Priateľ chce pozvať na oslavu dcéry jeho kamaráta, no ja nesúhlasím.

10. feb 2020

Ahojte, malá bude mať čochvíľa rok a chceme jej organizovať oslavu. Priateľ chce pozvať kamaráta a priateľkou s čím nesúhlasím. Odkedy sa maličká narodila videli ju asi 4x na pár minút, nevedia sa mi ani ozvať ako sa máme, keď bol priateľ odcestovaný ani mu ani bu, žiaden záujem z ich strany o nás dve. Len jemu napíšu keď chcú ísť na kávu alebo do mesta. Vedia, že ich nemusím, ale zhnusili sa mi práve týmto prístupom. Priateľ si proste nedá povedať, vôbec nechce vidieť ako sa k malej a ku mne chovajú.

Píšem anonymne nakoľko tu chodi priateľka toho kamaráta a aj moja švagriná

autor
10. feb 2020

Ozvali sa len keď som ja prvá napísala, oni skoro vôbec.

dopolbokaodrata
10. feb 2020

Akože sorry, ty máš 10 rokov? Lebo takto sa dospelá žena a matka teda nespráva. Oni ta asi tiež nemusia a preto komunikujú len s tvojim frajerom. Ani sa nedivím.

autor
10. feb 2020

@dopolbokaodrata nie nemám 10 rokov 😀 Chodili sme pred narodením malej spolu normálne vonku všetci, nikdy som s nimi nemala konflikt ani nič podobné. Priateľ odcestoval na dlhšie preč a práve oni sa dušovali ako sa budeme stretávať atď. Ja som sa snažila udržiavať kontakt, ale z ich strany nič.

maminkasisa
10. feb 2020

A oni maju deti?

autor
10. feb 2020

Niesu zobratí, nemajú deti a ani nechcú

amelia000
10. feb 2020

Proste si viac sadki s tvojim muzom no a co. Tak nemusite mat vsetkych kamaratov spolocnych. Ved si najdi vlastnych a neziarli. 🙂

nice202
10. feb 2020

Tak vedia, z ich nemusíš a majú sa ti ozývať. No určite by som sa ja ozývala takej osobe, o ktorej viem, že má nemusí.... 🧐

autor
10. feb 2020

@amelia000 ja nežiarlim, len on nechce pochopiť, že oni nemajú záujem a len ja som tá zlá, lebo ich nechcem pozvať.

autor
10. feb 2020

@nice202 to, že ich nemusím vyplynulo len z ich nezáujmu a správania voči nám.

amelia000
10. feb 2020

No mne to pride tak ze ano. Ved ked ty ich nemusis tak sa s nimi nebav, pozvi si tam niekoho ineho a tvoj muz nech si tam tiez niekoho pozve koho chce...on nema 15 a nepotrebuje nato tvoje schvalenie. Sak oni nemaju zaujem o teba ale o tvojho muza ako kamarata.

mila23
10. feb 2020

a naco pozyvat svojich kamaratov na oslavu deti? ak by mali deti,este pochopim - ze deti by sa casom spolu hravali,ale takto? oslavte len vy dvaja, popr. s rodinou. Naco oni bezdetni pojdu na detsku oslavu?

sissy27
10. feb 2020

a aký je problém, aby prišli malej na oslavu? veď možno ani pozvanie nepríjmu, ale ak by náhodou, tak malej zablahoželajú, dajú darček a bude sa im venovať tvoj priateľ, ty nemusíš.
Tak strašne ti ležia v žalúdku, že nevieš vystáť ich prítomnosť v jednej miestnosti?

autor
10. feb 2020

@amelia000 nie nepotrebuje moje schválenie. Len sme chceli malú rodinnú oslavu. Keď bude oslavovať on, nech si ich zavolá, ale nebudem volať malej na oslavu niekoho kto ju nepozná a nemá o ňu záujem

hanata
10. feb 2020

Tiez nechapem, naco na oslavu dcerinych narodenin volat kamaratov. Ved tam sa vola iba rodina, pripadne priatelia, ak su to zaroven krstni, nie? Ci som z Marsu?

autor
10. feb 2020

@mila23 presne k to ide. A k tomu sa o ňu ani nezaujímajú.

autor
10. feb 2020

@hanata niesi z Marsu mám ten istý názor. Volali sme rodičov, súrodencov a kamaráta s rodinou, ktorý je zároveň krstný.

h2
10. feb 2020

@hanata Nie, nie si, mám rovnaký názor. Iba ak by sme boli obe z Marsu.
Autorka, kamošov si zavolajte na svoje oslavy, na detskú oslavu sa volajú rodinní príslušníci, prípadne deti.

autor
10. feb 2020

@sissy27 prijali by ho, dokola sa vypytovali nie na malú, ale na oslavu. A samozrejme by sa im venoval on a všetko ostatné by zostalo na mne. Samozrejme vtedy by ani malú nevidel

autor
10. feb 2020

@h2 presne tak. Tiež mám kamarátky, ale ani mi nenapadlo ich volať na detskú oslavu

hanata
10. feb 2020

Staremu by som povedala, nech si ich zavola niekedy v piatok vecer na pivo. Na oslave bude iba rodina a bodka. Ako to vysvetli svojim kamosom, je uz jeho problem. Nech sa zduva. Hlavne, ze ty nebudes mat nervy.

sissy27
10. feb 2020

no zrejme tam tvoj priateľ chce mať aj inú spoločnosť ako nemluvňatá a upindanú frajerku 😀
Pozvete ich - budeš zdutá. Nepozvete ich - bude zdutý on. Tak či tak pokazená oslava, takže je to v konečnom dôsledku úplne jedno 😀

autor
10. feb 2020

@sissy27 nech má inú spoločnosť na svojej oslave a nie, že si zavolá kamaráta na oslavu prvých narodenín svojej dcéry a za celý čas si ju ani nevšimne

cormeum
10. feb 2020

Takže ked dobre chápem, ty už nie si zaujímavá od kedy máš dieťa, tak chodia von len s ním lebo on môže ale ty nie, lebo dieťa sa o seba nepostará. Takže sú povrchní. Tvoje hodnoty sú už iné, lebo si matkou. Tak nech si tvoj junák ide s nimi na pivo ale narodeniny dieťaťa, ked ani nemajú veľmi radi deti...aspon mne sa to tak zdá....tak chľastať môžu aj v bare...

autor
10. feb 2020

@cormeum pravdepodobne to tak bude. Nemajú radi deti, veď nechcú ani vlastné, svadbu, nič, ale to je ich život. Len priateľ by mohol mat trosku iné priority a nie 6 dní v týždni kávičky

h2
10. feb 2020

Ináč, ja by som na prvé narodeniny dieťaťa nepozvala ani kamarátov, s ktorými dobre vychádzam. Nie to ešte tých, ktorých nemusím. To je oslava pre rodinu.

autor
10. feb 2020

@h2 oslava pre rodinu, ale hlavne pre malú. Bude pri nom 3 minútky a dá ju preč lebo sa chce venovať kamarátovi?

jaskolka
10. feb 2020

Podla mňa je to práve o om, že oni sú bez detí, a hlavne ako píšeš, ani ich nechcú. Bedetne páry, ktoré dobrovoľne nechcú deti, skrátka nebudú s nadšením chodiť na stretnutie s ľuďmi, akí deti majú, lebo zrejme už nemajú si s nimi až tak čo povedať. Prep asi len s tvojim mužom sa chcú stretnúť, ale s tebou už nie, lebo im je jasne, ze debata bude taka"prerusovana "dieťaťom o aké sa samozrejme musíš starať, behať za ním a podobne. Nebrala by som to ako zle, pozvi si trebárs ty kamošku, s akou si rozumieš, oni sa budú baviť s tvojim mužom a ty, s kamoškou. Oslavy tak malých detí sjtak sú len o tom, že sa, bavia dospelí, detom to je ešte lauter jedno. 🙂. Kvôli tomu ozaj hádky nestoja

0silvia0
10. feb 2020

na oslave batolata by sa nenudili? Ked nemaju vztah k detom, medzi rodinou by sa necitili blbo? My sme na oslavy deti volali len najblizsiu rodinu, mne pripadaju velke oslavy pre male deti uplne zbytocne.

autor
10. feb 2020

@0silvia0 občas mi pripadá, že oni sa necítia blbo nikdy, ale to je možno len môj subjektívny názor.

sissy27
10. feb 2020

no ale ty riešiš niečo iné - ty sa tu stále obúvaš do kamošov, ale pointa tvojho problému je inde - v tvojom priateľovi. Lebo on sa bude venovať kamošom a nie tebe a dieťaťu. Ako to máte mimo oslavy? Venuje sa malej, stará sa, zaujíma sa sám od seba? Ak áno, tak by som nemala problém s tým, že si na oslavu zavolá kamošov a dve hodiny o ňom nebudem vedieť. Ak sa ale celkovo vyhýba starostlivosti o malú, tak neviem aký zázrak čakáš na oslave.
Tak ako som písala vyššie - je úplne nepodstatné, či tam kamoši budú alebo nebudú, jeden z vás bude aj tak zdutý a kamoši nie sú zodpovední za to, aké máte vy dvaja vzťahy a priority.