Prestala som sa o seba starať

svetluska82
19. aug 2013

vcera bola na navsteve u nas moja sestra, ktorá je o 6 rokov mladsia, cize sexi 25 rocna kocka. 😀 So sestrou mame celkom dobry vztah, pokecame si naozaj o vsetkom. Ked som tak na nu kukala mimovolne, uvedomila som si,že o seba sa takmer vobec nestaram.Teda presnejsie povedane, o svoj zovnajsok, nejako som sa zanedbavala poslednu dobu cca 2 roky. Segra perfektne upravena, namalovana, nechty, proste ok. Ja v rotahanom tricku a kratasoch. 😲 Urobili sme so segrou reviziu mojich sminiek, kde s hrozou skonstatovala a musim jej dat za pravdu, ze tam nemam nic len jednu spiralu. Ostatne po zaruke a nepouzitelne. 😅 Ked si to tak spatne premietam, tak do práce sa nemalujem cca 2 roky, odkedy som sa vydala, pribrala som asi 15 kil, odkedy sa s muzom pozname- a nie je za tym tehotenstvo, syn má 11 rokov 😀 No proste som spokojna so svojim zivotom, tak som sa jednoducho zanedbavala . Vysoke podpatky som nemala hadam 100 rokov. Tak ma napadlo mile žienky, ako je to u VAS? Lebo sa ja cudujem, že moj muž si este nenasiel milenku. Idem robit raziu po drogerii a hadam mi to moje odhodlanie vydrží. Tema trosku na odlahčenie. 😀 😀

koralovka
26. aug 2013

@canama To je pravda, už behom tehotenstva to nevyhnať na nenormálnu hranicu, max 10 kg naviac

sashabb
26. aug 2013

@koralovka tak mne je to jasné, ale bolo to nadsadene až moc 😝

canama
26. aug 2013

@zuzkat1 @koralovka ja pouzivam pod pazuchu gulickovy tekuty Seba-Med, kupujem v DM. nie som chemik, ale zlozenie ma oproti ostatnym anitperspirantom napadne jednoduche, urcite tam nie su parabeny a ani hlinik.

koralovka
26. aug 2013

@canama No vidiš a alergická reakcia nenastala 😉

koralovka
26. aug 2013

@sashabb Rovnako ako niektoré predstavy a reči o kojacej matke na verejnosti 😉

ellise
26. aug 2013

@marcelatje ale já to pochopila neboj, ale když tady čtu že se celý den nemají čas převlíct, protože. se starají o dítě.... to je pro mně nepochopitelné, jasně že mateřská svádí k lenosti, chodit v pyžamu celý den... ale každá by se měla citít dobře, když je ji dobře v mastných vlasech, neupravená, v poblinkaném tričku... prosím ať si tak chodí, proti gustu žádný dišputát, je otázkou jestli to takhle vidí i muž

zuzkat1
26. aug 2013

@canama ja pouzivam adidas gulicku tu modru. Je tam hlinik ale mne vyhovuje uplne najviac🙂

bianca2
26. aug 2013

@canama jeej to je super ze si bola cvicit, prave to riesim aj ja a nase deturence su rovnako stare.u nas je to, ze ja spim s dcerkou.zatial inak nevieme ked chcem aby vyspala.ja ju kojim takze manzel nevie zastupit.cez den sme sa predtym nosili v satke a teraz spi na cicke.spanie viac nejak nebudem rozoberat,uzili sme si dost,som rada ze takto sa dobre vyspi.tym padom nepripada pre mna v uvahu cvicenie vecer ci cez obed. Skor mi to vychadza poobede okolo stvrtej ze si zacvicim doma,mame cinky a nejake stojany plus lavicku.aj predtym sme chodili do posilky.byvame na dedine,do mesta 20 km, kym dojdem tam a spat, zbytocny cas bez dcerky.budem sa musiet nakopnut k cviceniu doma kym je pri nas starka,chodi do Rakuska opatrovat.este ma trapia zuby, par sa mi ich pokazilo pocas kojenia, budem musiet k zubarovi, zatial neviem ako s dcerkou.

zuzkat1
26. aug 2013

@bianca2 Ved ju zober zo sebou.moja od narodenia chodi so mnou k akemukolvek dr

dadis
26. aug 2013

Podla mojich skromnych pozorovani, za zanedbane manzelky si mozu manzelia vacsinou sami. Vacsinou manzelmi hyckane zeny byvaju pestovane. Tym nemyslim ziadne milionarske pipiny, co im muz necha kreditku. Aj bezny chlap moze pomoct v domacnosti, je schopny sam sa postarat o deti, navarit rychlu veceru, obcas pobada manzelku, nech si kupi nieco pre radost a hlavne jej venuje POZORNOST, aby vobec mala dovod.Ved je aj v jeho zaujme, aby mala manzelka cas sa o seba starat (netvarme sa, ze to nezaberie kopec casu - depilacia, uprava ucesu, kadernicka, make up, pravidelne cvicenie) a samozrejme aj prostriedky, aj ked my slovenske zeny sme zvacsa v tomto smere velmi vynaliezave)...uz len najst tych idealnych chlapov, aby sme si krasu udrzali 😀 😀 😀 a samozrejme plati to aj opacne...umoznit muzom udrziavat si svoju atraktivitu (aj ked sa mi paci vyrok V.Cyhtilovej: No jó, mužský, ti nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy. Žádné křečové žíly. Žádná celulitida. Žádné klimakterium. Ale pak najednou… zdechnou.") 😀

ellise
27. aug 2013

@dadis ale od některých chlapů se nedočkáš aby řekli běž si něco koupit, běž na kosmetiku, ale když to žena udělá tak neremcají, nenadávají. Když žena chce tak strčí chlapovi kočár do ruky a řekne: " běž s malou ven aspoň na hodinu" ( ten je rád že může na pivo byť s kočárem) a vleze si do vany, oholí si nohy, napatlá si masku, umyje vlasy, vytrhá obočí, obrousí paty. Ale české a slovenské ženy, raději poutírají prach, vyluxují a upečou buchtu. ( ale určitě ne všechny, to abych někoho neurazila)

bianca2
27. aug 2013

@zuzkat1 ja by som ju veru rada zobrala so sebou k lekarke len si to neviem dost dobre predstavit.moja mala je extremne neposedne sidlo a ona beha cele dni po vonku lebo ma tolko energie ze sa proste potrebuje vybehat.vobec mi neposedi.ked som s nou, venujem sa jej na 100%.som rada ze ma obcas vystrieda starka ci manzel lebo by som ani nenavarila.k zubarovi do mesta 20 km, soferujem, ale ona v autosedacke neposedi takze neviem s nou ist sama.na chodbe by neobstala a v ordinacii pomedzi tie pristroje no neviem co by bolo.ja som vlastne od porodu nebola pri ziadnom svojom lekarovi, nastastie mi to nebolo treba. Horsie je ze ani pri kadernicke.ale uz sa nakopnem. @canama vcera som si asi po 2 rokoch zacvicila doma 120 drepov s lahkou cinkou,120 mrtvych tahov na zadok a160 brusakov.dnes mam svalovku a dobry pocit.predtym sme cvicili pravidelne,neuveritelne aka dlha pauza.
Este na margo zubara a kadernicky to urobim asi tak ze vezmem malu aj starku so sebou a pohraju sa niekde vonku.len to musim stihnut doobedu kym pojde spat alebo az poobede.so zubarom to ale odhadujem na dlhsie,viacero zubov mi pri korenoch nabralo do hneda farbu zrazu z nicoho nic ked som plne kojila,dcerka mala 4 mes vtedy.trapu ma to kedze som stale mala pekne zuby.tak ale hadam zubar to poriesi co uz.
Inak baby ktore chcete zacat cvicit, mozeme sa spolu namotivovat do formy 🙂 ja mam 175 cm,65 kg a chcela by som zhodit na 60-61 kg ako pred porodom.minuly rok som uz mala 75 kg tak som rada ze som pomaly schudla.ja by som chcela cvicit 3xtz po 45 minut, vo sviznom tempe s cinkami 1xvrch tela,1xspodok tela a raz aerobnu aktivitu asi stacionarny bycikel alebo beh.stravu vylucim sladke a hadam to za 2-3 mesiace zhodim.a ked stihnem aj tu kadernicku,budem mat hned lepsi pocit.ja uz som v stadiu ze musim nieco robit so sebou lebo potom som nervozna a to neprospieva nikomu.

bianca2
27. aug 2013

@dadis v niecom mas pravdu.my sme s muzom spolu 16 rokov,pomaly uz 17, svadbu sme mali lem pred 3 rokmi a dcerka ma 19 mes,ja budem mat 33 rokov.takze predtym sme mali cas na vsetko - cvicenie,oddych,nakupy,ale boli sme vo velkom pracovnom nasadeni ale aj tak sme mali dost casu.teraz pri dcerke to je
24/7 doslova 24 hod na den,ale to je asi bezne,tak sa deticky vychovavaju a treba si to vediet zariadit.ja som mala prioritu dcerku od porodu a stale mam, len uz pocitujem potrebu velmi silnu aj na sebe zacvicit si,ist ku kadernicke ci zubarovi,tak budem hladat sposoby ako to zvladnut.manzel pomoze ked treba,len celkovo je toho casu ovela menej ako predtym a manzel je nie stale ochotny ked aj on ma vela.tak to budem musiet so starkou poriesit kym je doma.teraz sa uz vie aj kus s malou pohrat,predtym kym bola mensia jej to moc neslo.

zuzkat1
27. aug 2013

@bianca2 ja mam stastie ze za dr necestujem. Inak aj ona je ziva az moc. Ale tak chodi so mnou od mala tak sa naucila. Ani u pediatra jej nedovolim behat. Co sa kadernika tyka tam som nikdy nechodila,striham aj farbim sa sama a kolegyne nevychadzaju z uzasu ze ako dobre🙂
V autosedacke moja vrieskal...uz je to lepsie,takze chapem.

bianca2
27. aug 2013

@zuzkat1 tak mi porad ako nedovolit behat.moja ma 19 mes a posedi max minutku.teda na nocniku aj trosku viac ale inak nie.my pri pediatrovi sme chvilku minule behala dookola s detskou stolickou taka zlata bola a naposledy len vonku a vonku.tak manzel ostal s pedinou a ja s malou vonku...ale badam ze trosku je uz kludnejsia, oproti tomu co predtym tak to asi pojde s vekom a verim ze aj posedi niekde ked kus podrastie.v autosedacke lem do najblizsej dediny a doteraz sme cestovali max 20 km, lebo ona vsade po aute by najradsej lozila...

dadis
27. aug 2013

@ellise
ono je to s malymi detmi "o hubu", ale ked sa chce vsetko sa da, ja ked som mala deticky mensie, tak cas na seba som si nachadzala pocas poobedneho spanku, keby ze si to necham na vecer, tak to skonci cele skraslovanie rychlou sprchou 😀
@bianca2 ja mam 32 rokov a sme spolu s muzom 14.rok., 9 rok manzelia 😀 a deti mame 2 😀
Mne sa moj muz velmi paci, ked som tak minuly tyzden na neho pozerala, ako mu zacina hlava trosku sediviet, zdal sa mi neskutocne sexy, nerada by som bola, keby si ho ulovila nejaka mlada standa 😀 a samozrejme ja sa nechcem pacit len jemu, ale aj sebe a v neposlednom rade aj inym (muzom 😅 ).. iba tak z marnivosti...
No a v mojom pripade, aj ked to tak nevyzeda, ta trocha mojej pritazlivosti je vyvazena neskutocnym usilim ☹ by som ti mohla hovorit o 8km behu, nizkokalorickej strave, kazdodennemu zehleniu vlasov... 😵 )

zuzkat1
28. aug 2013

@bianca2 neviem. Ja som ju tam od mala drzala na rukach ked vymyslala. Ona nema rada spinu takze to bolo vdaka tomuu jednoduchsie.povedala som jej ze su tam bacily a spina a vzdy som jej nieco slubila co bude ak tam bude posluchat. Ale hej vekom aj moja viac posedi. Ta autosedacka ani nespominaj. Nocna mora aj 5 minutovu cestu preplakala.

bianca2
28. aug 2013

@dadis mas pravdu, podla mna s vekom treba vyvinut viac usilia aby sme si krasu udrzali, je to o discipline. My sme cvicievali pravidelne 3x do tyzdna,jeden cas aj s osobnym trenerom, manzel s Jarom Horvathom a ja s jeho zenou Alenkou,byvalou fitneskou a volali sme ju brutalna Alenka ako nas trapila a tesilo ju to 🙂 ale ked vidim tie vyrysovane stehna a brucho co mam fotky z dovolenky spred par rokov stalo to za to.takze viem co je tvrda drina.moje brucho ale este ostalo trochu vypukle po porode a vsetka zvysna vaha je na stehnach.k.tym tvrdym treningom sa asi neprinutim ale viem ako schudnut len zacat...ale tak uz som zacala.u mna fungovalo pocitanie kalorii,vydaj a prijem energie a pekne sla vaha dolu.akurat teraz som to brala pozvolnejsie kedze stale kojim.aj mojmu muzovi zacinaju sediny,tiez sa mi paci, je to sexi na nom.ja sa v sucasnej dobe nemalujem,ani nefarbim vlasy,muz je za prirodzenu krasu a aj ked som sa predtym malovala,nerobi mi to problem,stale mi to obijal o hlavu.jemu sa nepacia umele zeny.casto to kritizuje.tak ja chcem tych 4-5 kg schudnut,prestrihat trochu dlhe vlasy ktore po mnohych meliroch uz maju konecne povodnu farbu a do satnika doplnam pekne veci postupne ale som rada ze vojdem aj do povodnych.musim si dat akurat pozor na vytahane teplaky aby som v nich nebehala po dedine,ked ono sa vsetko rychlo vytaha, tak asi zacnem behat v adidasoch 🙂

bianca2
28. aug 2013

@zuzkat1 a kedy ti zacala lepsie sediet v autosedacke?my sme chceli ist na dovcu a ja som sa prave cestovania obavala len uz potrebujem ist k moru.chudatko moje dnes dostalo asi crevnu chripku,2x vracala nic uz nejedla,teplota 37,1.my sme stale zdravi len raz predtym a teraz toto.tak dnes trochu aj posedi.lem neviem aku dietu jej dat co jest a co nie,lekarka povedala ze nie ovocie a potom uz aj suchy rohlik siel vonku.sorry ze mimo temy,ale tu vidim ze aj ked mam plam cvicit no dcerku nemozem nechat samu choru s niekym...len nech ju to prejde.

zuzkat1
28. aug 2013

@bianca2 to naozaj neviem co jej dat...my sme taky problem nikdy nemali. V aute je to tento rok lepsie .Minuly rok sme sli do chorvatska a celu cestu tam preplakala. Cestu domov prespala tak si vyber.

zuzkat1
28. aug 2013

@bianca2 ale pokial viem na hnacku je dobry banan,ryza,mrkva,horka coko,rusky caj. Nevie ci dojcis este ale ak hej tak ja by som den-2 len dojcila a popritom skusila ten caj cierny.a skus nejake probiotika-biogaja (neviem ako sa to pise) napr.

bianca2
28. aug 2013

@zuzkat1 dik pekne.boli sme pri pedine aj poobede kedze mala dnes uz 6 ci 7xvracala uz ani neviem presne.strasne.vsetko co zjedla a vypila asi tiez. Aj materske mlieko slo vonku.dala jej sirup proti vracaniu aj ten siel vonku aj cajik. Obavam sa dehydrovania ale teraz spi so mnou na cicke a sem tam pije mlieko tak len sa modlim nech sa jej udrzi v brusku a nech to vyspi aj do rana.asi sme tu crevnu virozu chytili pri pedine,konci tento tyzden,chcela ze by sme ju prisli pozriet...a tam kopec bacilov.tak sme teda dopadli...takze starostlivost o seba musi pockat haha, nech dcerka cim skor vyzdravie.inak kazala nam mrkvu,ryzu a zemiak dietu,este nastruhane jablka,ale dnes bude dobre aj len ked materske mlieko ostane v brusku.probiotika kupim.obsahuje ich aj materske mlieko,plus pijeme kefir domaci ale ten dcerka zatial nrchce.

zuzkat1
28. aug 2013

@bianca2 este mi napadlo pri castom grckani sa dava kulisek. Ale je dost slany.existuje tusim humana to je to iste len sladsie. Je to na doplnenie mineralov pri takychto problemoch aby nebola dehydrovana. Presne davkovanie ti poradia tu lekarni. pri vracani asi skor toto a nie probio.

bianca2
28. aug 2013

@zuzkat1 dik mam kulisek.zacnem pomaly zajtra.dnes este mat mlieko raz vracala,ale asi trosku aj jej ostalo lebo konecne cikala,plus vodu sme davali po lyzickach a drzi v brusku hura.dufam ze noc bude ok a ked ano tak zajtra zacnem opatrne jej davat daco papat,asi tu uvarenu mrkvu a zemiak.dam aj kulisek.lekarka mi dala smectu.ten sirup protu vracaniu siel vonku a uz ho asi nedam ked som precitala zlozenie a kontraindikacie.

zuzkat1
29. aug 2013

@bianca2 smectu vobec nepoznam. Tak sa drz a zelam skore uzdravenie.

erique12
29. aug 2013

@m.i.r.i
ahojky,
no veru dublin bol hrozny, teplakova kultura, niekedy si dali nejaku suknu kratku k tomu tie vysmatlane UGSky (za 20E) ale bez pancuch, na boso, vytahane tricko, vonku 10 oC a ides 🙂)) no strasneeee....
tam som si pripadala ako posledna supa, lebo toto ma samozrejme vobec nemotivovalo a tiez som chodila v jednom tmavom rolaku cely cas, kvoli tomu uzasnemu pocasiu, vlasy mastne v drdole, ale super to tam zapadalo :D
to bol riadny obrat, pridem zo SK kde som fakt ani do obchodu nesla nenamalovana a ucesana, do dublinu, kde chodim zanedbana.... takze v porovnani s tymto si mozem povedat, ze teraz sa o seba omnoho lepsie staram 🙂))

aj muz, zase si nechava narast dlhsie vlasy, uz si ich stiahne ledabolo do gumy, na brade tyzdnove strnisko, vyzera ako putnik 🙂)) uz mu viaceri povedali, ze vyzera "zanedbany" :D
inak mi povedal, ze len nech idem do fitka, ze to nie je problem, a stale ma takto "nutil" :D takze je to len na mne 🙂

bianca2
3. sep 2013

@zuzkat1 bol to rotavirus, 3 dni sme boli v nemocnici na infuziach pre istotu, ale malo to rychly priebeh, v stredu 7xvracala, vo stvrtok jej vystupili teploty aj v noci az na 40,4 a v piatok rano sme sli do nemocnice pre istotu, taka bola malatna, chcela som vediet co jej je. Ale v piatok uz klesli teploty, v sobotu silne hnacky, v nedelu uz vsetko ok a vcera sme sli domov.tak malo to rychly priebeh a intenzivny.som rada ze uz sme doma a dcerka sa tak rychlo zregenerovala, zas je to nas maly nezmar 🙂 v nemocnici jej dali len infuziu a teda ju zavodnovali pre istotu kvoli vracaniu a hnackam. Tak mama moze teraz dospat 🙂 ale aspon som aj ja trochu schudla v tej nemocnici haha.

zuzkat1
3. sep 2013

@bianca2 no chuda. Fajn ze sa z toho tak rychlo dostala. Moju chvalabohu rotavirus zatial obisiel.

m.i.r.i
5. sep 2013

baby, dnes prave vyslo na topkach:
http://plnielanu.zoznam.sk/c/2520/pravdivy-prib...
To len tak k teme...ze ani upravena mamicka co zhodi do 3 mesiacov po porode vsetky kila nemusi byt to, po com chlap tuzil..smutne..ale aj toto sa stava..

mk22
5. sep 2013

Milé žienky, výborná téma🙂 chcem len pridať, že to ako žena vyzerá, vychádza a vyžaruje z vnútra..ak je spokojná sama so sebou, tak je pozitívne naladená, veselá..ak ju trápia kg navyše, prichádzajú diéty, pokusy o šport alebo snaha čosi robiť..čo je fajn..je veľa možností, ako sa o seba starať, nemusia to byť umelé nehty a vysoké botky, stačí pekná farba na vlasy, nejaké fajn oblečko, make-up podľa možností..pokiaľ sa žena navlečie do teplákov, príde jej to pohodlné a po roku zistí, že sa do iného ani nevie alebo nechce obliecť, čo mi príde na 30r ženu smiešne..ja som bola športový typ, teraz sa cítim fajn v opätkoch, sexi topoch..idem behať, na obočie, nič extra, kedže mám dve deti, ale je veľmi príjemné, keď vám okolie povie, že vyzeráte fajn..to len poteší. Každá žena je svojím spôsobom pekná..ale môžeme krásu zvýrazniť, podčiarknúť..je x možností, len treba chcieť🙂