Prenájom bytu rodinke s deťmi/starším osobám - skúsenosti

2. dec 2023

Ahojte, dávame do prenájmu byt po rekonštrukcii. My sme chceli barzkomu, samozrejme serióznym ľuďom, kt nezničia byt, budú platiť. Kamoška mi však vravela, že určite nie rodinám s deťmi, alebo dôchodcom, lebo ak by tí neplatili nemôžem ich len tak vyhodit na ulicu v prípade ak by neplatili nájom. Je to pravda? Má s tým niekto skúsenosť?

stanulienkat
6. dec 2023

@misters nie, nie su to dristy. Pozerala som reportaz v Tv. S realnymi ludmi. Priklad, co si uviedla je uuuplne od veci. S tym bezdakom nema nikto uzavretu najomnu zmluvu. Takze ja rozum pouzivam. Deto x krat boli medializované prípady, keď sa prenajímateľ nevedel zbaviť matky s deťmi a neplatili niekoľko dlhých mesiacov. Takže nerozprávaj hlúposti ty. Sme bezprávnych štát a ešte horšie časy nás čakajú s touto vládou. Takže spravodlivosti sa už nikto nedomôže.

oblecenie99
7. dec 2023

@misters Ak to chces riešiť normálnou cestou, tak to vie byť veľmi veľký problém, žiadne drísty. Sme tu aj takí, čo majú skúsenosti, či už priamo osobne, resp. skúsenosti klientov, preto dvihame varovný prst. Osobne by som nikomu neodporúčala uzavriet nájomnú zmluvu podľa občianskeho zákonníka, a najmä na dobu neurčitú. Máme už možnosť krátkodobého nájmu, ale toto je tu len pár rokov.

valeria_h
7. dec 2023

Neprenajala by som ľuďom s deťmi a starším ľuďom, nezbavíš sa ich. Tento úžasný štát dal pré vychcaným ľuďom zneužívať a používať Tvoj osobný majetok.

martin456p
20. máj 2024

Ja by som už tiež chcel mať dieťa s priateľkou aj keď viem že mám 22 rokov a ona 24 a robí učiteľku a ja vo vw. Ale každý jeden deň sme v práci. Tiež nepotrebujem mať dieťa v 30tke ako starý chren a nestihat tomu dieťaťu. A hypotéky v dnešnej dobe? O tých sa ani radšej nevyjadrujem. Mne povedali že by som im musel dať na začiatok 25 000€ a povecte mi odkiaľ ich človek zoženie? Veď to nemá ani normálny človek dnes na účte.Za mňa ak mám povedať tak ľudia už niesu normálny že aké ceny dávajú za prenájom.(Bratislava a Okolie)
Veď aj keby dajú 1,5 izbový byt za 400€ mesačne a dovolia tam mať aspoň jedno dieťa z tým že podpíšu zmluvu že ak by mohla napríklad ocapkana stena tak že by som to z vlastných nákladov vymaloval a tak by vedeli že nájomníkov tam budú mať neustále a je to za normálnu sumu ktorú by vedeli platiť a nikto by nemusel nikoho vyhadzovať. Len dnes ide každému o peniaze a vlastne ja mám pocit že pri takomto prístupe ľudí ja v živote nebudem mať dieťa a nie to ešte že RODINU.

zuzanaete
20. máj 2024

@martin456p Pri prenajmoch sa ceny riadia dopytom. Ak ma niekto moznost prenajat byt za 500, lebo je o byty velky zaujem, tak preco by ho prenajimal za 400? Tiez nepovies zamestnavatelovi, ze ti kludne moze znizit mzdu o 100€.