Pred Bohom navždy svoji

11. dec 2022

Ženy chcem sa spýtať ako beriete svojích partnerov aj keď sú rozvedený?Nabieha mi kolega v práci len som sa dozvedela že je rozvedený a ja to tak ani neviem prečo beriem ale myslím že raz pred Bohom tak navždy pred Bohom.. Aký máte názor na to? Odrádza má pretože pred Bohom stále patrí svojej žene 🙈😀 a ja som ešte slobodná mamička takže ja to berieme ináč

banderaska29
12. dec 2022

no nič doparoma, ja si ten popcorn idem predsa len spraviť.

stanislavicenka
12. dec 2022

Trosku pokrytecke zmyslanie, ci nie? Ty si uz patrila inemu muzovi, a mas s nim dieta, ale vadi ti rozvod potencionalneho partnera. Dodzriavas pravidla iba tak, ako sa hodia tebe. A vies ze si to moze povedat aj on? Vysvetlit po svojom to, ze ty uz mas dieta s inym. 🤦

kamatopo
12. dec 2022

@avene55 úrad tu zastupuje boha. A keď vidia že niekto vstúpil do manželstva a nemyslel to úprimne tak môže tento zväzok anulovať.

maja22
12. dec 2022

@stanislavicenka uz som to vysvetlovala, jej zmyslanie nie je pokrytecke, mozes si moj komentar najst. Ona sice patrila inemu muzovi, ale hriesnym sposobom, Boh dal prikazanie nezosmilnis a to ona porusila. Ten intimny styk nebol Bohom chceny. Na rozdiel od manzelov sobasenych v kostole, ktori tym vlastne volaju Boha za svedka a pred Nim si davaju sluby vernosti az do smrti. Zivot manzelov Boh pozehnava pri sobasi a potom vzdy, ked Ho o to prosia. Civilny rozvod ich tohto slubu pred Bohom nezbavuje, jeho platnost zanika len smrtou jedneho z nich. Preto autorka ma uplne inu situaciu ako jej kolega (ak bol teda sobaseny v kostole, nepise to priamo, iba naznacuje). Ona este nikomu nic neslubila.

lesana25
12. dec 2022

Takže ak ty nežiješ podľa prikázaní, je to ok lebo “takže asi tak”, ale u chlapa ti to vadí 😅 no veď pokračuj s takou logikou a kazdy chlap od teba ujde.

stanislavicenka
12. dec 2022

@maja22 neslubila, ale smilnila🤷.
To je Des tieto vysvetlenia. Uvedomijes si aj ty, ze Boh na to mozno takto vobec nenazera, ale ona chce byt papezskejsia ako papez

hendikep
12. dec 2022

na anulaciu treba hlavne na cirkevnom sude dokazat ze manzelstvo nebolo pravoplatne uzatvorene , to nie je len tak

maja22
12. dec 2022

@stanislavicenka vobec nechce byt papezskejsia ako papez. Rozumie tomu podla mna celkom spravne. To skor ty prezentujes nazor, ze "mozno na to Boh takto vobec nenazera," pricom neviem, kvoli comu si to myslis, kde to ma oporu v Pisme.

hendikep
12. dec 2022

@moonlight1210 v manzelstve nejde o deti, je to DOBROVOLNE spojenie dvoch ludi, vyznanie ze chcu byt svoji… a tak aj zit, ci ked Ta niekto nabucha na diskoteke a otehotnies tak ste manzelia a rodina? Boh zamyslal aby plodom manzelstva boli deti, nie naopak

hendikep
12. dec 2022

@lenkadenisa nevera manzelstvo nerusi… to by bolo prilis jednoduche :D

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heni79
12. dec 2022

@maja22 Fú, ty si boh? Lebo vieš, čo Boh myslí a hovorí. A čo chce a nechce. Ak ona žila v hriechu a smilnila a boh to nechcel, prečo tam "dovolil" dieťa? "Písmo" písali ľudia. Desatoro patrí pôvodne kresťanom? Uf. Nemusíš mi vôbec odpisovať. Tvoje dogmy ja neakceptujem.

maja22
12. dec 2022

@jabadabadu viera nie je matematika. Nehladaj v nej logiku 😉 Viera je ako laska. Clovek z lasky dokaze aj nemozne. Matka v noci nespi, clovek z lasky podstupi bolest - napr. da si odoperovat oblicku, aby pomohol blizkemu, rodicia dokazu svojim detom nekonecne vela odpustat, laska vselico vydrzi. Laska je obeta a preto ma k viere najblizsie. Vsetko sa neda uchopit logicky, na vsetko sa nedaju najst odpovede. Ale clovek tusi. Ludska dusa ma v sebe odtlacok Stvoritela a hlada Ho. Niekedy sa necha zviest na nespravnu cestu, ale ked Ho najde, uz vie, co nasla a drzi sa Ho.

maja22
12. dec 2022

@heni79 naco ma oslovujes a kladies mi otazky, ked odpovede nechces pocut? 😀 Nie, nie som Boh. A ok, respektujem, ze na ostatne otazky si odpovede domyslis vlastne. Tiez ta poprosim, neklad mi otazky, ked nechces citat odpovede.

tiika
12. dec 2022

Myslím, že na toto nie je jednoduchá odpoved. Je to len a len o tvojej viere. Veríš v (B)boha, lásku, cirkev a jej zákony, ktoré zaviedla, v to, čo ti vštepovali ako malej alebo ta trápi názor iných ľudí? Lenže ty si už dospela. Ty sama hľadaj pravdu a odpoved v sebe. Keď budeš cítiť pokoj, mier a lásku vo svojom srdci, našla si správnu odpoved.
Človek by mal byt šťastný a spokojný, aby mohol šíriť radost ďalej a žiť v súlade s bohom. Môže robiť aj nesprávne rozhodnutia, no mal by rast a posúvať sa dopredu. Ak by žil v nešťastnom zväzku cely život, komu by tým prospel? A keď z neho vystúpil, nemal by mat už žiadneho partnera?
Skôr by ma zaujimalo aký je to človek, prečo sa rozviedol, ako o celej veci rozmýšľa a vyjadruje sa.. nemá na ex pekného slova, alebo si dokáže i priznať chybu, a iné veci…

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikiki29
12. dec 2022

Kriste pane… ja byť na mieste toho chlapa, keby mi slobodná mamička hovorila o anulácii manželstva pred bohom, žiadosť na biskupských úrad, dôvody, rozhodnutia… beriem nohy na plecia. Chudák chlap 😂😂

stanislavicenka
12. dec 2022

@maja22 stale opominas, ze Pismo pisali iba ludia.
Toto je az nechutne. Ona xatracuje nejakeho cloveka, preto, ze je rozvedeny, dovidy ju nezaujimaju. A ani Boh nechce, aby clovek zil v nestasti s niekym,koho nemiluje. Vies, ludia sa menia,a stale su to iba ludia, nemozes niekoho donutit, aby ta miloval, ked Sam nechce. Takze radsej prezijes zivot v nestasti?
Toto su stredoveje dogmy, ktore si niektori dnesni krestania pretavili do dneska, a citia sa nadradene, vlastne pre vlastnu hlupost

kittykat22
12. dec 2022

Vztahu s kolegom sa momentalne nemusis bat. Boh ma vela prace - ako pozera ako sa vzajomne vrazdia vojaci na Ukrajine, znasilnuju civilistov, deti zostavaju hladne a v chlade a hadzu sa tela do hromadnych hrobov ... nejaka pusa sem, pusa tam niekde na Slovensku mu je asi momentalne sumak. Zjavne ma lepsiu zabavu.

maja22
12. dec 2022

@stanislavicenka Pismo pisali ludia, ja na to nezabudam, ale podstatne pre mna je, o kom pisali. Verim, ze Jezis Kristus je pravy Boh a pravy clovek a verim tomu, co ucil. Pismo pisali ludia na zaklade Jeho ucenia a z tohto ucenia vychadza aj moja viera. Autorka svojho kolegu nezatracuje, len si uvedomuje, ze nie je pre nu volny, ze ma zavazok voci inej zene. Prve pravidlo stastneho vztahu by malo byt nezacinat si so zadanym. Cirkevne sobaseny clovek zadany je, aj ked absolvoval rozvod a aj ked si ty myslis nieco ine.

kiki68
12. dec 2022

@avene55 ak si v katolickej cirkvi, tak to je takto a hotovo. Mozno pre niekoho je to nevyhovujuce. Katolici nemozu mat taku spoved, ze si to ja v duchu poviem Bohu a hotovo. Bolo by to urcite oraktickejsie, ale nejde to