočkáš 😉

tinka323
8. jan 2015

@pocahonntas suhlas, neda sa hadat sam so sebou a druha strana ani netusi o com tocis. Take hadky su najhorsie.ostavaju nevydiskutovane a kazdou dalsou sa problemy nabaluju.

tilda
8. jan 2015

Mozno si len zatial nestretla toho praveho;)

sunshineka
8. jan 2015

Akoby si mi z duse hovorila 🙂 az na to,ze ja rozchod nemyslim vazne,lebo viem,ze problemy su v kazdom vztahu a tie najvacsie pridu,ked budete mat deti.deti budu rast,nebude cas,vsetka bude potrebne riesit v behu a nebude cas premyslat,co a ako povedat,urobit.problemy formuju vas vztah a utuzuju ho.ak chces mat spokojny vztah,musis pracovat sama na sebe.najst samu seba a pokial sa nenajdes,nebudes stastna v ziadnom vztahu.urci si priority,ake mas predstavy o chlapovi,ake spravanie na nom si predstavujes a ked zistis,ze takeho mas,zacni pracovat na sebe.ak zistis,ze tento nesplna kriteria,rozid sa a popracuj na sebe.

mala_hobitka
8. jan 2015

@pocahonntas Ahoj ja tak trochu viem ako sa citis. Tiez mam obcas stavy kedy mam sto chuti sa rozist. Ale viem ze je to len preto ze som nahnevana a pretoze vec nejde vyriesit hned tak uz neviem co od dobroty. Avsak ked si uvedomim co by to znamenalo - prist muza ktoreho milujem - tak viem ze to nie je dobry napad. Mne od tychto reakcii velmi pomohlo ze som vzdy povedala "nemozes hadku riesit rozchodom to je detinske". Takze ked ma to napadne, poviem si v hlave toto a snazim sa chovat ako dospely vyrovnany clovek. Moj chlap si to zasluzi.
Je dobre ze vies co robis zle. Ja si myslim ze by ti pomohol psycholog ktory by ti pomohol najst pricinu tohto stavu a pomoct ti najst riesenie.
Je jasne ze si muzov nevazis. Byt narocna je dobre ked je to v rozumnych medziach. Mam kamaratku co ma velke naroky - vyssi, chudy, vysokoskolske vzdelanie. Tak som jej povedala ze to pre mna vela neznamena, kludne by som chodila aj robotnikom keby to bol skvely chlap co sa charakteru tyka. Moja rada znie, nemat poziadavky "musi byt krasny/zabezpeceny/dobre obleceny/uzasny bla bla a inak nie" ale opacne "nebudem chodit s chlapom, ktory pije/je gambler/suknickar/nezodpovedny/necitlivy/sobec/nema rad moju macku/nebude mat zaujem mat dobre vztahy s mojimi rodicmi/nebude si ma vazit/je mamickar/nevie povedat prepac ked urobi chybu....no proste cokolvek co by ti vadilo vyber si a dopln svoje. Velmi lahko ti to hned na zaciatku spoznavania vytriedi pouzitelnych a nepouzitelnych chlapov. Napriklad ja som tak relativne rychlo poslala kade lahsie chlapa co sa nevedel rozhupat "nebudem chodit s muzov ktory chce do vztahu vplavat pomaly - no bud so mnou chce chodit alebo nie, neberiem nic medzitym".
Ako sa vravi ked chces zmenit svoj zivot zacni od seba. Bud taka aka chces byt a velmi ta to v zivote posunie.

gretocka
8. jan 2015

@pocahonntas ja mam uuuzasneho manzela, ale aj tak pridu chvile, kedy by som kricala a kopala. No vzdy si poviem, ze toho cloveka milujem a nechcem ho zranovat.
To ze si vsetko uvedomujes je dobry zaciatok.... mozno by ti naozaj pomohlo pracovat s nejakym psychologom, moze to byt vnutorny blok zo vztahu tvojich rodicov.

Kazdopadne tak ako ty nikdy nebudes 100 percent skvela vzdy pre svojho partnera, tak ani nemozes cakat ze najdes niekoho, kto bude pre teba stale perfektny a nikdy ta nevytoci.... A to ze ta obcas vytoci nie je hned dovodom na rozchod.
Podstatne je aby ste s partnerom mali rovnake zivotne smerovanie a nazory na podstatne veci. A drobnosti su o bruseni hran, o neustalej praci na vztahu, tolerancii a trpezlivosti.

Ak je pre teba galantnost dolezita, tak ju hladaj a niekedy pomoze aj tomu aktualnemu povedat, co od neho ocakavas 🙂

Uctu si nezasluzi iba dokonaly partner, ale kazdy milujuci aj ked chybujuci partner.

Prajem Ti aby si nasla niekoho kto stoji za to a ked ho najdes, uz zavri oci a nepremyslaj ci na teba necaka este niekto lepsi, lebo hladanim premarnis cely zivot.

le4
8. jan 2015

mozno sa bojis zranenia... ze Ta opusti on a tak to rasej spravis prv... mozno si vykladas jeho pochybenie ako nelasku... pricom Ta moze dotycny milovat a je to len jeho chyba/slabost co sa stalo... moznosti je vela...

adele_452
8. jan 2015

ja by som sa skusila zamysliet preco si v tom vztahu, skus trosku popisat za akych okolnosti ste sa dali dokopy, co od vztahu cakas ty a co partner, aka si ty a aky je on. ako napisali baby, ak mas vztah len preto aby si niekoho mala tak tvoje pocity su uplne v poriadku. ak vo vnutri citis ze to nie je to "prave orechove", tak je prirodzene ze pri kazdom konflikte vybuchnes a partnera sa snazis odohnat. v pripade, ze je to ale clovek s ktorym si vies predstavit zivot a mate rovnake hodnoty a ciele a na vztahu chces pracovat, tak skus vyhladat psychologa a zacni na sebe makat.

jana_eyre
8. jan 2015

@pocahonntas no vyzera to tak, ze si jednoducho cholerik - tak ako ja.. lahko sa rozculis, ide ti vyletiet dekel z hlavy a riesis vsetko radikalne.. ja som tiez tak vzdy vsetko riesila, mala som raz priatela /premna prva vazna laska/ s ktorym sme sa kvoli mne rozisli snad 30x..

neviem co som tym sledovala, mozno to, ze sa mi pacilo, ked sa snazil nas vztah zachranit, mozno som sa pritom citila viac ziadana, co ja viem.. az sa raz stalo, ze sa rozisiel on somnou a to teda uz sa tak lahko zvratit nedalo..
dost ma to vtedy zasiahlo a podla mna to bolo to najlepsie co pre nas dvoch mohol urobit.. obaja sme si nasli omnoho lepsich partnerov pre nas, plus som sa poucila a nejako som ziskala vacsiu pokoru, alebo uctu k tomu, ze ma niekto ma rad..
vsetko to bolo podla mna sposobene aj vekom.. co sa mi ale urcite osvedcilo bolo menej riesit, menej premyslat nad mojimi vztahmi a proste zit zivot..

ako dlho trva to "ochladnutie" u teba? je mozne, ako pise adele, ze muz jednoducho nie je to "prave orechove"..

elika74
8. jan 2015

Neviem kolko mas rokov. Na vsetko treba dozriet. A treba stretnut toho praveho. Kto hlada, najde. Nemozes si rozumiet dobre s kazdym. Urci si kriteria, co buduci partner ma splnat a co v ziadnom pripade netolerujes. Samozrejme casom zistis, ze ti este nieco na nom vadi, tak isto jemu na tebe. Ale treba nieco aj tolerovat. Mozno tvoje vybuchy suvisia s PMS.

elika74
8. jan 2015

@pocahonntas Uz som nasla aj vek. 🙂 este ma napadlo, ze zeny vyberaju vraj takych (alebo podobnych) partnerov, aki su ich otcovia. Ty si to aj vystihla vetou : " hladam oporu... A nie Ked ja mam byt este oporou pre neho". Mozno by bolo riesenim hladat starsieho o par rokov, tiez nie je zlé ak by dotycny mal od seba mladsiu sestru. To by si sa mala so psychologickou porozpravat, aky typ pre teba najviac vyhovuje.

pocahonntas
autor
9. jan 2015

@jana_eyre
@adele_452
@mala_hobitka
@gretocka
tak dakujem baby vam aj vsetkym ostatnym za prispevky a nas zaciatok bol taky zvlastny..opisem to teda...
rozisla som sa s mojim prvym vaznym partnerom a o mesiac som sa stretla s terajsim, vytiahol ma von cez net a ja ze sak dobre som volna mozem...volaval mi, volal ma aj von, bol mily slusny galantny len trochu dost hanblivy a dozvedela som sa ze nemal predomnou ziadny vztah (bolo to cca pred rokom a pol ked sme sa zoznamili), je odomna este o par rokov starsi a je fakt velky fesak takze mi to pripadalo nepochopitelne a neverila som mu, myslela osm si ze je to jeho taktika ako dostat babu a ze ich mal vela....ale bola to vsetko pravda, bol moc hanblivy na to aby nejaku oslovil a v tej dobe zmyslal ako pubertak, chcel dokonalu zenu krasnu uspesnu modelku a hlavne bol vtedy az hlupo uprimny, pretoze nepoznal milosrdnu loz a co na srdci to na jazyku, takze mi povedal uz ked sme spolu chodili ze on chce dokonalu a preto stale ma v hlave chaos a mysli aj na ine baby ktore pozna z netu a chcel by sa s nimi stretnut...ked som mu povedala nech sa teda stretava tak sa s nikym nestretol......a proste nemala som u neho istotu ze co ku mne citi......potom prisiel za mnou ze uz vie ze chce len mna a ja som mu uverila a dala sa s nim zas dokopy...neskor sa parkrat opakovalo to co pred tym ze nevie co ku mne citi ze nevie ci to je laska lebo to pred tym nezazil....ze ma v hlave chaos....proste jeden den povedal ze ma miluje a druhy den ze nevie co ku mne citi....a celu tu dobu som zila v neistote.....toto je zrejme ten najvacsi problem, ze nemal predomnou vztahy a nevie porovnat...pritom to bolo tak ze on ma ako prvy zobral do rodiny a stale ma k nim volaval (ja som ho veeelmi dlho nepredstavila nasim az raz nahodou sme sa stretli v meste), on ma pozyval na vecere, kupoval mi veci, vymyslal program atd....spraval sa ako zalubeny ale hovoril nieco ine...ze nevie....takze tak.....no a teeraz uz neviem ani ja, poslednu dobu s nim nechcem uz ani spavat, beriem ho teraz skor ako kamosa a priznavam ze som na neho stale namotana.....je dobry chalan len zmateny a viem to svojim spôsobom aj pochopit ale na druhej strane som nas..ana na neho za to.....ja ho chcem len keby trochu dospel a nezneistoval ma, preto som mu povedala naposledy ze si dajme pauzu a nech ide spoznavat ine, ale on mi neda ani den pokoj, stale ma kontaktuje, vola ma von, ked sme vonku stale sa ma chce dotykat proste nechce o mna prist aj mi to povedal ale ja neviem ci verit ci nie.....a dalsia vec ktora ma stale rozculuje je ze ja som velmi aktivna - rychla a on je taky pomalsi ale precizny....ale spolocne nakupy su hrozne, to vzdy znervozniem z toho jak ma na vsetko cas a uz je hadka, dalej ma stve to ze si malo veri a aj nahlas hovori ako on nieco nevie ako mu nieco nejde a ako si ini lepsi, pritom aj on by vedel keby si veril a chcel, ma male sebavedomie a mal dlho komplexy ze si nevedel najst zenu....pritom je fakt velmi pekny, sympaticky a slusny chalan.....asi sama som nevedela preco som s nim tak dlho ked bol ku mne takyto ze ma ranil slovami...a tym ze chodil za mojim chrbtom na pokec.....no a ja by som teraz chcela len tolko, aby som mala istotu ze kebyze sa s nim este dam dokopy tak nebude zas menit svoje slova a city ku mne....momentalne na chlapov nemam naladu a ani sa s nimi stretavat, pred tym rokom a pol som sa stretavala skoro kazdy tyzden s niekym novym ale proste nic co by ma zaujalo okrem tohto...a taktiez nikde v okoli nevidim nikoho kto by ma zaujal.....a taktiez som zacala vela rozmyslat a analyzovat preco mame taky vztah aky mame (nikdy by som neverila ze raz budem v taktomto zvlastnom vztahu pretoze vzdy som vedela ze co je moc to je moc a chlapa poslala do haja ked sa mi nieco nepacilo)..no a ja sama som taka ze potrebujem sa u druhého uistovat ze vsetko je dobre a ze bude dobre a proste istotu aspon slovnu ......ale ja som jeho akurát tak svojimi slovami zneistovala a on si to asi tiez bral k srdcu no ja neviem som hotova a neviem preco ma stale k nemu nieco taha......sama sa v tom nevyznam

natalym
9. jan 2015

Ja sa tiež furt rozvádzam. Keby nebolo môjho muža, tak sme už dávno rozvedení. Je to preto, lebo chcem problém vyriešiť hneď a čo najjednoduchšie a to je odísť. V práci to je výhoda, ale nie vo vzťahoch. Musíš sa naučiť byť trpezlivejšia, aj ja sa stále učím. 🙂

mala_hobitka
9. jan 2015

@pocahonntas teraz sa zamysli a odpovedz si....fakt chces existovat po boku chlapa ktory vlastne nevie ci ta chce? Lebo on to nevie, keby to vedel tak ti nikdy nikdy nikdy nepovie ze nevie. On potrebuje dospiet ale to sa mu moze a nemusi podarit v najblizsich rokoch a vlastne vobec.
Taketo vztahy za moc nestoja. Mna by take spravanie ponizovalo a degradovalo na uroven opicky na spagatiku - teraz ta chcem - teraz nie - teraz ta chcem - teraz nie. A co som snad nejaka vec? nie dakujem, zazite raz, stacilo mi
Mozno prave taketo vztahy su dovodom tvojich rozchodov. Ze vies ze nestoja pevnych zakladoch, ze to nie su ozaj vztahy a podvedome vycuvavas pri kazdej prilezitosti.

pocahonntas
autor
9. jan 2015

@mala_hobitka chyba je asi aj vo mne..ako som pisala v hornom prispevku, nevazila som si ho moc, bola som niekedy k nemu taka ze "je mi jedno co bude", nemala som problem mu nieco povedat co sa ho mohlo dotknut, niekedy som ho mozno aj ja sama ponizila pri hadke, teraz si uvedomujem ze to clovek vidi a citi...a potom mozno zacne premyslat ze ci s takou zenou chce vôbec byt

Tu začni písať odpoveď...

Odošli