Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prenechali by ste svoj dom počas letnej dovolenky svokre?

koala7
17. mar 2014

Byvame v peknej lokalite vo velkom dome, vsetky vianoce a velke noce sa slavia u nas ( inac by sa asi rodina nestretla), svagrine s detmi pomaha od narodenia, nam nie, uz sa jej asi nechce.
Ked u nas na navsteve, vela veci mi prehadze napr. v kuchyni, lezie mi na nervy ze vsetok cas co u nas travi sa my prisposobujeme jej a nie aj ona nam (co sa bude robit, travenie volneho casu),
Pozyva si k nam kamosky alebo svoju sestru bez opytania a ja len cumim kto zvoni rano pri dverach.
Tym padom ju nemam velmi v laske, ale s manzelom sa jej snazime ist v ustrety, pretoze je to predsa len mama a chceme mat dobre vztahy.
Ale mam pocit ze svagrine deti odchovala a teraz planuje uz len oddychovat a trosku netaktne otravovat - u nas.

Som nevestou len dva roky, stale sa ucime nastavit si vzajomne akesi "mantinely".

Dakujem za vase nazory.

hviezda89
17. mar 2014

Nie, neprenechala 🙂 nech príde občas poliať kvety, ak nejaké máš, ale aby tam trávila celé dni, určite ne :D :D po návrate z dovolenky, by si si vo svojom vlastnom dome hľala "vlastné taniere". Môj názor, ja by som nenechala

pribinak
17. mar 2014

Nie, obávala by som sa, ze by som svoj dom uz nespoznala

stanislavao
17. mar 2014

nenechala by som svoj dom svokre. aj ked viem, ze moja svokra by mi v dome nic nepremiestnila, nic nepoprehadzovala. my ked ideme na dovo, tak u nas je moja sestra. a na vasom mieste by som to neurobila dvojnasobne, kedze mate svokru taku, ako mate. najdite si niekoho ineho na strazenie domu.

evelynm
17. mar 2014

toto, co opisujes, prekladanie veci, pozyvanie si navstev do nasho domu, prilis caste pobyvanie u nas - to by som velmi r&chlo zastavila a zrusila, ci je to mama, alebo nie. Ste mlada rodina, mate narok na svoje sukromie a vase okolie to ma respektovat. Aj najblizsi rodina. Takze slusne, ale jednoznacne urcit si hranice. OK je to vtedy, ked sa ty citis prijemn. Akonahle to pocitujes ako nieco, co ta rusi, prekaza ti, prestava to byt ok. Ak pojdes na mesiac prec a nechas svokru, ci kohokkolvek bez obmedzenia chodit do tvojho domu, stratis svoje sukromie, dom bude "dychat" niekym inym, nie tebou a tvojou rodinou.
Celkovo sa dost cudujem, kolko su ludia navzájom dovolia, neurcia si hranice sukromia a potom su z toho nestastni. mozete sa mat radi, mozete si rozumiet, aj ked si nebudete zasahovat do sukromia.
ci svokra pomaha svagrinej viac ako tebe, to neries. Si predsa samostatna, sikovna, zvladnes to. Nezatazuj si dusu zbytocnymi negatívnymi mysliekami, aj tak to nezmenis.

malapepka
17. mar 2014

Nie, pokiaľ je svokra takáto. Ak by bola normálna, nepozývala kamošky..., neprehadzovala veci, tak by nebol problém. Ale ona to robí, nemá k tvojim veciam úctu, tak určite nie!!!! Radšej nejakú kamošku, dobrú susedu poprosiť o vyvetranie, poliatie kvetov

pragmaticka
17. mar 2014

urcite by som jej dom nechala, nech aspon polieva kvety kym mi doma nebudeme a vybera postu..aspon by to nemusela robit susedka...

noo ale k veci..ako sorry, ale za jej spravanie si sama mozes! Urcite totiz nie je normalne ze ti tam prehadzuje veci a povedat jej na rovinu ze ked si nieco pozicia, ci zoberie, nech to vrati na to iste miesto sa da aj slusne a bez hadky! Takze urci hranice co najskor a vysvetli jej ako sa veci maju! S tymi navstevami je to zvlastne..na to by som jej urcite tiez nieco povedala..Ked chce s kamaratkami kavickovat , nech idu do mesta ci ku nej domov nech si ich pozyva a nie ku vam. Ze ty mas aj inu robotu ako vo vlastnom dome obchadzat cudzich ludi..a bolo by mi jedno ze je ohen na streche!!! 😀

bubinko1506
17. mar 2014

urcite nie. svokrovci maju kluce od nasho bytu, ale len preto, aby mohli poliat kvety, vybrat postu a skontrolovat byt, ked sme my na dovolenke. svokra by si nedovolila otvarat mi skrinky alebo cokolvek premiestnovat. ked idu k nam na navstevu, tak napriek tomu, ze maju kluce, zavolaju vopred, a pockaju kym im my otvorime.

zuzanka999
17. mar 2014

NIE, až cez moju mŕtvolu !!!!! 😠

lejlla
17. mar 2014

urcite nie!!!

katkas1
17. mar 2014

ja svojej ano, ale takej aku mas ty urcite nie 😀

zabka88
17. mar 2014

NIE!

wewe22
17. mar 2014

ak nie je bezdomovec urcite nie ani ja ku svokre nelozim ked nie je doma 😉

janinna11
17. mar 2014

Rychlo to vyries a mantinely si urcite nastav! Kym nie je neskoro, hovorim z vlastnej skusenosti ☹☹☹ Nema u teba co robit - tak casto. Nie ste kamosky, je ti to svokra a treba jej to vysvetlit. Najlepsie bude, ked tak urobi tvoj manzo 🙂 drzim palce. Ries to, lebo jed eho dna uz neodide... a to predsa nechces... 😉

majuska0407
17. mar 2014

a prečo nechavať svokre šup zo sebou! nikdy by som dieťatko nenechala svokre ha ja aj keby som chcela by mi nepostrážila na hodku nie na viac🙂)

januliku
17. mar 2014

Mojej nie a podľa tvojho príspevku ani tvojej nie. 😲

v_alika12
17. mar 2014

ja mam skvelu svokru,takze ja by som nemala najmensi problem, ale v tvojom pripade NIE. Sa cudujem manzelovi,ze neurobi poriadky s mamou (slusne),predsa by mu mala byt prednejsia "nova" rodina,ktorou si Ty a prvorady je pokoj u Vas.

jatamido
18. mar 2014

rozhodne N I E 🙄

albao
18. mar 2014

Vidím, že si tehuľka, takže si nadstav hranice ešte teraz, s miminom sa to len zhorší.

maribell
18. mar 2014

podla toho co citam urcite nie ! 🙄 ... svoju svokru aj rodicov by som nehala v pohode ale keby mam taku ako ty tak rozhodne nie ..ako si napriklad moze dovolit prehadzovat ti veci? ..pridi ty ku nej a poprehadzuj jej veci ..ako sa bude tvarit .. alebo si ku nej niekoho pozvi bez opytania... drzost nad vsetky drzosti 🙄

digysa
18. mar 2014

Svoju svokru aj mamu by som s radostou poziadala, aby pocas dovolenky strazili nas dom a vyberali postu zo schranky.
A samozrejme sme to uz par krat urobili.

Tvoja svokra potrebuje "time out". Zda sa, ze sa u vas usalasila ako podnajomnicka, ktora zabuda plati najom.
V ziadnom pripade jej nedovol zostat vo vasom dome, tym sa u vas este viac udomacni a v momente, ked si k vam prinesie

ZUBNU KEFKU

tak ste po slovensky povedane v hajzli!

dionyzka
18. mar 2014

Nie, neprenechala a striktne by som urcila hranice. Je to vas dom, vas zivot, vase manzelstvo, vase deti. Budes tak dlho cuvat a vsetko jej tolerovat az to poznaci vas vztah - "za dobrotu na zebrotu".

sono2
18. mar 2014

Mantinely nenastavíš, keď bude hrať svokra hluchú, slepú. Nechápem na čo chceš dom nechávať, asi mi to ušlo.

bibika55
18. mar 2014

Tak niečo také by som ja osobne nezniesla,a už vôbec by som nezniesla,keby mi svokra vláčila do môjho bytu niekoho bez pozvania.Urobila by som rázne opatrenie--odtiaľ-potiaľ.Podstatné sú Vaše vzťahy s manželom a ona by sa časom uvedomila.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli